Nooners Hump Day Classic 11-27-19

Updated 10:19pm

Elimination 2

BETH // STAN MARTIN vs.
BENNY // DAWN HOYE Board 2 03:07:29

Elimination 4

BENNY // DAWN HOYE vs.
BROOKE FEESE // TODD MOORE Board 4 01:53:45

Elimination 5

JUSTIN FEESE // PHILLY EARL vs.
BRIAN MOORE // MIKE BODINE Board 2 01:28:23

Winners Semi-finals

CLIFF // CODY P vs.
BOBBY D // JACOB LANSTROM Board 3 01:33:58

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Brad Simmons // Q
(bye)
ALEX MEIR // ANITA
Board 2
BENNY // DAWN HOYE
ALEX SIRON // MIKE SPAWN
(bye)
(bye)
BRIAN MOORE // MIKE BODINE
CODY WILLIS // PERRY
(bye)
(bye)
CAL // NIKKI P
STACY SCHMIDGALL // VERONICA
(bye)
(bye)
BOBBI SMITH // DILLON
DYLYN MEIR // JOE HOYE
(bye)
KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS
Board 3
CLIFF // CODY P
BROOKE FEESE // TODD MOORE
(bye)
(bye)
ANDY // STEPHEN M
COWBOY // NOE NOE
(bye)
(bye)
ADAM WILSON // WEGER
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL
Board 1
BETH // STAN MARTIN
(bye)
BOBBY D // JACOB LANSTROM
Brad Simmons // Q
A
Board 2
BENNY // DAWN HOYE
ALEX SIRON // MIKE SPAWN
B
Board 4
BRIAN MOORE // MIKE BODINE
CODY WILLIS // PERRY
C
Board 1
CAL // NIKKI P
STACY SCHMIDGALL // VERONICA
D
Board 3
BOBBI SMITH // DILLON
DYLYN MEIR // JOE HOYE
E
Board 4
CLIFF // CODY P
BROOKE FEESE // TODD MOORE
F
Board 2
ANDY // STEPHEN M
COWBOY // NOE NOE
G
ADAM WILSON // WEGER
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL
H
Board 3
BOBBY D // JACOB LANSTROM
Brad Simmons // Q
I
Board 4
BRIAN MOORE // MIKE BODINE
CODY WILLIS // PERRY
J
Board 1
BOBBI SMITH // DILLON
CLIFF // CODY P
K
Board 1
BROOKE FEESE // TODD MOORE
ADAM WILSON // WEGER
L
Board 4
BOBBY D // JACOB LANSTROM
Brad Simmons // Q
M
Board 3
CODY WILLIS // PERRY
CLIFF // CODY P
N
Board 3
BOBBY D // JACOB LANSTROM
Brad Simmons // Q
O
(bye)
ALEX MEIR // ANITA
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
BETH // STAN MARTIN
(bye)
ALEX MEIR // ANITA
H
Board 3
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL
(bye)
G
COWBOY // NOE NOE
(bye)
F
ANDY // STEPHEN M
(bye)
E
DYLYN MEIR // JOE HOYE
KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS
D
Board 1
STACY SCHMIDGALL // VERONICA
(bye)
C
CAL // NIKKI P
(bye)
B
ALEX SIRON // MIKE SPAWN
BETH // STAN MARTIN
A
Board 2
BENNY // DAWN HOYE
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL
Board 1
COWBOY // NOE NOE
ANDY // STEPHEN M
Board 3
DYLYN MEIR // JOE HOYE
KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS
Board 2
CAL // NIKKI P
ALEX SIRON // MIKE SPAWN
Board 4
BENNY // DAWN HOYE
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL
J
Board 1
BOBBI SMITH // DILLON
ANDY // STEPHEN M
I
Board 2
BRIAN MOORE // MIKE BODINE
CAL // NIKKI P
L
Board 3
ADAM WILSON // WEGER
BENNY // DAWN HOYE
K
Board 4
BROOKE FEESE // TODD MOORE
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL
Board 2
BRIAN MOORE // MIKE BODINE
CAL // NIKKI P
N
M
CODY WILLIS // PERRY
O

9th

  BOBBI SMITH // DILLON

  ANDY // STEPHEN M

  ADAM WILSON // WEGER

13th

  COWBOY // NOE NOE

  DYLYN MEIR // JOE HOYE

  KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS

  ALEX SIRON // MIKE SPAWN

17th

  ALEX MEIR // ANITA

  STACY SCHMIDGALL // VERONICA

Winners Semi-finals

Brad Simmons // Q W vs.
CODY WILLIS // PERRY L Board 3 12:27

Elimination 4

ANDY // STEPHEN M L vs.
BRIAN MOORE // MIKE BODINE W Board 2 38:20

CAL // NIKKI P W vs.
ADAM WILSON // WEGER L Board 3 23:19

JUSTIN FEESE // PHILLY EARL W vs.
BOBBI SMITH // DILLON L Board 1 32:18

Elimination 3

ALEX SIRON // MIKE SPAWN L vs.
BENNY // DAWN HOYE W Board 4 24:04

ANDY // STEPHEN M W vs.
DYLYN MEIR // JOE HOYE L Board 3 24:43

JUSTIN FEESE // PHILLY EARL W vs.
COWBOY // NOE NOE L Board 1 20:39

KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS L vs.
CAL // NIKKI P W Board 2 22:19

Winners 2

ADAM WILSON // WEGER L vs.
BOBBY D // JACOB LANSTROM W Board 4 19:41

Brad Simmons // Q W vs.
BRIAN MOORE // MIKE BODINE L Board 4 25:58

CLIFF // CODY P W vs.
BROOKE FEESE // TODD MOORE L Board 1 21:29

CODY WILLIS // PERRY W vs.
BOBBI SMITH // DILLON L Board 1 10:00

Elimination 2

ALEX MEIR // ANITA L vs.
JUSTIN FEESE // PHILLY EARL W Board 3 23:05

KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS W vs.
STACY SCHMIDGALL // VERONICA L Board 1 20:04

Winners 1

ALEX SIRON // MIKE SPAWN L vs.
BRIAN MOORE // MIKE BODINE W Board 4 40:12

Brad Simmons // Q W vs.
BENNY // DAWN HOYE L Board 2 17:43

BROOKE FEESE // TODD MOORE W vs.
ANDY // STEPHEN M L Board 2 18:36

CODY WILLIS // PERRY W vs.
CAL // NIKKI P L Board 1 12:29

COWBOY // NOE NOE L vs.
ADAM WILSON // WEGER W 22:40

DYLYN MEIR // JOE HOYE L vs.
CLIFF // CODY P W Board 4 20:38

JUSTIN FEESE // PHILLY EARL L vs.
BOBBY D // JACOB LANSTROM W Board 3 25:11

STACY SCHMIDGALL // VERONICA L vs.
BOBBI SMITH // DILLON W Board 3 18:03

Round 1

ALEX MEIR // ANITA L vs.
BENNY // DAWN HOYE W Board 2 25:00

JUSTIN FEESE // PHILLY EARL W vs.
BETH // STAN MARTIN L Board 1 18:55

KEVIN TATER // TREVOR ROBERTS L vs.
CLIFF // CODY P W Board 3 23:14

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20