12/29/18 (1)

Updated 8:03pm

None.

None.

Ace Hackworth // Darryl Prince
(bye)
Caitlin Jacobs // Thomas McFarland
3
John Gardner // Kelly Foreman
Hank Schroeder // Joan Loving
(bye)
(bye)
Marcus Winfree // Stephin Foreman
Aubry Waters // Peg McFarland
(bye)
Mark Monger // Shawn Traylor
10
Kevin Salvas Jr // Tim Keevin
Jim Greeley // Kevin Jenkins
5
Hap Fisher // Terry Tucker
(bye)
Robert Jayne // Tony Elkins
Jeff Hensley // Kevin Scott
(bye)
Chris Pace // Nick Karsnak
6
Jason Lloyd // Terry Hackworth
Bill Baker // Tommy Harrell
(bye)
(bye)
Brannon Mayo // Heather Safley
Chuck Stocks // Len Hall
(bye)
(bye)
Noah Yancey // Scott Schultz
Dave Verschoore // Rebecca Woods
1
Dee Tucker // LeeAnn Suggs
(bye)
Michael Lucia // Rob Yancey
Ace Hackworth // Darryl Prince
1
John Gardner // Kelly Foreman
Hank Schroeder // Joan Loving
5
Marcus Winfree // Stephin Foreman
Aubry Waters // Peg McFarland
6
Mark Monger // Shawn Traylor
Hap Fisher // Terry Tucker
12
Robert Jayne // Tony Elkins
Jeff Hensley // Kevin Scott
10
Chris Pace // Nick Karsnak
Bill Baker // Tommy Harrell
6
Brannon Mayo // Heather Safley
Chuck Stocks // Len Hall
1
Noah Yancey // Scott Schultz
Dave Verschoore // Rebecca Woods
9
Michael Lucia // Rob Yancey
Ace Hackworth // Darryl Prince
3
Hank Schroeder // Joan Loving
Mark Monger // Shawn Traylor
9
Hap Fisher // Terry Tucker
Chris Pace // Nick Karsnak
12
Brannon Mayo // Heather Safley
Noah Yancey // Scott Schultz
5
Michael Lucia // Rob Yancey
Ace Hackworth // Darryl Prince
5
Mark Monger // Shawn Traylor
Brannon Mayo // Heather Safley
3
Noah Yancey // Scott Schultz
Mark Monger // Shawn Traylor
4
Noah Yancey // Scott Schultz
Mark Monger // Shawn Traylor

1st

  Mark Monger // Shawn Traylor

2nd

  Noah Yancey // Scott Schultz

Final

Mark Monger // Shawn Traylor W vs.
Noah Yancey // Scott Schultz L 4 17:48

Semi-finals

Ace Hackworth // Darryl Prince L vs.
Mark Monger // Shawn Traylor W 5 28:03

Brannon Mayo // Heather Safley L vs.
Noah Yancey // Scott Schultz W 3 20:15

Quarter-finals

Ace Hackworth // Darryl Prince W vs.
Hank Schroeder // Joan Loving L 3 17:13

Chris Pace // Nick Karsnak L vs.
Brannon Mayo // Heather Safley W 12 22:48

Mark Monger // Shawn Traylor W vs.
Hap Fisher // Terry Tucker L 9 23:04

Noah Yancey // Scott Schultz W vs.
Michael Lucia // Rob Yancey L 5 29:31

Round 2

Ace Hackworth // Darryl Prince W vs.
John Gardner // Kelly Foreman L 1 27:23

Aubry Waters // Peg McFarland L vs.
Mark Monger // Shawn Traylor W 6 23:43

Bill Baker // Tommy Harrell L vs.
Brannon Mayo // Heather Safley W 6 18:18

Chuck Stocks // Len Hall L vs.
Noah Yancey // Scott Schultz W 1 25:04

Dave Verschoore // Rebecca Woods L vs.
Michael Lucia // Rob Yancey W 9 22:58

Hank Schroeder // Joan Loving W vs.
Marcus Winfree // Stephin Foreman L 5 39:45

Hap Fisher // Terry Tucker W vs.
Robert Jayne // Tony Elkins L 12 25:41

Jeff Hensley // Kevin Scott L vs.
Chris Pace // Nick Karsnak W 10 21:03

Round 1

Caitlin Jacobs // Thomas McFarland L vs.
John Gardner // Kelly Foreman W 3 54:02

Chris Pace // Nick Karsnak W vs.
Jason Lloyd // Terry Hackworth L 6 21:38

Dave Verschoore // Rebecca Woods W vs.
Dee Tucker // LeeAnn Suggs L 1 21:37

Jim Greeley // Kevin Jenkins L vs.
Hap Fisher // Terry Tucker W 5 19:46

Mark Monger // Shawn Traylor W vs.
Kevin Salvas Jr // Tim Keevin L 10 22:04

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20