ACO TIPTON CO. SINGLES ONLY

Updated 12:05pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jerett Scott (1)
(bye) (32)
Shelby Austin (17)
Board 1
Stanley Nelson (16)
Kelan Gourley (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Brent Hollowell (8)
Devin Smith (5)
(bye) (28)
Marvin Campbell (21)
Board 2
Johnny Koonce (12)
Landon Jackson (13)
Board 7
Aspen Shrader (20)
(bye) (29)
Daniel Perry (4)
Maddie McBride (3)
(bye) (30)
Robert Thomas (19)
Board 3
Becca Paris (14)
David Tummins (11)
Board 4
Amy Hatcher (22)
(bye) (27)
Josh Keene (6)
Cannon Hatcher (7)
(bye) (26)
Tim Smith (23)
Board 6
Jeremy Blackard (10)
Andre McKinney (15)
Board 5
Mary Tummins (18)
(bye) (31)
Lynda Oglesby (2)
Jerett Scott (1)
A
Board 4
Stanley Nelson (16)
Kelan Gourley (9)
B
Board 7
Brent Hollowell (8)
Devin Smith (5)
C
Board 3
Johnny Koonce (12)
Landon Jackson (13)
D
Board 6
Daniel Perry (4)
Maddie McBride (3)
E
Board 7
Robert Thomas (19)
David Tummins (11)
F
Board 2
Josh Keene (6)
Cannon Hatcher (7)
G
Board 5
Jeremy Blackard (10)
Andre McKinney (15)
H
Board 1
Lynda Oglesby (2)
Stanley Nelson (16)
I
Board 6
Brent Hollowell (8)
Devin Smith (5)
J
Board 5
Landon Jackson (13)
Maddie McBride (3)
K
Board 3
Josh Keene (6)
Jeremy Blackard (10)
L
Board 7
Lynda Oglesby (2)
Stanley Nelson (16)
M
Board 6
Devin Smith (5)
Josh Keene (6)
N
Board 5
Lynda Oglesby (2)
Stanley Nelson (16)
O
Board 7
Josh Keene (6)
Josh Keene (6)
Board 1
Devin Smith (5)
Devin Smith (5)
Board 4
Josh Keene (6)
Devin Smith (5)
(bye) (32)
Shelby Austin (17)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
Marvin Campbell (21)
Aspen Shrader (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
Becca Paris (14)
Amy Hatcher (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
Tim Smith (23)
Mary Tummins (18)
(bye) (31)
Shelby Austin (17)
H
Board 5
Andre McKinney (15)
(bye) (25)
G
Cannon Hatcher (7)
Marvin Campbell (21)
F
Board 2
David Tummins (11)
Aspen Shrader (20)
E
Board 1
Robert Thomas (19)
Becca Paris (14)
D
Board 1
Daniel Perry (4)
Amy Hatcher (22)
C
Board 3
Johnny Koonce (12)
Tim Smith (23)
B
Board 6
Kelan Gourley (9)
Mary Tummins (18)
A
Board 4
Jerett Scott (1)
Andre McKinney (15)
Board 2
Cannon Hatcher (7)
David Tummins (11)
Board 7
Robert Thomas (19)
Daniel Perry (4)
Board 4
Johnny Koonce (12)
Kelan Gourley (9)
Board 1
Jerett Scott (1)
Andre McKinney (15)
J
Board 3
Landon Jackson (13)
David Tummins (11)
I
Board 3
Brent Hollowell (8)
Johnny Koonce (12)
L
Board 4
Jeremy Blackard (10)
Jerett Scott (1)
K
Board 2
Maddie McBride (3)
Landon Jackson (13)
Board 1
David Tummins (11)
Johnny Koonce (12)
Board 5
Jerett Scott (1)
Landon Jackson (13)
N
Board 2
Lynda Oglesby (2)
Jerett Scott (1)
M
Board 7
Devin Smith (5)
Landon Jackson (13)
Board 4
Devin Smith (5)
Devin Smith (5)
O
Board 2
Stanley Nelson (16)
Devin Smith (5)

1st

  Devin Smith (5)

2nd

  Josh Keene (6)

3rd

  Stanley Nelson (16)

4th

  Landon Jackson (13)

5th

  Lynda Oglesby (2)

  Jerett Scott (1)

7th

  David Tummins (11)

  Johnny Koonce (12)

9th

  Andre McKinney (15)

  Brent Hollowell (8)

  Jeremy Blackard (10)

  Maddie McBride (3)

13th

  Cannon Hatcher (7)

  Robert Thomas (19)

  Daniel Perry (4)

  Kelan Gourley (9)

17th

  Shelby Austin (17)

  (bye) (25)

  Marvin Campbell (21)

  Aspen Shrader (20)

  Becca Paris (14)

  Amy Hatcher (22)

  Tim Smith (23)

  Mary Tummins (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (29)

  (bye) (30)

  (bye) (27)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final - Match 2

Devin Smith (5) W vs.
Josh Keene (6) L Board 4 02:56

Final

Josh Keene (6) L vs.
Devin Smith (5) W Board 1 13:33

Elimination Final

Devin Smith (5) W vs.
Stanley Nelson (16) L Board 2 10:10

Elimination Semi-final

Landon Jackson (13) L vs.
Devin Smith (5) W Board 4 10:01

Winners Final

Stanley Nelson (16) L vs.
Josh Keene (6) W Board 7 24:14

Elimination 6

Jerett Scott (1) L vs.
Devin Smith (5) W Board 7 14:40

Landon Jackson (13) W vs.
Lynda Oglesby (2) L Board 2 13:40

Elimination 5

Johnny Koonce (12) L vs.
Jerett Scott (1) W Board 5 19:56

Landon Jackson (13) W vs.
David Tummins (11) L Board 1 22:43

Winners Semi-finals

Josh Keene (6) W vs.
Lynda Oglesby (2) L Board 5 19:34

Stanley Nelson (16) W vs.
Devin Smith (5) L Board 6 15:36

Elimination 4

Andre McKinney (15) L vs.
Landon Jackson (13) W Board 3 13:09

David Tummins (11) W vs.
Brent Hollowell (8) L Board 3 26:34

Jerett Scott (1) W vs.
Maddie McBride (3) L Board 2 11:44

Johnny Koonce (12) W vs.
Jeremy Blackard (10) L Board 4 21:40

Elimination 3

Andre McKinney (15) W vs.
Cannon Hatcher (7) L Board 2 08:47

Daniel Perry (4) L vs.
Johnny Koonce (12) W Board 4 13:05

David Tummins (11) W vs.
Robert Thomas (19) L Board 7 18:11

Kelan Gourley (9) L vs.
Jerett Scott (1) W Board 1 12:43

Winners 2

Devin Smith (5) W vs.
Landon Jackson (13) L Board 5 15:27

Jeremy Blackard (10) L vs.
Lynda Oglesby (2) W Board 7 15:22

Maddie McBride (3) L vs.
Josh Keene (6) W Board 3 14:42

Stanley Nelson (16) W vs.
Brent Hollowell (8) L Board 6 15:13

Elimination 2

(bye) (25) L vs.
Cannon Hatcher (7) W 45:07

Amy Hatcher (22) L vs.
Johnny Koonce (12) W Board 3 08:17

Aspen Shrader (20) L vs.
Robert Thomas (19) W Board 1 11:06

Becca Paris (14) L vs.
Daniel Perry (4) W Board 1 08:16

Marvin Campbell (21) L vs.
David Tummins (11) W Board 2 13:09

Mary Tummins (18) L vs.
Jerett Scott (1) W Board 4 10:27

Shelby Austin (17) L vs.
Andre McKinney (15) W Board 5 08:33

Tim Smith (23) L vs.
Kelan Gourley (9) W Board 6 10:39

Elimination 1

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 21:19

(bye) (26) L vs.
Tim Smith (23) W 31:27

(bye) (28) L vs.
Marvin Campbell (21) W 36:36

(bye) (30) L vs.
Becca Paris (14) W 37:40

(bye) (32) L vs.
Shelby Austin (17) W 32:49

Amy Hatcher (22) W vs.
(bye) (27) L 34:34

Aspen Shrader (20) W vs.
(bye) (29) L 30:45

Mary Tummins (18) W vs.
(bye) (31) L 32:26

Winners 1

Andre McKinney (15) L vs.
Lynda Oglesby (2) W Board 1 11:43

Cannon Hatcher (7) L vs.
Jeremy Blackard (10) W Board 5 12:41

David Tummins (11) L vs.
Josh Keene (6) W Board 2 14:35

Devin Smith (5) W vs.
Johnny Koonce (12) L Board 3 08:58

Jerett Scott (1) L vs.
Stanley Nelson (16) W Board 4 14:08

Kelan Gourley (9) L vs.
Brent Hollowell (8) W Board 7 12:19

Landon Jackson (13) W vs.
Daniel Perry (4) L Board 6 12:45

Maddie McBride (3) W vs.
Robert Thomas (19) L Board 7 09:29

Round 1

(bye) (25) L vs.
Brent Hollowell (8) W 21:19

(bye) (27) L vs.
Josh Keene (6) W 21:19

(bye) (29) L vs.
Daniel Perry (4) W 21:19

(bye) (31) L vs.
Lynda Oglesby (2) W 21:19

Andre McKinney (15) W vs.
Mary Tummins (18) L Board 5 09:49

Cannon Hatcher (7) W vs.
(bye) (26) L 21:19

David Tummins (11) W vs.
Amy Hatcher (22) L Board 4 13:14

Devin Smith (5) W vs.
(bye) (28) L 21:19

Jerett Scott (1) W vs.
(bye) (32) L 21:19

Kelan Gourley (9) W vs.
(bye) (24) L 21:19

Landon Jackson (13) W vs.
Aspen Shrader (20) L Board 7 09:10

Maddie McBride (3) W vs.
(bye) (30) L 21:19

Marvin Campbell (21) L vs.
Johnny Koonce (12) W Board 2 14:21

Robert Thomas (19) W vs.
Becca Paris (14) L Board 3 15:15

Shelby Austin (17) L vs.
Stanley Nelson (16) W Board 1 10:49

Tim Smith (23) L vs.
Jeremy Blackard (10) W Board 6 09:38

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20