Wilderness 8-ball Single 11/4/17

Updated 3:39pm

Elimination Semi-final

Nate vs.
Dan Hamper 16:15:52

Winners Final

Frank Kincl vs.
Opi

Scroll to the right to view bracket. →

Frank Kincl
(bye)
Stacy Knapstad
Cassidy
John Servoss
(bye)
(bye)
Zach Hagen
Don Oliver
(bye)
(bye)
Dan Hamper
Dave Rodriguez
(bye)
(bye)
Jerry Mann
Jerry Schuler
(bye)
Arny Brown
Mike Paliga
John Mann
(bye)
(bye)
Alex G.
Jeff Smith
(bye)
(bye)
Opi
Ron D.
Bradley
(bye)
Nate
Frank Kincl
A
Stacy Knapstad
John Servoss
B
Zach Hagen
Don Oliver
C
Dan Hamper
Dave Rodriguez
D
Jerry Mann
Jerry Schuler
E
Mike Paliga
John Mann
F
Alex G.
Jeff Smith
G
Opi
Ron D.
H
Nate
Frank Kincl
I
John Servoss
Dan Hamper
J
Dave Rodriguez
Mike Paliga
K
Alex G.
Opi
L
Ron D.
Frank Kincl
M
Dan Hamper
Alex G.
N
Opi
Frank Kincl
O
Opi
(bye)
Cassidy
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Arny Brown
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Bradley
(bye)
Cassidy
H
Nate
(bye)
G
Jeff Smith
(bye)
F
John Mann
(bye)
E
Jerry Schuler
Arny Brown
D
Jerry Mann
(bye)
C
Don Oliver
(bye)
B
Zach Hagen
Bradley
A
Stacy Knapstad
Nate
Jeff Smith
John Mann
Jerry Schuler
Jerry Mann
Don Oliver
Zach Hagen
Bradley
Nate
J
Dave Rodriguez
Jerry Schuler
I
John Servoss
Don Oliver
L
Ron D.
Bradley
K
Mike Paliga
Nate
John Servoss
Ron D.
Mike Paliga
Nate
N
Alex G.
Mike Paliga
M
Dan Hamper
Nate
Dan Hamper
O

5th

  Alex G.

  Mike Paliga

7th

  John Servoss

  Ron D.

9th

  Dave Rodriguez

  Jerry Schuler

  Don Oliver

  Bradley

13th

  Jeff Smith

  John Mann

  Jerry Mann

  Zach Hagen

17th

  Cassidy

  Arny Brown

  Stacy Knapstad

Elimination 6

Mike Paliga L vs.
Dan Hamper W 05:40

Nate W vs.
Alex G. L 42:00

Elimination 5

Nate W vs.
John Servoss L 44:35

Ron D. L vs.
Mike Paliga W 42:09

Winners Semi-finals

Alex G. L vs.
Opi W 40:51

Frank Kincl W vs.
Dan Hamper L 17:45

Elimination 4

Bradley L vs.
Mike Paliga W 40:14

Don Oliver L vs.
Ron D. W 01:14:42

Jerry Schuler L vs.
John Servoss W 30:54

Nate W vs.
Dave Rodriguez L 35:58

Elimination 3

Jerry Mann L vs.
Don Oliver W 01:33:36

John Mann L vs.
Jerry Schuler W 43:47

Nate W vs.
Jeff Smith L 46:34

Zach Hagen L vs.
Bradley W 00:07

Winners 2

Dan Hamper W vs.
Dave Rodriguez L 24:28

Frank Kincl W vs.
John Servoss L 39:06

Mike Paliga L vs.
Alex G. W 01:07:18

Opi W vs.
Ron D. L 54:10

Elimination 2

Arny Brown L vs.
Jerry Mann W 01:14:08

Bradley W vs.
Stacy Knapstad L 01:12:38

Cassidy L vs.
Nate W 29:25

Winners 1

Dave Rodriguez W vs.
Jerry Mann L 44:23

Don Oliver L vs.
Dan Hamper W 28:49

Frank Kincl W vs.
Stacy Knapstad L 28:41

Jeff Smith L vs.
Opi W 01:01:26

Jerry Schuler L vs.
Mike Paliga W 37:04

John Mann L vs.
Alex G. W 01:03:12

John Servoss W vs.
Zach Hagen L 31:30

Ron D. W vs.
Nate L 01:01:22

Round 1

Arny Brown L vs.
Mike Paliga W 28:17

Ron D. W vs.
Bradley L 32:27

Stacy Knapstad W vs.
Cassidy L 29:23

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20