District 120

Updated 12:28pm

None.

Elimination Final

WA-1 Owen Jett BREC (3) vs.
EL-1 Eric Byrd SEDW (4)

Scroll to the right to view bracket. →

MA-1 Cole Beckley WOOS (1)
1
EL-4 Cameron Strauss NOOL (16)
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9)
1
OC-2 Brady Candella ORCL (8)
WA-2 Kevin Peters WADS (5)
3
OC-3 Joshua Tate TSFD (12)
MA-4 Cody Workman CLOV (13)
2
EL-1 Eric Byrd SEDW (4)
WA-1 Owen Jett BREC (3)
4
OC-4 Daylan Webber STAR (14)
EL-3 Sam Gifford AMHS (11)
3
MA-2 Adam Schindler ASHL (6)
EL-2 Tristan Birth LORA (7)
1
MA-3 Stephen Lunn MSEN (10)
WA-4 David Rudolph MEDI (15)
2
OC-1 Matt Hembree PBRG (2)
MA-1 Cole Beckley WOOS (1)
A
1
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9)
WA-2 Kevin Peters WADS (5)
B
2
EL-1 Eric Byrd SEDW (4)
WA-1 Owen Jett BREC (3)
C
3
EL-3 Sam Gifford AMHS (11)
EL-2 Tristan Birth LORA (7)
D
4
OC-1 Matt Hembree PBRG (2)
MA-1 Cole Beckley WOOS (1)
E
2
EL-1 Eric Byrd SEDW (4)
WA-1 Owen Jett BREC (3)
F
3
EL-2 Tristan Birth LORA (7)
EL-1 Eric Byrd SEDW (4)
G
1
EL-2 Tristan Birth LORA (7)
EL-2 Tristan Birth LORA (7)
EL-4 Cameron Strauss NOOL (16)
1
OC-2 Brady Candella ORCL (8)
OC-3 Joshua Tate TSFD (12)
2
MA-4 Cody Workman CLOV (13)
OC-4 Daylan Webber STAR (14)
3
MA-2 Adam Schindler ASHL (6)
MA-3 Stephen Lunn MSEN (10)
4
WA-4 David Rudolph MEDI (15)
EL-4 Cameron Strauss NOOL (16)
D
1
OC-1 Matt Hembree PBRG (2)
OC-3 Joshua Tate TSFD (12)
C
2
EL-3 Sam Gifford AMHS (11)
MA-2 Adam Schindler ASHL (6)
B
3
WA-2 Kevin Peters WADS (5)
WA-4 David Rudolph MEDI (15)
A
4
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9)
OC-1 Matt Hembree PBRG (2)
1
EL-3 Sam Gifford AMHS (11)
MA-2 Adam Schindler ASHL (6)
4
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9)
OC-1 Matt Hembree PBRG (2)
E
1
MA-1 Cole Beckley WOOS (1)
MA-2 Adam Schindler ASHL (6)
F
2
WA-1 Owen Jett BREC (3)
OC-1 Matt Hembree PBRG (2)
2
WA-1 Owen Jett BREC (3)
WA-1 Owen Jett BREC (3)
G
EL-1 Eric Byrd SEDW (4)

4th

  OC-1 Matt Hembree PBRG (2)

5th

  MA-1 Cole Beckley WOOS (1)

  MA-2 Adam Schindler ASHL (6)

7th

  EL-3 Sam Gifford AMHS (11)

  WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9)

9th

  EL-4 Cameron Strauss NOOL (16)

  OC-3 Joshua Tate TSFD (12)

  WA-2 Kevin Peters WADS (5)

  WA-4 David Rudolph MEDI (15)

13th

  OC-2 Brady Candella ORCL (8)

  MA-4 Cody Workman CLOV (13)

  OC-4 Daylan Webber STAR (14)

  MA-3 Stephen Lunn MSEN (10)

Elimination Semi-final

OC-1 Matt Hembree PBRG (2) L vs.
WA-1 Owen Jett BREC (3) W 2 01:32:31

Winners Final

EL-1 Eric Byrd SEDW (4) L vs.
EL-2 Tristan Birth LORA (7) W 1 01:39:12

Elimination 4

MA-2 Adam Schindler ASHL (6) L vs.
WA-1 Owen Jett BREC (3) W 2 15:13

OC-1 Matt Hembree PBRG (2) W vs.
MA-1 Cole Beckley WOOS (1) L 1 15:06

Elimination 3

MA-2 Adam Schindler ASHL (6) W vs.
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9) L 4 03:09

OC-1 Matt Hembree PBRG (2) W vs.
EL-3 Sam Gifford AMHS (11) L 1 00:57

Winners Semi-finals

MA-1 Cole Beckley WOOS (1) L vs.
EL-1 Eric Byrd SEDW (4) W 2 02:29

WA-1 Owen Jett BREC (3) L vs.
EL-2 Tristan Birth LORA (7) W 3 02:39

Elimination 2

EL-4 Cameron Strauss NOOL (16) L vs.
OC-1 Matt Hembree PBRG (2) W 1 01:56

MA-2 Adam Schindler ASHL (6) W vs.
WA-2 Kevin Peters WADS (5) L 3 03:04

OC-3 Joshua Tate TSFD (12) L vs.
EL-3 Sam Gifford AMHS (11) W 2 03:01

WA-4 David Rudolph MEDI (15) L vs.
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9) W 4 03:04

Elimination 1

EL-4 Cameron Strauss NOOL (16) W vs.
OC-2 Brady Candella ORCL (8) L 1 00:45

MA-3 Stephen Lunn MSEN (10) L vs.
WA-4 David Rudolph MEDI (15) W 4 05:31

OC-3 Joshua Tate TSFD (12) W vs.
MA-4 Cody Workman CLOV (13) L 2 00:44

OC-4 Daylan Webber STAR (14) L vs.
MA-2 Adam Schindler ASHL (6) W 3 00:58

Winners 1

EL-2 Tristan Birth LORA (7) W vs.
OC-1 Matt Hembree PBRG (2) L 4 23:58

MA-1 Cole Beckley WOOS (1) W vs.
WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9) L 1 20:35

WA-1 Owen Jett BREC (3) W vs.
EL-3 Sam Gifford AMHS (11) L 3 23:23

WA-2 Kevin Peters WADS (5) L vs.
EL-1 Eric Byrd SEDW (4) W 2 21:12

Round 1

EL-2 Tristan Birth LORA (7) W vs.
MA-3 Stephen Lunn MSEN (10) L 1 01:59

EL-3 Sam Gifford AMHS (11) W vs.
MA-2 Adam Schindler ASHL (6) L 3 01:43

MA-1 Cole Beckley WOOS (1) W vs.
EL-4 Cameron Strauss NOOL (16) L 1 00:36

MA-4 Cody Workman CLOV (13) L vs.
EL-1 Eric Byrd SEDW (4) W 2 02:22

WA-1 Owen Jett BREC (3) W vs.
OC-4 Daylan Webber STAR (14) L 4 02:39

WA-2 Kevin Peters WADS (5) W vs.
OC-3 Joshua Tate TSFD (12) L 3 01:32

WA-3 Wyatt Henderson CUYF (9) W vs.
OC-2 Brady Candella ORCL (8) L 1 02:17

WA-4 David Rudolph MEDI (15) L vs.
OC-1 Matt Hembree PBRG (2) W 2 01:49

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20