ACO Oregon State Doubles Season Xi

Updated 3:13am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dan Fox / Dan Griffin
(bye)
Brittnee Hubrich / Debbie McNeely
Board 03
Barry Asher / Jeremy Hoefs
Danny Kekahuna / Josh Kekahuna
(bye)
(bye)
Reginald Chand / David Speed
Stacey McGill / Darren McGill
(bye)
(bye)
Frank Guantz / Joseph LeRoy
Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson
(bye)
(bye)
Scott Eberly / Sky Rousse
Bobby Quintus / Dylan White
(bye)
(bye)
Mindy McNeely / Nick McNeely
Ken Chrisman / Sean Flett
(bye)
(bye)
Ben Fernandez / Bob Gallup
Scott Holm / Greg McLean
(bye)
(bye)
B.J. Hollowell / Lupe Quesada
Chris Boley / Charles Boley
Board 11
Greg Schley / Tony Buzzard
(bye)
Dale Close / Dustin Close
Brad Davidson / Tim McComb
(bye)
Jay Memmont / Roger Kemp
Board 10
Kelly Jones / Scott Phillips
Aaron Morris / Lisa Morris
(bye)
(bye)
David Keys / Michael Weeber
Amanda Drougas / Tom Faszholz
(bye)
(bye)
Alec Brassfield / Tyson Kelsay
Samantha Copeland / Emily Nevins
(bye)
(bye)
JJ Deni / Roy Montgomery
Layne McNealy / Mike McNeely
(bye)
(bye)
Aric Gosch / Kyle Shorter
Spencer Morgan / Jason Turner
(bye)
(bye)
Bill Hardcastle / Rian White
Brent Furby / Joe Ross
(bye)
(bye)
Jake Thompson / Sarah Thompson
Steve Paranto / Kyle Johnson
Board 04
Julian Cowen / Tim Meier
(bye)
Brian Haapala / Kevin Zuercher
Dan Fox / Dan Griffin
A
Board 11
Barry Asher / Jeremy Hoefs
Danny Kekahuna / Josh Kekahuna
B
Board 06
Reginald Chand / David Speed
Stacey McGill / Darren McGill
C
Board 16
Frank Guantz / Joseph LeRoy
Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson
D
Board 05
Scott Eberly / Sky Rousse
Bobby Quintus / Dylan White
E
Board 09
Mindy McNeely / Nick McNeely
Ken Chrisman / Sean Flett
F
Board 08
Ben Fernandez / Bob Gallup
Scott Holm / Greg McLean
G
Board 02
B.J. Hollowell / Lupe Quesada
Chris Boley / Charles Boley
H
Board 02
Dale Close / Dustin Close
Brad Davidson / Tim McComb
I
Board 10
Kelly Jones / Scott Phillips
Aaron Morris / Lisa Morris
J
Board 13
David Keys / Michael Weeber
Amanda Drougas / Tom Faszholz
K
Board 12
Alec Brassfield / Tyson Kelsay
Samantha Copeland / Emily Nevins
L
Board 01
JJ Deni / Roy Montgomery
Layne McNealy / Mike McNeely
M
Board 14
Aric Gosch / Kyle Shorter
Spencer Morgan / Jason Turner
N
Board 15
Bill Hardcastle / Rian White
Brent Furby / Joe Ross
O
Board 07
Jake Thompson / Sarah Thompson
Julian Cowen / Tim Meier
P
Board 07
Brian Haapala / Kevin Zuercher
Barry Asher / Jeremy Hoefs
Q
Board 11
Danny Kekahuna / Josh Kekahuna
Frank Guantz / Joseph LeRoy
R
Board 13
Scott Eberly / Sky Rousse
Bobby Quintus / Dylan White
S
Board 09
Ben Fernandez / Bob Gallup
B.J. Hollowell / Lupe Quesada
T
Board 01
Dale Close / Dustin Close
Kelly Jones / Scott Phillips
U
Board 02
David Keys / Michael Weeber
Amanda Drougas / Tom Faszholz
V
Board 14
JJ Deni / Roy Montgomery
Aric Gosch / Kyle Shorter
W
Board 03
Bill Hardcastle / Rian White
Brent Furby / Joe Ross
X
Board 02
Julian Cowen / Tim Meier
Barry Asher / Jeremy Hoefs
Y
Board 13
Scott Eberly / Sky Rousse
Ben Fernandez / Bob Gallup
Z
Board 13
B.J. Hollowell / Lupe Quesada
David Keys / Michael Weeber
AA
Board 02
JJ Deni / Roy Montgomery
Aric Gosch / Kyle Shorter
AB
Board 10
Julian Cowen / Tim Meier
Scott Eberly / Sky Rousse
AC
Board 02
Ben Fernandez / Bob Gallup
David Keys / Michael Weeber
AD
Board 09
Julian Cowen / Tim Meier
Scott Eberly / Sky Rousse
AE
Board 13
David Keys / Michael Weeber
Scott Eberly / Sky Rousse
Board 14
Ben Fernandez / Bob Gallup
Scott Eberly / Sky Rousse
(bye)
Brittnee Hubrich / Debbie McNeely
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Greg Schley / Tony Buzzard
(bye)
(bye)
Jay Memmont / Roger Kemp
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Steve Paranto / Kyle Johnson
(bye)
Brittnee Hubrich / Debbie McNeely
P
Board 07
Brian Haapala / Kevin Zuercher
(bye)
O
Jake Thompson / Sarah Thompson
(bye)
N
Spencer Morgan / Jason Turner
(bye)
M
Layne McNealy / Mike McNeely
(bye)
L
Samantha Copeland / Emily Nevins
(bye)
K
Alec Brassfield / Tyson Kelsay
(bye)
J
Aaron Morris / Lisa Morris
Greg Schley / Tony Buzzard
I
Board 10
Brad Davidson / Tim McComb
Jay Memmont / Roger Kemp
H
Board 06
Chris Boley / Charles Boley
(bye)
G
Scott Holm / Greg McLean
(bye)
F
Ken Chrisman / Sean Flett
(bye)
E
Mindy McNeely / Nick McNeely
(bye)
D
Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson
(bye)
C
Stacey McGill / Darren McGill
(bye)
B
Reginald Chand / David Speed
Steve Paranto / Kyle Johnson
A
Board 05
Dan Fox / Dan Griffin
Brian Haapala / Kevin Zuercher
Board 08
Jake Thompson / Sarah Thompson
Spencer Morgan / Jason Turner
Board 16
Layne McNealy / Mike McNeely
Samantha Copeland / Emily Nevins
Board 04
Alec Brassfield / Tyson Kelsay
Aaron Morris / Lisa Morris
Board 15
Brad Davidson / Tim McComb
Chris Boley / Charles Boley
Board 04
Scott Holm / Greg McLean
Ken Chrisman / Sean Flett
Board 03
Mindy McNeely / Nick McNeely
Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson
Board 16
Stacey McGill / Darren McGill
Reginald Chand / David Speed
Board 05
Steve Paranto / Kyle Johnson
Brian Haapala / Kevin Zuercher
T
Board 01
Dale Close / Dustin Close
Layne McNealy / Mike McNeely
S
Board 08
Bobby Quintus / Dylan White
Samantha Copeland / Emily Nevins
R
Board 09
Frank Guantz / Joseph LeRoy
Brad Davidson / Tim McComb
Q
Board 06
Danny Kekahuna / Josh Kekahuna
Chris Boley / Charles Boley
X
Board 05
Brent Furby / Joe Ross
Mindy McNeely / Nick McNeely
W
Board 07
Bill Hardcastle / Rian White
Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson
V
Board 12
Amanda Drougas / Tom Faszholz
Reginald Chand / David Speed
U
Board 16
Kelly Jones / Scott Phillips
Dale Close / Dustin Close
Board 06
Layne McNealy / Mike McNeely
Samantha Copeland / Emily Nevins
Board 03
Brad Davidson / Tim McComb
Chris Boley / Charles Boley
Board 12
Mindy McNeely / Nick McNeely
Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson
Board 08
Kelly Jones / Scott Phillips
Dale Close / Dustin Close
AB
Board 15
Aric Gosch / Kyle Shorter
Brad Davidson / Tim McComb
AA
Board 04
JJ Deni / Roy Montgomery
Mindy McNeely / Nick McNeely
Z
Board 03
B.J. Hollowell / Lupe Quesada
Kelly Jones / Scott Phillips
Y
Board 13
Barry Asher / Jeremy Hoefs
Aric Gosch / Kyle Shorter
Board 01
Brad Davidson / Tim McComb
Mindy McNeely / Nick McNeely
Board 16
Kelly Jones / Scott Phillips
Aric Gosch / Kyle Shorter
AC
Board 02
Ben Fernandez / Bob Gallup
Mindy McNeely / Nick McNeely
AD
Board 15
Julian Cowen / Tim Meier
Ben Fernandez / Bob Gallup
Board 09
Julian Cowen / Tim Meier
Ben Fernandez / Bob Gallup
AE
Board 16
David Keys / Michael Weeber
Ben Fernandez / Bob Gallup

1st

  Scott Eberly / Sky Rousse

2nd

  Ben Fernandez / Bob Gallup

3rd

  David Keys / Michael Weeber

4th

  Julian Cowen / Tim Meier

5th

  Aric Gosch / Kyle Shorter

  Mindy McNeely / Nick McNeely

7th

  Brad Davidson / Tim McComb

  Kelly Jones / Scott Phillips

9th

  Dale Close / Dustin Close

  JJ Deni / Roy Montgomery

  B.J. Hollowell / Lupe Quesada

  Barry Asher / Jeremy Hoefs

13th

  Layne McNealy / Mike McNeely

  Samantha Copeland / Emily Nevins

  Chris Boley / Charles Boley

  Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson

17th

  Brian Haapala / Kevin Zuercher

  Bobby Quintus / Dylan White

  Frank Guantz / Joseph LeRoy

  Danny Kekahuna / Josh Kekahuna

  Brent Furby / Joe Ross

  Bill Hardcastle / Rian White

  Amanda Drougas / Tom Faszholz

  Reginald Chand / David Speed

25th

  Jake Thompson / Sarah Thompson

  Spencer Morgan / Jason Turner

  Alec Brassfield / Tyson Kelsay

  Aaron Morris / Lisa Morris

  Scott Holm / Greg McLean

  Ken Chrisman / Sean Flett

  Stacey McGill / Darren McGill

  Steve Paranto / Kyle Johnson

33th

  Brittnee Hubrich / Debbie McNeely

  Greg Schley / Tony Buzzard

  Jay Memmont / Roger Kemp

  Dan Fox / Dan Griffin

Final

Scott Eberly / Sky Rousse W vs.
Ben Fernandez / Bob Gallup L Board 14 00:19

Elimination Final

Ben Fernandez / Bob Gallup W vs.
David Keys / Michael Weeber L Board 16 18:08

Elimination Semi-final

Ben Fernandez / Bob Gallup W vs.
Julian Cowen / Tim Meier L Board 09 15:23

Winners Final

Scott Eberly / Sky Rousse W vs.
David Keys / Michael Weeber L Board 13 15:49

Elimination 8

Aric Gosch / Kyle Shorter L vs.
Ben Fernandez / Bob Gallup W Board 02 12:00

Mindy McNeely / Nick McNeely L vs.
Julian Cowen / Tim Meier W Board 15 18:52

Elimination 7

Aric Gosch / Kyle Shorter W vs.
Brad Davidson / Tim McComb L Board 01 20:54

Mindy McNeely / Nick McNeely W vs.
Kelly Jones / Scott Phillips L Board 16 21:16

Winners Semi-finals

David Keys / Michael Weeber W vs.
Julian Cowen / Tim Meier L Board 09 13:42

Scott Eberly / Sky Rousse W vs.
Ben Fernandez / Bob Gallup L Board 02 32:37

Elimination 6

Brad Davidson / Tim McComb W vs.
JJ Deni / Roy Montgomery L Board 04 14:25

Dale Close / Dustin Close L vs.
Aric Gosch / Kyle Shorter W Board 15 16:17

Kelly Jones / Scott Phillips W vs.
Barry Asher / Jeremy Hoefs L Board 13 15:11

Mindy McNeely / Nick McNeely W vs.
B.J. Hollowell / Lupe Quesada L Board 03 13:41

Elimination 5

Chris Boley / Charles Boley L vs.
Mindy McNeely / Nick McNeely W Board 12 15:54

Dale Close / Dustin Close W vs.
Layne McNealy / Mike McNeely L Board 06 19:04

Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson L vs.
Kelly Jones / Scott Phillips W Board 08 18:31

Samantha Copeland / Emily Nevins L vs.
Brad Davidson / Tim McComb W Board 03 17:43

Winners 3

Aric Gosch / Kyle Shorter L vs.
Julian Cowen / Tim Meier W Board 10 11:48

Barry Asher / Jeremy Hoefs L vs.
Scott Eberly / Sky Rousse W Board 13 09:35

Ben Fernandez / Bob Gallup W vs.
B.J. Hollowell / Lupe Quesada L Board 13 16:54

David Keys / Michael Weeber W vs.
JJ Deni / Roy Montgomery L Board 02 01:08:15

Elimination 4

Brad Davidson / Tim McComb W vs.
Danny Kekahuna / Josh Kekahuna L Board 06 10:24

Brian Haapala / Kevin Zuercher L vs.
Dale Close / Dustin Close W Board 01 19:58

Chris Boley / Charles Boley W vs.
Brent Furby / Joe Ross L Board 05 01:07:30

Layne McNealy / Mike McNeely W vs.
Bobby Quintus / Dylan White L Board 08 01:07:46

Mindy McNeely / Nick McNeely W vs.
Bill Hardcastle / Rian White L Board 07 17:23

Reginald Chand / David Speed L vs.
Kelly Jones / Scott Phillips W Board 16 13:33

Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson W vs.
Amanda Drougas / Tom Faszholz L Board 12 18:21

Samantha Copeland / Emily Nevins W vs.
Frank Guantz / Joseph LeRoy L Board 09 21:36

Elimination 3

Aaron Morris / Lisa Morris L vs.
Brad Davidson / Tim McComb W Board 15 05:58

Brian Haapala / Kevin Zuercher W vs.
Jake Thompson / Sarah Thompson L Board 08 10:51

Chris Boley / Charles Boley W vs.
Scott Holm / Greg McLean L Board 04 23:43

Ken Chrisman / Sean Flett L vs.
Mindy McNeely / Nick McNeely W Board 03 23:00

Reginald Chand / David Speed W vs.
Steve Paranto / Kyle Johnson L Board 05 19:31

Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson W vs.
Stacey McGill / Darren McGill L Board 16 08:41

Samantha Copeland / Emily Nevins W vs.
Alec Brassfield / Tyson Kelsay L Board 04 16:40

Spencer Morgan / Jason Turner L vs.
Layne McNealy / Mike McNeely W Board 16 20:43

Winners 2

Amanda Drougas / Tom Faszholz L vs.
JJ Deni / Roy Montgomery W Board 14 13:56

Aric Gosch / Kyle Shorter W vs.
Bill Hardcastle / Rian White L Board 03 21:12

B.J. Hollowell / Lupe Quesada W vs.
Dale Close / Dustin Close L Board 01 22:55

Barry Asher / Jeremy Hoefs W vs.
Danny Kekahuna / Josh Kekahuna L Board 11 11:56

Bobby Quintus / Dylan White L vs.
Ben Fernandez / Bob Gallup W Board 09 17:19

Brent Furby / Joe Ross L vs.
Julian Cowen / Tim Meier W Board 02 07:35

Frank Guantz / Joseph LeRoy L vs.
Scott Eberly / Sky Rousse W Board 13 16:14

Kelly Jones / Scott Phillips L vs.
David Keys / Michael Weeber W Board 02 19:26

Elimination 2

Brittnee Hubrich / Debbie McNeely L vs.
Brian Haapala / Kevin Zuercher W Board 07 14:01

Greg Schley / Tony Buzzard L vs.
Brad Davidson / Tim McComb W Board 10 16:25

Jay Memmont / Roger Kemp L vs.
Chris Boley / Charles Boley W Board 06 15:18

Steve Paranto / Kyle Johnson W vs.
Dan Fox / Dan Griffin L Board 05 15:21

Winners 1

Aaron Morris / Lisa Morris L vs.
David Keys / Michael Weeber W Board 13 13:50

Amanda Drougas / Tom Faszholz W vs.
Alec Brassfield / Tyson Kelsay L Board 12 22:46

Bobby Quintus / Dylan White W vs.
Mindy McNeely / Nick McNeely L Board 09 19:57

Brad Davidson / Tim McComb L vs.
Kelly Jones / Scott Phillips W Board 10 18:45

Brent Furby / Joe Ross W vs.
Jake Thompson / Sarah Thompson L Board 07 12:24

Chris Boley / Charles Boley L vs.
Dale Close / Dustin Close W Board 02 12:24

Dan Fox / Dan Griffin L vs.
Barry Asher / Jeremy Hoefs W Board 11 14:39

Danny Kekahuna / Josh Kekahuna W vs.
Reginald Chand / David Speed L Board 06 27:14

Julian Cowen / Tim Meier W vs.
Brian Haapala / Kevin Zuercher L Board 07 11:56

Ken Chrisman / Sean Flett L vs.
Ben Fernandez / Bob Gallup W Board 08 17:17

Layne McNealy / Mike McNeely L vs.
Aric Gosch / Kyle Shorter W Board 14 21:59

Ryan Pratt / Jeremy Wilkenson L vs.
Scott Eberly / Sky Rousse W Board 05 10:51

Samantha Copeland / Emily Nevins L vs.
JJ Deni / Roy Montgomery W Board 01 17:55

Scott Holm / Greg McLean L vs.
B.J. Hollowell / Lupe Quesada W Board 02 10:12

Spencer Morgan / Jason Turner L vs.
Bill Hardcastle / Rian White W Board 15 36:52

Stacey McGill / Darren McGill L vs.
Frank Guantz / Joseph LeRoy W Board 16 19:02

Round 1

Brittnee Hubrich / Debbie McNeely L vs.
Barry Asher / Jeremy Hoefs W Board 03 18:41

Chris Boley / Charles Boley W vs.
Greg Schley / Tony Buzzard L Board 11 15:00

Jay Memmont / Roger Kemp L vs.
Kelly Jones / Scott Phillips W Board 10 17:20

Steve Paranto / Kyle Johnson L vs.
Julian Cowen / Tim Meier W Board 04 16:19

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20