Teamz Blind Draw

Updated 7:41am

Final

Danny Borja // Mike Thorne vs.
Hunter Yaklin // Jason Tyson Board 1 09:42:31

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Shannon Lacey // Todd Crosco
(bye)
BR // Billy Young
JD Wilson // Ricky Godfrey
Cisco Hernandez // Derek Singleton
Dalton Mcklem // Marvin Edwards
Garrett Koziak // Grant Upchurch
Amy Bubenheim // Lindy Brand
Art Mosqueda // Scott Schultz
(bye)
Cameron Pressley // Gene Treadway
Board 2
Don Pletz // Drew Richardson
Jason Snyder // Tucker Stills
Board 1
Dean Parker // Scott Phillips
(bye)
Brittany Emge // Jodi Lim
Ernie Calvert // Scott Lane
(bye)
Bill Smith // Kevin O Connor
Emory Parker // Hanna Fink
Derrick King // Doug Whitton
Brandon Bubenheim // Matt Millos
Colton Heisey // Jim Bouley
Darcy Marin // Kenny Brand
Hunter Yaklin // Jason Tyson
Board 2
Roger Glass // Stacie Lee Smith
Dustin Butler // Tony Brewer
Rudy Thomas // Shorty
Alex Bouley // Rick Berkheimer
Board 2
Damon Chase // J Scott Collins
(bye)
Danny Borja // Mike Thorne
Mark Lopez // Tony Smith
(bye)
Ben Lundy // Scott Lambert
Board 1
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn
Brian Harris // Dylan Schroll
Donna Storms // Sean Roth
Jamie Hudson // Josh Alford
Eli Stevens // Kevin Taylor
Bobby Fink // Tyler Varielle
Bo Bailey // Devin Blymire
Noah Wooten // Trotter
Board 2
Bill Butler // Jason Palmer
Josh Lunsford // Lucien Remington
Eric Tscherne // Peter Gunn
(bye)
Ken Smith // Tae Harris
George Bubenheim // Skip Hurley
(bye)
Dave Forsyth // Russel Hinkle
Board 1
Chris Pittman // Tyler Lugo
Barry Burich // Nicole Kountz
Brian Fitzsimmons // Dustin Norton
John Kitchin // Tom Blankenship
Amanda Hadrix // Hunter Thorne
Jeff Fisher // Tyler Brown
Board 2
Cheyenne Renner // Tom Choate
Jim Bottis // Phil Lugo
Harry Stolzfus // Shawn Erp
Chris Storms // Santos Melchor
Brad Payton // Michael Schroeder
(bye)
Danielle Kountz // Jay Bell
Shannon Lacey // Todd Crosco
A
JD Wilson // Ricky Godfrey
Cisco Hernandez // Derek Singleton
B
Garrett Koziak // Grant Upchurch
Art Mosqueda // Scott Schultz
C
Board 1
Cameron Pressley // Gene Treadway
Dean Parker // Scott Phillips
D
Board 1
Brittany Emge // Jodi Lim
Ernie Calvert // Scott Lane
E
Bill Smith // Kevin O Connor
Derrick King // Doug Whitton
F
Board 2
Colton Heisey // Jim Bouley
Hunter Yaklin // Jason Tyson
G
Dustin Butler // Tony Brewer
Damon Chase // J Scott Collins
H
Board 2
Danny Borja // Mike Thorne
Mark Lopez // Tony Smith
I
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn
Donna Storms // Sean Roth
J
Eli Stevens // Kevin Taylor
Bo Bailey // Devin Blymire
K
Board 2
Noah Wooten // Trotter
Josh Lunsford // Lucien Remington
L
Board 2
Ken Smith // Tae Harris
George Bubenheim // Skip Hurley
M
Dave Forsyth // Russel Hinkle
Barry Burich // Nicole Kountz
N
John Kitchin // Tom Blankenship
Cheyenne Renner // Tom Choate
O
Harry Stolzfus // Shawn Erp
Chris Storms // Santos Melchor
P
Danielle Kountz // Jay Bell
Shannon Lacey // Todd Crosco
Q
Garrett Koziak // Grant Upchurch
Cameron Pressley // Gene Treadway
R
Brittany Emge // Jodi Lim
Ernie Calvert // Scott Lane
S
Derrick King // Doug Whitton
Hunter Yaklin // Jason Tyson
T
Danny Borja // Mike Thorne
Mark Lopez // Tony Smith
U
Board 2
Donna Storms // Sean Roth
Bo Bailey // Devin Blymire
V
Josh Lunsford // Lucien Remington
Dave Forsyth // Russel Hinkle
W
Barry Burich // Nicole Kountz
Harry Stolzfus // Shawn Erp
X
Board 1
Chris Storms // Santos Melchor
Garrett Koziak // Grant Upchurch
Y
Board 2
Brittany Emge // Jodi Lim
Ernie Calvert // Scott Lane
Z
Danny Borja // Mike Thorne
Mark Lopez // Tony Smith
AA
Josh Lunsford // Lucien Remington
Dave Forsyth // Russel Hinkle
AB
Board 1
Chris Storms // Santos Melchor
Garrett Koziak // Grant Upchurch
AC
Board 2
Danny Borja // Mike Thorne
Josh Lunsford // Lucien Remington
AD
Board 2
Chris Storms // Santos Melchor
Danny Borja // Mike Thorne
AE
Board 2
Josh Lunsford // Lucien Remington
Danny Borja // Mike Thorne
Board 1
Hunter Yaklin // Jason Tyson
(bye)
BR // Billy Young
Dalton Mcklem // Marvin Edwards
Amy Bubenheim // Lindy Brand
(bye)
Don Pletz // Drew Richardson
Jason Snyder // Tucker Stills
(bye)
(bye)
Emory Parker // Hanna Fink
Brandon Bubenheim // Matt Millos
Darcy Marin // Kenny Brand
Roger Glass // Stacie Lee Smith
Board 1
Rudy Thomas // Shorty
Alex Bouley // Rick Berkheimer
(bye)
(bye)
Ben Lundy // Scott Lambert
Brian Harris // Dylan Schroll
Jamie Hudson // Josh Alford
Bobby Fink // Tyler Varielle
Board 2
Bill Butler // Jason Palmer
Eric Tscherne // Peter Gunn
(bye)
(bye)
Chris Pittman // Tyler Lugo
Brian Fitzsimmons // Dustin Norton
Amanda Hadrix // Hunter Thorne
Jeff Fisher // Tyler Brown
Jim Bottis // Phil Lugo
Brad Payton // Michael Schroeder
(bye)
BR // Billy Young
P
Board 1
Danielle Kountz // Jay Bell
Dalton Mcklem // Marvin Edwards
O
Board 2
Cheyenne Renner // Tom Choate
Don Pletz // Drew Richardson
N
Board 1
John Kitchin // Tom Blankenship
Jason Snyder // Tucker Stills
M
Board 2
George Bubenheim // Skip Hurley
Emory Parker // Hanna Fink
L
Ken Smith // Tae Harris
Brandon Bubenheim // Matt Millos
K
Noah Wooten // Trotter
Rudy Thomas // Shorty
J
Eli Stevens // Kevin Taylor
Alex Bouley // Rick Berkheimer
I
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn
Ben Lundy // Scott Lambert
H
Board 2
Damon Chase // J Scott Collins
Brian Harris // Dylan Schroll
G
Dustin Butler // Tony Brewer
Bill Butler // Jason Palmer
F
Colton Heisey // Jim Bouley
Eric Tscherne // Peter Gunn
E
Bill Smith // Kevin O Connor
Chris Pittman // Tyler Lugo
D
Dean Parker // Scott Phillips
Amanda Hadrix // Hunter Thorne
C
Art Mosqueda // Scott Schultz
Jim Bottis // Phil Lugo
B
Board 1
Cisco Hernandez // Derek Singleton
Brad Payton // Michael Schroeder
A
JD Wilson // Ricky Godfrey
BR // Billy Young
Cheyenne Renner // Tom Choate
John Kitchin // Tom Blankenship
Board 1
Jason Snyder // Tucker Stills
Ken Smith // Tae Harris
Noah Wooten // Trotter
Rudy Thomas // Shorty
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn
Ben Lundy // Scott Lambert
Board 2
Dustin Butler // Tony Brewer
Colton Heisey // Jim Bouley
Board 2
Bill Smith // Kevin O Connor
Chris Pittman // Tyler Lugo
Board 1
Amanda Hadrix // Hunter Thorne
Jim Bottis // Phil Lugo
Brad Payton // Michael Schroeder
BR // Billy Young
T
Board 2
Hunter Yaklin // Jason Tyson
John Kitchin // Tom Blankenship
S
Derrick King // Doug Whitton
Noah Wooten // Trotter
R
Cameron Pressley // Gene Treadway
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn
Q
Board 1
Shannon Lacey // Todd Crosco
Dustin Butler // Tony Brewer
X
Harry Stolzfus // Shawn Erp
Bill Smith // Kevin O Connor
W
Board 2
Barry Burich // Nicole Kountz
Chris Pittman // Tyler Lugo
V
Bo Bailey // Devin Blymire
Brad Payton // Michael Schroeder
U
Board 1
Donna Storms // Sean Roth
Hunter Yaklin // Jason Tyson
Derrick King // Doug Whitton
Cameron Pressley // Gene Treadway
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn
Dustin Butler // Tony Brewer
Bill Smith // Kevin O Connor
Chris Pittman // Tyler Lugo
Board 1
Brad Payton // Michael Schroeder
Hunter Yaklin // Jason Tyson
AB
Dave Forsyth // Russel Hinkle
Cameron Pressley // Gene Treadway
AA
Mark Lopez // Tony Smith
Bill Smith // Kevin O Connor
Z
Ernie Calvert // Scott Lane
Brad Payton // Michael Schroeder
Y
Board 1
Brittany Emge // Jodi Lim
Hunter Yaklin // Jason Tyson
Board 2
Mark Lopez // Tony Smith
Ernie Calvert // Scott Lane
Board 1
Brad Payton // Michael Schroeder
Hunter Yaklin // Jason Tyson
AC
Board 2
Garrett Koziak // Grant Upchurch
Brad Payton // Michael Schroeder
AD
Board 1
Chris Storms // Santos Melchor
Hunter Yaklin // Jason Tyson
Board 2
Brad Payton // Michael Schroeder
Hunter Yaklin // Jason Tyson
AE
Board 1
Josh Lunsford // Lucien Remington
Hunter Yaklin // Jason Tyson

3rd

  Josh Lunsford // Lucien Remington

4th

  Brad Payton // Michael Schroeder

5th

  Garrett Koziak // Grant Upchurch

  Chris Storms // Santos Melchor

7th

  Mark Lopez // Tony Smith

  Ernie Calvert // Scott Lane

9th

  Dave Forsyth // Russel Hinkle

  Cameron Pressley // Gene Treadway

  Bill Smith // Kevin O Connor

  Brittany Emge // Jodi Lim

13th

  Derrick King // Doug Whitton

  Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn

  Dustin Butler // Tony Brewer

  Chris Pittman // Tyler Lugo

17th

  BR // Billy Young

  John Kitchin // Tom Blankenship

  Noah Wooten // Trotter

  Shannon Lacey // Todd Crosco

  Harry Stolzfus // Shawn Erp

  Barry Burich // Nicole Kountz

  Bo Bailey // Devin Blymire

  Donna Storms // Sean Roth

25th

  Cheyenne Renner // Tom Choate

  Jason Snyder // Tucker Stills

  Ken Smith // Tae Harris

  Rudy Thomas // Shorty

  Ben Lundy // Scott Lambert

  Colton Heisey // Jim Bouley

  Amanda Hadrix // Hunter Thorne

  Jim Bottis // Phil Lugo

33th

  Danielle Kountz // Jay Bell

  Dalton Mcklem // Marvin Edwards

  Don Pletz // Drew Richardson

  George Bubenheim // Skip Hurley

  Emory Parker // Hanna Fink

  Brandon Bubenheim // Matt Millos

  Eli Stevens // Kevin Taylor

  Alex Bouley // Rick Berkheimer

  Damon Chase // J Scott Collins

  Brian Harris // Dylan Schroll

  Bill Butler // Jason Palmer

  Eric Tscherne // Peter Gunn

  Dean Parker // Scott Phillips

  Art Mosqueda // Scott Schultz

  Cisco Hernandez // Derek Singleton

  JD Wilson // Ricky Godfrey

49th

  Amy Bubenheim // Lindy Brand

  Darcy Marin // Kenny Brand

  Roger Glass // Stacie Lee Smith

  Jamie Hudson // Josh Alford

  Bobby Fink // Tyler Varielle

  Brian Fitzsimmons // Dustin Norton

  Jeff Fisher // Tyler Brown

Elimination Final

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Josh Lunsford // Lucien Remington L Board 1 11:07

Elimination Semi-final

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Brad Payton // Michael Schroeder L Board 2 00:06

Winners Final

Danny Borja // Mike Thorne W vs.
Josh Lunsford // Lucien Remington L Board 2 37:49

Elimination 8

Brad Payton // Michael Schroeder W vs.
Chris Storms // Santos Melchor L Board 1 11:39

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Garrett Koziak // Grant Upchurch L Board 2 14:19

Elimination 7

Ernie Calvert // Scott Lane L vs.
Brad Payton // Michael Schroeder W Board 1 18:00

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Mark Lopez // Tony Smith L Board 2 18:05

Winners Semi-finals

Garrett Koziak // Grant Upchurch L vs.
Danny Borja // Mike Thorne W Board 2 20:02

Josh Lunsford // Lucien Remington W vs.
Chris Storms // Santos Melchor L Board 2 17:37

Elimination 6

Bill Smith // Kevin O Connor L vs.
Ernie Calvert // Scott Lane W 15:24

Brad Payton // Michael Schroeder W vs.
Brittany Emge // Jodi Lim L Board 1 25:07

Cameron Pressley // Gene Treadway L vs.
Mark Lopez // Tony Smith W 12:24

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Dave Forsyth // Russel Hinkle L 22:42

Elimination 5

Cameron Pressley // Gene Treadway W vs.
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn L 35:58

Chris Pittman // Tyler Lugo L vs.
Brad Payton // Michael Schroeder W Board 1 17:17

Dustin Butler // Tony Brewer L vs.
Bill Smith // Kevin O Connor W 19:14

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Derrick King // Doug Whitton L 13:44

Winners 3

Dave Forsyth // Russel Hinkle L vs.
Chris Storms // Santos Melchor W Board 1 14:39

Ernie Calvert // Scott Lane L vs.
Danny Borja // Mike Thorne W 09:18

Garrett Koziak // Grant Upchurch W vs.
Brittany Emge // Jodi Lim L Board 2 14:48

Mark Lopez // Tony Smith L vs.
Josh Lunsford // Lucien Remington W 29:08

Elimination 4

Bill Smith // Kevin O Connor W vs.
Barry Burich // Nicole Kountz L Board 2 12:46

BR // Billy Young L vs.
Hunter Yaklin // Jason Tyson W Board 2 14:35

Brad Payton // Michael Schroeder W vs.
Donna Storms // Sean Roth L Board 1 23:04

Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn W vs.
Shannon Lacey // Todd Crosco L Board 1 19:29

Chris Pittman // Tyler Lugo W vs.
Bo Bailey // Devin Blymire L 21:33

Dustin Butler // Tony Brewer W vs.
Harry Stolzfus // Shawn Erp L 18:22

John Kitchin // Tom Blankenship L vs.
Derrick King // Doug Whitton W 27:04

Noah Wooten // Trotter L vs.
Cameron Pressley // Gene Treadway W 16:27

Elimination 3

Ben Lundy // Scott Lambert L vs.
Dustin Butler // Tony Brewer W Board 2 21:03

BR // Billy Young W vs.
Cheyenne Renner // Tom Choate L 21:10

Chris Pittman // Tyler Lugo W vs.
Amanda Hadrix // Hunter Thorne L Board 1 13:16

Colton Heisey // Jim Bouley L vs.
Bill Smith // Kevin O Connor W Board 2 17:42

Jim Bottis // Phil Lugo L vs.
Brad Payton // Michael Schroeder W 13:07

John Kitchin // Tom Blankenship W vs.
Jason Snyder // Tucker Stills L Board 1 12:54

Ken Smith // Tae Harris L vs.
Noah Wooten // Trotter W 12:57

Rudy Thomas // Shorty L vs.
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn W 14:48

Winners 2

Bo Bailey // Devin Blymire L vs.
Josh Lunsford // Lucien Remington W 21:11

Cameron Pressley // Gene Treadway L vs.
Brittany Emge // Jodi Lim W 21:42

Dave Forsyth // Russel Hinkle W vs.
Barry Burich // Nicole Kountz L 20:04

Ernie Calvert // Scott Lane W vs.
Derrick King // Doug Whitton L 20:42

Harry Stolzfus // Shawn Erp L vs.
Chris Storms // Santos Melchor W Board 1 14:01

Hunter Yaklin // Jason Tyson L vs.
Danny Borja // Mike Thorne W 15:13

Mark Lopez // Tony Smith W vs.
Donna Storms // Sean Roth L Board 2 10:53

Shannon Lacey // Todd Crosco L vs.
Garrett Koziak // Grant Upchurch W 12:17

Elimination 2

Alex Bouley // Rick Berkheimer L vs.
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn W 12:56

Amanda Hadrix // Hunter Thorne W vs.
Art Mosqueda // Scott Schultz L 16:59

Ben Lundy // Scott Lambert W vs.
Damon Chase // J Scott Collins L Board 2 14:58

Bill Butler // Jason Palmer L vs.
Colton Heisey // Jim Bouley W 16:02

BR // Billy Young W vs.
Danielle Kountz // Jay Bell L Board 1 20:26

Brad Payton // Michael Schroeder W vs.
JD Wilson // Ricky Godfrey L 17:17

Brandon Bubenheim // Matt Millos L vs.
Noah Wooten // Trotter W 12:45

Brian Harris // Dylan Schroll L vs.
Dustin Butler // Tony Brewer W 17:07

Chris Pittman // Tyler Lugo W vs.
Dean Parker // Scott Phillips L 19:16

Dalton Mcklem // Marvin Edwards L vs.
Cheyenne Renner // Tom Choate W Board 2 13:25

Don Pletz // Drew Richardson L vs.
John Kitchin // Tom Blankenship W Board 1 11:08

Emory Parker // Hanna Fink L vs.
Ken Smith // Tae Harris W 13:17

Eric Tscherne // Peter Gunn L vs.
Bill Smith // Kevin O Connor W 17:07

Jason Snyder // Tucker Stills W vs.
George Bubenheim // Skip Hurley L Board 2 11:32

Jim Bottis // Phil Lugo W vs.
Cisco Hernandez // Derek Singleton L Board 1 11:32

Rudy Thomas // Shorty W vs.
Eli Stevens // Kevin Taylor L 13:40

Elimination 1

Bobby Fink // Tyler Varielle L vs.
Bill Butler // Jason Palmer W Board 2 15:07

Brandon Bubenheim // Matt Millos W vs.
Darcy Marin // Kenny Brand L 14:46

Brian Fitzsimmons // Dustin Norton L vs.
Amanda Hadrix // Hunter Thorne W 24:17

Brian Harris // Dylan Schroll W vs.
Jamie Hudson // Josh Alford L 09:22

Dalton Mcklem // Marvin Edwards W vs.
Amy Bubenheim // Lindy Brand L 25:40

Jeff Fisher // Tyler Brown L vs.
Jim Bottis // Phil Lugo W 08:41

Roger Glass // Stacie Lee Smith L vs.
Rudy Thomas // Shorty W Board 1 10:14

Winners 1

Art Mosqueda // Scott Schultz L vs.
Cameron Pressley // Gene Treadway W Board 1 23:34

Barry Burich // Nicole Kountz W vs.
John Kitchin // Tom Blankenship L 21:14

Bo Bailey // Devin Blymire W vs.
Noah Wooten // Trotter L Board 2 11:38

Cheyenne Renner // Tom Choate L vs.
Harry Stolzfus // Shawn Erp W 09:36

Chris Storms // Santos Melchor W vs.
Danielle Kountz // Jay Bell L 12:49

Cisco Hernandez // Derek Singleton L vs.
Garrett Koziak // Grant Upchurch W 14:16

Damon Chase // J Scott Collins L vs.
Danny Borja // Mike Thorne W Board 2 14:09

Dean Parker // Scott Phillips L vs.
Brittany Emge // Jodi Lim W Board 1 24:03

Derrick King // Doug Whitton W vs.
Colton Heisey // Jim Bouley L Board 2 08:32

Donna Storms // Sean Roth W vs.
Eli Stevens // Kevin Taylor L 13:00

Ernie Calvert // Scott Lane W vs.
Bill Smith // Kevin O Connor L 12:39

George Bubenheim // Skip Hurley L vs.
Dave Forsyth // Russel Hinkle W 21:50

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Dustin Butler // Tony Brewer L 31:12

Josh Lunsford // Lucien Remington W vs.
Ken Smith // Tae Harris L Board 2 09:36

Mark Lopez // Tony Smith W vs.
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn L 23:26

Shannon Lacey // Todd Crosco W vs.
JD Wilson // Ricky Godfrey L 14:22

Round 1

Alex Bouley // Rick Berkheimer L vs.
Damon Chase // J Scott Collins W Board 2 17:22

Barry Burich // Nicole Kountz W vs.
Brian Fitzsimmons // Dustin Norton L 15:19

Ben Lundy // Scott Lambert L vs.
Brian Ogle // Jeremy Schermerhorn W Board 1 20:09

Bill Smith // Kevin O Connor W vs.
Emory Parker // Hanna Fink L 18:45

Bobby Fink // Tyler Varielle L vs.
Bo Bailey // Devin Blymire W 17:51

BR // Billy Young L vs.
JD Wilson // Ricky Godfrey W 21:50

Brian Harris // Dylan Schroll L vs.
Donna Storms // Sean Roth W 14:37

Cameron Pressley // Gene Treadway W vs.
Don Pletz // Drew Richardson L Board 2 13:50

Chris Storms // Santos Melchor W vs.
Brad Payton // Michael Schroeder L 14:51

Cisco Hernandez // Derek Singleton W vs.
Dalton Mcklem // Marvin Edwards L 09:59

Colton Heisey // Jim Bouley W vs.
Darcy Marin // Kenny Brand L 09:38

Dave Forsyth // Russel Hinkle W vs.
Chris Pittman // Tyler Lugo L Board 1 14:23

Derrick King // Doug Whitton W vs.
Brandon Bubenheim // Matt Millos L 15:11

Dustin Butler // Tony Brewer W vs.
Rudy Thomas // Shorty L 13:09

Garrett Koziak // Grant Upchurch W vs.
Amy Bubenheim // Lindy Brand L 11:00

Hunter Yaklin // Jason Tyson W vs.
Roger Glass // Stacie Lee Smith L Board 2 05:29

Jamie Hudson // Josh Alford L vs.
Eli Stevens // Kevin Taylor W 17:59

Jason Snyder // Tucker Stills L vs.
Dean Parker // Scott Phillips W Board 1 21:11

Jeff Fisher // Tyler Brown L vs.
Cheyenne Renner // Tom Choate W Board 2 12:34

Jim Bottis // Phil Lugo L vs.
Harry Stolzfus // Shawn Erp W 21:04

John Kitchin // Tom Blankenship W vs.
Amanda Hadrix // Hunter Thorne L 17:30

Josh Lunsford // Lucien Remington W vs.
Eric Tscherne // Peter Gunn L 11:17

Noah Wooten // Trotter W vs.
Bill Butler // Jason Palmer L Board 2 07:38

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20