BPAC 2021 - DKL3 Double Elimination

Updated 12:39pm

Final

Andrew Barrow vs.
Matt Tecchio DK 5 & 6 07:35:25

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Andrew Barrow
(bye)
Danny Fazackerly
DK 1 & 2
Jon Tannahill
David James
DK 3 & 4
Luke Bushell
(bye)
Adam Lee
Tanya Lowe
(bye)
Gerry Scott
DK 5 & 6
Luke French
Shane Sawle
DK 9 & 10
Tommy Josey
(bye)
Leal Driver
Derek Broadfoot
(bye)
Michael Edwards
DK 5 & 6
Dennis Edmunds
Johnny Bonde
DK 11 & 12
Aaron Raynor
(bye)
Geoff Sutter
Neil Cairns
(bye)
Jimmy Nails
DK 9 & 10
Zander James
Mike Coolican
DK 7 & 8
Matt Tecchio
(bye)
Buzz
Andrew Barrow
A
DK 3 & 4
Danny Fazackerly
Luke Bushell
B
DK 7 & 8
Adam Lee
Tanya Lowe
C
DK 5 & 6
Luke French
Shane Sawle
D
DK 9 & 10
Leal Driver
Derek Broadfoot
E
DK 1 & 2
Michael Edwards
Johnny Bonde
F
DK 11 & 12
Geoff Sutter
Neil Cairns
G
DK 3 & 4
Jimmy Nails
Matt Tecchio
H
DK 7 & 8
Buzz
Andrew Barrow
I
DK 1 & 2
Luke Bushell
Tanya Lowe
J
DK 7 & 8
Shane Sawle
Derek Broadfoot
K
DK 7 & 8
Geoff Sutter
Neil Cairns
L
DK 3 & 4
Matt Tecchio
Andrew Barrow
M
DK 1 & 2
Shane Sawle
Geoff Sutter
N
DK 3 & 4
Matt Tecchio
Andrew Barrow
O
DK 3 & 4
Matt Tecchio
Andrew Barrow
DK 5 & 6
Matt Tecchio
(bye)
Jon Tannahill
David James
(bye)
(bye)
Gerry Scott
Tommy Josey
(bye)
(bye)
Dennis Edmunds
Aaron Raynor
(bye)
(bye)
Zander James
Mike Coolican
(bye)
Jon Tannahill
H
DK 7 & 8
Buzz
David James
G
DK 5 & 6
Jimmy Nails
Gerry Scott
F
DK 5 & 6
Johnny Bonde
Tommy Josey
E
DK 1 & 2
Michael Edwards
Dennis Edmunds
D
DK 11 & 12
Leal Driver
Aaron Raynor
C
DK 11 & 12
Luke French
Zander James
B
DK 3 & 4
Adam Lee
Mike Coolican
A
DK 5 & 6
Danny Fazackerly
Jon Tannahill
DK 9 & 10
Jimmy Nails
Johnny Bonde
DK 1 & 2
Michael Edwards
Dennis Edmunds
DK 7 & 8
Aaron Raynor
Adam Lee
DK 5 & 6
Mike Coolican
Jon Tannahill
J
DK 7 & 8
Tanya Lowe
Johnny Bonde
I
DK 5 & 6
Luke Bushell
Dennis Edmunds
L
DK 5 & 6
Neil Cairns
Adam Lee
K
DK 9 & 10
Derek Broadfoot
Tanya Lowe
DK 9 & 10
Johnny Bonde
Neil Cairns
DK 1 & 2
Derek Broadfoot
Johnny Bonde
N
DK 9 & 10
Geoff Sutter
Neil Cairns
M
DK 5 & 6
Shane Sawle
Geoff Sutter
DK 3 & 4
Shane Sawle
Shane Sawle
O
DK 5 & 6
Matt Tecchio
Matt Tecchio

3rd

  Shane Sawle

4th

  Geoff Sutter

5th

  Johnny Bonde

  Neil Cairns

7th

  Tanya Lowe

  Derek Broadfoot

9th

  Jon Tannahill

  Luke Bushell

  Dennis Edmunds

  Adam Lee

13th

  Jimmy Nails

  Michael Edwards

  Aaron Raynor

  Mike Coolican

17th

  Buzz

  David James

  Gerry Scott

  Tommy Josey

  Leal Driver

  Luke French

  Zander James

  Danny Fazackerly

Elimination Final

Shane Sawle L vs.
Matt Tecchio W DK 5 & 6 22:23

Elimination Semi-final

Geoff Sutter L vs.
Shane Sawle W DK 3 & 4 13:34

Winners Final

Andrew Barrow W vs.
Matt Tecchio L DK 3 & 4 17:46

Elimination 6

Johnny Bonde L vs.
Geoff Sutter W DK 9 & 10 16:07

Neil Cairns L vs.
Shane Sawle W DK 5 & 6 14:27

Elimination 5

Neil Cairns W vs.
Derek Broadfoot L DK 1 & 2 16:42

Tanya Lowe L vs.
Johnny Bonde W DK 9 & 10 15:26

Winners Semi-finals

Andrew Barrow W vs.
Shane Sawle L DK 1 & 2 14:41

Geoff Sutter L vs.
Matt Tecchio W DK 3 & 4 14:58

Elimination 4

Adam Lee L vs.
Derek Broadfoot W DK 9 & 10 09:43

Dennis Edmunds L vs.
Neil Cairns W DK 5 & 6 19:43

Johnny Bonde W vs.
Luke Bushell L DK 5 & 6 18:42

Jon Tannahill L vs.
Tanya Lowe W DK 7 & 8 11:12

Elimination 3

Adam Lee W vs.
Mike Coolican L DK 5 & 6 14:06

Dennis Edmunds W vs.
Aaron Raynor L DK 7 & 8 17:12

Johnny Bonde W vs.
Michael Edwards L DK 1 & 2 15:05

Jon Tannahill W vs.
Jimmy Nails L DK 9 & 10 13:15

Winners 2

Andrew Barrow W vs.
Luke Bushell L DK 1 & 2 11:43

Derek Broadfoot L vs.
Geoff Sutter W DK 7 & 8 07:06

Neil Cairns L vs.
Matt Tecchio W DK 3 & 4 17:27

Tanya Lowe L vs.
Shane Sawle W DK 7 & 8 11:06

Elimination 2

Aaron Raynor W vs.
Luke French L DK 11 & 12 05:33

David James L vs.
Jimmy Nails W DK 5 & 6 10:15

Dennis Edmunds W vs.
Leal Driver L DK 11 & 12 24:24

Gerry Scott L vs.
Johnny Bonde W DK 5 & 6 02:53

Jon Tannahill W vs.
Buzz L DK 7 & 8 03:31

Mike Coolican W vs.
Danny Fazackerly L DK 5 & 6 17:50

Tommy Josey L vs.
Michael Edwards W DK 1 & 2 07:57

Zander James L vs.
Adam Lee W DK 3 & 4 04:54

Winners 1

Andrew Barrow W vs.
Danny Fazackerly L DK 3 & 4 16:13

Derek Broadfoot W vs.
Michael Edwards L DK 1 & 2 12:17

Johnny Bonde L vs.
Geoff Sutter W DK 11 & 12 10:53

Luke Bushell W vs.
Adam Lee L DK 7 & 8 09:40

Matt Tecchio W vs.
Buzz L DK 7 & 8 06:12

Neil Cairns W vs.
Jimmy Nails L DK 3 & 4 12:43

Shane Sawle W vs.
Leal Driver L DK 9 & 10 05:59

Tanya Lowe W vs.
Luke French L DK 5 & 6 10:19

Round 1

Danny Fazackerly W vs.
Jon Tannahill L DK 1 & 2 22:38:44

David James L vs.
Luke Bushell W DK 3 & 4 22:29:36

Gerry Scott L vs.
Luke French W DK 5 & 6 08:06

Jimmy Nails W vs.
Zander James L DK 9 & 10 22:27:32

Johnny Bonde W vs.
Aaron Raynor L DK 11 & 12 22:45:57

Michael Edwards W vs.
Dennis Edmunds L DK 5 & 6 22:27:18

Mike Coolican L vs.
Matt Tecchio W DK 7 & 8 22:36:48

Shane Sawle W vs.
Tommy Josey L DK 9 & 10 29:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20