4. BDO neu

Updated 1:45pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Seb (1)
2nd Board
Christin (16)
Ronja (9)
2nd Board
Sabrina B. (8)
Spiess (5)
Center Court
Ramona (12)
Christian (13)
2nd Board
Anne (4)
Flo (3)
2nd Board
Manuela (14)
Mippe (11)
2nd Board
Martin H. (6)
Benni (7)
Center Court
Martin W. (10)
Sabrina H. (15)
Center Court
Tim (2)
Seb (1)
A
Center Court
Ronja (9)
Ramona (12)
B
Center Court
Anne (4)
Flo (3)
C
Center Court
Martin H. (6)
Benni (7)
D
Center Court
Tim (2)
Seb (1)
E
Center Court
Anne (4)
Martin H. (6)
F
2nd Board
Tim (2)
Anne (4)
G
2nd Board
Tim (2)
Tim (2)
Center Court
Anne (4)
Tim (2)
Christin (16)
Center Court
Sabrina B. (8)
Spiess (5)
2nd Board
Christian (13)
Manuela (14)
2nd Board
Mippe (11)
Martin W. (10)
2nd Board
Sabrina H. (15)
Sabrina B. (8)
D
2nd Board
Benni (7)
Spiess (5)
C
Center Court
Flo (3)
Mippe (11)
B
Center Court
Ramona (12)
Sabrina H. (15)
A
Center Court
Ronja (9)
Benni (7)
2nd Board
Flo (3)
Ramona (12)
2nd Board
Ronja (9)
Benni (7)
E
2nd Board
Seb (1)
Ronja (9)
F
Center Court
Martin H. (6)
Benni (7)
Center Court
Martin H. (6)
Benni (7)
G
2nd Board
Anne (4)
Anne (4)

1st

  Tim (2)

2nd

  Anne (4)

3rd

  Benni (7)

4th

  Martin H. (6)

5th

  Seb (1)

  Ronja (9)

7th

  Flo (3)

  Ramona (12)

9th

  Sabrina B. (8)

  Spiess (5)

  Mippe (11)

  Sabrina H. (15)

13th

  Christin (16)

  Christian (13)

  Manuela (14)

  Martin W. (10)

Final

Tim (2) W vs.
Anne (4) L Center Court 00:03

Elimination Final

Benni (7) L vs.
Anne (4) W 2nd Board 10:32

Elimination Semi-final

Benni (7) W vs.
Martin H. (6) L Center Court 10:55

Winners Final

Anne (4) L vs.
Tim (2) W 2nd Board 00:04

Elimination 4

Benni (7) W vs.
Seb (1) L 2nd Board 06:27

Ronja (9) L vs.
Martin H. (6) W Center Court 06:37

Elimination 3

Benni (7) W vs.
Flo (3) L 2nd Board 10:16

Ramona (12) L vs.
Ronja (9) W 2nd Board 15:42

Winners Semi-finals

Martin H. (6) L vs.
Tim (2) W 2nd Board 09:56

Seb (1) L vs.
Anne (4) W Center Court 11:26

Elimination 2

Mippe (11) L vs.
Ramona (12) W Center Court 19:29

Sabrina B. (8) L vs.
Benni (7) W 2nd Board 15:59

Sabrina H. (15) L vs.
Ronja (9) W Center Court 27:33

Spiess (5) L vs.
Flo (3) W Center Court 12:56

Elimination 1

Christin (16) L vs.
Sabrina B. (8) W Center Court 00:05

Manuela (14) L vs.
Mippe (11) W 2nd Board 28:47

Martin W. (10) L vs.
Sabrina H. (15) W 2nd Board 16:44

Spiess (5) W vs.
Christian (13) L 2nd Board 12:28

Winners 1

Benni (7) L vs.
Tim (2) W Center Court 08:42

Flo (3) L vs.
Martin H. (6) W Center Court 08:11

Ramona (12) L vs.
Anne (4) W Center Court 09:49

Seb (1) W vs.
Ronja (9) L Center Court 11:26

Round 1

Benni (7) W vs.
Martin W. (10) L Center Court 22:35

Christian (13) L vs.
Anne (4) W 2nd Board 10:44

Flo (3) W vs.
Manuela (14) L 2nd Board 14:56

Mippe (11) L vs.
Martin H. (6) W 2nd Board 14:10

Ronja (9) W vs.
Sabrina B. (8) L 2nd Board 15:58

Sabrina H. (15) L vs.
Tim (2) W Center Court 14:33

Seb (1) W vs.
Christin (16) L 2nd Board 00:06

Spiess (5) L vs.
Ramona (12) W Center Court 17:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20