Cherry Bomb Mixed Doubles 501 6/23/18

Updated 3:40am

None.

None.

Justin Schmader / Renea Fialkowsky
(bye)
Craig Elder / Tyler Meares
Board 16
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson
Keith Switzer / Teri Galford
(bye)
(bye)
Jim Widmayer / Kristen Giacalone
Danny Baggish / Paula Murphy
(bye)
(bye)
Michael Werner / Mechella Wright
Ryan Richards / Kristin Richards
(bye)
(bye)
Richard Lougherty / Alice Giordano
Randy Wornstaff / Mechall Goss
(bye)
Nick Dichiria / Beth Lexus
Board 34
Rusty Lewis / Nina Eichorn
Mike Stocum / Waleska Rivera
(bye)
(bye)
Mark Lowe / Tammy Wightman
Peter Stewart / Stitches Preciado
(bye)
(bye)
Barry Russell / Cris Cwalinski
Mark Kuehne / Miranda Kuehne
Board 37
Buzz Carocci / Daisja Brinson
(bye)
Mike Kisor / Lori Raymond
Robin Albury / Dianna Marsh
(bye)
Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer
Board 2
Greg Thomas / Teya Dawson
Kevin Czipo / Rhonda Combs
(bye)
(bye)
Sean Moran / Dawnielle Fischer
Paul Willard / Alice Giordano
(bye)
(bye)
Pat Hewitt / Sandy Hudson
Petur Rudrick / Connie O’Callaghan
Board 19
Casey Horn / Janette Daniels
(bye)
Chris Perry / Jewel Cameron
Rodney Pryor / Tanya Taylor
(bye)
(bye)
Dennis Bullock / Lisa Hunt
James Furlong / Erin Baric
(bye)
(bye)
Joe Slivan / Marina Trevisani
Joe Stinnett / Kathleene Smith
(bye)
(bye)
Rick Cassady / Vicki Boulanger
Joe Chaney / Sandy Haas
Board 26
Ed LaBarbera / Deb Ivey
(bye)
Mike Comiskey / Darren Lupo
Aaron Campbell / Christine Mack
(bye)
Daniel DeCelles / Natasha Perisha
Board 33
Seth Marrow / Marina Trevisani
Romy Diana / Amber Wyatt
(bye)
(bye)
Jason Belland / Amanda McClish
Brett Rowan / Kathy Smith
(bye)
(bye)
Kevin Thompson / Jean Scudder
Danny Pace / Stacy Pace
(bye)
(bye)
Rick Paez / Teya Dawson
James Taylor / Ashley Richey
(bye)
Greg Manze / Rosie Giordano
Board 14
Eric Dennison / Jami Rose
Bryan Schnitzler / Dawn Lewis
(bye)
(bye)
John Everett / Cathy Foster
David Llerena / Tara Carrillo
(bye)
(bye)
Chris Sams / Lorraine Symon
Forrest Harris / Connie Dean
Board 38
Michel Wolters / Jenn Cardenas
(bye)
George Hammes / Jessica Williams
Roy Castillo / Rachel Mabry
(bye)
Chriss Amore / Carmen Aportela
Board 28
Mike Neumann / Jackie Pavone
Chris Cherry / JJ Lear
(bye)
(bye)
Gary Springstroh / Maria Kitterman
Steven Sphaler / Deena Schuenhoff
(bye)
(bye)
John Beard / Kelly Meares
Glenn Knichel / Jordyn Davis
Board 9
Michael Rannazzisi / Nicole Wright
(bye)
Mark Meares / Kris Grimal
Dave Blalock / Christine Graham
(bye)
(bye)
Nick Kielman / Stitches
Al Landers / Anne Harle
(bye)
(bye)
Ronnie Lott / Nina Eichorn
Tucker Davey / Brittany Truemper
(bye)
(bye)
Brandon Asato / Melissa Pryor
Justin Chichester / Leslie Huntley
Board 23
Scott Deas / Amanda Deas
(bye)
Michael Powers / Dalva Fagundes
Justin Schmader / Renea Fialkowsky
Board 33
Craig Elder / Tyler Meares
Keith Switzer / Teri Galford
Board 3
Jim Widmayer / Kristen Giacalone
Danny Baggish / Paula Murphy
Board 38
Michael Werner / Mechella Wright
Ryan Richards / Kristin Richards
Board 31
Richard Lougherty / Alice Giordano
Randy Wornstaff / Mechall Goss
Board 6
Nick Dichiria / Beth Lexus
Mike Stocum / Waleska Rivera
Board 20
Mark Lowe / Tammy Wightman
Peter Stewart / Stitches Preciado
Board 32
Barry Russell / Cris Cwalinski
Buzz Carocci / Daisja Brinson
Board 22
Mike Kisor / Lori Raymond
Robin Albury / Dianna Marsh
Board 14
Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer
Kevin Czipo / Rhonda Combs
Board 15
Sean Moran / Dawnielle Fischer
Paul Willard / Alice Giordano
Board 5
Pat Hewitt / Sandy Hudson
Petur Rudrick / Connie O’Callaghan
Board 25
Chris Perry / Jewel Cameron
Rodney Pryor / Tanya Taylor
Board 26
Dennis Bullock / Lisa Hunt
James Furlong / Erin Baric
Board 6
Joe Slivan / Marina Trevisani
Joe Stinnett / Kathleene Smith
Board 35
Rick Cassady / Vicki Boulanger
Joe Chaney / Sandy Haas
Board 32
Mike Comiskey / Darren Lupo
Aaron Campbell / Christine Mack
Board 10
Seth Marrow / Marina Trevisani
Romy Diana / Amber Wyatt
Board 18
Jason Belland / Amanda McClish
Brett Rowan / Kathy Smith
Board 31
Kevin Thompson / Jean Scudder
Danny Pace / Stacy Pace
Board 2
Rick Paez / Teya Dawson
James Taylor / Ashley Richey
Board 21
Eric Dennison / Jami Rose
Bryan Schnitzler / Dawn Lewis
Board 21
John Everett / Cathy Foster
David Llerena / Tara Carrillo
Board 32
Chris Sams / Lorraine Symon
Michel Wolters / Jenn Cardenas
Board 5
George Hammes / Jessica Williams
Roy Castillo / Rachel Mabry
Board 12
Chriss Amore / Carmen Aportela
Chris Cherry / JJ Lear
Board 7
Gary Springstroh / Maria Kitterman
Steven Sphaler / Deena Schuenhoff
Board 17
John Beard / Kelly Meares
Michael Rannazzisi / Nicole Wright
Board 27
Mark Meares / Kris Grimal
Dave Blalock / Christine Graham
Board 19
Nick Kielman / Stitches
Al Landers / Anne Harle
Board 36
Ronnie Lott / Nina Eichorn
Tucker Davey / Brittany Truemper
Board 16
Brandon Asato / Melissa Pryor
Justin Chichester / Leslie Huntley
Board 8
Michael Powers / Dalva Fagundes
Craig Elder / Tyler Meares
Board 22
Keith Switzer / Teri Galford
Danny Baggish / Paula Murphy
Board 5
Ryan Richards / Kristin Richards
Randy Wornstaff / Mechall Goss
Board 7
Mark Lowe / Tammy Wightman
Barry Russell / Cris Cwalinski
Board 8
Mike Kisor / Lori Raymond
Robin Albury / Dianna Marsh
Board 1
Sean Moran / Dawnielle Fischer
Pat Hewitt / Sandy Hudson
Board 24
Petur Rudrick / Connie O’Callaghan
Dennis Bullock / Lisa Hunt
Board 23
James Furlong / Erin Baric
Rick Cassady / Vicki Boulanger
Board 31
Joe Chaney / Sandy Haas
Seth Marrow / Marina Trevisani
Board 4
Romy Diana / Amber Wyatt
Kevin Thompson / Jean Scudder
Board 21
Danny Pace / Stacy Pace
Eric Dennison / Jami Rose
Board 27
Bryan Schnitzler / Dawn Lewis
David Llerena / Tara Carrillo
Board 6
George Hammes / Jessica Williams
Chriss Amore / Carmen Aportela
Board 37
Chris Cherry / JJ Lear
John Beard / Kelly Meares
Board 20
Michael Rannazzisi / Nicole Wright
Dave Blalock / Christine Graham
Board 14
Al Landers / Anne Harle
Brandon Asato / Melissa Pryor
Board 1
Justin Chichester / Leslie Huntley
Craig Elder / Tyler Meares
Board 6
Danny Baggish / Paula Murphy
Mark Lowe / Tammy Wightman
Board 33
Barry Russell / Cris Cwalinski
Robin Albury / Dianna Marsh
Board 1
Pat Hewitt / Sandy Hudson
Dennis Bullock / Lisa Hunt
Board 22
Joe Chaney / Sandy Haas
Romy Diana / Amber Wyatt
Board 28
Danny Pace / Stacy Pace
Eric Dennison / Jami Rose
Board 14
David Llerena / Tara Carrillo
Chris Cherry / JJ Lear
Board 16
Michael Rannazzisi / Nicole Wright
Dave Blalock / Christine Graham
Board 4
Brandon Asato / Melissa Pryor
Danny Baggish / Paula Murphy
Board 14
Barry Russell / Cris Cwalinski
Robin Albury / Dianna Marsh
Board 3
Joe Chaney / Sandy Haas
Danny Pace / Stacy Pace
Board 3
Eric Dennison / Jami Rose
Michael Rannazzisi / Nicole Wright
Board 1
Brandon Asato / Melissa Pryor
Danny Baggish / Paula Murphy
Board 1
Joe Chaney / Sandy Haas
Danny Pace / Stacy Pace
Board 3
Brandon Asato / Melissa Pryor
Danny Baggish / Paula Murphy
Board 1
Danny Pace / Stacy Pace
Danny Baggish / Paula Murphy

1st

  Danny Baggish / Paula Murphy

2nd

  Danny Pace / Stacy Pace

Final

Danny Baggish / Paula Murphy W vs.
Danny Pace / Stacy Pace L Board 1 05:52:23

Semi-finals

Danny Baggish / Paula Murphy W vs.
Joe Chaney / Sandy Haas L Board 1 28:16

Danny Pace / Stacy Pace W vs.
Brandon Asato / Melissa Pryor L Board 3 27:12

Quarter-finals

Danny Baggish / Paula Murphy W vs.
Barry Russell / Cris Cwalinski L Board 14 15:23

Danny Pace / Stacy Pace W vs.
Eric Dennison / Jami Rose L Board 3 26:57

Michael Rannazzisi / Nicole Wright L vs.
Brandon Asato / Melissa Pryor W Board 1 25:03

Robin Albury / Dianna Marsh L vs.
Joe Chaney / Sandy Haas W Board 3 25:59

Round 4

Chris Cherry / JJ Lear L vs.
Michael Rannazzisi / Nicole Wright W Board 16 26:17

Craig Elder / Tyler Meares L vs.
Danny Baggish / Paula Murphy W Board 6 21:57

Dave Blalock / Christine Graham L vs.
Brandon Asato / Melissa Pryor W Board 4 22:44

Dennis Bullock / Lisa Hunt L vs.
Joe Chaney / Sandy Haas W Board 22 35:38

Eric Dennison / Jami Rose W vs.
David Llerena / Tara Carrillo L Board 14 26:51

Mark Lowe / Tammy Wightman L vs.
Barry Russell / Cris Cwalinski W Board 33 34:45

Robin Albury / Dianna Marsh W vs.
Pat Hewitt / Sandy Hudson L Board 1 32:00

Romy Diana / Amber Wyatt L vs.
Danny Pace / Stacy Pace W Board 28 30:57

Round 3

Barry Russell / Cris Cwalinski W vs.
Mike Kisor / Lori Raymond L Board 8 22:27

Brandon Asato / Melissa Pryor W vs.
Justin Chichester / Leslie Huntley L Board 1 35:25

Chriss Amore / Carmen Aportela L vs.
Chris Cherry / JJ Lear W Board 37 50:53

Craig Elder / Tyler Meares W vs.
Keith Switzer / Teri Galford L Board 22 29:04

Danny Baggish / Paula Murphy W vs.
Ryan Richards / Kristin Richards L Board 5 18:40

Dave Blalock / Christine Graham W vs.
Al Landers / Anne Harle L Board 14 32:46

David Llerena / Tara Carrillo W vs.
George Hammes / Jessica Williams L Board 6 27:11

Dennis Bullock / Lisa Hunt W vs.
James Furlong / Erin Baric L Board 23 01:03:55

Eric Dennison / Jami Rose W vs.
Bryan Schnitzler / Dawn Lewis L Board 27 36:19

John Beard / Kelly Meares L vs.
Michael Rannazzisi / Nicole Wright W Board 20 30:06

Kevin Thompson / Jean Scudder L vs.
Danny Pace / Stacy Pace W Board 21 34:19

Pat Hewitt / Sandy Hudson W vs.
Petur Rudrick / Connie O’Callaghan L Board 24 31:41

Randy Wornstaff / Mechall Goss L vs.
Mark Lowe / Tammy Wightman W Board 7 38:49

Rick Cassady / Vicki Boulanger L vs.
Joe Chaney / Sandy Haas W Board 31 21:08

Robin Albury / Dianna Marsh W vs.
Sean Moran / Dawnielle Fischer L Board 1 30:41

Seth Marrow / Marina Trevisani L vs.
Romy Diana / Amber Wyatt W Board 4 42:15

Round 2

Aaron Campbell / Christine Mack L vs.
Seth Marrow / Marina Trevisani W Board 10 20:47

Al Landers / Anne Harle W vs.
Ronnie Lott / Nina Eichorn L Board 36 40:16

Brett Rowan / Kathy Smith L vs.
Kevin Thompson / Jean Scudder W Board 31 45:02

Bryan Schnitzler / Dawn Lewis W vs.
John Everett / Cathy Foster L Board 21 43:12

Buzz Carocci / Daisja Brinson L vs.
Mike Kisor / Lori Raymond W Board 22 34:16

Chris Cherry / JJ Lear W vs.
Gary Springstroh / Maria Kitterman L Board 7 35:43

Danny Baggish / Paula Murphy W vs.
Michael Werner / Mechella Wright L Board 38 24:06

Danny Pace / Stacy Pace W vs.
Rick Paez / Teya Dawson L Board 2 27:00

Dave Blalock / Christine Graham W vs.
Nick Kielman / Stitches L Board 19 26:53

David Llerena / Tara Carrillo W vs.
Chris Sams / Lorraine Symon L Board 32 18:46

James Furlong / Erin Baric W vs.
Joe Slivan / Marina Trevisani L Board 6 22:40

James Taylor / Ashley Richey L vs.
Eric Dennison / Jami Rose W Board 21 33:49

Joe Chaney / Sandy Haas W vs.
Mike Comiskey / Darren Lupo L Board 32 19:05

Joe Stinnett / Kathleene Smith L vs.
Rick Cassady / Vicki Boulanger W Board 35 57:20

Justin Chichester / Leslie Huntley W vs.
Michael Powers / Dalva Fagundes L Board 8 27:30

Justin Schmader / Renea Fialkowsky L vs.
Craig Elder / Tyler Meares W Board 33 38:45

Keith Switzer / Teri Galford W vs.
Jim Widmayer / Kristen Giacalone L Board 3 41:31

Kevin Czipo / Rhonda Combs L vs.
Sean Moran / Dawnielle Fischer W Board 15 43:59

Michael Rannazzisi / Nicole Wright W vs.
Mark Meares / Kris Grimal L Board 27 23:12

Michel Wolters / Jenn Cardenas L vs.
George Hammes / Jessica Williams W Board 5 31:03

Mike Stocum / Waleska Rivera L vs.
Mark Lowe / Tammy Wightman W Board 20 33:18

Paul Willard / Alice Giordano L vs.
Pat Hewitt / Sandy Hudson W Board 5 28:19

Peter Stewart / Stitches Preciado L vs.
Barry Russell / Cris Cwalinski W Board 32 29:38

Petur Rudrick / Connie O’Callaghan W vs.
Chris Perry / Jewel Cameron L Board 25 52:05

Randy Wornstaff / Mechall Goss W vs.
Nick Dichiria / Beth Lexus L Board 6 26:15

Robin Albury / Dianna Marsh W vs.
Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer L Board 14 18:38

Rodney Pryor / Tanya Taylor L vs.
Dennis Bullock / Lisa Hunt W Board 26 30:23

Romy Diana / Amber Wyatt W vs.
Jason Belland / Amanda McClish L Board 18 38:01

Roy Castillo / Rachel Mabry L vs.
Chriss Amore / Carmen Aportela W Board 12 50:48

Ryan Richards / Kristin Richards W vs.
Richard Lougherty / Alice Giordano L Board 31 48:54

Steven Sphaler / Deena Schuenhoff L vs.
John Beard / Kelly Meares W Board 17 24:34

Tucker Davey / Brittany Truemper L vs.
Brandon Asato / Melissa Pryor W Board 16 22:31

Round 1

Chriss Amore / Carmen Aportela W vs.
Mike Neumann / Jackie Pavone L Board 28 56:52

Craig Elder / Tyler Meares W vs.
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson L Board 16 33:21

Daniel DeCelles / Natasha Perisha L vs.
Seth Marrow / Marina Trevisani W Board 33 29:46

Forrest Harris / Connie Dean L vs.
Michel Wolters / Jenn Cardenas W Board 38 33:53

Glenn Knichel / Jordyn Davis L vs.
Michael Rannazzisi / Nicole Wright W Board 9 55:24

Greg Manze / Rosie Giordano L vs.
Eric Dennison / Jami Rose W Board 14 44:47

Joe Chaney / Sandy Haas W vs.
Ed LaBarbera / Deb Ivey L Board 26 35:07

Justin Chichester / Leslie Huntley W vs.
Scott Deas / Amanda Deas L Board 23 43:46

Mark Kuehne / Miranda Kuehne L vs.
Buzz Carocci / Daisja Brinson W Board 37 30:26

Nick Dichiria / Beth Lexus W vs.
Rusty Lewis / Nina Eichorn L Board 34 43:18

Nigel Jeanty / Jennifer Schaffer W vs.
Greg Thomas / Teya Dawson L Board 2 52:59

Petur Rudrick / Connie O’Callaghan W vs.
Casey Horn / Janette Daniels L Board 19 52:33

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20