December 11, 2019

Updated 8:13pm

Final

Shane Hvamstaf vs.
Corey Anderson 20:30:52

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dustin Arnold
(bye)
Earl Lofton
Kat
Omar Bengochea
(bye)
(bye)
David Janecek
Roy Cantu
(bye)
(bye)
Beth Shriver
Wayne Hicks
(bye)
(bye)
Don Denman
Michel Bond
(bye)
Johnnie Morris
Travis Arrondondo
Irenee
(bye)
(bye)
Wade Johnson
Corey Anderson
(bye)
(bye)
Shane Hvamstaf
Wesley Davis
Jerry Caddell
(bye)
Wesley Jenkins
Dustin Arnold
A
Earl Lofton
Omar Bengochea
B
David Janecek
Roy Cantu
C
Beth Shriver
Wayne Hicks
D
Don Denman
Michel Bond
E
Travis Arrondondo
Irenee
F
Wade Johnson
Corey Anderson
G
Shane Hvamstaf
Jerry Caddell
H
Wesley Jenkins
Earl Lofton
I
Omar Bengochea
Beth Shriver
J
Don Denman
Travis Arrondondo
K
Irenee
Shane Hvamstaf
L
Jerry Caddell
Omar Bengochea
M
Don Denman
Irenee
N
Shane Hvamstaf
Don Denman
O
Shane Hvamstaf
Shane Hvamstaf
Corey Anderson
(bye)
Kat
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Johnnie Morris
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Wesley Davis
(bye)
Kat
H
Wesley Jenkins
(bye)
G
Corey Anderson
(bye)
F
Wade Johnson
(bye)
E
Michel Bond
Johnnie Morris
D
Wayne Hicks
(bye)
C
Roy Cantu
(bye)
B
David Janecek
Wesley Davis
A
Dustin Arnold
Wesley Jenkins
Corey Anderson
Wade Johnson
Michel Bond
Johnnie Morris
Roy Cantu
David Janecek
Dustin Arnold
Corey Anderson
J
Beth Shriver
Michel Bond
I
Earl Lofton
Johnnie Morris
L
Jerry Caddell
David Janecek
K
Travis Arrondondo
Corey Anderson
Earl Lofton
Johnnie Morris
David Janecek
Corey Anderson
N
Irenee
Johnnie Morris
M
Omar Bengochea
Corey Anderson
Omar Bengochea
Corey Anderson
O
Don Denman
Corey Anderson

3rd

  Don Denman

4th

  Omar Bengochea

5th

  Irenee

  Johnnie Morris

7th

  Earl Lofton

  David Janecek

9th

  Beth Shriver

  Michel Bond

  Jerry Caddell

  Travis Arrondondo

13th

  Wesley Jenkins

  Wade Johnson

  Roy Cantu

  Dustin Arnold

17th

  Kat

  Wayne Hicks

  Wesley Davis

Elimination Final

Corey Anderson W vs.
Don Denman L 14:39

Elimination Semi-final

Corey Anderson W vs.
Omar Bengochea L 15:04

Winners Final

Don Denman L vs.
Shane Hvamstaf W 23:57

Elimination 6

Corey Anderson W vs.
Irenee L 14:23

Johnnie Morris L vs.
Omar Bengochea W 20:40

Elimination 5

Corey Anderson W vs.
Earl Lofton L 13:57

Johnnie Morris W vs.
David Janecek L 00:07

Winners Semi-finals

Irenee L vs.
Shane Hvamstaf W 29:46

Omar Bengochea L vs.
Don Denman W 25:41

Elimination 4

Corey Anderson W vs.
Beth Shriver L 17:57

David Janecek W vs.
Travis Arrondondo L 01:30

Johnnie Morris W vs.
Jerry Caddell L 31:37

Michel Bond L vs.
Earl Lofton W 16:21

Elimination 3

David Janecek W vs.
Dustin Arnold L 17:31

Johnnie Morris W vs.
Roy Cantu L 25:49

Wade Johnson L vs.
Michel Bond W 27:21

Wesley Jenkins L vs.
Corey Anderson W 09:03

Winners 2

Beth Shriver L vs.
Don Denman W 25:34

Earl Lofton L vs.
Omar Bengochea W 21:16

Shane Hvamstaf W vs.
Jerry Caddell L 15:18

Travis Arrondondo L vs.
Irenee W 06:02

Elimination 2

Johnnie Morris W vs.
Wayne Hicks L 32:44

Kat L vs.
Wesley Jenkins W 20:48

Wesley Davis L vs.
Dustin Arnold W 22:12

Winners 1

Corey Anderson L vs.
Shane Hvamstaf W 35:39

Dustin Arnold L vs.
Earl Lofton W 11:27

Irenee W vs.
Wade Johnson L 18:37

Jerry Caddell W vs.
Wesley Jenkins L 13:16

Michel Bond L vs.
Travis Arrondondo W 17:22

Omar Bengochea W vs.
David Janecek L 19:10

Roy Cantu L vs.
Beth Shriver W 23:30

Wayne Hicks L vs.
Don Denman W 13:33

Round 1

Earl Lofton W vs.
Kat L 14:12

Johnnie Morris L vs.
Travis Arrondondo W 13:58

Wesley Davis L vs.
Jerry Caddell W 14:42

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20