Cherry Bomb Mixed Doubles Cricket 6/25/16

Updated 3:13am

None.

None.

Joe Slivan / Marina Trevisani
(bye)
Don DeLong / Lesleigh Hayes
Board 12
Randy Grant / Karlyn Bonalsky
Steven Reighn / Lauren Taylor
Board 10
Steve Newland / Laura Lentoski
Flip Flanigan / Kathy Smith
Board 17
Jon DeWitt / Michelle Grippo
Steve Glass / Georgia Heffner
Board 6
Tucker Davey / Bernadette Stevenson
Keith Switzer / Margie Fuentes
Board 15
Rick Taylor / Mary Radcliffee
Mike Stocum / Waleska Rivera
Board 5
Dominick DiChiria / Kristina White
Gary Horn / Andrea Joy
Board 9
David Giordano / Alice Reuter
Charles Brennan / Connie O'Callaghan
(bye)
James Taylor / Christine Mack
Board 20
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Lee Weiss / Heather Weiss
Board 10
Wayne Rendt / Jean Purgold
Michael Melenzio / Christen Melenzio
Board 7
Bud Buzzard / Kristine Freed
Eric Dennison / Jami Rosi
Board 18
Wayne Greer / Valarie Malone
Ken Russell / Patti Russell
Board 16
Devin Massagee / Samantha Price
Anthony Papp / Allyson Stocum
Board 21
Gino Montefiori / Jen Schaffer
(bye)
Robin Albury / Julie Atkinson
Micah Landgren / Jenny Landgren
(bye)
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson
Board 24
Josh Robinson / Lynda Dellipoali
Tim Adams / Kelly Meares
Board 18
Antonio Boykin / Terri McClure
David Traverse / Deana Marsh
Board 8
Aaron Campbell / Ashley Richey
Glenn Knichel / Anna Stocum
Board 3
Leon Ziegler / Anne Harle
Ray Davis / Robin Davis
Board 23
Nigel Jeanty / Murnel Brown
Lionel Eubanks / Vicki Boulanger
Board 2
Tommy Evans / Melissa Pryor
Leonard Gates / Kris Grimal
Board 6
Michael Rannazzisi / Karen Evans-Macleod
Sean Morehouse / Tillie Efter
Board 19
Rodney Pryor / Tanya Taylor
Scott Deas / Amanda Deas
Board 4
Jordan Baggish / Lyndsay Halbert
Michael Powers / Brittany Truemper
Board 1
Mike Kisor / Lori Raymond
Rick Paez / Victoria Bell
Board 13
Mark Meares / Tyler Meares
Jeff Dodson / Beth Lexus
Board 22
David Llerena / Tara Carrillo
Jeremy Hinkley / Rhonda Combs
Board 14
Kraig Knight / Kim Davis
Mike Sanders / Maria Kitterman
Board 11
Gary Mawson / Cris Cwalinski
(bye)
Danny Baggish / Paula Murphy
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 9
Don DeLong / Lesleigh Hayes
Steven Reighn / Lauren Taylor
Board 18
Jon DeWitt / Michelle Grippo
Tucker Davey / Bernadette Stevenson
Board 2
Keith Switzer / Margie Fuentes
Mike Stocum / Waleska Rivera
Board 12
Gary Horn / Andrea Joy
Charles Brennan / Connie O'Callaghan
Board 14
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Wayne Rendt / Jean Purgold
Board 8
Bud Buzzard / Kristine Freed
Eric Dennison / Jami Rosi
Board 19
Devin Massagee / Samantha Price
Gino Montefiori / Jen Schaffer
Board 15
Robin Albury / Julie Atkinson
Micah Landgren / Jenny Landgren
Board 6
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson
Tim Adams / Kelly Meares
Board 4
David Traverse / Deana Marsh
Leon Ziegler / Anne Harle
Board 24
Nigel Jeanty / Murnel Brown
Tommy Evans / Melissa Pryor
Board 13
Leonard Gates / Kris Grimal
Rodney Pryor / Tanya Taylor
Board 22
Scott Deas / Amanda Deas
Mike Kisor / Lori Raymond
Board 5
Rick Paez / Victoria Bell
David Llerena / Tara Carrillo
Board 7
Kraig Knight / Kim Davis
Mike Sanders / Maria Kitterman
Board 3
Danny Baggish / Paula Murphy
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 2
Steven Reighn / Lauren Taylor
Keith Switzer / Margie Fuentes
Board 1
Mike Stocum / Waleska Rivera
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 3
Wayne Rendt / Jean Purgold
Eric Dennison / Jami Rosi
Board 9
Robin Albury / Julie Atkinson
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson
Board 20
Tim Adams / Kelly Meares
Nigel Jeanty / Murnel Brown
Board 7
Tommy Evans / Melissa Pryor
Rodney Pryor / Tanya Taylor
Board 8
Rick Paez / Victoria Bell
David Llerena / Tara Carrillo
Board 13
Danny Baggish / Paula Murphy
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 13
Keith Switzer / Margie Fuentes
Michel Wolters / Jennifer Cardenas
Board 6
Robin Albury / Julie Atkinson
Tim Adams / Kelly Meares
Board 22
Tommy Evans / Melissa Pryor
Rodney Pryor / Tanya Taylor
Board 10
Danny Baggish / Paula Murphy
Joe Slivan / Marina Trevisani
Board 11
Robin Albury / Julie Atkinson
Tim Adams / Kelly Meares
Board 24
Danny Baggish / Paula Murphy
Robin Albury / Julie Atkinson
Board 13
Tim Adams / Kelly Meares
Tim Adams / Kelly Meares

Final

Robin Albury / Julie Atkinson L vs.
Tim Adams / Kelly Meares W Board 13 02:59:39

Semi-finals

Joe Slivan / Marina Trevisani L vs.
Robin Albury / Julie Atkinson W Board 11 56:59

Tim Adams / Kelly Meares W vs.
Danny Baggish / Paula Murphy L Board 24 35:47

Quarter-finals

Joe Slivan / Marina Trevisani W vs.
Keith Switzer / Margie Fuentes L Board 13 49:06

Michel Wolters / Jennifer Cardenas L vs.
Robin Albury / Julie Atkinson W Board 6 23:50

Rodney Pryor / Tanya Taylor L vs.
Danny Baggish / Paula Murphy W Board 10 36:04

Tim Adams / Kelly Meares W vs.
Tommy Evans / Melissa Pryor L Board 22 34:23

Round 3

David Llerena / Tara Carrillo L vs.
Danny Baggish / Paula Murphy W Board 13 30:08

Eric Dennison / Jami Rosi L vs.
Robin Albury / Julie Atkinson W Board 9 32:06

Joe Slivan / Marina Trevisani W vs.
Steven Reighn / Lauren Taylor L Board 2 27:39

Keith Switzer / Margie Fuentes W vs.
Mike Stocum / Waleska Rivera L Board 1 33:37

Michel Wolters / Jennifer Cardenas W vs.
Wayne Rendt / Jean Purgold L Board 3 36:08

Nigel Jeanty / Murnel Brown L vs.
Tommy Evans / Melissa Pryor W Board 7 36:02

Norman Fialkowsky / Daisja Brinson L vs.
Tim Adams / Kelly Meares W Board 20 31:59

Rodney Pryor / Tanya Taylor W vs.
Rick Paez / Victoria Bell L Board 8 44:33

Round 2

Charles Brennan / Connie O'Callaghan L vs.
Michel Wolters / Jennifer Cardenas W Board 14 42:46

David Llerena / Tara Carrillo W vs.
Kraig Knight / Kim Davis L Board 7 21:43

Eric Dennison / Jami Rosi W vs.
Devin Massagee / Samantha Price L Board 19 31:05

Gino Montefiori / Jen Schaffer L vs.
Robin Albury / Julie Atkinson W Board 15 38:14

Joe Slivan / Marina Trevisani W vs.
Don DeLong / Lesleigh Hayes L Board 9 24:12

Leon Ziegler / Anne Harle L vs.
Nigel Jeanty / Murnel Brown W Board 24 37:18

Micah Landgren / Jenny Landgren L vs.
Norman Fialkowsky / Daisja Brinson W Board 6 48:58

Mike Kisor / Lori Raymond L vs.
Rick Paez / Victoria Bell W Board 5 45:31

Mike Sanders / Maria Kitterman L vs.
Danny Baggish / Paula Murphy W Board 3 30:05

Mike Stocum / Waleska Rivera W vs.
Gary Horn / Andrea Joy L Board 12 38:02

Rodney Pryor / Tanya Taylor W vs.
Scott Deas / Amanda Deas L Board 22 25:15

Steven Reighn / Lauren Taylor W vs.
Jon DeWitt / Michelle Grippo L Board 18 30:42

Tim Adams / Kelly Meares W vs.
David Traverse / Deana Marsh L Board 4 31:46

Tommy Evans / Melissa Pryor W vs.
Leonard Gates / Kris Grimal L Board 13 43:49

Tucker Davey / Bernadette Stevenson L vs.
Keith Switzer / Margie Fuentes W Board 2 39:09

Wayne Rendt / Jean Purgold W vs.
Bud Buzzard / Kristine Freed L Board 8 01:08:18

Round 1

Anthony Papp / Allyson Stocum L vs.
Gino Montefiori / Jen Schaffer W Board 21 54:51

David Traverse / Deana Marsh W vs.
Aaron Campbell / Ashley Richey L Board 8 34:35

Don DeLong / Lesleigh Hayes W vs.
Randy Grant / Karlyn Bonalsky L Board 12 32:56

Eric Dennison / Jami Rosi W vs.
Wayne Greer / Valarie Malone L Board 18 29:31

Flip Flanigan / Kathy Smith L vs.
Jon DeWitt / Michelle Grippo W Board 17 01:00:50

Gary Horn / Andrea Joy W vs.
David Giordano / Alice Reuter L Board 9 30:26

Glenn Knichel / Anna Stocum L vs.
Leon Ziegler / Anne Harle W Board 3 52:01

James Taylor / Christine Mack L vs.
Michel Wolters / Jennifer Cardenas W Board 20 45:18

Jeff Dodson / Beth Lexus L vs.
David Llerena / Tara Carrillo W Board 22 32:31

Jeremy Hinkley / Rhonda Combs L vs.
Kraig Knight / Kim Davis W Board 14 38:19

Keith Switzer / Margie Fuentes W vs.
Rick Taylor / Mary Radcliffee L Board 15 44:08

Ken Russell / Patti Russell L vs.
Devin Massagee / Samantha Price W Board 16 58:28

Lee Weiss / Heather Weiss L vs.
Wayne Rendt / Jean Purgold W Board 10 24:57

Leonard Gates / Kris Grimal W vs.
Michael Rannazzisi / Karen Evans-Macleod L Board 6 17:22

Lionel Eubanks / Vicki Boulanger L vs.
Tommy Evans / Melissa Pryor W Board 2 34:27

Michael Melenzio / Christen Melenzio L vs.
Bud Buzzard / Kristine Freed W Board 7 29:49

Michael Powers / Brittany Truemper L vs.
Mike Kisor / Lori Raymond W Board 1 55:18

Mike Sanders / Maria Kitterman W vs.
Gary Mawson / Cris Cwalinski L Board 11 45:27

Mike Stocum / Waleska Rivera W vs.
Dominick DiChiria / Kristina White L Board 5 38:31

Norman Fialkowsky / Daisja Brinson W vs.
Josh Robinson / Lynda Dellipoali L Board 24 32:38

Ray Davis / Robin Davis L vs.
Nigel Jeanty / Murnel Brown W Board 23 40:20

Rick Paez / Victoria Bell W vs.
Mark Meares / Tyler Meares L Board 13 29:04

Scott Deas / Amanda Deas W vs.
Jordan Baggish / Lyndsay Halbert L Board 4 46:08

Sean Morehouse / Tillie Efter L vs.
Rodney Pryor / Tanya Taylor W Board 19 47:00

Steve Glass / Georgia Heffner L vs.
Tucker Davey / Bernadette Stevenson W Board 6 18:53

Steven Reighn / Lauren Taylor W vs.
Steve Newland / Laura Lentoski L Board 10 34:54

Tim Adams / Kelly Meares W vs.
Antonio Boykin / Terri McClure L Board 18 29:15

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20