1/5/21 Orioles Nest

Updated 1:30pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dils C // Price T
(bye)
Gorman K // Marth M
Board 3
Boston G // Gelwicks D
Moore A // Rohrer C
(bye)
(bye)
Remsburg S
Moats J // Otto K.
(bye)
(bye)
Beasley j // Frazier J
Gassaway C // Wenner S
Board 4
Mentzer D // White B
(bye)
Frymyer K // Goodwin M
Dils C // Price T
A
Board 3
Gorman K // Marth M
Moore A // Rohrer C
B
Board 2
Remsburg S
Moats J // Otto K.
C
Board 1
Beasley j // Frazier J
Mentzer D // White B
D
Board 2
Frymyer K // Goodwin M
Gorman K // Marth M
E
Board 4
Moore A // Rohrer C
Beasley j // Frazier J
F
Board 3
Mentzer D // White B
Gorman K // Marth M
G
Board 1
Beasley j // Frazier J
Beasley j // Frazier J
Board 4
Boston G // Gelwicks D
Beasley j // Frazier J
(bye)
Boston G // Gelwicks D
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Gassaway C // Wenner S
(bye)
Boston G // Gelwicks D
D
Board 2
Frymyer K // Goodwin M
(bye)
C
Moats J // Otto K.
(bye)
B
Remsburg S
Gassaway C // Wenner S
A
Board 1
Dils C // Price T
Boston G // Gelwicks D
Board 2
Moats J // Otto K.
Remsburg S
Board 4
Dils C // Price T
Boston G // Gelwicks D
E
Board 4
Moore A // Rohrer C
Dils C // Price T
F
Board 3
Mentzer D // White B
Boston G // Gelwicks D
Board 4
Mentzer D // White B
Boston G // Gelwicks D
G
Board 3
Gorman K // Marth M
Boston G // Gelwicks D

1st

  Beasley j // Frazier J

2nd

  Boston G // Gelwicks D

3rd

  Gorman K // Marth M

4th

  Mentzer D // White B

5th

  Moore A // Rohrer C

  Dils C // Price T

7th

  Moats J // Otto K.

  Remsburg S

9th

  Frymyer K // Goodwin M

  Gassaway C // Wenner S

Final

Beasley j // Frazier J W vs.
Boston G // Gelwicks D L Board 4 13:26

Elimination Final

Boston G // Gelwicks D W vs.
Gorman K // Marth M L Board 3 10:19

Elimination Semi-final

Boston G // Gelwicks D W vs.
Mentzer D // White B L Board 4 17:13

Winners Final

Gorman K // Marth M L vs.
Beasley j // Frazier J W Board 1 14:09

Elimination 4

Boston G // Gelwicks D W vs.
Moore A // Rohrer C L Board 4 14:58

Dils C // Price T L vs.
Mentzer D // White B W Board 3 13:11

Elimination 3

Boston G // Gelwicks D W vs.
Moats J // Otto K. L Board 2 09:25

Remsburg S L vs.
Dils C // Price T W Board 4 07:07

Winners Semi-finals

Beasley j // Frazier J W vs.
Mentzer D // White B L Board 3 11:47

Gorman K // Marth M W vs.
Moore A // Rohrer C L Board 4 12:03

Elimination 2

Boston G // Gelwicks D W vs.
Frymyer K // Goodwin M L Board 2 13:09

Gassaway C // Wenner S L vs.
Dils C // Price T W Board 1 17:00

Winners 1

Dils C // Price T L vs.
Gorman K // Marth M W Board 3 14:58

Mentzer D // White B W vs.
Frymyer K // Goodwin M L Board 2 08:15

Moats J // Otto K. L vs.
Beasley j // Frazier J W Board 1 13:29

Moore A // Rohrer C W vs.
Remsburg S L Board 2 18:00

Round 1

Gassaway C // Wenner S L vs.
Mentzer D // White B W Board 4 11:29

Gorman K // Marth M W vs.
Boston G // Gelwicks D L Board 3 13:02

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20