45.2

Updated 3:18pm

None.

Elimination 4

ME-3 Chris Dobben (17) vs.
TW-3 Jayden Mathsen (22)

TC-1 Kenny Inghram (6) vs.
ME-4 Brennan Ciccarello (31)

TV-3 Jake Boehm (19) vs.
CL-2 Tanner Briggs (9)

WA-2 Kellan Shump (16) vs.
CL-3 Owen Murphy (21)

Winners Semi-finals

ME-1 Jesse Victor (3) vs.
CL-1 Peter Geary (7)

TV-1 Luke Lybarger (1) vs.
ME-2 Ethan Benedetti (13)

Scroll to the right to view bracket. →

TV-1 Luke Lybarger (1)
NO-4 Mason Rowe (32)
ME-3 Chris Dobben (17) 6
WA-2 Kellan Shump (16) 5
CL-2 Tanner Briggs (9) 4
TC-3 Conner Muduen (24) 3
OF-4 Seth Paige (25) 1
TW-1 Dylan Choyce (8) 9
OF-1 Nick Cravatas (5) 13
TW-4 Gunnar Teneto (28) 3
CL-3 Owen Murphy (21) 3
TC-2 Bruce Gambucci (12) 1
ME-2 Ethan Benedetti (13) 8
WA-3 Kameron Gillmore (20) 1
TV-4 Seth Kissell (29) 5
NO-1 Joseph Mantosa (4) 6
ME-1 Jesse Victor (3) 14
WA-4 Jordan Joy (30)
TV-3 Jake Boehm (19) 14
NO-2 Logan Luce (14) 2
OF-5 Jacob Nye (11) 4
TW-3 Jayden Mathsen (22) 10
CL-4 Spencer Dubocq (27)
TC-1 Kenny Inghram (6)
CL-1 Peter Geary (7) 18
TC-4 Andrew Perkins (26) 4
OF-3 Noah Holliday (23) 4
TW-2 Gary Graham (10) 9
TV-2 Kyle Strope (15)
NO-3 Ben Tague (18)
ME-4 Brennan Ciccarello (31) 6
WA-1 James Shogsdin (2) 4
TV-1 Luke Lybarger (1) 9
A
ME-3 Chris Dobben (17) 5
CL-2 Tanner Briggs (9) 2
B
TW-1 Dylan Choyce (8)
OF-1 Nick Cravatas (5) 3
C
CL-3 Owen Murphy (21) 5
ME-2 Ethan Benedetti (13) 12
D
NO-1 Joseph Mantosa (4) 2
ME-1 Jesse Victor (3) 8
E
TV-3 Jake Boehm (19) 3
TW-3 Jayden Mathsen (22) 7
F
CL-4 Spencer Dubocq (27) 6
CL-1 Peter Geary (7) 17
G
TW-2 Gary Graham (10) 5
NO-3 Ben Tague (18)
H
ME-4 Brennan Ciccarello (31)
TV-1 Luke Lybarger (1) 7
I
CL-2 Tanner Briggs (9) 2
CL-3 Owen Murphy (21) 4
J
ME-2 Ethan Benedetti (13) 7
ME-1 Jesse Victor (3) 15
K
TW-3 Jayden Mathsen (22) 2
CL-1 Peter Geary (7) 6
L
ME-4 Brennan Ciccarello (31) 1
TV-1 Luke Lybarger (1)
M
ME-2 Ethan Benedetti (13)
ME-1 Jesse Victor (3)
N
CL-1 Peter Geary (7)
O
NO-4 Mason Rowe (32)
WA-2 Kellan Shump (16)
TC-3 Conner Muduen (24) 10
OF-4 Seth Paige (25) 1
TW-4 Gunnar Teneto (28)
TC-2 Bruce Gambucci (12)
WA-3 Kameron Gillmore (20) 12
TV-4 Seth Kissell (29) 1
WA-4 Jordan Joy (30) 10
NO-2 Logan Luce (14)
OF-5 Jacob Nye (11)
TC-1 Kenny Inghram (6)
TC-4 Andrew Perkins (26) 8
OF-3 Noah Holliday (23) 2
TV-2 Kyle Strope (15) 3
WA-1 James Shogsdin (2) 2
WA-2 Kellan Shump (16) 14
H
Mat 4
NO-3 Ben Tague (18) 3
TC-3 Conner Muduen (24) 9
G
Mat 4
TW-2 Gary Graham (10) 2
TC-2 Bruce Gambucci (12) 8
F
Mat 3
CL-4 Spencer Dubocq (27)
WA-3 Kameron Gillmore (20)
E
Mat 2
TV-3 Jake Boehm (19) 6
WA-4 Jordan Joy (30) 10
D
Mat 3
NO-1 Joseph Mantosa (4) 2
TC-1 Kenny Inghram (6) 4
C
Mat 2
OF-1 Nick Cravatas (5) 3
TC-4 Andrew Perkins (26) 4
B
Mat 2
TW-1 Dylan Choyce (8) 6
TV-2 Kyle Strope (15) 4
A
Mat 3
ME-3 Chris Dobben (17) 10
WA-2 Kellan Shump (16) 5
Mat 2
TC-3 Conner Muduen (24) 4
TC-2 Bruce Gambucci (12)
Mat 4
TV-3 Jake Boehm (19) 4
WA-4 Jordan Joy (30) 4
Mat 4
TC-1 Kenny Inghram (6) 8
TW-1 Dylan Choyce (8) 3
Mat 3
ME-3 Chris Dobben (17) 7
WA-2 Kellan Shump (16)
J
CL-3 Owen Murphy (21)
TV-3 Jake Boehm (19)
I
CL-2 Tanner Briggs (9)
TC-1 Kenny Inghram (6)
L
ME-4 Brennan Ciccarello (31)
ME-3 Chris Dobben (17)
K
TW-3 Jayden Mathsen (22)
N
M
O

13th

  TC-3 Conner Muduen (24)

  TC-2 Bruce Gambucci (12)

  WA-4 Jordan Joy (30)

  TW-1 Dylan Choyce (8)

17th

  NO-3 Ben Tague (18)

  TW-2 Gary Graham (10)

  CL-4 Spencer Dubocq (27)

  WA-3 Kameron Gillmore (20)

  NO-1 Joseph Mantosa (4)

  OF-1 Nick Cravatas (5)

  TC-4 Andrew Perkins (26)

  TV-2 Kyle Strope (15)

25th

  NO-4 Mason Rowe (32)

  OF-4 Seth Paige (25)

  TW-4 Gunnar Teneto (28)

  TV-4 Seth Kissell (29)

  NO-2 Logan Luce (14)

  OF-5 Jacob Nye (11)

  OF-3 Noah Holliday (23)

  WA-1 James Shogsdin (2)

Elimination 3

TC-2 Bruce Gambucci (12) L vs.
TV-3 Jake Boehm (19) 4 W Mat 4 04:56

TW-1 Dylan Choyce (8) 3 L vs.
ME-3 Chris Dobben (17) 7 W Mat 3 04:42

WA-2 Kellan Shump (16) 5 W vs.
TC-3 Conner Muduen (24) 4 L Mat 2 04:49

WA-4 Jordan Joy (30) 4 L vs.
TC-1 Kenny Inghram (6) 8 W Mat 4 01:07

Winners 2

CL-1 Peter Geary (7) 6 W vs.
ME-4 Brennan Ciccarello (31) 1 L 00:17:37

CL-3 Owen Murphy (21) 4 L vs.
ME-2 Ethan Benedetti (13) 7 W 00:13:45

ME-1 Jesse Victor (3) 15 W vs.
TW-3 Jayden Mathsen (22) 2 L 00:11:33

TV-1 Luke Lybarger (1) 7 W vs.
CL-2 Tanner Briggs (9) 2 L 00:08:12

Elimination 2

TC-1 Kenny Inghram (6) 4 W vs.
OF-1 Nick Cravatas (5) 3 L Mat 2 05:53

TC-2 Bruce Gambucci (12) 8 W vs.
CL-4 Spencer Dubocq (27) L Mat 3 01:22:46

TC-3 Conner Muduen (24) 9 W vs.
TW-2 Gary Graham (10) 2 L Mat 4 01:23:10

TC-4 Andrew Perkins (26) 4 L vs.
TW-1 Dylan Choyce (8) 6 W Mat 2 01:18:22

TV-2 Kyle Strope (15) 4 L vs.
ME-3 Chris Dobben (17) 10 W Mat 3 02:17

WA-2 Kellan Shump (16) 14 W vs.
NO-3 Ben Tague (18) 3 L Mat 4 17:48

WA-3 Kameron Gillmore (20) L vs.
TV-3 Jake Boehm (19) 6 W Mat 2 12:04:40

WA-4 Jordan Joy (30) 10 W vs.
NO-1 Joseph Mantosa (4) 2 L Mat 3 12:05:13

Elimination 1

NO-4 Mason Rowe (32) L vs.
WA-2 Kellan Shump (16) W 06:57

OF-5 Jacob Nye (11) L vs.
TC-1 Kenny Inghram (6) W 06:56

TC-3 Conner Muduen (24) 10 W vs.
OF-4 Seth Paige (25) 1 L 11:28

TC-4 Andrew Perkins (26) 8 W vs.
OF-3 Noah Holliday (23) 2 L 14:48

TV-2 Kyle Strope (15) 3 W vs.
WA-1 James Shogsdin (2) 2 L 16:28

TW-4 Gunnar Teneto (28) L vs.
TC-2 Bruce Gambucci (12) W 22:06

WA-3 Kameron Gillmore (20) 12 W vs.
TV-4 Seth Kissell (29) 1 L 03:44:37

WA-4 Jordan Joy (30) 10 W vs.
NO-2 Logan Luce (14) L 03:39:26

Winners 1

CL-1 Peter Geary (7) 17 W vs.
TW-2 Gary Graham (10) 5 L 03:16

CL-2 Tanner Briggs (9) 2 W vs.
TW-1 Dylan Choyce (8) L 03:38

ME-1 Jesse Victor (3) 8 W vs.
TV-3 Jake Boehm (19) 3 L 04:19

ME-2 Ethan Benedetti (13) 12 W vs.
NO-1 Joseph Mantosa (4) 2 L 08:49

NO-3 Ben Tague (18) L vs.
ME-4 Brennan Ciccarello (31) W 09:36

OF-1 Nick Cravatas (5) 3 L vs.
CL-3 Owen Murphy (21) 5 W 09:54

TV-1 Luke Lybarger (1) 9 W vs.
ME-3 Chris Dobben (17) 5 L 08:24

TW-3 Jayden Mathsen (22) 7 W vs.
CL-4 Spencer Dubocq (27) 6 L 07:37

Round 1

CL-1 Peter Geary (7) 18 W vs.
TC-4 Andrew Perkins (26) 4 L 11:48:31

CL-2 Tanner Briggs (9) 4 W vs.
TC-3 Conner Muduen (24) 3 L 11:48:24

CL-3 Owen Murphy (21) 3 W vs.
TC-2 Bruce Gambucci (12) 1 L 11:48:11

CL-4 Spencer Dubocq (27) W vs.
TC-1 Kenny Inghram (6) L 11:47:24

ME-1 Jesse Victor (3) 14 W vs.
WA-4 Jordan Joy (30) L 11:47:50

ME-2 Ethan Benedetti (13) 8 W vs.
WA-3 Kameron Gillmore (20) 1 L 11:47:30

ME-3 Chris Dobben (17) 6 W vs.
WA-2 Kellan Shump (16) 5 L 03:17:18

ME-4 Brennan Ciccarello (31) 6 W vs.
WA-1 James Shogsdin (2) 4 L 03:19:29

OF-1 Nick Cravatas (5) 13 W vs.
TW-4 Gunnar Teneto (28) 3 L 03:21:44

OF-3 Noah Holliday (23) 4 L vs.
TW-2 Gary Graham (10) 9 W 03:22:13

OF-4 Seth Paige (25) 1 L vs.
TW-1 Dylan Choyce (8) 9 W 03:23:41

OF-5 Jacob Nye (11) 4 L vs.
TW-3 Jayden Mathsen (22) 10 W 03:24:47

TV-1 Luke Lybarger (1) W vs.
NO-4 Mason Rowe (32) L 09:23

TV-2 Kyle Strope (15) L vs.
NO-3 Ben Tague (18) W 07:05

TV-3 Jake Boehm (19) 14 W vs.
NO-2 Logan Luce (14) 2 L 05:14

TV-4 Seth Kissell (29) 5 L vs.
NO-1 Joseph Mantosa (4) 6 W 05:00

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20