Boston's August 16

Updated 5:30am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Jason "Try Harder" Elliott (1)
(bye) (16)
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -22
Jack
Brad "Sup Bish!" Morris (8) -20
Jason "Steely Bob" Steele (5) -19
Jermaine
David "David Z" Zaslavsky (12) -3
(bye) (13)
Scott "eatarichard" Balthus (4)
Eric "Graybies" Raber (3)
(bye) (14)
Tom "Box Dox!" Hastetter (11) -21
Agatha
Mike "Monkey House" Cannon (6) -24
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -21
Agnes
Andrew "Nukeman" Devries (10) -13
(bye) (15)
Jordan "Jordinary" Bender (2)
Jason "Try Harder" Elliott (1) -27
A
Agatha
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -23
Jason "Steely Bob" Steele (5) -23
B
Jermaine
Scott "eatarichard" Balthus (4) -24
Eric "Graybies" Raber (3) -20
C
Jack
Tom "Box Dox!" Hastetter (11) -14
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -13
D
Agnes
Jordan "Jordinary" Bender (2) -17
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -19
E
Agnes
Scott "eatarichard" Balthus (4) -21
Eric "Graybies" Raber (3) -18
F
Jermaine
Jordan "Jordinary" Bender (2) -20
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -19
G
Agatha
Jordan "Jordinary" Bender (2) -23
Jordan "Jordinary" Bender (2) -23
Jack
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -16
Jordan "Jordinary" Bender (2)
(bye) (16)
Brad "Sup Bish!" Morris (8)
David "David Z" Zaslavsky (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Mike "Monkey House" Cannon (6)
Andrew "Nukeman" Devries (10)
(bye) (15)
Brad "Sup Bish!" Morris (8) -19
D
Agnes
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -19
David "David Z" Zaslavsky (12) -8
C
Jack
Tom "Box Dox!" Hastetter (11) -11
Mike "Monkey House" Cannon (6) -18
B
Agatha
Jason "Steely Bob" Steele (5) -19
Andrew "Nukeman" Devries (10) -12
A
Agatha
Jason "Try Harder" Elliott (1) -28
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -12
Jack
David "David Z" Zaslavsky (12) -6
Jason "Steely Bob" Steele (5) -26
Jermaine
Jason "Try Harder" Elliott (1) -27
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -28
E
Agatha
Scott "eatarichard" Balthus (4) -27
Jason "Steely Bob" Steele (5) -23
F
Agnes
Eric "Graybies" Raber (3) -17
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7)
Jack
Jason "Steely Bob" Steele (5) -18
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -18
G
Jermaine
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -12
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7)

1st

  Jordan "Jordinary" Bender (2)

2nd

  Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7)

3rd

  Marty "Huckleberry" Fisher (9)

4th

  Jason "Steely Bob" Steele (5)

5th

  Scott "eatarichard" Balthus (4)

  Eric "Graybies" Raber (3)

7th

  David "David Z" Zaslavsky (12)

  Jason "Try Harder" Elliott (1)

9th

  Brad "Sup Bish!" Morris (8)

  Tom "Box Dox!" Hastetter (11)

  Mike "Monkey House" Cannon (6)

  Andrew "Nukeman" Devries (10)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Jordan "Jordinary" Bender (2) -23 W vs.
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -16 L Jack 23:07

Elimination Final

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -18 W vs.
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -12 L Jermaine 29:22

Elimination Semi-final

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) W vs.
Jason "Steely Bob" Steele (5) -18 L Jack 31:59

Winners Final

Marty "Huckleberry" Fisher (9) -19 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (2) -23 W Agatha 23:06

Elimination 4

Jason "Steely Bob" Steele (5) -23 W vs.
Eric "Graybies" Raber (3) -17 L Agnes 27:11

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -28 W vs.
Scott "eatarichard" Balthus (4) -27 L Agatha 24:33

Elimination 3

Jason "Steely Bob" Steele (5) -26 W vs.
Jason "Try Harder" Elliott (1) -27 L Jermaine 28:08

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -12 W vs.
David "David Z" Zaslavsky (12) -6 L Jack 51:23

Winners Semi-finals

Eric "Graybies" Raber (3) -18 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (2) -20 W Jermaine 28:53

Marty "Huckleberry" Fisher (9) -19 W vs.
Scott "eatarichard" Balthus (4) -21 L Agnes 21:24

Elimination 2

Andrew "Nukeman" Devries (10) -12 L vs.
Jason "Try Harder" Elliott (1) -28 W Agatha 19:29

Brad "Sup Bish!" Morris (8) -19 L vs.
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -19 W Agnes 33:32

David "David Z" Zaslavsky (12) -8 W vs.
Tom "Box Dox!" Hastetter (11) -11 L Jack 34:30

Mike "Monkey House" Cannon (6) -18 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (5) -19 W Agatha 30:19

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Mike "Monkey House" Cannon (6) W 30:40

(bye) (16) L vs.
Brad "Sup Bish!" Morris (8) W 31:20

Andrew "Nukeman" Devries (10) W vs.
(bye) (15) L 27:48

David "David Z" Zaslavsky (12) W vs.
(bye) (13) L 41:13

Winners 1

Eric "Graybies" Raber (3) -20 W vs.
Tom "Box Dox!" Hastetter (11) -14 L Jack 25:42

Jason "Steely Bob" Steele (5) -23 L vs.
Scott "eatarichard" Balthus (4) -24 W Jermaine 26:32

Jason "Try Harder" Elliott (1) -27 L vs.
Marty "Huckleberry" Fisher (9) -23 W Agatha 20:08

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -13 L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (2) -17 W Agnes 26:12

Round 1

(bye) (13) L vs.
Scott "eatarichard" Balthus (4) W 00:47

(bye) (15) L vs.
Jordan "Jordinary" Bender (2) W 00:47

Eric "Graybies" Raber (3) W vs.
(bye) (14) L 00:47

Jason "Steely Bob" Steele (5) -19 W vs.
David "David Z" Zaslavsky (12) -3 L Jermaine 40:20

Jason "Try Harder" Elliott (1) W vs.
(bye) (16) L 00:47

Marty "Huckleberry" Fisher (9) -22 W vs.
Brad "Sup Bish!" Morris (8) -20 L Jack 30:11

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (7) -21 W vs.
Andrew "Nukeman" Devries (10) -13 L Agnes 26:30

Tom "Box Dox!" Hastetter (11) -21 W vs.
Mike "Monkey House" Cannon (6) -24 L Agatha 29:09

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20