Tri County Cornhole BYOP 7/15/22

Updated 5:11am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Brent Shirah & Greg Hall
(bye)
Ben Barron & Brian Moreland
8
Jay Artis & Josh Blalock
Josh Smith & Gordon Johnson
2
Keith Castleberry & Amanda Castleberry
David Sanchez & Ron Moreland
6
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
Scott Wilkes & Rue Wilkes
(bye)
Shirley Jones & Jeremy Christian
5
Tate Smith & Amy Persinger
Jodi Artis & Gail Armstrong
1
Terry Greene & Kevin Fisk
(bye)
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Phillip Birch & Jeff Keith
(bye)
Chris Laney & Jerry Green
7
Tina Birch & Alice Laney
Courtney Hughes & Katie Moore
9
Chase Murse & Colby Davis
(bye)
Jase Munroe & Brent Hardy
Brandon Arnold & Austin Adams
(bye)
Matt Ledbetter & Layton Dickson
2
Luther Garrison & Mooder Smith
Austin Castleberry & Alex G
4
Lane Evens & Nick Ingram
(bye)
Chris Poe & Philicia Bryant
Dwayne Munroe & Shauna Strength
(bye)
Andre Hollenquest & Shawn Colvin
3
Juliann Wilkes & John Michael Matthews
Troy Calhoun & Brad Jones
7
Scott Etheridge & Jason Potvin
(bye)
Darren Gibson & Mike Headley
Darby Moore & Alex Adams
(bye)
Lane Parshall & Derrick Hathcock
7
Leslie Stanfield & Madi Stanfield
Bruce Jones & Kip Smith
5
Slade Ivey & Caleb Headley
(bye)
Kenny Bolton & Mark Smith
Kevin Jones & Clint Hansen
(bye)
Kaitlyn Armstrong & Sarah Stringer
1
Brandon Horsley & Doyle Taylor
Patrick Headley & Stephanie Gibson
3
TJ Scott & Becca Moreland
(bye)
Drew Nobles & Payton Coburn
Lexi Oliver & Brad Oliver
(bye)
Brent Clecker & Lee Lowrey
2
Jaylyn Strength & Grayson Laney
Todd Wilson & Teal Wilson
2
Jeremy Moreland & Nikki Jones
(bye)
Randall Sanford & Chad Reeves
Brent Shirah & Greg Hall
A
3
Ben Barron & Brian Moreland
Keith Castleberry & Amanda Castleberry
B
7
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
Scott Wilkes & Rue Wilkes
C
5
Shirley Jones & Jeremy Christian
Terry Greene & Kevin Fisk
D
5
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Phillip Birch & Jeff Keith
E
1
Tina Birch & Alice Laney
Chase Murse & Colby Davis
F
4
Jase Munroe & Brent Hardy
Brandon Arnold & Austin Adams
G
1
Matt Ledbetter & Layton Dickson
Austin Castleberry & Alex G
H
8
Chris Poe & Philicia Bryant
Dwayne Munroe & Shauna Strength
I
6
Juliann Wilkes & John Michael Matthews
Troy Calhoun & Brad Jones
J
8
Darren Gibson & Mike Headley
Darby Moore & Alex Adams
K
4
Lane Parshall & Derrick Hathcock
Slade Ivey & Caleb Headley
L
9
Kenny Bolton & Mark Smith
Kevin Jones & Clint Hansen
M
8
Brandon Horsley & Doyle Taylor
Patrick Headley & Stephanie Gibson
N
3
Drew Nobles & Payton Coburn
Lexi Oliver & Brad Oliver
O
9
Brent Clecker & Lee Lowrey
Jeremy Moreland & Nikki Jones
P
2
Randall Sanford & Chad Reeves
Ben Barron & Brian Moreland
Q
8
Keith Castleberry & Amanda Castleberry
Scott Wilkes & Rue Wilkes
R
3
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Tina Birch & Alice Laney
S
4
Chase Murse & Colby Davis
Matt Ledbetter & Layton Dickson
T
6
Austin Castleberry & Alex G
Juliann Wilkes & John Michael Matthews
U
8
Troy Calhoun & Brad Jones
Darby Moore & Alex Adams
V
1
Kenny Bolton & Mark Smith
Brandon Horsley & Doyle Taylor
W
9
Patrick Headley & Stephanie Gibson
Brent Clecker & Lee Lowrey
X
2
Jeremy Moreland & Nikki Jones
Ben Barron & Brian Moreland
Y
6
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Tina Birch & Alice Laney
Z
3
Austin Castleberry & Alex G
Troy Calhoun & Brad Jones
AA
8
Kenny Bolton & Mark Smith
Brandon Horsley & Doyle Taylor
AB
9
Brent Clecker & Lee Lowrey
Ben Barron & Brian Moreland
AC
8
Tina Birch & Alice Laney
Kenny Bolton & Mark Smith
AD
2
Brent Clecker & Lee Lowrey
Tina Birch & Alice Laney
AE
4
Brent Clecker & Lee Lowrey
Brent Clecker & Lee Lowrey
3
Tina Birch & Alice Laney
Brent Clecker & Lee Lowrey
(bye)
Jay Artis & Josh Blalock
Josh Smith & Gordon Johnson
9
David Sanchez & Ron Moreland
(bye)
Tate Smith & Amy Persinger
Jodi Artis & Gail Armstrong
(bye)
(bye)
Chris Laney & Jerry Green
Courtney Hughes & Katie Moore
(bye)
(bye)
Luther Garrison & Mooder Smith
Lane Evens & Nick Ingram
(bye)
(bye)
Andre Hollenquest & Shawn Colvin
Scott Etheridge & Jason Potvin
(bye)
(bye)
Leslie Stanfield & Madi Stanfield
Bruce Jones & Kip Smith
(bye)
(bye)
Kaitlyn Armstrong & Sarah Stringer
TJ Scott & Becca Moreland
(bye)
(bye)
Jaylyn Strength & Grayson Laney
Todd Wilson & Teal Wilson
(bye)
Jay Artis & Josh Blalock
P
2
Randall Sanford & Chad Reeves
David Sanchez & Ron Moreland
O
7
Lexi Oliver & Brad Oliver
Tate Smith & Amy Persinger
N
4
Drew Nobles & Payton Coburn
Jodi Artis & Gail Armstrong
M
3
Kevin Jones & Clint Hansen
Chris Laney & Jerry Green
L
1
Slade Ivey & Caleb Headley
Courtney Hughes & Katie Moore
K
9
Lane Parshall & Derrick Hathcock
Luther Garrison & Mooder Smith
J
5
Darren Gibson & Mike Headley
Lane Evens & Nick Ingram
I
5
Dwayne Munroe & Shauna Strength
Andre Hollenquest & Shawn Colvin
H
4
Chris Poe & Philicia Bryant
Scott Etheridge & Jason Potvin
G
7
Brandon Arnold & Austin Adams
Leslie Stanfield & Madi Stanfield
F
2
Jase Munroe & Brent Hardy
Bruce Jones & Kip Smith
E
5
Phillip Birch & Jeff Keith
Kaitlyn Armstrong & Sarah Stringer
D
6
Terry Greene & Kevin Fisk
TJ Scott & Becca Moreland
C
1
Shirley Jones & Jeremy Christian
Jaylyn Strength & Grayson Laney
B
1
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
Todd Wilson & Teal Wilson
A
6
Brent Shirah & Greg Hall
Jay Artis & Josh Blalock
4
David Sanchez & Ron Moreland
Tate Smith & Amy Persinger
7
Kevin Jones & Clint Hansen
Slade Ivey & Caleb Headley
1
Lane Parshall & Derrick Hathcock
Darren Gibson & Mike Headley
9
Dwayne Munroe & Shauna Strength
Chris Poe & Philicia Bryant
5
Scott Etheridge & Jason Potvin
Jase Munroe & Brent Hardy
2
Bruce Jones & Kip Smith
Terry Greene & Kevin Fisk
8
Shirley Jones & Jeremy Christian
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
4
Todd Wilson & Teal Wilson
David Sanchez & Ron Moreland
T
4
Matt Ledbetter & Layton Dickson
Kevin Jones & Clint Hansen
S
7
Chase Murse & Colby Davis
Slade Ivey & Caleb Headley
R
9
Scott Wilkes & Rue Wilkes
Darren Gibson & Mike Headley
Q
3
Keith Castleberry & Amanda Castleberry
Scott Etheridge & Jason Potvin
X
1
Jeremy Moreland & Nikki Jones
Bruce Jones & Kip Smith
W
6
Patrick Headley & Stephanie Gibson
Terry Greene & Kevin Fisk
V
6
Darby Moore & Alex Adams
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
U
5
Juliann Wilkes & John Michael Matthews
David Sanchez & Ron Moreland
5
Chase Murse & Colby Davis
Slade Ivey & Caleb Headley
3
Darren Gibson & Mike Headley
Scott Etheridge & Jason Potvin
1
Bruce Jones & Kip Smith
Terry Greene & Kevin Fisk
2
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
David Sanchez & Ron Moreland
AB
2
Brandon Horsley & Doyle Taylor
Slade Ivey & Caleb Headley
AA
3
Troy Calhoun & Brad Jones
Scott Etheridge & Jason Potvin
Z
4
Austin Castleberry & Alex G
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
Y
2
Jenna Castleberry & Alex Bentley
David Sanchez & Ron Moreland
3
Troy Calhoun & Brad Jones
Austin Castleberry & Alex G
4
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
Troy Calhoun & Brad Jones
AC
3
Ben Barron & Brian Moreland
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
AD
4
Kenny Bolton & Mark Smith
Troy Calhoun & Brad Jones
3
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud
Troy Calhoun & Brad Jones
AE
2
Tina Birch & Alice Laney
Tina Birch & Alice Laney

1st

  Brent Clecker & Lee Lowrey

2nd

  Tina Birch & Alice Laney

3rd

  Troy Calhoun & Brad Jones

4th

  Jonathan Etheridge & Sarah Michaud

5th

  Ben Barron & Brian Moreland

  Kenny Bolton & Mark Smith

7th

  David Sanchez & Ron Moreland

  Austin Castleberry & Alex G

9th

  Brandon Horsley & Doyle Taylor

  Slade Ivey & Caleb Headley

  Scott Etheridge & Jason Potvin

  Jenna Castleberry & Alex Bentley

13th

  Chase Murse & Colby Davis

  Darren Gibson & Mike Headley

  Bruce Jones & Kip Smith

  Terry Greene & Kevin Fisk

17th

  Matt Ledbetter & Layton Dickson

  Kevin Jones & Clint Hansen

  Scott Wilkes & Rue Wilkes

  Keith Castleberry & Amanda Castleberry

  Jeremy Moreland & Nikki Jones

  Patrick Headley & Stephanie Gibson

  Darby Moore & Alex Adams

  Juliann Wilkes & John Michael Matthews

25th

  Jay Artis & Josh Blalock

  Tate Smith & Amy Persinger

  Lane Parshall & Derrick Hathcock

  Dwayne Munroe & Shauna Strength

  Chris Poe & Philicia Bryant

  Jase Munroe & Brent Hardy

  Shirley Jones & Jeremy Christian

  Todd Wilson & Teal Wilson

33th

  Randall Sanford & Chad Reeves

  Lexi Oliver & Brad Oliver

  Drew Nobles & Payton Coburn

  Jodi Artis & Gail Armstrong

  Chris Laney & Jerry Green

  Courtney Hughes & Katie Moore

  Luther Garrison & Mooder Smith

  Lane Evens & Nick Ingram

  Andre Hollenquest & Shawn Colvin

  Brandon Arnold & Austin Adams

  Leslie Stanfield & Madi Stanfield

  Phillip Birch & Jeff Keith

  Kaitlyn Armstrong & Sarah Stringer

  TJ Scott & Becca Moreland

  Jaylyn Strength & Grayson Laney

  Brent Shirah & Greg Hall

49th

  Josh Smith & Gordon Johnson

Final

Brent Clecker & Lee Lowrey W vs.
Tina Birch & Alice Laney L 3 18:48

Elimination Final

Troy Calhoun & Brad Jones L vs.
Tina Birch & Alice Laney W 2 16:07

Elimination Semi-final

Troy Calhoun & Brad Jones W vs.
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud L 3 17:15

Winners Final

Tina Birch & Alice Laney L vs.
Brent Clecker & Lee Lowrey W 4 11:54

Elimination 8

Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W vs.
Kenny Bolton & Mark Smith L 4 22:42

Troy Calhoun & Brad Jones W vs.
Ben Barron & Brian Moreland L 3 17:28

Elimination 7

Austin Castleberry & Alex G L vs.
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W 4 18:15

David Sanchez & Ron Moreland L vs.
Troy Calhoun & Brad Jones W 3 11:46

Winners Semi-finals

Ben Barron & Brian Moreland L vs.
Tina Birch & Alice Laney W 8 15:24

Kenny Bolton & Mark Smith L vs.
Brent Clecker & Lee Lowrey W 2 16:27

Elimination 6

David Sanchez & Ron Moreland W vs.
Brandon Horsley & Doyle Taylor L 2 22:15

Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley L 2 13:29

Scott Etheridge & Jason Potvin L vs.
Austin Castleberry & Alex G W 4 24:12

Slade Ivey & Caleb Headley L vs.
Troy Calhoun & Brad Jones W 3 17:08

Elimination 5

David Sanchez & Ron Moreland W vs.
Chase Murse & Colby Davis L 5 23:48

Scott Etheridge & Jason Potvin W vs.
Bruce Jones & Kip Smith L 1 18:13

Slade Ivey & Caleb Headley W vs.
Darren Gibson & Mike Headley L 3 16:46

Terry Greene & Kevin Fisk L vs.
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W 2 09:50

Winners 3

Ben Barron & Brian Moreland W vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley L 6 19:30

Brandon Horsley & Doyle Taylor L vs.
Brent Clecker & Lee Lowrey W 9 12:55

Tina Birch & Alice Laney W vs.
Austin Castleberry & Alex G L 3 24:59

Troy Calhoun & Brad Jones L vs.
Kenny Bolton & Mark Smith W 8 16:15

Elimination 4

Bruce Jones & Kip Smith W vs.
Patrick Headley & Stephanie Gibson L 6 11:26

Darren Gibson & Mike Headley W vs.
Keith Castleberry & Amanda Castleberry L 3 25:14

David Sanchez & Ron Moreland W vs.
Matt Ledbetter & Layton Dickson L 4 09:31

Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W vs.
Juliann Wilkes & John Michael Matthews L 5 18:55

Kevin Jones & Clint Hansen L vs.
Chase Murse & Colby Davis W 7 18:08

Scott Etheridge & Jason Potvin W vs.
Jeremy Moreland & Nikki Jones L 1 21:01

Slade Ivey & Caleb Headley W vs.
Scott Wilkes & Rue Wilkes L 9 19:35

Terry Greene & Kevin Fisk W vs.
Darby Moore & Alex Adams L 6 06:23

Elimination 3

Chris Poe & Philicia Bryant L vs.
Scott Etheridge & Jason Potvin W 5 11:26

Darren Gibson & Mike Headley W vs.
Dwayne Munroe & Shauna Strength L 9 12:56

Jase Munroe & Brent Hardy L vs.
Bruce Jones & Kip Smith W 2 13:25

Jay Artis & Josh Blalock L vs.
David Sanchez & Ron Moreland W 4 13:24

Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W vs.
Todd Wilson & Teal Wilson L 4 07:28

Slade Ivey & Caleb Headley W vs.
Lane Parshall & Derrick Hathcock L 1 11:02

Tate Smith & Amy Persinger L vs.
Kevin Jones & Clint Hansen W 7 20:47

Terry Greene & Kevin Fisk W vs.
Shirley Jones & Jeremy Christian L 8 10:15

Winners 2

Ben Barron & Brian Moreland W vs.
Keith Castleberry & Amanda Castleberry L 8 16:50

Brandon Horsley & Doyle Taylor W vs.
Patrick Headley & Stephanie Gibson L 9 18:40

Brent Clecker & Lee Lowrey W vs.
Jeremy Moreland & Nikki Jones L 2 14:04

Darby Moore & Alex Adams L vs.
Kenny Bolton & Mark Smith W 1 08:50

Juliann Wilkes & John Michael Matthews L vs.
Troy Calhoun & Brad Jones W 8 11:36

Matt Ledbetter & Layton Dickson L vs.
Austin Castleberry & Alex G W 6 10:44

Scott Wilkes & Rue Wilkes L vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley W 3 11:09

Tina Birch & Alice Laney W vs.
Chase Murse & Colby Davis L 4 14:24

Elimination 2

Andre Hollenquest & Shawn Colvin L vs.
Chris Poe & Philicia Bryant W 4 13:14

Bruce Jones & Kip Smith W vs.
Phillip Birch & Jeff Keith L 5 12:28

Chris Laney & Jerry Green L vs.
Slade Ivey & Caleb Headley W 1 16:02

Courtney Hughes & Katie Moore L vs.
Lane Parshall & Derrick Hathcock W 9 08:06

David Sanchez & Ron Moreland W vs.
Lexi Oliver & Brad Oliver L 7 21:27

Jay Artis & Josh Blalock W vs.
Randall Sanford & Chad Reeves L 2 13:22

Jaylyn Strength & Grayson Laney L vs.
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W 1 12:36

Jodi Artis & Gail Armstrong L vs.
Kevin Jones & Clint Hansen W 3 15:04

Kaitlyn Armstrong & Sarah Stringer L vs.
Terry Greene & Kevin Fisk W 6 08:52

Lane Evens & Nick Ingram L vs.
Dwayne Munroe & Shauna Strength W 5 12:02

Leslie Stanfield & Madi Stanfield L vs.
Jase Munroe & Brent Hardy W 2 10:42

Luther Garrison & Mooder Smith L vs.
Darren Gibson & Mike Headley W 5 16:57

Scott Etheridge & Jason Potvin W vs.
Brandon Arnold & Austin Adams L 7 14:08

Tate Smith & Amy Persinger W vs.
Drew Nobles & Payton Coburn L 4 19:46

TJ Scott & Becca Moreland L vs.
Shirley Jones & Jeremy Christian W 1 14:56

Todd Wilson & Teal Wilson W vs.
Brent Shirah & Greg Hall L 6 14:52

Elimination 1

Josh Smith & Gordon Johnson L vs.
David Sanchez & Ron Moreland W 9 19:12

Winners 1

Austin Castleberry & Alex G W vs.
Chris Poe & Philicia Bryant L 8 12:54

Brandon Arnold & Austin Adams L vs.
Matt Ledbetter & Layton Dickson W 1 10:48

Brent Shirah & Greg Hall L vs.
Ben Barron & Brian Moreland W 3 10:06

Chase Murse & Colby Davis W vs.
Jase Munroe & Brent Hardy L 4 14:27

Darby Moore & Alex Adams W vs.
Lane Parshall & Derrick Hathcock L 4 13:05

Dwayne Munroe & Shauna Strength L vs.
Juliann Wilkes & John Michael Matthews W 6 33:02

Jeremy Moreland & Nikki Jones W vs.
Randall Sanford & Chad Reeves L 2 09:10

Keith Castleberry & Amanda Castleberry W vs.
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud L 7 10:37

Kevin Jones & Clint Hansen L vs.
Brandon Horsley & Doyle Taylor W 8 15:57

Lexi Oliver & Brad Oliver L vs.
Brent Clecker & Lee Lowrey W 9 10:58

Patrick Headley & Stephanie Gibson W vs.
Drew Nobles & Payton Coburn L 3 18:47

Phillip Birch & Jeff Keith L vs.
Tina Birch & Alice Laney W 1 14:18

Scott Wilkes & Rue Wilkes W vs.
Shirley Jones & Jeremy Christian L 5 13:47

Slade Ivey & Caleb Headley L vs.
Kenny Bolton & Mark Smith W 9 16:54

Terry Greene & Kevin Fisk L vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley W 5 13:15

Troy Calhoun & Brad Jones W vs.
Darren Gibson & Mike Headley L 8 14:55

Round 1

Andre Hollenquest & Shawn Colvin L vs.
Juliann Wilkes & John Michael Matthews W 3 13:09

Austin Castleberry & Alex G W vs.
Lane Evens & Nick Ingram L 4 11:28

Ben Barron & Brian Moreland W vs.
Jay Artis & Josh Blalock L 8 11:26

Brent Clecker & Lee Lowrey W vs.
Jaylyn Strength & Grayson Laney L 2 07:17

Bruce Jones & Kip Smith L vs.
Slade Ivey & Caleb Headley W 5 14:51

Chris Laney & Jerry Green L vs.
Tina Birch & Alice Laney W 7 15:03

Courtney Hughes & Katie Moore L vs.
Chase Murse & Colby Davis W 9 07:22

David Sanchez & Ron Moreland L vs.
Jonathan Etheridge & Sarah Michaud W 6 13:31

Jodi Artis & Gail Armstrong L vs.
Terry Greene & Kevin Fisk W 1 09:05

Josh Smith & Gordon Johnson L vs.
Keith Castleberry & Amanda Castleberry W 2 12:14

Kaitlyn Armstrong & Sarah Stringer L vs.
Brandon Horsley & Doyle Taylor W 1 07:51

Lane Parshall & Derrick Hathcock W vs.
Leslie Stanfield & Madi Stanfield L 7 08:25

Matt Ledbetter & Layton Dickson W vs.
Luther Garrison & Mooder Smith L 2 09:02

Patrick Headley & Stephanie Gibson W vs.
TJ Scott & Becca Moreland L 3 16:38

Shirley Jones & Jeremy Christian W vs.
Tate Smith & Amy Persinger L 5 11:02

Todd Wilson & Teal Wilson L vs.
Jeremy Moreland & Nikki Jones W 2 10:47

Troy Calhoun & Brad Jones W vs.
Scott Etheridge & Jason Potvin L 7 23:35

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20