Winners 1
E Schlingloff/J Giesler vs.
B Braunstein/R Jackson Court 3 20:05:17
Elimination 6
B Eperson/L Gehr vs.
E Schlingloff/J Giesler Court 2 16:19:26
Round 1
A Graham/A Faulkner vs.
B Eperson/L Gehr
D Buterbaugh/R Shandrick vs.
Placeholder #2
D Denk/T Swackhammer vs.
P Bostic/D Hess
J Chomicki/J Hendricks vs.
L Raible/K Gales
J Snyder/K Schlingloff vs.
M Braunstein/S Gehr
J Virag/B Slavicek vs.
Z Sutter/R Woessner
Winners 1
D Campbell/K Leininger vs.
K Hagan/Kirby
Scroll to the right to view bracket. →
J Virag/B Slavicek
Z Sutter/R Woessner
E Schlingloff/J Giesler
(bye)
(bye)
B Braunstein/R Jackson
D Denk/T Swackhammer
P Bostic/D Hess
A Graham/A Faulkner
B Eperson/L Gehr
(bye)
B Chomicki/MJ Chomicki
J Chomicki/J Hendricks
L Raible/K Gales
D Buterbaugh/R Shandrick
Placeholder #2
D Campbell/K Leininger
(bye)
J Snyder/K Schlingloff
M Braunstein/S Gehr
E Schlingloff/J Giesler
B
Court 3
B Braunstein/R Jackson
D Campbell/K Leininger
G
K Hagan/Kirby
E Schlingloff/J Giesler
M
Court 2
D Denk/T Swackhammer
D Denk/T Swackhammer
O
Court 3
J Snyder/K Schlingloff
J Snyder/K Schlingloff
Court 3
Z Sutter/R Woessner
Z Sutter/R Woessner
Court 2
J Snyder/K Schlingloff
R Rumph/B Borgoyn
I
Court 1
Z Sutter/R Woessner
J Virag/B Slavicek
Court 1
Z Sutter/R Woessner
B Eperson/L Gehr
Court 3
C Denk/M Borgoyn
Z Sutter/R Woessner
N
Court 3
D Remy/S Slavicek
B Eperson/L Gehr
M
Court 2
E Schlingloff/J Giesler
Z Sutter/R Woessner
Court 3
B Eperson/L Gehr
Z Sutter/R Woessner
O
Court 2
D Denk/T Swackhammer
1st Z Sutter/R Woessner
2nd J Snyder/K Schlingloff
3rd D Denk/T Swackhammer
4th B Eperson/L Gehr
5th D Remy/S Slavicek
7th J Virag/B Slavicek
C Denk/M Borgoyn
9th R Rumph/B Borgoyn
Final - Match 2
Z Sutter/R Woessner W vs.
J Snyder/K Schlingloff L Court 2 00:31
Final
J Snyder/K Schlingloff L vs.
Z Sutter/R Woessner W Court 3 00:36
Elimination Final
Z Sutter/R Woessner W vs.
D Denk/T Swackhammer L Court 2 00:17
Elimination Semi-final
Z Sutter/R Woessner W vs.
B Eperson/L Gehr L Court 3 23:48
Winners Final
D Denk/T Swackhammer L vs.
J Snyder/K Schlingloff W Court 3 17:46
Elimination 6
Z Sutter/R Woessner W vs.
D Remy/S Slavicek L Court 3 19:28
Elimination 5
B Eperson/L Gehr W vs.
C Denk/M Borgoyn L Court 3 27:22
J Virag/B Slavicek L vs.
Z Sutter/R Woessner W Court 1 21:09
Winners Semi-finals
E Schlingloff/J Giesler L vs.
D Denk/T Swackhammer W Court 2 25:47
Elimination 4
R Rumph/B Borgoyn L vs.
Z Sutter/R Woessner W Court 1 17:43
1st - Flash (Williams,1979)
2nd - $360
3rd - $240
4th - $120
5th (2-way tie) - $90
7th (2-way tie) - $50
9th (4-way tie) - $30
13th (4-way tie) - $20