First Chance Men's Doubles Cricket 1/25/20

Updated 10:38am

None.

None.

Joe Koeller/Tyler Wargo
(bye)
Mike Comiskey/Aaron Campbell
Board 15
Chip Jackson/Shawn Torgesen
Norman Madhoo/Travis Flowers
Board 14
Chris Benjamin/Gregory Potter
(bye)
Mike Werner/Derek Seals
Tony Tosi/Jeff Miller
(bye)
Scott Deas/Michael Wallace
Board 13
Avery Bozzetti/Domnick Bozzetti
Eric Dennison/Mike Kisor
Board 13
Jim Kramarz/Charles Brennon
(bye)
Mike Rannizzisi/John Lengyel
Jason Secura/Josh Dodd
(bye)
Eric Sickler/Seth Merrow GOD
Board 15
Dennis McCullers Sr/Dennis McCullers Jr
Joe Efter/Jeremy Adams
Board 2
Chris Richerson/Jansen Allen
(bye)
Pete December/John Oberry
Jack Lambert/Romeo Diana
(bye)
Justin Champion/Rick Cassidy
Board 4
Mikey Moore/Donald Tremble
Jeremy Ebert/Glenn Knichel
Board 14
William Smith/Rick Bowyer
(bye)
Maceo Hayden/Todd Brazzell
Rick Taylor/Raymond Brown
(bye)
Joe Stinnett/Carey Armstrong
Board 3
Robert Heath/William Peltier
Wasi Salim/Michel Wolters
Board 6
Mike Sonders/Ray Davis
(bye)
Ernie Ison/Matt Sullivan
Scott Jackson/JR Taylor
(bye)
Kris Abat/Jason Buenavista
Board 16
Jey Green/Mo Morales
Gary Wunderlich/Scott Cutright
Board 12
Chris Riner/Doug Snider
(bye)
Mark McLaughlin/Kris Allison
Scott Heffner/Randy Marchand
(bye)
Wes Glass/Craig Sullivan
Board 1
Nick Kielman/Larry Shramm
Dave Blalock/Tucker Davey
Board 9
Bubba Joiner/Mike Colon
(bye)
George Donovan/Mark Lowe
Bill McClish/ Jason Belland
(bye)
James Furlong/John Beard
Board 16
Dennis Bullock/Robbie Heath Jr
Vinny Grudinsky/John Everett
Board 12
Chris Sams/Brandon Asoto
(bye)
Garann Hopkins/James Hirst
Joe Koeller/Tyler Wargo
Board 4
Mike Comiskey/Aaron Campbell
Norman Madhoo/Travis Flowers
Board 14
Mike Werner/Derek Seals
Tony Tosi/Jeff Miller
Board 5
Avery Bozzetti/Domnick Bozzetti
Eric Dennison/Mike Kisor
Board 3
Mike Rannizzisi/John Lengyel
Jason Secura/Josh Dodd
Board 1
Eric Sickler/Seth Merrow GOD
Joe Efter/Jeremy Adams
Board 2
Pete December/John Oberry
Jack Lambert/Romeo Diana
Board 11
Justin Champion/Rick Cassidy
William Smith/Rick Bowyer
Board 12
Maceo Hayden/Todd Brazzell
Rick Taylor/Raymond Brown
Board 3
Robert Heath/William Peltier
Mike Sonders/Ray Davis
Board 6
Ernie Ison/Matt Sullivan
Scott Jackson/JR Taylor
Board 15
Kris Abat/Jason Buenavista
Chris Riner/Doug Snider
Board 9
Mark McLaughlin/Kris Allison
Scott Heffner/Randy Marchand
Board 8
Nick Kielman/Larry Shramm
Dave Blalock/Tucker Davey
Board 4
George Donovan/Mark Lowe
Bill McClish/ Jason Belland
Board 7
James Furlong/John Beard
Chris Sams/Brandon Asoto
Board 13
Garann Hopkins/James Hirst
Mike Comiskey/Aaron Campbell
Board 7
Norman Madhoo/Travis Flowers
Avery Bozzetti/Domnick Bozzetti
Board 8
Mike Rannizzisi/John Lengyel
Eric Sickler/Seth Merrow GOD
Board 7
Joe Efter/Jeremy Adams
Jack Lambert/Romeo Diana
Board 15
Maceo Hayden/Todd Brazzell
Rick Taylor/Raymond Brown
Board 8
Mike Sonders/Ray Davis
Kris Abat/Jason Buenavista
Board 16
Chris Riner/Doug Snider
Nick Kielman/Larry Shramm
Board 12
Dave Blalock/Tucker Davey
James Furlong/John Beard
Board 13
Chris Sams/Brandon Asoto
Norman Madhoo/Travis Flowers
Board 15
Mike Rannizzisi/John Lengyel
Eric Sickler/Seth Merrow GOD
Board 7
Jack Lambert/Romeo Diana
Rick Taylor/Raymond Brown
Board 6
Kris Abat/Jason Buenavista
Dave Blalock/Tucker Davey
Board 12
Chris Sams/Brandon Asoto
Norman Madhoo/Travis Flowers
Board 9
Jack Lambert/Romeo Diana
Kris Abat/Jason Buenavista
Board 6
Chris Sams/Brandon Asoto
Norman Madhoo/Travis Flowers
Board 10
Chris Sams/Brandon Asoto
Chris Sams/Brandon Asoto

Final

Norman Madhoo/Travis Flowers L vs.
Chris Sams/Brandon Asoto W Board 10 29:21

Semi-finals

Kris Abat/Jason Buenavista L vs.
Chris Sams/Brandon Asoto W Board 6 40:10

Norman Madhoo/Travis Flowers W vs.
Jack Lambert/Romeo Diana L Board 9 26:13

Quarter-finals

Dave Blalock/Tucker Davey L vs.
Chris Sams/Brandon Asoto W Board 12 26:15

Eric Sickler/Seth Merrow GOD L vs.
Jack Lambert/Romeo Diana W Board 7 39:25

Norman Madhoo/Travis Flowers W vs.
Mike Rannizzisi/John Lengyel L Board 15 15:12

Rick Taylor/Raymond Brown L vs.
Kris Abat/Jason Buenavista W Board 6 39:14

Round 3

Avery Bozzetti/Domnick Bozzetti L vs.
Mike Rannizzisi/John Lengyel W Board 8 16:48

Eric Sickler/Seth Merrow GOD W vs.
Joe Efter/Jeremy Adams L Board 7 01:08:14

Jack Lambert/Romeo Diana W vs.
Maceo Hayden/Todd Brazzell L Board 15 40:14

James Furlong/John Beard L vs.
Chris Sams/Brandon Asoto W Board 13 27:25

Kris Abat/Jason Buenavista W vs.
Chris Riner/Doug Snider L Board 16 19:12

Mike Comiskey/Aaron Campbell L vs.
Norman Madhoo/Travis Flowers W Board 7 19:10

Nick Kielman/Larry Shramm L vs.
Dave Blalock/Tucker Davey W Board 12 30:13

Rick Taylor/Raymond Brown W vs.
Mike Sonders/Ray Davis L Board 8 36:01

Round 2

Bill McClish/ Jason Belland L vs.
James Furlong/John Beard W Board 7 33:24

Chris Riner/Doug Snider W vs.
Mark McLaughlin/Kris Allison L Board 9 33:44

Chris Sams/Brandon Asoto W vs.
Garann Hopkins/James Hirst L Board 13 21:56

Dave Blalock/Tucker Davey W vs.
George Donovan/Mark Lowe L Board 4 27:55

Eric Dennison/Mike Kisor L vs.
Mike Rannizzisi/John Lengyel W Board 3 25:19

Jack Lambert/Romeo Diana W vs.
Justin Champion/Rick Cassidy L Board 11 30:01

Jason Secura/Josh Dodd L vs.
Eric Sickler/Seth Merrow GOD W Board 1 37:02

Joe Efter/Jeremy Adams W vs.
Pete December/John Oberry L Board 2 51:16

Joe Koeller/Tyler Wargo L vs.
Mike Comiskey/Aaron Campbell W Board 4 29:41

Mike Sonders/Ray Davis W vs.
Ernie Ison/Matt Sullivan L Board 6 34:57

Norman Madhoo/Travis Flowers W vs.
Mike Werner/Derek Seals L Board 14 27:06

Rick Taylor/Raymond Brown W vs.
Robert Heath/William Peltier L Board 3 34:58

Scott Heffner/Randy Marchand L vs.
Nick Kielman/Larry Shramm W Board 8 30:53

Scott Jackson/JR Taylor L vs.
Kris Abat/Jason Buenavista W Board 15 33:54

Tony Tosi/Jeff Miller L vs.
Avery Bozzetti/Domnick Bozzetti W Board 5 21:02

William Smith/Rick Bowyer L vs.
Maceo Hayden/Todd Brazzell W Board 12 37:23

Round 1

Dave Blalock/Tucker Davey W vs.
Bubba Joiner/Mike Colon L Board 9 21:21

Eric Dennison/Mike Kisor W vs.
Jim Kramarz/Charles Brennon L Board 13 31:31

Eric Sickler/Seth Merrow GOD W vs.
Dennis McCullers Sr/Dennis McCullers Jr L Board 15 32:03

Gary Wunderlich/Scott Cutright L vs.
Chris Riner/Doug Snider W Board 12 34:05

James Furlong/John Beard W vs.
Dennis Bullock/Robbie Heath Jr L Board 16 23:30

Jeremy Ebert/Glenn Knichel L vs.
William Smith/Rick Bowyer W Board 14 27:20

Joe Efter/Jeremy Adams W vs.
Chris Richerson/Jansen Allen L Board 2 01:06:43

Joe Stinnett/Carey Armstrong L vs.
Robert Heath/William Peltier W Board 3 39:33

Justin Champion/Rick Cassidy W vs.
Mikey Moore/Donald Tremble L Board 4 34:57

Kris Abat/Jason Buenavista W vs.
Jey Green/Mo Morales L Board 16 22:37

Mike Comiskey/Aaron Campbell W vs.
Chip Jackson/Shawn Torgesen L Board 15 20:46

Norman Madhoo/Travis Flowers W vs.
Chris Benjamin/Gregory Potter L Board 14 38:51

Scott Deas/Michael Wallace L vs.
Avery Bozzetti/Domnick Bozzetti W Board 13 26:12

Vinny Grudinsky/John Everett L vs.
Chris Sams/Brandon Asoto W Board 12 20:44

Wasi Salim/Michel Wolters L vs.
Mike Sonders/Ray Davis W Board 6 44:32

Wes Glass/Craig Sullivan L vs.
Nick Kielman/Larry Shramm W Board 1 26:03

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20