Ccl Tier 1 Shelby

Updated 11:25am

Round 1

Matt Sorenson Danny Weikel vs.
Alex Greenway Brent Kimbrell 4 23:40:29

Mike Ward Scott Furr vs.
Jimmy Allegra Derek Holland 1 23:16:30

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tanner Mullinnex Cody Taylor
(bye)
Josh Holland Kevin Arnold
2
Allison Shreves Kaylee Hunter
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker
(bye)
(bye)
Alex Bellew Drew Green
Chris Byers Matt West
(bye)
Mike Ward Scott Furr
1
Jimmy Allegra Derek Holland
Matt Sorenson Danny Weikel
4
Alex Greenway Brent Kimbrell
(bye)
Ryan Hunter Tim Hunter
Tanner Mullinnex Cody Taylor
A
3
Josh Holland Kevin Arnold
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker
B
2
Alex Bellew Drew Green
Chris Byers Matt West
C
3
Jimmy Allegra Derek Holland
Alex Greenway Brent Kimbrell
D
4
Ryan Hunter Tim Hunter
Tanner Mullinnex Cody Taylor
E
4
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker
Jimmy Allegra Derek Holland
F
3
Alex Greenway Brent Kimbrell
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker
G
1
Jimmy Allegra Derek Holland
Jimmy Allegra Derek Holland
2
Alex Bellew Drew Green
Jimmy Allegra Derek Holland
(bye)
Allison Shreves Kaylee Hunter
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Allison Shreves Kaylee Hunter
D
4
Ryan Hunter Tim Hunter
(bye)
C
Chris Byers Matt West
Mike Ward Scott Furr
B
1
Alex Bellew Drew Green
Matt Sorenson Danny Weikel
A
2
Josh Holland Kevin Arnold
Ryan Hunter Tim Hunter
2
Chris Byers Matt West
Alex Bellew Drew Green
4
Matt Sorenson Danny Weikel
Chris Byers Matt West
E
2
Tanner Mullinnex Cody Taylor
Alex Bellew Drew Green
F
3
Alex Greenway Brent Kimbrell
Chris Byers Matt West
4
Alex Bellew Drew Green
Alex Bellew Drew Green
G
3
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker
Alex Bellew Drew Green

1st

  Jimmy Allegra Derek Holland

2nd

  Alex Bellew Drew Green

3rd

  Jimmy Bozeman Robby Hunsucker

4th

  Chris Byers Matt West

5th

  Tanner Mullinnex Cody Taylor

  Alex Greenway Brent Kimbrell

7th

  Ryan Hunter Tim Hunter

  Matt Sorenson Danny Weikel

9th

  Allison Shreves Kaylee Hunter

  Mike Ward Scott Furr

  Josh Holland Kevin Arnold

Final

Jimmy Allegra Derek Holland W vs.
Alex Bellew Drew Green L 2 17:49

Elimination Final

Alex Bellew Drew Green W vs.
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker L 3 10:28

Elimination Semi-final

Chris Byers Matt West L vs.
Alex Bellew Drew Green W 4 10:45

Winners Final

Jimmy Bozeman Robby Hunsucker L vs.
Jimmy Allegra Derek Holland W 1 15:02

Elimination 4

Alex Bellew Drew Green W vs.
Alex Greenway Brent Kimbrell L 3 11:18

Chris Byers Matt West W vs.
Tanner Mullinnex Cody Taylor L 2 15:35

Elimination 3

Alex Bellew Drew Green W vs.
Matt Sorenson Danny Weikel L 4 13:53

Ryan Hunter Tim Hunter L vs.
Chris Byers Matt West W 2 16:31

Winners Semi-finals

Jimmy Allegra Derek Holland W vs.
Alex Greenway Brent Kimbrell L 3 28:54

Tanner Mullinnex Cody Taylor L vs.
Jimmy Bozeman Robby Hunsucker W 4 11:16

Elimination 2

Allison Shreves Kaylee Hunter L vs.
Ryan Hunter Tim Hunter W 4 11:27

Matt Sorenson Danny Weikel W vs.
Josh Holland Kevin Arnold L 2 11:56

Mike Ward Scott Furr L vs.
Alex Bellew Drew Green W 1 18:50

Winners 1

Alex Greenway Brent Kimbrell W vs.
Ryan Hunter Tim Hunter L 4 10:25

Chris Byers Matt West L vs.
Jimmy Allegra Derek Holland W 3 10:53

Jimmy Bozeman Robby Hunsucker W vs.
Alex Bellew Drew Green L 2 13:41

Tanner Mullinnex Cody Taylor W vs.
Josh Holland Kevin Arnold L 3 22:59

Round 1

Josh Holland Kevin Arnold W vs.
Allison Shreves Kaylee Hunter L 2 18:02

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20