3/10 BSS LOWER

Updated 5:22pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

AMBER // WHITTY
(bye)
NATALIE D // PROFESSOR
BOARD 7
BUBBLES // SCOTT K
K SWANS // SABRINA
BOARD 9
JAKE THE SNAKE // LAURA K
(bye)
FRED // SHEILA
GRANNY // SLOPPY JOE
(bye)
GRAYAREA // RAY
BOARD 6
AARON M // KEVIN S
MADMAN // PUMA
BOARD 10
TAMMY // ZANOW
(bye)
BEEDGE // SARA P
AMBER // WHITTY
A
BOARD 6
BUBBLES // SCOTT K
K SWANS // SABRINA
B
BOARD 7
FRED // SHEILA
GRANNY // SLOPPY JOE
C
BOARD 8
GRAYAREA // RAY
MADMAN // PUMA
D
BOARD 9
BEEDGE // SARA P
BUBBLES // SCOTT K
E
BOARD 5
FRED // SHEILA
GRANNY // SLOPPY JOE
F
BOARD 6
MADMAN // PUMA
FRED // SHEILA
G
BOARD 8
MADMAN // PUMA
MADMAN // PUMA
BOARD 8
BUBBLES // SCOTT K
BUBBLES // SCOTT K
BOARD 5
MADMAN // PUMA
BUBBLES // SCOTT K
(bye)
NATALIE D // PROFESSOR
JAKE THE SNAKE // LAURA K
(bye)
(bye)
AARON M // KEVIN S
TAMMY // ZANOW
(bye)
NATALIE D // PROFESSOR
D
BOARD 5
BEEDGE // SARA P
JAKE THE SNAKE // LAURA K
C
BOARD 8
GRAYAREA // RAY
AARON M // KEVIN S
B
BOARD 7
K SWANS // SABRINA
TAMMY // ZANOW
A
BOARD 6
AMBER // WHITTY
BEEDGE // SARA P
BOARD 7
JAKE THE SNAKE // LAURA K
K SWANS // SABRINA
BOARD 9
TAMMY // ZANOW
JAKE THE SNAKE // LAURA K
E
BOARD 6
BUBBLES // SCOTT K
K SWANS // SABRINA
F
BOARD 5
GRANNY // SLOPPY JOE
BUBBLES // SCOTT K
BOARD 7
GRANNY // SLOPPY JOE
BUBBLES // SCOTT K
G
BOARD 9
FRED // SHEILA
BUBBLES // SCOTT K

1st

  BUBBLES // SCOTT K

2nd

  MADMAN // PUMA

3rd

  FRED // SHEILA

4th

  GRANNY // SLOPPY JOE

5th

  JAKE THE SNAKE // LAURA K

  K SWANS // SABRINA

7th

  BEEDGE // SARA P

  TAMMY // ZANOW

9th

  NATALIE D // PROFESSOR

  GRAYAREA // RAY

  AARON M // KEVIN S

  AMBER // WHITTY

Final - Match 2

BUBBLES // SCOTT K W vs.
MADMAN // PUMA L BOARD 5 29:16

Final

MADMAN // PUMA L vs.
BUBBLES // SCOTT K W BOARD 8 33:30

Elimination Final

BUBBLES // SCOTT K W vs.
FRED // SHEILA L BOARD 9 28:02

Elimination Semi-final

BUBBLES // SCOTT K W vs.
GRANNY // SLOPPY JOE L BOARD 7 46:13

Winners Final

FRED // SHEILA L vs.
MADMAN // PUMA W BOARD 8 35:35

Elimination 4

JAKE THE SNAKE // LAURA K L vs.
BUBBLES // SCOTT K W BOARD 6 31:14

K SWANS // SABRINA L vs.
GRANNY // SLOPPY JOE W BOARD 5 46:37

Elimination 3

BEEDGE // SARA P L vs.
JAKE THE SNAKE // LAURA K W BOARD 7 39:06

K SWANS // SABRINA W vs.
TAMMY // ZANOW L BOARD 9 35:29

Winners Semi-finals

BUBBLES // SCOTT K L vs.
FRED // SHEILA W BOARD 5 21:05

GRANNY // SLOPPY JOE L vs.
MADMAN // PUMA W BOARD 6 25:44

Elimination 2

AARON M // KEVIN S L vs.
K SWANS // SABRINA W BOARD 7 35:19

JAKE THE SNAKE // LAURA K W vs.
GRAYAREA // RAY L BOARD 8 44:50

NATALIE D // PROFESSOR L vs.
BEEDGE // SARA P W BOARD 5 35:14

TAMMY // ZANOW W vs.
AMBER // WHITTY L BOARD 6 33:14

Winners 1

AMBER // WHITTY L vs.
BUBBLES // SCOTT K W BOARD 6 36:34

GRANNY // SLOPPY JOE W vs.
GRAYAREA // RAY L BOARD 8 38:30

K SWANS // SABRINA L vs.
FRED // SHEILA W BOARD 7 22:18

MADMAN // PUMA W vs.
BEEDGE // SARA P L BOARD 9 23:21

Round 1

GRAYAREA // RAY W vs.
AARON M // KEVIN S L BOARD 6 18:46

K SWANS // SABRINA W vs.
JAKE THE SNAKE // LAURA K L BOARD 9 23:18

MADMAN // PUMA W vs.
TAMMY // ZANOW L BOARD 10 33:11

NATALIE D // PROFESSOR L vs.
BUBBLES // SCOTT K W BOARD 7 21:37

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20