Elimination Semi-final
Malik Chappelle (Miami OH) (3) W vs.
Adam Hurt (YSU) (10) L 2 00:57
Winners Final
3. Braden Timmons (Akron) RS SR (1) W vs.
18. Keegan Kelly (Notre Dame) RS SR (2) L 6 01:30
Elimination 6
Adam Hurt (YSU) (10) W vs.
Malachi Reichlin (Dayton) (4) L 6 02:45
Kohl Martin (Ohio U) (11) L vs.
Malik Chappelle (Miami OH) (3) W 1 00:24
Elimination 5
Adam Hurt (YSU) (10) W vs.
Jack Herron (Clarion) (6) L 2 01:45:54
Haiden Gullett (Cleveland State) (5) L vs.
Kohl Martin (Ohio U) (11) W 1 23:40:08
Winners Semi-finals
3. Braden Timmons (Akron) RS SR (1) W vs.
Malachi Reichlin (Dayton) (4) L 3 21:51:52
Malik Chappelle (Miami OH) (3) L vs.
18. Keegan Kelly (Notre Dame) RS SR (2) W 4 02:54:15
Elimination 4
Aidan Zawierucha (Central Michigan) (13) L vs.
Adam Hurt (YSU) (10) W 1 23:31:21
Dylan Whitby (Edinboro) (7) L vs.
Haiden Gullett (Cleveland State) (5) W 4 07:28:15
Jake Bayless (Slippery Rock) (8) L vs.
Jack Herron (Clarion) (6) W 6 23:28:31
Kohl Martin (Ohio U) (11) W vs.
Cross Gandil (Northern IL) (9) L 2 23:34:06
Elimination 3
Aidan Zawierucha (Central Michigan) (13) W vs.
Landon Davis (Kent State) (22) L 4 04:03:23
Davion Dukes (Loyola IL) (15) L vs.
Dylan Whitby (Edinboro) (7) W 6 16:42:28
Jake Bayless (Slippery Rock) (8) W vs.
Robert McCluskey (Rider) (16) L 2 10:40
Kohl Martin (Ohio U) (11) W vs.
Dylan Denker (Toledo) (14) L 2 16:34:28
Winners 2
3. Braden Timmons (Akron) RS SR (1) W vs.
Cross Gandil (Northern IL) (9) L 5 04:02:26
Adam Hurt (YSU) (10) L vs.
18. Keegan Kelly (Notre Dame) RS SR (2) W 5 03:55:07
Haiden Gullett (Cleveland State) (5) L vs.
Malachi Reichlin (Dayton) (4) W 1 14:52:37
Malik Chappelle (Miami OH) (3) W vs.
Jack Herron (Clarion) (6) L 3 16:40:54
Elimination 2
Dustin Haniger (Eastern Michigan) (24) L vs.
Dylan Whitby (Edinboro) (7) W 5 07:45
Gaige Steele (Bloomsburg) (17) L vs.
Davion Dukes (Loyola IL) (15) W 4 06:21
Henry Maghes (Lock Haven) (19) L vs.
Aidan Zawierucha (Central Michigan) (13) W 4 11:12
Isaac McAuliffe (Wright State) (23) L vs.
Jake Bayless (Slippery Rock) (8) W 3 11:25
James Isbrandt (Ball State) (20) L vs.
Dylan Denker (Toledo) (14) W 2 04:21:25
Jonathan Kosgrove (Northern MI) (18) L vs.
Robert McCluskey (Rider) (16) W 1 15:10
Landon Davis (Kent State) (22) W vs.
Ian Downey (Buffalo) (12) L 2 09:24
Matthew Ponikvar (BGSU) (21) L vs.
Kohl Martin (Ohio U) (11) W 5 08:37
Elimination 1
(bye) (26) L vs.
Isaac McAuliffe (Wright State) (23) W 43:21
(bye) (28) L vs.
Matthew Ponikvar (BGSU) (21) W 24:03
(bye) (30) L vs.
Henry Maghes (Lock Haven) (19) W 32:22
(bye) (32) L vs.
Gaige Steele (Bloomsburg) (17) W 48:59
Dustin Haniger (Eastern Michigan) (24) W vs.
(bye) (25) L 50:26
James Isbrandt (Ball State) (20) W vs.
(bye) (29) L 24:55
Jonathan Kosgrove (Northern MI) (18) W vs.
(bye) (31) L 33:16
Landon Davis (Kent State) (22) W vs.
(bye) (27) L 03:23
Winners 1
3. Braden Timmons (Akron) RS SR (1) W vs.
Robert McCluskey (Rider) (16) L 2 05:39:33
Aidan Zawierucha (Central Michigan) (13) L vs.
Malachi Reichlin (Dayton) (4) W 1 45:10
Cross Gandil (Northern IL) (9) W vs.
Jake Bayless (Slippery Rock) (8) L 4 01:11:38
Davion Dukes (Loyola IL) (15) L vs.
18. Keegan Kelly (Notre Dame) RS SR (2) W 1 04:57:04
Dylan Whitby (Edinboro) (7) L vs.
Adam Hurt (YSU) (10) W 3 06:44
Haiden Gullett (Cleveland State) (5) W vs.
Ian Downey (Buffalo) (12) L 6 45:08
Kohl Martin (Ohio U) (11) L vs.
Jack Herron (Clarion) (6) W 3 01:11:17
Malik Chappelle (Miami OH) (3) W vs.
Dylan Denker (Toledo) (14) L 4 02:02
Round 1
(bye) (25) L vs.
Jake Bayless (Slippery Rock) (8) W 49:05
(bye) (27) L vs.
Jack Herron (Clarion) (6) W 49:05
(bye) (29) L vs.
Malachi Reichlin (Dayton) (4) W 49:05
(bye) (31) L vs.
18. Keegan Kelly (Notre Dame) RS SR (2) W 49:05
3. Braden Timmons (Akron) RS SR (1) W vs.
(bye) (32) L 49:05
Aidan Zawierucha (Central Michigan) (13) W vs.
James Isbrandt (Ball State) (20) L 2 23:26:15
Cross Gandil (Northern IL) (9) W vs.
Dustin Haniger (Eastern Michigan) (24) L 6 03:52:24
Davion Dukes (Loyola IL) (15) W vs.
Jonathan Kosgrove (Northern MI) (18) L 6 19:42:46
Dylan Whitby (Edinboro) (7) W vs.
(bye) (26) L 49:05
Gaige Steele (Bloomsburg) (17) L vs.
Robert McCluskey (Rider) (16) W 5 03:51:26
Haiden Gullett (Cleveland State) (5) W vs.
(bye) (28) L 49:05
Henry Maghes (Lock Haven) (19) L vs.
Dylan Denker (Toledo) (14) W 3 23:33:29
Isaac McAuliffe (Wright State) (23) L vs.
Adam Hurt (YSU) (10) W 5 15:54:19
Kohl Martin (Ohio U) (11) W vs.
Landon Davis (Kent State) (22) L 4 00:04:15
Malik Chappelle (Miami OH) (3) W vs.
(bye) (30) L 49:05
Matthew Ponikvar (BGSU) (21) L vs.
Ian Downey (Buffalo) (12) W 1 23:25:47