Tri County Cornhole - 04/05/19 - BYOP

Updated 10:14pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kelly Jacks & Blake Dickinson
(bye)
Tristan Chandler & Shannon Chandler
5
Becca And Buffy Moreland
Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg
(bye)
(bye)
Wayne Griffin & Jerome Griffin
Ron Moreland & Troy Calhoon
(bye)
(bye)
Kyle Fugatt & Ty Peters
Clint Hanson & Mark Carmichael
(bye)
(bye)
Donnie Renfroe & Steve Smith
Brian Moreland & Dakota Pelfrey
(bye)
RJ & Randall Barnes
3
Mark Smith & Jeff Beasley
Darren Gibson & Stephanie Gibson
(bye)
(bye)
Mary Beth Beasley & Marlene Moreland
Chris Abernathy & Gordon Johnson
(bye)
(bye)
Casey Taylor & Robert Steele
Jeff McGinty & Jeff Rambo
4
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman
(bye)
Sandra Hall & Vee Mackey
Marcus Daloney & Cody Tennyson
(bye)
John McKinnon & Danny Caffee
8
Brian Forrester & Stormy Forrester
Brandon & Austin Scott
(bye)
(bye)
Austin Castleberry & Michael Cook
Greg Motes & Ezelle Ballenger
(bye)
(bye)
Tommy Morrison & Cam Brooks
Wesley Ballard & Tanner Brooks
(bye)
(bye)
Todd Haynie & Luke Haynie
Chris Madderra & Kevin Fisk
(bye)
(bye)
Jeff Keith & Dave Sanchez
Shane Gallups & Carolyn Gallups
(bye)
(bye)
Randall Sanford & Tommy Fleming
Marty Thompson & Jenny Thompson
(bye)
(bye)
Mooder Smith & Beaver Pate
Gary Davis & Zach Davis
2
Derek Cauthen & Steve Croft
(bye)
Luther Garrison & Katey Griffin
Kelly Jacks & Blake Dickinson
A
7
Tristan Chandler & Shannon Chandler
Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg
B
1
Wayne Griffin & Jerome Griffin
Ron Moreland & Troy Calhoon
C
8
Kyle Fugatt & Ty Peters
Clint Hanson & Mark Carmichael
D
8
Donnie Renfroe & Steve Smith
Brian Moreland & Dakota Pelfrey
E
6
RJ & Randall Barnes
Darren Gibson & Stephanie Gibson
F
3
Mary Beth Beasley & Marlene Moreland
Chris Abernathy & Gordon Johnson
G
1
Casey Taylor & Robert Steele
Jeff McGinty & Jeff Rambo
H
7
Sandra Hall & Vee Mackey
Marcus Daloney & Cody Tennyson
I
2
John McKinnon & Danny Caffee
Brandon & Austin Scott
J
6
Austin Castleberry & Michael Cook
Greg Motes & Ezelle Ballenger
K
2
Tommy Morrison & Cam Brooks
Wesley Ballard & Tanner Brooks
L
4
Todd Haynie & Luke Haynie
Chris Madderra & Kevin Fisk
M
7
Jeff Keith & Dave Sanchez
Shane Gallups & Carolyn Gallups
N
3
Randall Sanford & Tommy Fleming
Marty Thompson & Jenny Thompson
O
5
Mooder Smith & Beaver Pate
Gary Davis & Zach Davis
P
7
Luther Garrison & Katey Griffin
Tristan Chandler & Shannon Chandler
Q
4
Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg
Kyle Fugatt & Ty Peters
R
2
Donnie Renfroe & Steve Smith
Brian Moreland & Dakota Pelfrey
S
6
Darren Gibson & Stephanie Gibson
Chris Abernathy & Gordon Johnson
T
7
Jeff McGinty & Jeff Rambo
John McKinnon & Danny Caffee
U
6
Brandon & Austin Scott
Greg Motes & Ezelle Ballenger
V
1
Todd Haynie & Luke Haynie
Jeff Keith & Dave Sanchez
W
3
Shane Gallups & Carolyn Gallups
Marty Thompson & Jenny Thompson
X
5
Gary Davis & Zach Davis
Tristan Chandler & Shannon Chandler
Y
2
Donnie Renfroe & Steve Smith
Brian Moreland & Dakota Pelfrey
Z
7
Chris Abernathy & Gordon Johnson
John McKinnon & Danny Caffee
AA
6
Todd Haynie & Luke Haynie
Shane Gallups & Carolyn Gallups
AB
3
Marty Thompson & Jenny Thompson
Donnie Renfroe & Steve Smith
AC
2
Chris Abernathy & Gordon Johnson
Todd Haynie & Luke Haynie
AD
7
Marty Thompson & Jenny Thompson
Chris Abernathy & Gordon Johnson
AE
7
Marty Thompson & Jenny Thompson
Chris Abernathy & Gordon Johnson
4
Greg Motes & Ezelle Ballenger
Chris Abernathy & Gordon Johnson
(bye)
Becca And Buffy Moreland
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Mark Smith & Jeff Beasley
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman
(bye)
(bye)
Brian Forrester & Stormy Forrester
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Derek Cauthen & Steve Croft
(bye)
Becca And Buffy Moreland
P
1
Luther Garrison & Katey Griffin
(bye)
O
Mooder Smith & Beaver Pate
(bye)
N
Randall Sanford & Tommy Fleming
(bye)
M
Chris Madderra & Kevin Fisk
Mark Smith & Jeff Beasley
L
8
Wesley Ballard & Tanner Brooks
(bye)
K
Tommy Morrison & Cam Brooks
(bye)
J
Austin Castleberry & Michael Cook
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman
I
5
Marcus Daloney & Cody Tennyson
Brian Forrester & Stormy Forrester
H
4
Sandra Hall & Vee Mackey
(bye)
G
Casey Taylor & Robert Steele
(bye)
F
Mary Beth Beasley & Marlene Moreland
(bye)
E
RJ & Randall Barnes
(bye)
D
Clint Hanson & Mark Carmichael
(bye)
C
Ron Moreland & Troy Calhoon
(bye)
B
Wayne Griffin & Jerome Griffin
Derek Cauthen & Steve Croft
A
8
Kelly Jacks & Blake Dickinson
Becca And Buffy Moreland
3
Mooder Smith & Beaver Pate
Randall Sanford & Tommy Fleming
4
Chris Madderra & Kevin Fisk
Wesley Ballard & Tanner Brooks
5
Tommy Morrison & Cam Brooks
Austin Castleberry & Michael Cook
1
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman
Sandra Hall & Vee Mackey
6
Casey Taylor & Robert Steele
Mary Beth Beasley & Marlene Moreland
4
RJ & Randall Barnes
Clint Hanson & Mark Carmichael
1
Ron Moreland & Troy Calhoon
Wayne Griffin & Jerome Griffin
8
Derek Cauthen & Steve Croft
Mooder Smith & Beaver Pate
T
3
Jeff McGinty & Jeff Rambo
Chris Madderra & Kevin Fisk
S
8
Darren Gibson & Stephanie Gibson
Wesley Ballard & Tanner Brooks
R
2
Kyle Fugatt & Ty Peters
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman
Q
1
Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg
Casey Taylor & Robert Steele
X
8
Gary Davis & Zach Davis
RJ & Randall Barnes
W
6
Jeff Keith & Dave Sanchez
Ron Moreland & Troy Calhoon
V
4
Greg Motes & Ezelle Ballenger
Wayne Griffin & Jerome Griffin
U
5
Brandon & Austin Scott
Mooder Smith & Beaver Pate
6
Chris Madderra & Kevin Fisk
Wesley Ballard & Tanner Brooks
2
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman
Gary Davis & Zach Davis
4
Jeff Keith & Dave Sanchez
Greg Motes & Ezelle Ballenger
5
Brandon & Austin Scott
Chris Madderra & Kevin Fisk
AB
6
Shane Gallups & Carolyn Gallups
Wesley Ballard & Tanner Brooks
AA
5
John McKinnon & Danny Caffee
Jeff Keith & Dave Sanchez
Z
4
Brian Moreland & Dakota Pelfrey
Greg Motes & Ezelle Ballenger
Y
3
Tristan Chandler & Shannon Chandler
Chris Madderra & Kevin Fisk
6
Wesley Ballard & Tanner Brooks
Brian Moreland & Dakota Pelfrey
4
Greg Motes & Ezelle Ballenger
Wesley Ballard & Tanner Brooks
AC
6
Donnie Renfroe & Steve Smith
Greg Motes & Ezelle Ballenger
AD
4
Todd Haynie & Luke Haynie
Wesley Ballard & Tanner Brooks
4
Greg Motes & Ezelle Ballenger
Greg Motes & Ezelle Ballenger
AE
4
Marty Thompson & Jenny Thompson
Greg Motes & Ezelle Ballenger

1st

  Chris Abernathy & Gordon Johnson

2nd

  Greg Motes & Ezelle Ballenger

3rd

  Marty Thompson & Jenny Thompson

4th

  Wesley Ballard & Tanner Brooks

5th

  Donnie Renfroe & Steve Smith

  Todd Haynie & Luke Haynie

7th

  Chris Madderra & Kevin Fisk

  Brian Moreland & Dakota Pelfrey

9th

  Shane Gallups & Carolyn Gallups

  John McKinnon & Danny Caffee

  Jeff Keith & Dave Sanchez

  Tristan Chandler & Shannon Chandler

13th

  Mooder Smith & Beaver Pate

  Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman

  Gary Davis & Zach Davis

  Brandon & Austin Scott

17th

  Jeff McGinty & Jeff Rambo

  Darren Gibson & Stephanie Gibson

  Kyle Fugatt & Ty Peters

  Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg

  Casey Taylor & Robert Steele

  RJ & Randall Barnes

  Ron Moreland & Troy Calhoon

  Wayne Griffin & Jerome Griffin

25th

  Becca And Buffy Moreland

  Randall Sanford & Tommy Fleming

  Tommy Morrison & Cam Brooks

  Austin Castleberry & Michael Cook

  Sandra Hall & Vee Mackey

  Mary Beth Beasley & Marlene Moreland

  Clint Hanson & Mark Carmichael

  Derek Cauthen & Steve Croft

33th

  Luther Garrison & Katey Griffin

  Mark Smith & Jeff Beasley

  Marcus Daloney & Cody Tennyson

  Brian Forrester & Stormy Forrester

  Kelly Jacks & Blake Dickinson

Final

Chris Abernathy & Gordon Johnson W vs.
Greg Motes & Ezelle Ballenger L 4 10:31

Elimination Final

Greg Motes & Ezelle Ballenger W vs.
Marty Thompson & Jenny Thompson L 4 17:30

Elimination Semi-final

Wesley Ballard & Tanner Brooks L vs.
Greg Motes & Ezelle Ballenger W 4 11:06

Winners Final

Chris Abernathy & Gordon Johnson W vs.
Marty Thompson & Jenny Thompson L 7 12:19

Elimination 8

Greg Motes & Ezelle Ballenger W vs.
Todd Haynie & Luke Haynie L 4 14:23

Wesley Ballard & Tanner Brooks W vs.
Donnie Renfroe & Steve Smith L 6 09:00

Elimination 7

Brian Moreland & Dakota Pelfrey L vs.
Greg Motes & Ezelle Ballenger W 4 15:01

Chris Madderra & Kevin Fisk L vs.
Wesley Ballard & Tanner Brooks W 6 12:47

Winners Semi-finals

Donnie Renfroe & Steve Smith L vs.
Chris Abernathy & Gordon Johnson W 2 10:37

Todd Haynie & Luke Haynie L vs.
Marty Thompson & Jenny Thompson W 7 17:14

Elimination 6

Chris Madderra & Kevin Fisk W vs.
Shane Gallups & Carolyn Gallups L 6 11:52

Greg Motes & Ezelle Ballenger W vs.
Tristan Chandler & Shannon Chandler L 3 12:14

Jeff Keith & Dave Sanchez L vs.
Brian Moreland & Dakota Pelfrey W 4 16:16

Wesley Ballard & Tanner Brooks W vs.
John McKinnon & Danny Caffee L 5 11:17

Elimination 5

Gary Davis & Zach Davis L vs.
Jeff Keith & Dave Sanchez W 4 15:32

Greg Motes & Ezelle Ballenger W vs.
Brandon & Austin Scott L 5 16:24

Mooder Smith & Beaver Pate L vs.
Chris Madderra & Kevin Fisk W 6 15:07

Wesley Ballard & Tanner Brooks W vs.
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman L 2 16:05

Winners 3

Brian Moreland & Dakota Pelfrey L vs.
Chris Abernathy & Gordon Johnson W 7 17:00

John McKinnon & Danny Caffee L vs.
Todd Haynie & Luke Haynie W 6 11:45

Shane Gallups & Carolyn Gallups L vs.
Marty Thompson & Jenny Thompson W 3 09:24

Tristan Chandler & Shannon Chandler L vs.
Donnie Renfroe & Steve Smith W 2 15:41

Elimination 4

Casey Taylor & Robert Steele L vs.
Gary Davis & Zach Davis W 8 13:04

Chris Madderra & Kevin Fisk W vs.
Darren Gibson & Stephanie Gibson L 8 11:36

Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman W vs.
Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg L 1 09:41

Mooder Smith & Beaver Pate W vs.
Jeff McGinty & Jeff Rambo L 3 13:01

RJ & Randall Barnes L vs.
Jeff Keith & Dave Sanchez W 6 14:51

Ron Moreland & Troy Calhoon L vs.
Greg Motes & Ezelle Ballenger W 4 13:46

Wayne Griffin & Jerome Griffin L vs.
Brandon & Austin Scott W 5 14:20

Wesley Ballard & Tanner Brooks W vs.
Kyle Fugatt & Ty Peters L 2 08:15

Elimination 3

Austin Castleberry & Michael Cook L vs.
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman W 1 17:14

Becca And Buffy Moreland L vs.
Mooder Smith & Beaver Pate W 3 19:21

Clint Hanson & Mark Carmichael L vs.
Ron Moreland & Troy Calhoon W 1 11:10

Mary Beth Beasley & Marlene Moreland L vs.
RJ & Randall Barnes W 4 11:00

Randall Sanford & Tommy Fleming L vs.
Chris Madderra & Kevin Fisk W 4 12:00

Sandra Hall & Vee Mackey L vs.
Casey Taylor & Robert Steele W 6 14:35

Wayne Griffin & Jerome Griffin W vs.
Derek Cauthen & Steve Croft L 8 09:15

Wesley Ballard & Tanner Brooks W vs.
Tommy Morrison & Cam Brooks L 5 17:26

Winners 2

Brian Moreland & Dakota Pelfrey W vs.
Darren Gibson & Stephanie Gibson L 6 07:22

Chris Abernathy & Gordon Johnson W vs.
Jeff McGinty & Jeff Rambo L 7 09:59

Greg Motes & Ezelle Ballenger L vs.
Todd Haynie & Luke Haynie W 1 13:12

Jeff Keith & Dave Sanchez L vs.
Shane Gallups & Carolyn Gallups W 3 21:30

John McKinnon & Danny Caffee W vs.
Brandon & Austin Scott L 6 14:40

Kyle Fugatt & Ty Peters L vs.
Donnie Renfroe & Steve Smith W 2 14:48

Marty Thompson & Jenny Thompson W vs.
Gary Davis & Zach Davis L 5 14:26

Tristan Chandler & Shannon Chandler W vs.
Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg L 4 12:39

Elimination 2

Becca And Buffy Moreland W vs.
Luther Garrison & Katey Griffin L 1 11:28

Brian Forrester & Stormy Forrester L vs.
Sandra Hall & Vee Mackey W 4 08:33

Derek Cauthen & Steve Croft W vs.
Kelly Jacks & Blake Dickinson L 8 15:53

Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman W vs.
Marcus Daloney & Cody Tennyson L 5 13:16

Mark Smith & Jeff Beasley L vs.
Wesley Ballard & Tanner Brooks W 8 09:35

Winners 1

Brandon & Austin Scott W vs.
Austin Castleberry & Michael Cook L 6 11:33

Brian Moreland & Dakota Pelfrey W vs.
RJ & Randall Barnes L 6 17:52

Chris Abernathy & Gordon Johnson W vs.
Casey Taylor & Robert Steele L 1 08:52

Chris Madderra & Kevin Fisk L vs.
Jeff Keith & Dave Sanchez W 7 11:36

Clint Hanson & Mark Carmichael L vs.
Donnie Renfroe & Steve Smith W 8 10:40

Darren Gibson & Stephanie Gibson W vs.
Mary Beth Beasley & Marlene Moreland L 3 12:20

Gary Davis & Zach Davis W vs.
Luther Garrison & Katey Griffin L 7 07:30

Greg Motes & Ezelle Ballenger W vs.
Tommy Morrison & Cam Brooks L 2 14:32

Jeff McGinty & Jeff Rambo W vs.
Sandra Hall & Vee Mackey L 7 09:49

Kelly Jacks & Blake Dickinson L vs.
Tristan Chandler & Shannon Chandler W 7 06:39

Kevin Rosenberg & Alan Rosenberg W vs.
Wayne Griffin & Jerome Griffin L 1 18:42

Marcus Daloney & Cody Tennyson L vs.
John McKinnon & Danny Caffee W 2 13:15

Marty Thompson & Jenny Thompson W vs.
Mooder Smith & Beaver Pate L 5 12:32

Ron Moreland & Troy Calhoon L vs.
Kyle Fugatt & Ty Peters W 8 15:38

Shane Gallups & Carolyn Gallups W vs.
Randall Sanford & Tommy Fleming L 3 11:35

Wesley Ballard & Tanner Brooks L vs.
Todd Haynie & Luke Haynie W 4 12:15

Round 1

Gary Davis & Zach Davis W vs.
Derek Cauthen & Steve Croft L 2 08:08

Jeff McGinty & Jeff Rambo W vs.
Kevin Jones & Thomas (Whoopicat) Freeman L 4 16:09

John McKinnon & Danny Caffee W vs.
Brian Forrester & Stormy Forrester L 8 07:06

RJ & Randall Barnes W vs.
Mark Smith & Jeff Beasley L 3 07:35

Tristan Chandler & Shannon Chandler W vs.
Becca And Buffy Moreland L 5 16:27

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20