ESGSA 8U Tournament

Updated 9:39am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Woodmore-Heins (1)
Lake-Twarek (16)
Eastwood Blue (9)
Lake-Lindell (8)
Genoa-Burleson (5)
Eastwood Black (12)
Genoa-Kegerize (13)
Genoa-Antry (4)
Oak Harbor-Blausey (3)
Oak Harbor-Helena (14)
Oak Harbor-Varga (11)
Rossford (6)
Genoa-Burdge (7)
Eastwood Red (10)
Woodmore-Hernandez (15)
Northwood (2)
Woodmore-Heins (1)
A
Lake-Lindell (8)
Eastwood Black (12)
B
Genoa-Antry (4)
Oak Harbor-Blausey (3)
C
Rossford (6)
Eastwood Red (10)
D
Northwood (2)
Woodmore-Heins (1) 11
E
Genoa-Antry (4) 8
Oak Harbor-Blausey (3)
F
Northwood (2)
Woodmore-Heins (1)
G
Northwood (2) 2
Northwood (2)
Woodmore-Heins (1)
Northwood (2)
Lake-Twarek (16)
Eastwood Blue (9)
Genoa-Burleson (5)
Genoa-Kegerize (13)
Oak Harbor-Helena (14)
Oak Harbor-Varga (11)
Genoa-Burdge (7)
Woodmore-Hernandez (15)
Lake-Twarek (16)
D
Eastwood Red (10)
Genoa-Kegerize (13)
C
Rossford (6)
Oak Harbor-Helena (14)
B
Eastwood Black (12)
Woodmore-Hernandez (15)
A
Lake-Lindell (8)
Lake-Twarek (16)
Rossford (6)
Eastwood Black (12)
Lake-Lindell (8)
Rossford (6) 3
E
Genoa-Antry (4) 1
Lake-Lindell (8)
F
Oak Harbor-Blausey (3)
Rossford (6)
Oak Harbor-Blausey (3)
Rossford (6) 2
G
Woodmore-Heins (1) 8
Woodmore-Heins (1)

1st

  Northwood (2)

2nd

  Woodmore-Heins (1)

3rd

  Rossford (6)

4th

  Oak Harbor-Blausey (3)

5th

  Genoa-Antry (4)

  Lake-Lindell (8)

7th

  Lake-Twarek (16)

  Eastwood Black (12)

9th

  Eastwood Red (10)

  Genoa-Kegerize (13)

  Oak Harbor-Helena (14)

  Woodmore-Hernandez (15)

13th

  Eastwood Blue (9)

  Genoa-Burleson (5)

  Oak Harbor-Varga (11)

  Genoa-Burdge (7)

Final

Northwood (2) W vs.
Woodmore-Heins (1) L 00:04

Elimination Final

Rossford (6) 2 L vs.
Woodmore-Heins (1) 8 W 00:10

Elimination Semi-final

Rossford (6) W vs.
Oak Harbor-Blausey (3) L 00:04

Winners Final

Woodmore-Heins (1) L vs.
Northwood (2) 2 W 01:16:21

Elimination 4

Lake-Lindell (8) L vs.
Oak Harbor-Blausey (3) W 03:17:52

Rossford (6) 3 W vs.
Genoa-Antry (4) 1 L 03:17:46

Elimination 3

Eastwood Black (12) L vs.
Lake-Lindell (8) W 00:03

Lake-Twarek (16) L vs.
Rossford (6) W 03:45

Winners Semi-finals

Oak Harbor-Blausey (3) L vs.
Northwood (2) W 00:12

Woodmore-Heins (1) 11 W vs.
Genoa-Antry (4) 8 L 54:25

Elimination 2

Genoa-Kegerize (13) L vs.
Rossford (6) W 00:03

Lake-Twarek (16) W vs.
Eastwood Red (10) L 00:06

Oak Harbor-Helena (14) L vs.
Eastwood Black (12) W 00:03

Woodmore-Hernandez (15) L vs.
Lake-Lindell (8) W 00:07

Elimination 1

Genoa-Burdge (7) L vs.
Woodmore-Hernandez (15) W 00:03

Genoa-Burleson (5) L vs.
Genoa-Kegerize (13) W 00:03

Lake-Twarek (16) W vs.
Eastwood Blue (9) L 00:03

Oak Harbor-Helena (14) W vs.
Oak Harbor-Varga (11) L 00:03

Winners 1

Eastwood Black (12) L vs.
Genoa-Antry (4) W 00:03

Eastwood Red (10) L vs.
Northwood (2) W 00:03

Oak Harbor-Blausey (3) W vs.
Rossford (6) L 00:03

Woodmore-Heins (1) W vs.
Lake-Lindell (8) L 00:04

Round 1

Eastwood Blue (9) L vs.
Lake-Lindell (8) W 00:10

Genoa-Burdge (7) L vs.
Eastwood Red (10) W 00:04

Genoa-Burleson (5) L vs.
Eastwood Black (12) W 00:03

Genoa-Kegerize (13) L vs.
Genoa-Antry (4) W 00:03

Oak Harbor-Blausey (3) W vs.
Oak Harbor-Helena (14) L 00:03

Oak Harbor-Varga (11) L vs.
Rossford (6) W 00:04

Woodmore-Heins (1) W vs.
Lake-Twarek (16) L 00:03

Woodmore-Hernandez (15) L vs.
Northwood (2) W 00:04

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20