Sportcenter

Updated 4:11am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ronald Merz
(bye)
Jens Berger
Automat 3
Phillip Nähs
Volker Krauskopf
Automat 1
Michael Schneider (Burg)
Marius Heuser
Automat 2
Thomas Diehl
Thorsten Heuser
(bye)
Ilias "Stūmper" Faitas
Automat 1
Frieda
Michael Mūller
Automat 2
Maik Böhmer
(bye)
Robert Naundorf
Ronald Merz
A
Automat 3
Jens Berger
Michael Schneider (Burg)
B
Automat 1
Marius Heuser
Thorsten Heuser
C
Automat 3
Ilias "Stūmper" Faitas
Michael Mūller
D
Automat 2
Robert Naundorf
Jens Berger
E
Automat 1
Michael Schneider (Burg)
Thorsten Heuser
F
Automat 2
Michael Mūller
Jens Berger
G
Automat 1
Thorsten Heuser
Jens Berger
Automat 2
Thorsten Heuser
Jens Berger
(bye)
Phillip Nähs
Volker Krauskopf
Automat 3
Thomas Diehl
(bye)
Frieda
Maik Böhmer
(bye)
Phillip Nähs
D
Automat 3
Robert Naundorf
Volker Krauskopf
C
Automat 1
Ilias "Stūmper" Faitas
Frieda
B
Automat 2
Marius Heuser
Maik Böhmer
A
Automat 1
Ronald Merz
Robert Naundorf
Automat 2
Volker Krauskopf
Marius Heuser
Automat 3
Maik Böhmer
Volker Krauskopf
E
Automat 3
Michael Schneider (Burg)
Maik Böhmer
F
Automat 1
Michael Mūller
Michael Schneider (Burg)
Automat 2
Maik Böhmer
Maik Böhmer
G
Automat 3
Thorsten Heuser
Thorsten Heuser

1st

  Jens Berger

2nd

  Thorsten Heuser

3rd

  Maik Böhmer

4th

  Michael Schneider (Burg)

5th

  Volker Krauskopf

  Michael Mūller

7th

  Robert Naundorf

  Marius Heuser

9th

  Phillip Nähs

  Ilias "Stūmper" Faitas

  Frieda

  Ronald Merz

13th

  Thomas Diehl

Final

Jens Berger W vs.
Thorsten Heuser L Automat 2 16:06

Elimination Final

Maik Böhmer L vs.
Thorsten Heuser W Automat 3 15:11

Elimination Semi-final

Michael Schneider (Burg) L vs.
Maik Böhmer W Automat 2 09:48

Winners Final

Jens Berger W vs.
Thorsten Heuser L Automat 1 14:57

Elimination 4

Maik Böhmer W vs.
Michael Mūller L Automat 1 08:52

Volker Krauskopf L vs.
Michael Schneider (Burg) W Automat 3 10:55

Elimination 3

Marius Heuser L vs.
Maik Böhmer W Automat 3 08:34

Robert Naundorf L vs.
Volker Krauskopf W Automat 2 15:58

Winners Semi-finals

Jens Berger W vs.
Michael Schneider (Burg) L Automat 1 10:02

Thorsten Heuser W vs.
Michael Mūller L Automat 2 13:17

Elimination 2

Frieda L vs.
Marius Heuser W Automat 2 15:10

Maik Böhmer W vs.
Ronald Merz L Automat 1 11:13

Phillip Nähs L vs.
Robert Naundorf W Automat 3 21:29

Volker Krauskopf W vs.
Ilias "Stūmper" Faitas L Automat 1 13:28

Elimination 1

Volker Krauskopf W vs.
Thomas Diehl L Automat 3 13:29

Winners 1

Michael Mūller W vs.
Robert Naundorf L Automat 2 17:40

Michael Schneider (Burg) W vs.
Marius Heuser L Automat 1 15:59

Ronald Merz L vs.
Jens Berger W Automat 3 12:22

Thorsten Heuser W vs.
Ilias "Stūmper" Faitas L Automat 3 10:02

Round 1

Ilias "Stūmper" Faitas W vs.
Frieda L Automat 1 11:41

Jens Berger W vs.
Phillip Nähs L Automat 3 14:57

Marius Heuser W vs.
Thomas Diehl L Automat 2 12:43

Michael Mūller W vs.
Maik Böhmer L Automat 2 12:34

Volker Krauskopf L vs.
Michael Schneider (Burg) W Automat 1 10:45

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20