120

Updated 11:22am

None.

Elimination 7

Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) vs.
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9)

Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8)

Winners Semi-finals

Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1) vs.
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5)

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2)

Scroll to the right to view bracket. →

Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1)
Mat 6
Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64)
Micah Canter (American Heritage, FL) (33) 2
Mat 3
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32) 8
Bye- (17)
Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48)
Garrett Brown (Davison, MI) (49) 4
Mat 1
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) 5
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9)
Bye____ (56)
Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41) 2
Mat 7
Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24) 1
Bye—— (25)
Chris Pollock (Brandon, FL) (40)
Brent Collume (Willard, MD) (57)
Mat 2
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8)
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5)
Mat 7
Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60)
Bye_______ (37)
Andy Midder (Dewey North, DE) (28)
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21)
Bye__ (44)
Bye_____ (53)
Grant Zaida (South Dade, FL) (12)
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 15
Mat 9
Matt Stitka (Reynolds, PA) (52) 2
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 6
Mat 5
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (20) 2
Marko Janowicz (Sussex Central, DE) (29)
Mat 4
Seth Campbell (Windsor, NY) (36)
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) 3
Mat 8
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 8
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 18
Mat 9
Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 3
Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35)
Bye——— (30)
Scott Mackert (Easton, PA) (19) 5
Mat 2
Ben Raverman (Northampton, NJ) (46) 1
Bye______ (51)
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14)
Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11)
Bye---- (54)
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43)
Bye——- (22)
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27) 1
Mat 3
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 9
Bye___ (59)
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6)
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7)
Bye (58)
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39) 4
Mat 8
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 6
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 8
Mat 4
Kadin Brewer (Lowell, MI) (42) 5
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 7
Mat 5
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 4
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 12
Mat 6
Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) 5
Bye_ (47)
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18)
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31)
Bye—- (34)
Bye________ (63)
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2)
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1)
A
Mat 8
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32)
Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48) 1
B
Mat 8
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) 11
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 16
C
Mat 7
Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41) 3
Chris Pollock (Brandon, FL) (40)
D
Mat 4
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8)
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) 16
E
Mat 6
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) 1
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21) 4
F
Mat 2
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 19
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 14
G
Mat 3
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 1
Seth Campbell (Windsor, NY) (36) 3
H
Mat 4
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 18
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 17
I
Mat 5
Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35) 2
Scott Mackert (Easton, PA) (19) 3
J
Mat 1
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 7
Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11) 12
K
Mat 5
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43) 2
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 2
L
Mat 6
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 10
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) 18
M
Mat 7
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 3
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 1
N
Mat 9
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 4
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15)
O
Mat 9
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18)
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31)
P
Mat 1
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2)
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1)
Q
Mat 4
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16)
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 2
R
Mat 5
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) 3
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) 13
S
Mat 1
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 2
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 3
T
Mat 9
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 14
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 20
U
Mat 2
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 4
Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11) 1
V
Mat 8
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 7
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) 5
W
Mat 3
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 2
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15)
X
Mat 7
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2)
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1) 4
Y
Mat 3
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) 2
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) 6
Z
Mat 1
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 3
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 11
AA
Mat 2
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 9
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7)
AB
Mat 3
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2) 5
Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1)
AC
Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5)
Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3)
AD
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2)
AE
Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64) 5
Mat 4
Micah Canter (American Heritage, FL) (33)
Bye- (17)
Mat 2
Garrett Brown (Davison, MI) (49)
Bye____ (56)
Mat 4
Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24)
Bye—— (25)
Mat 8
Brent Collume (Willard, MD) (57)
Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60)
Mat 9
Bye_______ (37)
Bye__ (44)
Mat 8
Bye_____ (53)
Matt Stitka (Reynolds, PA) (52) 7
Mat 7
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (20) 5
Marko Janowicz (Sussex Central, DE) (29)
Mat 5
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61)
Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62)
Mat 7
Bye——— (30)
Ben Raverman (Northampton, NJ) (46)
Mat 1
Bye______ (51)
Bye---- (54)
Mat 5
Bye——- (22)
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27)
Mat 9
Bye___ (59)
Bye (58)
Mat 3
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39)
Kadin Brewer (Lowell, MI) (42) 3
Mat 6
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 12
Adam Fields (Wadsworth, OH) (50)
Mat 7
Bye_ (47)
Bye—- (34)
Mat 6
Bye________ (63)
Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64)
P
Mat 2
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) 6
Garrett Brown (Davison, MI) (49) 13
O
Mat 3
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18) 2
Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24) 3
N
Mat 7
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 4
Brent Collume (Willard, MD) (57) 3
M
Mat 6
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 6
Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60) 2
L
Mat 5
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 7
Bye__ (44)
K
Mat 6
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43)
Matt Stitka (Reynolds, PA) (52)
J
Mat 8
Scott Mackert (Easton, PA) (19)
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61)
I
Mat 4
Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35)
Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 4
H
Mat 1
Seth Campbell (Windsor, NY) (36) 2
Ben Raverman (Northampton, NJ) (46) 2
G
Mat 8
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 5
Bye---- (54)
F
Mat 3
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21)
Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27) 5
E
Mat 7
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) 6
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39) 3
D
Mat 6
Chris Pollock (Brandon, FL) (40) 11
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 9
C
Mat 9
Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41) 3
Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) 8
B
Mat 5
Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48) 1
Bye________ (63)
A
Mat 4
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32)
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) 5
Mat 7
Garrett Brown (Davison, MI) (49) 3
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 10
Mat 5
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 5
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 3
Mat 4
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43)
Scott Mackert (Easton, PA) (19) 2
Mat 1
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) 9
Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 6
Mat 3
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 3
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21) 5
Mat 6
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) 9
Chris Pollock (Brandon, FL) (40) 3
Mat 2
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 13
Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) 11
Mat 9
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32) 2
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31)
T
Mat 6
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13)
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 3
S
Mat 3
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 5
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 3
R
Mat 8
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 11
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) 6
Q
Mat 9
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) 2
Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 5
X
Mat 5
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 6
Andy Midder (Dewey North, DE) (28)
W
Mat 2
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55)
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 4
V
Mat 7
Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11)
Adam Fields (Wadsworth, OH) (50)
U
Mat 4
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 2
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 5
Mat 5
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 3
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 3
Mat 6
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61)
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 5
Mat 4
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 4
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 5
Mat 8
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 2
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 2
AB
Mat 2
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) 8
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 5
AA
Mat 1
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 1
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 4
Z
Mat 3
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 10
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 1
Y
Mat 4
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) 8
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7)
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9)
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4)
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8)
AC
AD
AE

9th

  Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13)

  Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6)

  Jude Antt (East Roanoke, VA) (15)

  Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10)

13th

  Grant Zaida (South Dade, FL) (12)

  Evan Collica (Delbarton, NJ) (61)

  Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55)

  Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14)

17th

  Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31)

  Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23)

  Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38)

  Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16)

  Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62)

  Andy Midder (Dewey North, DE) (28)

  Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11)

  Adam Fields (Wadsworth, OH) (50)

25th

  Garrett Brown (Davison, MI) (49)

  Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26)

  Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43)

  Scott Mackert (Easton, PA) (19)

  Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45)

  Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21)

  Chris Pollock (Brandon, FL) (40)

  Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32)

33th

  Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64)

  Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18)

  Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24)

  Brent Collume (Willard, MD) (57)

  Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60)

  Bye__ (44)

  Matt Stitka (Reynolds, PA) (52)

  Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35)

  Seth Campbell (Windsor, NY) (36)

  Ben Raverman (Northampton, NJ) (46)

  Bye---- (54)

  Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27)

  Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39)

  Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41)

  Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48)

  Bye________ (63)

49th

  Micah Canter (American Heritage, FL) (33)

  Bye- (17)

  Bye____ (56)

  Bye—— (25)

  Bye_______ (37)

  Bye_____ (53)

  Brett Hoon (McDonogh School, MD) (20)

  Marko Janowicz (Sussex Central, DE) (29)

  Bye——— (30)

  Bye______ (51)

  Bye——- (22)

  Bye___ (59)

  Bye (58)

  Kadin Brewer (Lowell, MI) (42)

  Bye_ (47)

  Bye—- (34)

Elimination 6

Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 2 L vs.
Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) 8 W Mat 2 01:29

Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 5 W vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 1 L Mat 1 00:26

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 1 L vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) 8 W Mat 4 04:14

Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 4 L vs.
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 10 W Mat 3 04:15

Elimination 5

Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 5 W vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 3 L Mat 5 02:09

Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 3 W vs.
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) L Mat 6 02:40

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 5 W vs.
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 2 L Mat 8 02:45

Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 5 W vs.
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 4 L Mat 4 02:58

Winners 3

Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1) 4 W vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) 2 L Mat 3 03:04

Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) L vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2) 5 W Mat 3 04:41

Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) 6 W vs.
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 3 L Mat 1 04:18

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 11 W vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 9 L Mat 2 23:51:18

Elimination 4

Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) L vs.
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 2 W Mat 4 02:50

Andy Midder (Dewey North, DE) (28) L vs.
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) W Mat 2 02:50

Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 3 L vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 5 W Mat 3 03:33

Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) L vs.
Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) W Mat 6 03:59

Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) 6 W vs.
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) 2 L Mat 9 04:23

Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 3 L vs.
Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 11 W Mat 8 04:19

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 4 W vs.
Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11) L Mat 7 04:50

Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 5 L vs.
Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 6 W Mat 5 04:58

Elimination 3

Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) 11 W vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32) 2 L Mat 9 03:53

Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 10 W vs.
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 5 L Mat 5 05:16

Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) 5 W vs.
Garrett Brown (Davison, MI) (49) 3 L Mat 7 06:12

Chris Pollock (Brandon, FL) (40) 3 L vs.
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 13 W Mat 2 07:58

Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21) 5 L vs.
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) 9 W Mat 6 08:11

Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 3 W vs.
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43) L Mat 4 07:34

Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 6 W vs.
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 3 L Mat 3 06:47

Scott Mackert (Easton, PA) (19) 2 L vs.
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) 9 W Mat 1 05:14

Winners 2

Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) L Mat 4 04:33

Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) 5 W vs.
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 2 L Mat 3 06:07

Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) 13 W vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 2 L Mat 1 07:17

Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11) 1 L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 7 W Mat 8 07:42

Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 3 L vs.
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 14 W Mat 9 08:02

Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 2 L vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) 3 W Mat 5 07:33

Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) L vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2) W Mat 7 06:20

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 20 W vs.
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 4 L Mat 2 04:31

Elimination 2

Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) 8 W vs.
Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48) 1 L Mat 5 10:31

Ben Raverman (Northampton, NJ) (46) 2 L vs.
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 5 W Mat 8 10:45

Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27) 5 L vs.
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) 6 W Mat 7 11:08

Brent Collume (Willard, MD) (57) 3 L vs.
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 6 W Mat 6 03:51

Bye---- (54) L vs.
Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21) W Mat 3 00:19

Bye__ (44) L vs.
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43) W Mat 6 00:29

Bye________ (63) L vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32) W Mat 4 00:29

Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) W vs.
Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35) L Mat 4 03:58

Garrett Brown (Davison, MI) (49) 13 W vs.
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18) 2 L Mat 3 04:28

Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 9 W vs.
Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41) 3 L Mat 9 05:06

Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64) L vs.
Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) 6 W Mat 2 05:27

Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 4 W vs.
Seth Campbell (Windsor, NY) (36) 2 L Mat 1 05:41

Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60) 2 L vs.
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 7 W Mat 5 05:34

Matt Stitka (Reynolds, PA) (52) L vs.
Scott Mackert (Easton, PA) (19) W Mat 8 05:21

Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24) 3 L vs.
Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 4 W Mat 7 05:05

Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39) 3 L vs.
Chris Pollock (Brandon, FL) (40) 11 W Mat 6 24:39

Elimination 1

Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) W vs.
Bye_ (47) L Mat 7 00:44

Ben Raverman (Northampton, NJ) (46) W vs.
Bye______ (51) L Mat 1 00:43

Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27) W vs.
Bye___ (59) L Mat 9 00:44

Bye (58) L vs.
Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39) W Mat 3 00:43

Bye- (17) L vs.
Garrett Brown (Davison, MI) (49) W Mat 2 00:44

Bye---- (54) W vs.
Bye——- (22) L Mat 5 00:42

Bye—- (34) L vs.
Bye________ (63) W Mat 6 00:43

Bye—— (25) L vs.
Brent Collume (Willard, MD) (57) W Mat 8 00:15

Bye__ (44) W vs.
Bye_____ (53) L Mat 8 00:43

Bye____ (56) L vs.
Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24) W Mat 4 00:44

Kadin Brewer (Lowell, MI) (42) 3 L vs.
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 12 W Mat 6 01:22

Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64) 5 W vs.
Micah Canter (American Heritage, FL) (33) L Mat 4 01:18

Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) W vs.
Bye——— (30) L Mat 7 00:16

Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60) W vs.
Bye_______ (37) L Mat 9 00:16

Marko Janowicz (Sussex Central, DE) (29) L vs.
Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) W Mat 5 01:22

Matt Stitka (Reynolds, PA) (52) 7 W vs.
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (20) 5 L Mat 7 01:27

Winners 1

Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32) L Mat 8 03:23

Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) 18 W vs.
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 3 L Mat 7 03:52

Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 1 L vs.
Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 4 W Mat 9 04:36

Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) 16 W vs.
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) 1 L Mat 6 04:59

Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) L vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2) W Mat 1 05:28

Chris Pollock (Brandon, FL) (40) L vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) W Mat 4 05:43

Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11) 12 W vs.
Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43) 2 L Mat 5 06:46

Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21) 4 L vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) 19 W Mat 2 07:12

Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 14 W vs.
Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 1 L Mat 3 07:03

Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48) 1 L vs.
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) 11 W Mat 8 06:48

Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) 16 W vs.
Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41) 3 L Mat 7 06:55

Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 2 L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) 10 W Mat 6 06:13

Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) W vs.
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18) L Mat 9 06:11

Scott Mackert (Easton, PA) (19) 3 L vs.
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) 7 W Mat 1 05:34

Seth Campbell (Windsor, NY) (36) 3 L vs.
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 18 W Mat 4 05:23

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 17 W vs.
Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35) 2 L Mat 5 04:16

Round 1

Allen Fox (Colonial Forge, VA) (45) 6 W vs.
Brett Hoon (McDonogh School, MD) (20) 2 L Mat 5 01:44

Andrew Berkshire (Mentor, OH) (43) W vs.
Bye——- (22) L 04:04

Artie Federer (Blair Academy, NJ) (1) W vs.
Karl Finchley (Somerset Jesuit, PA) (64) L Mat 6 02:15

Avery Konrath (Westerville North, OH) (7) W vs.
Bye (58) L 02:19

Ben Hicorn (Montini Catholic, IL) (23) 8 W vs.
Kadin Brewer (Lowell, MI) (42) 5 L Mat 4 02:49

Brady Wandell (Morgantown Prep, WV) (27) 1 L vs.
Hunter Cutler (Brunswick, OH) (38) 9 W Mat 3 00:08

Brandan Chernitsky (Notre Dame, PA) (5) W vs.
Logan Hossel (Bethleham Catholic, PA) (60) L Mat 7 04:22

Brent Collume (Willard, MD) (57) L vs.
Christian Cernus (Culver Academy, IN) (8) W Mat 2 04:48

Bye- (17) L vs.
Gage Raimo (Delaware Christian, OH) (48) W 04:00

Bye—— (25) L vs.
Chris Pollock (Brandon, FL) (40) W 03:53

Bye_ (47) L vs.
Ethan Sculey (Timberlane, NH) (18) W 04:02

Bye___ (59) L vs.
Dylan Boychuk (Cathedral Prep, PA) (6) W 04:01

Bye_____ (53) L vs.
Grant Zaida (South Dade, FL) (12) W 04:02

Bye______ (51) L vs.
Jackson Jarent (Don Bosco Prep, NJ) (14) W 04:01

Bye_______ (37) L vs.
Andy Midder (Dewey North, DE) (28) W 03:53

Bye________ (63) L vs.
Erik Drousias (Mount Carmel, IL) (2) W 02:19

Cameron Welchle (Central Dauphin, PA) (31) W vs.
Bye—- (34) L 02:18

Chuck Aulisio (Vienna Hills, CT) (11) W vs.
Bye---- (54) L 00:57

Dallas Strinton (North Allegheny, PA) (35) W vs.
Bye——— (30) L 02:19

Dane Heuser (Parkersburg South, WV) (21) W vs.
Bye__ (44) L 02:19

Daniel Thomas (Villa-Angela St. Christopher, DE) (13) 15 W vs.
Matt Stitka (Reynolds, PA) (52) 2 L Mat 9 05:44

Evan Collica (Delbarton, NJ) (61) 3 L vs.
Spencer Engle (Canon-McMillan, PA) (4) 8 W Mat 8 06:53

Garrett Brown (Davison, MI) (49) 4 L vs.
Benjamin Kraft (Statesman-Jefferson, DE) (16) 5 W Mat 1 08:40

Hayden Gentry (Cambridge, DE) (9) W vs.
Bye____ (56) L 02:19

Jessie Humbert (Camden Catholic, GA) (55) 7 W vs.
Jeremy Hamilton (Malvern Prep, PA) (10) 4 L Mat 5 08:42

Jude Antt (East Roanoke, VA) (15) 12 W vs.
Adam Fields (Wadsworth, OH) (50) 5 L Mat 6 08:08

Marko Janowicz (Sussex Central, DE) (29) L vs.
Seth Campbell (Windsor, NY) (36) W Mat 4 08:42

Micah Canter (American Heritage, FL) (33) 2 L vs.
Anthony Nini (Lake Highland Prep, FL) (32) 8 W Mat 3 07:52

Paxton Hilbrandt (Bergen Catholic, NJ) (41) 2 W vs.
Nick Schubert (Germantown Academy, PA) (24) 1 L Mat 7 07:36

Scott Mackert (Easton, PA) (19) 5 W vs.
Ben Raverman (Northampton, NJ) (46) 1 L Mat 2 07:26

Tim Ntilikina (Poughkeepsie Catholic, NY) (3) 18 W vs.
Kevin Barentine (DePaul Catholic, CT) (62) 3 L Mat 9 06:56

Wyatt Granden (Lake Norman, NC) (39) 4 L vs.
Roy Taddy (Franklin Regional, PA) (26) 6 W Mat 8 05:54

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20