WCC - ACO January Regional Singles

Updated 7:48pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Ken Jones (1)
(bye) (32)
Pete Marsiguerra (17) 21
Board 01
Loren Clark (16) 10
Dave Christensen (9)
(bye) (24)
(bye) (25)
Rob Matson (8)
Nick Renevitz (5)
(bye) (28)
(bye) (21)
Gary Campbell (12)
Kelly Lyle (13)
(bye) (20)
(bye) (29)
Ron Stokes (4)
Blake Demale (3)
(bye) (30)
J.C. Matheson (19) 13
Board 02
Curt Cristensen (14) 21
Lionel Ayhee (11)
(bye) (22)
(bye) (27)
Dan Stokes (6)
Brett Holland (7)
(bye) (26)
(bye) (23)
Bob Neitz (10)
Jennifer Esakson (15) 21
Board 03
Tim Hill (18) 10
(bye) (31)
Jon Richards (2)
Ken Jones (1) 21
A
Board 03
Pete Marsiguerra (17) 2
Dave Christensen (9) 1
B
Board 01
Rob Matson (8) 21
Nick Renevitz (5) 21
C
Board 02
Gary Campbell (12) 1
Kelly Lyle (13) 21
D
Board 03
Ron Stokes (4) 18
Blake Demale (3) 13
E
Board 01
Curt Cristensen (14) 21
Lionel Ayhee (11) 21
F
Board 02
Dan Stokes (6) 5
Brett Holland (7) 19
G
Board 04
Bob Neitz (10) 21
Jennifer Esakson (15) 18
H
Board 03
Jon Richards (2) 21
Ken Jones (1) 7
I
Board 02
Rob Matson (8) 21
Nick Renevitz (5) 21
J
Board 04
Kelly Lyle (13)
Curt Cristensen (14) 4
K
Board 04
Lionel Ayhee (11) 21
Bob Neitz (10) 3
L
Board 01
Jon Richards (2) 21
Rob Matson (8) 21
M
Board 02
Nick Renevitz (5) 5
Lionel Ayhee (11) 21
N
Board 02
Jon Richards (2) 5
Rob Matson (8) 1
O
Board 02
Lionel Ayhee (11) 21
Lionel Ayhee (11)
Board 03
Rob Matson (8)
Lionel Ayhee (11)
(bye) (32)
Loren Clark (16)
(bye) (24)
(bye) (25)
(bye) (28)
(bye) (21)
(bye) (20)
(bye) (29)
(bye) (30)
J.C. Matheson (19)
(bye) (22)
(bye) (27)
(bye) (26)
(bye) (23)
Tim Hill (18)
(bye) (31)
Loren Clark (16) 7
H
Board 03
Jennifer Esakson (15) 21
(bye) (25)
G
Brett Holland (7)
(bye) (21)
F
Dan Stokes (6)
(bye) (29)
E
Blake Demale (3)
J.C. Matheson (19) 21
D
Board 04
Ron Stokes (4) 15
(bye) (27)
C
Gary Campbell (12)
(bye) (23)
B
Dave Christensen (9)
Tim Hill (18) 2
A
Board 01
Pete Marsiguerra (17) 21
Jennifer Esakson (15) 14
Board 03
Brett Holland (7) 21
Dan Stokes (6) 14
Board 02
Blake Demale (3) 21
J.C. Matheson (19) 14
Board 04
Gary Campbell (12) 21
Dave Christensen (9) 21
Board 01
Pete Marsiguerra (17) 2
Brett Holland (7) 21
J
Board 01
Kelly Lyle (13)
Blake Demale (3) 13
I
Board 03
Ken Jones (1) 21
Gary Campbell (12) 4
L
Board 01
Bob Neitz (10) 21
Dave Christensen (9) 21
K
Board 04
Curt Cristensen (14) 9
Brett Holland (7) 21
Board 03
Ken Jones (1) 14
Bob Neitz (10) 6
Board 04
Dave Christensen (9) 21
Brett Holland (7) 21
N
Board 01
Jon Richards (2) 14
Dave Christensen (9) 14
M
Board 04
Nick Renevitz (5) 21
Brett Holland (7) 13
Board 01
Nick Renevitz (5) 21
Nick Renevitz (5)
O
Board 02
Rob Matson (8)
Rob Matson (8)

1st

  Lionel Ayhee (11)

2nd

  Rob Matson (8)

3rd

  Nick Renevitz (5)

4th

  Brett Holland (7)

5th

  Jon Richards (2)

  Dave Christensen (9)

7th

  Ken Jones (1)

  Bob Neitz (10)

9th

  Kelly Lyle (13)

  Blake Demale (3)

  Gary Campbell (12)

  Curt Cristensen (14)

13th

  Jennifer Esakson (15)

  Dan Stokes (6)

  J.C. Matheson (19)

  Pete Marsiguerra (17)

17th

  Loren Clark (16)

  (bye) (25)

  (bye) (21)

  (bye) (29)

  Ron Stokes (4)

  (bye) (27)

  (bye) (23)

  Tim Hill (18)

25th

  (bye) (32)

  (bye) (24)

  (bye) (28)

  (bye) (20)

  (bye) (30)

  (bye) (22)

  (bye) (26)

  (bye) (31)

Final

Lionel Ayhee (11) W vs.
Rob Matson (8) L Board 03 00:05

Elimination Final

Nick Renevitz (5) L vs.
Rob Matson (8) W Board 02 00:08

Elimination Semi-final

Brett Holland (7) 13 L vs.
Nick Renevitz (5) 21 W Board 01 25:58

Winners Final

Rob Matson (8) 1 L vs.
Lionel Ayhee (11) 21 W Board 02 07:45

Elimination 6

Brett Holland (7) 21 W vs.
Jon Richards (2) 14 L Board 01 21:51

Dave Christensen (9) 14 L vs.
Nick Renevitz (5) 21 W Board 04 10:38

Elimination 5

Bob Neitz (10) 6 L vs.
Dave Christensen (9) 21 W Board 04 19:08

Brett Holland (7) 21 W vs.
Ken Jones (1) 14 L Board 03 13:12

Winners Semi-finals

Lionel Ayhee (11) 21 W vs.
Jon Richards (2) 5 L Board 02 15:40

Rob Matson (8) 21 W vs.
Nick Renevitz (5) 5 L Board 02 11:24

Elimination 4

Blake Demale (3) 13 L vs.
Ken Jones (1) 21 W Board 03 15:41

Brett Holland (7) 21 W vs.
Kelly Lyle (13) L Board 01 06:31

Dave Christensen (9) 21 W vs.
Curt Cristensen (14) 9 L Board 04 16:40

Gary Campbell (12) 4 L vs.
Bob Neitz (10) 21 W Board 01 11:35

Elimination 3

Dan Stokes (6) 14 L vs.
Blake Demale (3) 21 W Board 02 21:06

Dave Christensen (9) 21 W vs.
Pete Marsiguerra (17) 2 L Board 01 08:22

J.C. Matheson (19) 14 L vs.
Gary Campbell (12) 21 W Board 04 17:47

Jennifer Esakson (15) 14 L vs.
Brett Holland (7) 21 W Board 03 17:34

Winners 2

Bob Neitz (10) 3 L vs.
Jon Richards (2) 21 W Board 01 13:37

Curt Cristensen (14) 4 L vs.
Lionel Ayhee (11) 21 W Board 04 11:24

Ken Jones (1) 7 L vs.
Rob Matson (8) 21 W Board 02 13:42

Nick Renevitz (5) 21 W vs.
Kelly Lyle (13) L Board 04 10:39

Elimination 2

(bye) (21) L vs.
Dan Stokes (6) W 04:31

(bye) (23) L vs.
Dave Christensen (9) W 32:26

(bye) (25) L vs.
Brett Holland (7) W 55:24

(bye) (27) L vs.
Gary Campbell (12) W 49:42

(bye) (29) L vs.
Blake Demale (3) W 59:38

J.C. Matheson (19) 21 W vs.
Ron Stokes (4) 15 L Board 04 13:47

Loren Clark (16) 7 L vs.
Jennifer Esakson (15) 21 W Board 03 11:14

Tim Hill (18) 2 L vs.
Pete Marsiguerra (17) 21 W Board 01 13:56

Elimination 1

(bye) (20) L vs.
(bye) (29) W 22:35

(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 22:35

(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 22:35

(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 22:35

(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 22:35

(bye) (30) L vs.
J.C. Matheson (19) W 38:46

(bye) (32) L vs.
Loren Clark (16) W 46:29

Tim Hill (18) W vs.
(bye) (31) L 35:05

Winners 1

Blake Demale (3) 13 L vs.
Curt Cristensen (14) 21 W Board 01 12:57

Brett Holland (7) 19 L vs.
Bob Neitz (10) 21 W Board 04 32:23

Dave Christensen (9) 1 L vs.
Rob Matson (8) 21 W Board 01 09:16

Jennifer Esakson (15) 18 L vs.
Jon Richards (2) 21 W Board 03 13:30

Kelly Lyle (13) 21 W vs.
Ron Stokes (4) 18 L Board 03 13:42

Ken Jones (1) 21 W vs.
Pete Marsiguerra (17) 2 L Board 03 08:41

Lionel Ayhee (11) 21 W vs.
Dan Stokes (6) 5 L Board 02 14:38

Nick Renevitz (5) 21 W vs.
Gary Campbell (12) 1 L Board 02 10:16

Round 1

(bye) (21) L vs.
Gary Campbell (12) W 22:34

(bye) (23) L vs.
Bob Neitz (10) W 22:34

(bye) (25) L vs.
Rob Matson (8) W 22:34

(bye) (27) L vs.
Dan Stokes (6) W 22:34

(bye) (29) L vs.
Ron Stokes (4) W 22:35

(bye) (31) L vs.
Jon Richards (2) W 22:34

Blake Demale (3) W vs.
(bye) (30) L 22:34

Brett Holland (7) W vs.
(bye) (26) L 22:34

Dave Christensen (9) W vs.
(bye) (24) L 22:34

J.C. Matheson (19) 13 L vs.
Curt Cristensen (14) 21 W Board 02 16:07

Jennifer Esakson (15) 21 W vs.
Tim Hill (18) 10 L Board 03 12:14

Kelly Lyle (13) W vs.
(bye) (20) L 22:34

Ken Jones (1) W vs.
(bye) (32) L 22:34

Lionel Ayhee (11) W vs.
(bye) (22) L 22:34

Nick Renevitz (5) W vs.
(bye) (28) L 22:34

Pete Marsiguerra (17) 21 W vs.
Loren Clark (16) 10 L Board 01 13:59

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20