Cherry Bomb Blind Draw 6/24/16

Updated 9:23am

None.

None.

Norman Fialkowsky // Ray Davis
(bye)
Jenn Cardenas // Vincent Martincavage
Board 3
Ken Spoonhoward // Michelle Grippo
Lorraine Symon // Patti Russell
(bye)
(bye)
Rodney Clarke // Wayne Hardy
Gerard Piette // Robin Albury
(bye)
Chris Kennedy // T-REX
Board 1
Connie O'callaghan // Gary Horn
Leon Ziegler // Margie Fuentes
Board 5
Brandon Rodriguez // Josh Robinson
(bye)
Adrian Vieru // Paul Warren
Daniel DeCelles // Patrick Martincvage
(bye)
David Tillery // Wasie Salim
17
Doug Shultz // Jeremy Hinkley
Bud Buzzard // Mark Meares
20
Daisja Brinson // Pam Salim
(bye)
Chris Cherry // Terry Boyer
Carlos Parales // Lynda Dellipoali
(bye)
Alex Heffner // David Elwood
Board 3
Lauren Taylor // Steve Reighn
Barry Russell // Ken Russell
22
Christen Melenzio // Michael Werner
(bye)
Sean Morehouse // Tyler Meares
Kraig Knight // Niki Mccullough
(bye)
Forrest Harris // Scott Heffner
Board 7
Razzle // Tucker Davey
Michel Wolters // Walter Spach
Board 5
Anthony Papp // Jeff Dodson
(bye)
Jason VanPatten // Kelly Meares
Charles Brennan // Rich Hammond
(bye)
Jim Kramarz // Victoria Bell
Board 4
Kevin Czipo // Robin Davis
Amanda Deas // Joe Efter
Board 6
Geordie Agosto // Ralph Freed
(bye)
Christy Teixeira // Mark Lowe
Larry Lurie // Valerie Malone
(bye)
Chris Perry // Rick Cassady
Board 15
Sean Hanrahan // Tommy Evans
James Taylor // Jordan Baggish
Board 9
Kim Davis // Rick Taylor
(bye)
Bill Provan // Dane Clarke
Anne Harle // Michael Melenzio
(bye)
(bye)
Beth Lexus // Scott Deas
Jason Belland // Tim Brown
16
Barry Higgins // Buzz Carroci
(bye)
Chuck Zebrowski // Tom Bell
Norman Fialkowsky // Ray Davis
Board 4
Ken Spoonhoward // Michelle Grippo
Lorraine Symon // Patti Russell
23
Rodney Clarke // Wayne Hardy
Gerard Piette // Robin Albury
Board 7
Chris Kennedy // T-REX
Brandon Rodriguez // Josh Robinson
18
Adrian Vieru // Paul Warren
Daniel DeCelles // Patrick Martincvage
19
Doug Shultz // Jeremy Hinkley
Bud Buzzard // Mark Meares
20
Chris Cherry // Terry Boyer
Carlos Parales // Lynda Dellipoali
19
Lauren Taylor // Steve Reighn
Barry Russell // Ken Russell
24
Sean Morehouse // Tyler Meares
Kraig Knight // Niki Mccullough
21
Razzle // Tucker Davey
Michel Wolters // Walter Spach
Board 14
Jason VanPatten // Kelly Meares
Charles Brennan // Rich Hammond
Board 9
Kevin Czipo // Robin Davis
Amanda Deas // Joe Efter
Board 12
Christy Teixeira // Mark Lowe
Larry Lurie // Valerie Malone
Board 5
Sean Hanrahan // Tommy Evans
Kim Davis // Rick Taylor
Board 11
Bill Provan // Dane Clarke
Anne Harle // Michael Melenzio
Board 15
Beth Lexus // Scott Deas
Barry Higgins // Buzz Carroci
Board 10
Chuck Zebrowski // Tom Bell
Norman Fialkowsky // Ray Davis
17
Rodney Clarke // Wayne Hardy
Gerard Piette // Robin Albury
Board 4
Brandon Rodriguez // Josh Robinson
Doug Shultz // Jeremy Hinkley
18
Bud Buzzard // Mark Meares
Lauren Taylor // Steve Reighn
Board 10
Sean Morehouse // Tyler Meares
Razzle // Tucker Davey
Board 9
Michel Wolters // Walter Spach
Kevin Czipo // Robin Davis
16
Amanda Deas // Joe Efter
Sean Hanrahan // Tommy Evans
Board 7
Kim Davis // Rick Taylor
Beth Lexus // Scott Deas
20
Barry Higgins // Buzz Carroci
Norman Fialkowsky // Ray Davis
19
Gerard Piette // Robin Albury
Bud Buzzard // Mark Meares
Board 15
Sean Morehouse // Tyler Meares
Michel Wolters // Walter Spach
Board 2
Amanda Deas // Joe Efter
Sean Hanrahan // Tommy Evans
Board 11
Beth Lexus // Scott Deas
Norman Fialkowsky // Ray Davis
24
Bud Buzzard // Mark Meares
Michel Wolters // Walter Spach
Board 10
Sean Hanrahan // Tommy Evans
Bud Buzzard // Mark Meares
Board 13
Michel Wolters // Walter Spach
Michel Wolters // Walter Spach

Final

Bud Buzzard // Mark Meares L vs.
Michel Wolters // Walter Spach W Board 13 23:15

Semi-finals

Michel Wolters // Walter Spach W vs.
Sean Hanrahan // Tommy Evans L Board 10 37:53

Norman Fialkowsky // Ray Davis L vs.
Bud Buzzard // Mark Meares W 24 27:47

Quarter-finals

Bud Buzzard // Mark Meares W vs.
Sean Morehouse // Tyler Meares L Board 15 32:13

Michel Wolters // Walter Spach W vs.
Amanda Deas // Joe Efter L Board 2 32:45

Norman Fialkowsky // Ray Davis W vs.
Gerard Piette // Robin Albury L 19 44:18

Sean Hanrahan // Tommy Evans W vs.
Beth Lexus // Scott Deas L Board 11 25:31

Round 3

Beth Lexus // Scott Deas W vs.
Barry Higgins // Buzz Carroci L 20 40:47

Doug Shultz // Jeremy Hinkley L vs.
Bud Buzzard // Mark Meares W 18 01:03:10

Gerard Piette // Robin Albury W vs.
Brandon Rodriguez // Josh Robinson L Board 4 37:57

Kevin Czipo // Robin Davis L vs.
Amanda Deas // Joe Efter W 16 28:50

Lauren Taylor // Steve Reighn L vs.
Sean Morehouse // Tyler Meares W Board 10 20:47

Norman Fialkowsky // Ray Davis W vs.
Rodney Clarke // Wayne Hardy L 17 39:42

Razzle // Tucker Davey L vs.
Michel Wolters // Walter Spach W Board 9 31:30

Sean Hanrahan // Tommy Evans W vs.
Kim Davis // Rick Taylor L Board 7 01:00:06

Round 2

Amanda Deas // Joe Efter W vs.
Christy Teixeira // Mark Lowe L Board 12 27:17

Anne Harle // Michael Melenzio L vs.
Beth Lexus // Scott Deas W Board 15 40:02

Barry Higgins // Buzz Carroci W vs.
Chuck Zebrowski // Tom Bell L Board 10 17:37

Barry Russell // Ken Russell L vs.
Sean Morehouse // Tyler Meares W 24 37:22

Brandon Rodriguez // Josh Robinson W vs.
Adrian Vieru // Paul Warren L 18 16:30

Bud Buzzard // Mark Meares W vs.
Chris Cherry // Terry Boyer L 20 30:47

Carlos Parales // Lynda Dellipoali L vs.
Lauren Taylor // Steve Reighn W 19 18:15

Charles Brennan // Rich Hammond L vs.
Kevin Czipo // Robin Davis W Board 9 34:58

Daniel DeCelles // Patrick Martincvage L vs.
Doug Shultz // Jeremy Hinkley W 19 32:49

Gerard Piette // Robin Albury W vs.
Chris Kennedy // T-REX L Board 7 30:33

Kim Davis // Rick Taylor W vs.
Bill Provan // Dane Clarke L Board 11 47:35

Kraig Knight // Niki Mccullough L vs.
Razzle // Tucker Davey W 21 33:14

Larry Lurie // Valerie Malone L vs.
Sean Hanrahan // Tommy Evans W Board 5 21:11

Lorraine Symon // Patti Russell L vs.
Rodney Clarke // Wayne Hardy W 23 01:02:55

Michel Wolters // Walter Spach W vs.
Jason VanPatten // Kelly Meares L Board 14 38:19

Norman Fialkowsky // Ray Davis W vs.
Ken Spoonhoward // Michelle Grippo L Board 4 18:19

Round 1

Alex Heffner // David Elwood L vs.
Lauren Taylor // Steve Reighn W Board 3 37:26

Amanda Deas // Joe Efter W vs.
Geordie Agosto // Ralph Freed L Board 6 56:43

Barry Russell // Ken Russell W vs.
Christen Melenzio // Michael Werner L 22 35:08

Bud Buzzard // Mark Meares W vs.
Daisja Brinson // Pam Salim L 20 32:54

Chris Kennedy // T-REX W vs.
Connie O'callaghan // Gary Horn L Board 1 01:01:17

Chris Perry // Rick Cassady L vs.
Sean Hanrahan // Tommy Evans W Board 15 34:33

David Tillery // Wasie Salim L vs.
Doug Shultz // Jeremy Hinkley W 17 41:31

Forrest Harris // Scott Heffner L vs.
Razzle // Tucker Davey W Board 7 38:22

James Taylor // Jordan Baggish L vs.
Kim Davis // Rick Taylor W Board 9 43:35

Jason Belland // Tim Brown L vs.
Barry Higgins // Buzz Carroci W 16 55:44

Jenn Cardenas // Vincent Martincavage L vs.
Ken Spoonhoward // Michelle Grippo W Board 3 41:37

Jim Kramarz // Victoria Bell L vs.
Kevin Czipo // Robin Davis W Board 4 32:34

Leon Ziegler // Margie Fuentes L vs.
Brandon Rodriguez // Josh Robinson W Board 5 25:51

Michel Wolters // Walter Spach W vs.
Anthony Papp // Jeff Dodson L Board 5 28:12

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20