ACO REGIONAL NOV WCC

Updated 6:09pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Brett Holland (1)
(bye) (16)
Kepa Ayhee (9)
Board 04
Lionel Ayhee (8)
Jon Richards (5)
Board 01
Gregg Barr (12)
(bye) (13)
Blake Demale (4)
Ron Stokes (3)
(bye) (14)
Keith Blair (11)
Board 03
Jesse Pain (6)
Christie Baird (7)
Board 02
Curt Cristensen (10)
(bye) (15)
Ken Jones (2)
Brett Holland (1)
A
Board 01
Lionel Ayhee (8)
Jon Richards (5)
B
Board 01
Blake Demale (4)
Ron Stokes (3)
C
Board 03
Keith Blair (11)
Curt Cristensen (10)
D
Board 02
Ken Jones (2)
Lionel Ayhee (8)
E
Board 02
Blake Demale (4)
Ron Stokes (3)
F
Board 03
Ken Jones (2)
Lionel Ayhee (8)
G
Board 04
Ken Jones (2)
Ken Jones (2)
Board 01
Brett Holland (1)
Brett Holland (1)
Board 04
Ken Jones (2)
Ken Jones (2)
(bye) (16)
Kepa Ayhee (9)
Gregg Barr (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Jesse Pain (6)
Christie Baird (7)
(bye) (15)
Kepa Ayhee (9)
D
Board 03
Curt Cristensen (10)
Gregg Barr (12)
C
Board 02
Keith Blair (11)
Jesse Pain (6)
B
Board 04
Jon Richards (5)
Christie Baird (7)
A
Board 04
Brett Holland (1)
Kepa Ayhee (9)
Board 03
Gregg Barr (12)
Jon Richards (5)
Board 03
Brett Holland (1)
Kepa Ayhee (9)
E
Board 01
Blake Demale (4)
Brett Holland (1)
F
Board 02
Ron Stokes (3)
Kepa Ayhee (9)
Board 02
Brett Holland (1)
Brett Holland (1)
G
Board 03
Lionel Ayhee (8)
Brett Holland (1)

1st

  Ken Jones (2)

2nd

  Brett Holland (1)

3rd

  Lionel Ayhee (8)

4th

  Kepa Ayhee (9)

5th

  Blake Demale (4)

  Ron Stokes (3)

7th

  Gregg Barr (12)

  Jon Richards (5)

9th

  Curt Cristensen (10)

  Keith Blair (11)

  Jesse Pain (6)

  Christie Baird (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final - Match 2

Brett Holland (1) L vs.
Ken Jones (2) W Board 04 00:04

Final

Ken Jones (2) L vs.
Brett Holland (1) W Board 01 00:06

Elimination Final

Brett Holland (1) W vs.
Lionel Ayhee (8) L Board 03 04:05:33

Elimination Semi-final

Kepa Ayhee (9) L vs.
Brett Holland (1) W Board 02 24:22

Winners Final

Lionel Ayhee (8) L vs.
Ken Jones (2) W Board 04 32:10

Elimination 4

Brett Holland (1) W vs.
Ron Stokes (3) L Board 02 14:56

Kepa Ayhee (9) W vs.
Blake Demale (4) L Board 01 25:10

Elimination 3

Jon Richards (5) L vs.
Brett Holland (1) W Board 03 18:57

Kepa Ayhee (9) W vs.
Gregg Barr (12) L Board 03 08:18

Winners Semi-finals

Lionel Ayhee (8) W vs.
Blake Demale (4) L Board 02 18:46

Ron Stokes (3) L vs.
Ken Jones (2) W Board 03 11:43

Elimination 2

Christie Baird (7) L vs.
Brett Holland (1) W Board 04 10:13

Gregg Barr (12) W vs.
Keith Blair (11) L Board 02 17:43

Jesse Pain (6) L vs.
Jon Richards (5) W Board 04 10:40

Kepa Ayhee (9) W vs.
Curt Cristensen (10) L Board 03 13:39

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Jesse Pain (6) W 13:25

(bye) (16) L vs.
Kepa Ayhee (9) W 29:32

Christie Baird (7) W vs.
(bye) (15) L 12:49

Gregg Barr (12) W vs.
(bye) (13) L 20:30

Winners 1

Brett Holland (1) L vs.
Lionel Ayhee (8) W Board 01 22:46

Curt Cristensen (10) L vs.
Ken Jones (2) W Board 02 11:21

Jon Richards (5) L vs.
Blake Demale (4) W Board 01 15:43

Ron Stokes (3) W vs.
Keith Blair (11) L Board 03 10:56

Round 1

(bye) (13) L vs.
Blake Demale (4) W 58:07

(bye) (15) L vs.
Ken Jones (2) W 58:07

Brett Holland (1) W vs.
(bye) (16) L 58:07

Christie Baird (7) L vs.
Curt Cristensen (10) W Board 02 13:31

Jon Richards (5) W vs.
Gregg Barr (12) L Board 01 21:08

Keith Blair (11) W vs.
Jesse Pain (6) L Board 03 13:58

Kepa Ayhee (9) L vs.
Lionel Ayhee (8) W Board 04 29:50

Ron Stokes (3) W vs.
(bye) (14) L 58:07

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20