ACO regional Cornhole Madness Person County Singles

Updated 8:20pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Erick Davis (1)
(bye) (16)
Kevin Mattox Jr (9) 21
5
Devin Page (8) 10
Hazel Muse (5) 21
3
Kevin Mattox (12)
(bye) (13)
Branden Davis (4)
Wesley Winston (3)
(bye) (14)
CJ Coleman (11) 8
2
Stephanie Morgan (6) 21
Montume Glenn (7) 21
1
Lloyd Clark (10) 6
(bye) (15)
Chris Clark (2)
Erick Davis (1) 21
A
3
Kevin Mattox Jr (9)
Hazel Muse (5) 11
B
4
Branden Davis (4) 21
Wesley Winston (3) 17
C
1
Stephanie Morgan (6) 21
Montume Glenn (7) 10
D
6
Chris Clark (2) 21
Erick Davis (1) 21
E
3
Branden Davis (4) 11
Stephanie Morgan (6) 10
F
2
Chris Clark (2) 21
Erick Davis (1) 21
G
1
Chris Clark (2) 2
Erick Davis (1) 21
6
Branden Davis (4) 19
Erick Davis (1)
(bye) (16)
Devin Page (8)
Kevin Mattox (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
CJ Coleman (11)
Lloyd Clark (10)
(bye) (15)
Devin Page (8) 21
D
4
Montume Glenn (7) 2
Kevin Mattox (12)
C
6
Wesley Winston (3) 21
CJ Coleman (11) 21
B
5
Hazel Muse (5) 5
Lloyd Clark (10) 21
A
2
Kevin Mattox Jr (9) 6
Devin Page (8) 6
3
Wesley Winston (3) 21
CJ Coleman (11) 21
5
Lloyd Clark (10) 8
Wesley Winston (3) 14
E
5
Branden Davis (4) 21
CJ Coleman (11) 21
F
6
Stephanie Morgan (6) 18
Branden Davis (4) 21
1
CJ Coleman (11) 6
Branden Davis (4) 21
G
4
Chris Clark (2) 9
Branden Davis (4)

1st

  Erick Davis (1)

2nd

  Branden Davis (4)

3rd

  Chris Clark (2)

4th

  CJ Coleman (11)

5th

  Wesley Winston (3)

  Stephanie Morgan (6)

7th

  Devin Page (8)

  Lloyd Clark (10)

9th

  Montume Glenn (7)

  Kevin Mattox (12)

  Hazel Muse (5)

  Kevin Mattox Jr (9)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Erick Davis (1) 21 W vs.
Branden Davis (4) 19 L 6 12:06

Elimination Final

Branden Davis (4) 21 W vs.
Chris Clark (2) 9 L 4 11:24

Elimination Semi-final

Branden Davis (4) 21 W vs.
CJ Coleman (11) 6 L 1 10:55

Winners Final

Erick Davis (1) 21 W vs.
Chris Clark (2) 2 L 1 09:21

Elimination 4

CJ Coleman (11) 21 W vs.
Stephanie Morgan (6) 18 L 6 16:05

Wesley Winston (3) 14 L vs.
Branden Davis (4) 21 W 5 17:48

Elimination 3

CJ Coleman (11) 21 W vs.
Lloyd Clark (10) 8 L 5 11:09

Devin Page (8) 6 L vs.
Wesley Winston (3) 21 W 3 12:51

Winners Semi-finals

Erick Davis (1) 21 W vs.
Branden Davis (4) 11 L 3 14:10

Stephanie Morgan (6) 10 L vs.
Chris Clark (2) 21 W 2 11:59

Elimination 2

CJ Coleman (11) 21 W vs.
Hazel Muse (5) 5 L 5 13:10

Devin Page (8) 21 W vs.
Montume Glenn (7) 2 L 4 11:14

Kevin Mattox (12) L vs.
Wesley Winston (3) 21 W 6 09:17

Lloyd Clark (10) 21 W vs.
Kevin Mattox Jr (9) 6 L 2 10:53

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
CJ Coleman (11) W 58:48

(bye) (16) L vs.
Devin Page (8) W 58:04

Kevin Mattox (12) W vs.
(bye) (13) L 51:24

Lloyd Clark (10) W vs.
(bye) (15) L 56:55

Winners 1

Erick Davis (1) 21 W vs.
Kevin Mattox Jr (9) L 3 07:14

Hazel Muse (5) 11 L vs.
Branden Davis (4) 21 W 4 15:49

Montume Glenn (7) 10 L vs.
Chris Clark (2) 21 W 6 14:22

Wesley Winston (3) 17 L vs.
Stephanie Morgan (6) 21 W 1 20:11

Round 1

(bye) (13) L vs.
Branden Davis (4) W 44:42

(bye) (15) L vs.
Chris Clark (2) W 44:42

CJ Coleman (11) 8 L vs.
Stephanie Morgan (6) 21 W 2 13:17

Erick Davis (1) W vs.
(bye) (16) L 44:42

Hazel Muse (5) 21 W vs.
Kevin Mattox (12) L 3 05:39

Kevin Mattox Jr (9) 21 W vs.
Devin Page (8) 10 L 5 12:50

Montume Glenn (7) 21 W vs.
Lloyd Clark (10) 6 L 1 10:59

Wesley Winston (3) W vs.
(bye) (14) L 44:42

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20