ACO Tipton Co Juniors

Updated 2:33pm

None.

Winners Semi-finals

Owen Carroll (6) vs.
Davis Mckinney (2) 16:16:01

Elimination 4

Maddie McBride (3) vs.
Cannon Hatcher (4) 16:16:10

Scroll to the right to view bracket. →

Spencer Garner (1)
(bye) (16)
Lilly Hamm (9)
Board 9
Brentley Waxler (8)
Jordan Mitchell (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Cannon Hatcher (4)
Maddie McBride (3)
(bye) (14)
(bye) (11)
Owen Carroll (6)
Landon Jackson (7)
Board 7
Jack Beckman (10)
(bye) (15)
Davis Mckinney (2)
Spencer Garner (1)
A
Board 7
Lilly Hamm (9)
Jordan Mitchell (5)
B
Board 7
Cannon Hatcher (4)
Maddie McBride (3)
C
Board 8
Owen Carroll (6)
Jack Beckman (10)
D
Board 8
Davis Mckinney (2)
Spencer Garner (1)
E
Board 7
Cannon Hatcher (4)
Owen Carroll (6)
F
Davis Mckinney (2)
Spencer Garner (1)
G
(bye) (16)
Brentley Waxler (8)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
(bye) (11)
Landon Jackson (7)
(bye) (15)
Brentley Waxler (8)
D
Board 9
Jack Beckman (10)
(bye) (13)
C
Maddie McBride (3)
(bye) (11)
B
Jordan Mitchell (5)
Landon Jackson (7)
A
Board 8
Lilly Hamm (9)
Jack Beckman (10)
Board 9
Maddie McBride (3)
Jordan Mitchell (5)
Board 8
Landon Jackson (7)
Maddie McBride (3)
E
Cannon Hatcher (4)
Jordan Mitchell (5)
F
G

7th

  Jack Beckman (10)

  Landon Jackson (7)

9th

  Brentley Waxler (8)

  (bye) (13)

  (bye) (11)

  Lilly Hamm (9)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Elimination 3

Jack Beckman (10) L vs.
Maddie McBride (3) W Board 9 00:07

Jordan Mitchell (5) W vs.
Landon Jackson (7) L Board 8 19:45

Winners Semi-finals

Spencer Garner (1) W vs.
Cannon Hatcher (4) L Board 7 07:40

Elimination 2

(bye) (11) L vs.
Jordan Mitchell (5) W 57:40

(bye) (13) L vs.
Maddie McBride (3) W 45:10

Brentley Waxler (8) L vs.
Jack Beckman (10) W Board 9 13:41

Landon Jackson (7) W vs.
Lilly Hamm (9) L Board 8 11:07

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 24:53

(bye) (14) L vs.
(bye) (11) W 24:53

(bye) (16) L vs.
Brentley Waxler (8) W 01:17

Landon Jackson (7) W vs.
(bye) (15) L 35:49

Winners 1

Jack Beckman (10) L vs.
Davis Mckinney (2) W Board 8 09:36

Jordan Mitchell (5) L vs.
Cannon Hatcher (4) W Board 7 21:49

Maddie McBride (3) L vs.
Owen Carroll (6) W Board 8 03:20:12

Spencer Garner (1) W vs.
Lilly Hamm (9) L Board 7 14:17

Round 1

(bye) (11) L vs.
Owen Carroll (6) W 24:53

(bye) (13) L vs.
Cannon Hatcher (4) W 24:53

(bye) (15) L vs.
Davis Mckinney (2) W 24:53

Jordan Mitchell (5) W vs.
(bye) (12) L 24:53

Landon Jackson (7) L vs.
Jack Beckman (10) W Board 7 10:52

Lilly Hamm (9) W vs.
Brentley Waxler (8) L Board 9 36:22

Maddie McBride (3) W vs.
(bye) (14) L 24:53

Spencer Garner (1) W vs.
(bye) (16) L 24:53

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20