ACO Doubles Regional 10/17 Chattanooga

Updated 2:53pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Bobby Mumper/Mark Smothers (1)
(bye) (16)
Dean Bottig/Karen Bottig (9)
Court 3
Lisa Gannon/Traci Goodman (8)
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5)
Court 1
Jody Bray/Dennis Powers (12)
(bye) (13)
Blake Carter/Mike Martin (4)
Kelly Lewis/David Rankin (3)
(bye) (14)
Hagen Cash/Andy Rollins (11)
Court 2
Nathan Stokes/Matt Loney (6)
Donny Williams/David Bledsoe (7)
Court 4
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)
(bye) (15)
James Wilson/Mike Tudor (2)
Bobby Mumper/Mark Smothers (1)
A
Court 3
Lisa Gannon/Traci Goodman (8)
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5)
B
Court 1
Blake Carter/Mike Martin (4)
Kelly Lewis/David Rankin (3)
C
Court 2
Hagen Cash/Andy Rollins (11)
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)
D
Court 4
James Wilson/Mike Tudor (2)
Bobby Mumper/Mark Smothers (1)
E
Court 4
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5)
Kelly Lewis/David Rankin (3)
F
Court 2
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)
Bobby Mumper/Mark Smothers (1)
G
Court 2
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)
Bobby Mumper/Mark Smothers (1)
Court 1
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)
Bobby Mumper/Mark Smothers (1)
(bye) (16)
Dean Bottig/Karen Bottig (9)
Jody Bray/Dennis Powers (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Nathan Stokes/Matt Loney (6)
Donny Williams/David Bledsoe (7)
(bye) (15)
Dean Bottig/Karen Bottig (9)
D
Court 4
James Wilson/Mike Tudor (2)
Jody Bray/Dennis Powers (12)
C
Hagen Cash/Andy Rollins (11)
Nathan Stokes/Matt Loney (6)
B
Court 1
Blake Carter/Mike Martin (4)
Donny Williams/David Bledsoe (7)
A
Court 2
Lisa Gannon/Traci Goodman (8)
James Wilson/Mike Tudor (2)
Court 3
Jody Bray/Dennis Powers (12)
Blake Carter/Mike Martin (4)
Court 1
Lisa Gannon/Traci Goodman (8)
Jody Bray/Dennis Powers (12)
E
Court 4
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5)
Blake Carter/Mike Martin (4)
F
Court 3
Kelly Lewis/David Rankin (3)
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5)
Court 3
Kelly Lewis/David Rankin (3)
Kelly Lewis/David Rankin (3)
G
Court 1
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)
Bobby Rankin/Cody Thacker (10)

1st

  Bobby Mumper/Mark Smothers (1)

2nd

  Bobby Rankin/Cody Thacker (10)

3rd

  Kelly Lewis/David Rankin (3)

4th

  Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5)

5th

  Jody Bray/Dennis Powers (12)

  Blake Carter/Mike Martin (4)

7th

  James Wilson/Mike Tudor (2)

  Lisa Gannon/Traci Goodman (8)

9th

  Dean Bottig/Karen Bottig (9)

  Hagen Cash/Andy Rollins (11)

  Nathan Stokes/Matt Loney (6)

  Donny Williams/David Bledsoe (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Bobby Mumper/Mark Smothers (1) W vs.
Bobby Rankin/Cody Thacker (10) L Court 1 23:54

Elimination Final

Kelly Lewis/David Rankin (3) L vs.
Bobby Rankin/Cody Thacker (10) W Court 1 16:35

Elimination Semi-final

Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5) L vs.
Kelly Lewis/David Rankin (3) W Court 3 11:29

Winners Final

Bobby Mumper/Mark Smothers (1) W vs.
Bobby Rankin/Cody Thacker (10) L Court 2 14:44

Elimination 4

Blake Carter/Mike Martin (4) L vs.
Kelly Lewis/David Rankin (3) W Court 3 16:38

Jody Bray/Dennis Powers (12) L vs.
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5) W Court 4 15:24

Elimination 3

Blake Carter/Mike Martin (4) W vs.
Lisa Gannon/Traci Goodman (8) L Court 1 11:14

James Wilson/Mike Tudor (2) L vs.
Jody Bray/Dennis Powers (12) W Court 3 19:56

Winners Semi-finals

Bobby Mumper/Mark Smothers (1) W vs.
Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5) L Court 4 14:00

Kelly Lewis/David Rankin (3) L vs.
Bobby Rankin/Cody Thacker (10) W Court 2 14:30

Elimination 2

Dean Bottig/Karen Bottig (9) L vs.
James Wilson/Mike Tudor (2) W Court 4 08:07

Donny Williams/David Bledsoe (7) L vs.
Lisa Gannon/Traci Goodman (8) W Court 2 19:11

Jody Bray/Dennis Powers (12) W vs.
Hagen Cash/Andy Rollins (11) L 16:19

Nathan Stokes/Matt Loney (6) L vs.
Blake Carter/Mike Martin (4) W Court 1 25:43

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Nathan Stokes/Matt Loney (6) W 50:26

(bye) (16) L vs.
Dean Bottig/Karen Bottig (9) W 57:40

Donny Williams/David Bledsoe (7) W vs.
(bye) (15) L 42:24

Jody Bray/Dennis Powers (12) W vs.
(bye) (13) L 46:29

Winners 1

Bobby Mumper/Mark Smothers (1) W vs.
Lisa Gannon/Traci Goodman (8) L Court 3 23:27

Bobby Rankin/Cody Thacker (10) W vs.
James Wilson/Mike Tudor (2) L Court 4 17:31

Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5) W vs.
Blake Carter/Mike Martin (4) L Court 1 17:41

Kelly Lewis/David Rankin (3) W vs.
Hagen Cash/Andy Rollins (11) L Court 2 15:18

Round 1

(bye) (13) L vs.
Blake Carter/Mike Martin (4) W 41:22

(bye) (15) L vs.
James Wilson/Mike Tudor (2) W 41:22

Bobby Mumper/Mark Smothers (1) W vs.
(bye) (16) L 41:22

Dean Bottig/Karen Bottig (9) L vs.
Lisa Gannon/Traci Goodman (8) W Court 3 48:25

Donny Williams/David Bledsoe (7) L vs.
Bobby Rankin/Cody Thacker (10) W Court 4 16:42

Hagen Cash/Andy Rollins (11) W vs.
Nathan Stokes/Matt Loney (6) L Court 2 41:04

Jeremy Evans/Jonathan Mansfield (5) W vs.
Jody Bray/Dennis Powers (12) L Court 1 37:11

Kelly Lewis/David Rankin (3) W vs.
(bye) (14) L 41:22

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20