South Main Iron Random Draw TOB

Updated 5:38pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Kaleb Batson/Sara Booth
(bye)
Josh Groce/Cory Shugart
1
Dakota Crawford/Brent Johnson
Derek Channault/Ryan Whitaker
(bye)
(bye)
James Dority/Tyler Weaver
Chad Privett/Jack Chennault
(bye)
(bye)
Amanda Liles/Jeremy Lollar
Steven Helm/Justin Wright
(bye)
(bye)
Ashley Johnson/Jerry Shaw
Kaleb Batson/Sara Booth
A
1
Josh Groce/Cory Shugart
Derek Channault/Ryan Whitaker
B
2
James Dority/Tyler Weaver
Chad Privett/Jack Chennault
C
3
Amanda Liles/Jeremy Lollar
Steven Helm/Justin Wright
D
2
Ashley Johnson/Jerry Shaw
Josh Groce/Cory Shugart
E
3
James Dority/Tyler Weaver
Amanda Liles/Jeremy Lollar
F
2
Steven Helm/Justin Wright
Josh Groce/Cory Shugart
G
3
Steven Helm/Justin Wright
Josh Groce/Cory Shugart
2
Steven Helm/Justin Wright
Josh Groce/Cory Shugart
(bye)
Dakota Crawford/Brent Johnson
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Dakota Crawford/Brent Johnson
D
3
Ashley Johnson/Jerry Shaw
(bye)
C
Chad Privett/Jack Chennault
(bye)
B
Derek Channault/Ryan Whitaker
(bye)
A
Kaleb Batson/Sara Booth
Dakota Crawford/Brent Johnson
2
Chad Privett/Jack Chennault
Derek Channault/Ryan Whitaker
1
Kaleb Batson/Sara Booth
Dakota Crawford/Brent Johnson
E
1
James Dority/Tyler Weaver
Kaleb Batson/Sara Booth
F
3
Amanda Liles/Jeremy Lollar
Dakota Crawford/Brent Johnson
2
Kaleb Batson/Sara Booth
Dakota Crawford/Brent Johnson
G
3
Steven Helm/Justin Wright
Steven Helm/Justin Wright

1st

  Josh Groce/Cory Shugart

2nd

  Steven Helm/Justin Wright

3rd

  Dakota Crawford/Brent Johnson

4th

  Kaleb Batson/Sara Booth

5th

  James Dority/Tyler Weaver

  Amanda Liles/Jeremy Lollar

7th

  Chad Privett/Jack Chennault

  Derek Channault/Ryan Whitaker

9th

  Ashley Johnson/Jerry Shaw

Final

Josh Groce/Cory Shugart W vs.
Steven Helm/Justin Wright L 2 02:18:14

Elimination Final

Dakota Crawford/Brent Johnson L vs.
Steven Helm/Justin Wright W 3 10:29

Elimination Semi-final

Dakota Crawford/Brent Johnson W vs.
Kaleb Batson/Sara Booth L 2 17:08

Winners Final

Josh Groce/Cory Shugart W vs.
Steven Helm/Justin Wright L 3 10:58

Elimination 4

Dakota Crawford/Brent Johnson W vs.
James Dority/Tyler Weaver L 1 08:43

Kaleb Batson/Sara Booth W vs.
Amanda Liles/Jeremy Lollar L 3 08:37

Elimination 3

Dakota Crawford/Brent Johnson W vs.
Chad Privett/Jack Chennault L 2 15:36

Derek Channault/Ryan Whitaker L vs.
Kaleb Batson/Sara Booth W 1 16:44

Winners Semi-finals

Amanda Liles/Jeremy Lollar L vs.
Steven Helm/Justin Wright W 2 11:44

Josh Groce/Cory Shugart W vs.
James Dority/Tyler Weaver L 3 09:53

Elimination 2

Dakota Crawford/Brent Johnson W vs.
Ashley Johnson/Jerry Shaw L 3 12:34

Winners 1

Chad Privett/Jack Chennault L vs.
Amanda Liles/Jeremy Lollar W 3 17:23

Derek Channault/Ryan Whitaker L vs.
James Dority/Tyler Weaver W 2 11:13

Kaleb Batson/Sara Booth L vs.
Josh Groce/Cory Shugart W 1 15:56

Steven Helm/Justin Wright W vs.
Ashley Johnson/Jerry Shaw L 2 12:16

Round 1

Josh Groce/Cory Shugart W vs.
Dakota Crawford/Brent Johnson L 1 17:29

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20