ACO Doubles

Updated 9:48pm

Winners 1

Courtney/Joyce 0 vs.
Baldwin/Rockwell 21 vs.
0 vs.
0 4 08:19:11

Elimination 3

Courtney/Joyce 10 vs.
Hord/Smith 21 vs.
0 vs.
0 1 07:42:19

Winners Semi-finals

Camba/Stout 21 vs.
Baldwin/Rockwell 7 vs.
0 vs.
0 3 07:55:13

None.

Scroll to the right to view bracket. →

LucasJr/Dinges (1)
(bye) (16)
Uransky/Webber (9) 21
2
Buckley/Buckley (8) 5
Smith/Meffley (5)
3
Hileman/Hileman (12) 21
Davis/Webster (13) 18
4
Elza/Brewer (4) 21
Camba/Stout (3) 21
2
Noyes/Armstrong (14) 19
Hord/Smith (11) 21
1
Brown/Cook (6) 13
Courtney/Joyce (7) 21
3
Olsen/Olsen (10) 13
(bye) (15)
Baldwin/Rockwell (2)
LucasJr/Dinges (1) 21
A
3
Uransky/Webber (9) 7
Hileman/Hileman (12) 21
B
1
Elza/Brewer (4) 5
Camba/Stout (3) 21
C
4
Hord/Smith (11) 8
Courtney/Joyce 0
D
4
Baldwin/Rockwell 21
LucasJr/Dinges (1) 21
E
4
Hileman/Hileman (12) 11
Camba/Stout 21
F
3
Baldwin/Rockwell 7
LucasJr/Dinges (1) 10
G
2
Camba/Stout (3) 21
Camba/Stout (3)
1
LucasJr/Dinges (1)
Camba/Stout (3)
(bye) (16)
Buckley/Buckley (8)
Smith/Meffley (5) 7
2
Davis/Webster (13) 21
Noyes/Armstrong (14) 8
1
Brown/Cook (6) 21
Olsen/Olsen (10)
(bye) (15)
Buckley/Buckley (8)
D
3
Courtney/Joyce (7) 21
Davis/Webster (13) 7
C
2
Hord/Smith (11) 21
Brown/Cook (6) 7
B
1
Elza/Brewer (4) 21
Olsen/Olsen (10) 3
A
4
Uransky/Webber (9) 21
Courtney/Joyce 10
1
Hord/Smith 21
Elza/Brewer (4) 1
3
Uransky/Webber (9) 21
Hord/Smith (11) 12
E
3
Hileman/Hileman (12) 21
Uransky/Webber (9) 3
F
4
Baldwin/Rockwell (2) 21
Hileman/Hileman (12)
2
Baldwin/Rockwell (2)
Baldwin/Rockwell (2) 15
G
1
LucasJr/Dinges (1) 21
LucasJr/Dinges (1)

1st

  Camba/Stout (3)

2nd

  LucasJr/Dinges (1)

3rd

  Baldwin/Rockwell (2)

4th

  Hileman/Hileman (12)

5th

  Hord/Smith (11)

  Uransky/Webber (9)

7th

  Elza/Brewer (4)

9th

  Buckley/Buckley (8)

  Davis/Webster (13)

  Brown/Cook (6)

  Olsen/Olsen (10)

13th

  (bye) (16)

  Smith/Meffley (5)

  Noyes/Armstrong (14)

  (bye) (15)

Final

Camba/Stout (3) W vs.
LucasJr/Dinges (1) L 1 15:01

Elimination Final

Baldwin/Rockwell (2) 15 L vs.
LucasJr/Dinges (1) 21 W 1 13:41

Elimination Semi-final

Hileman/Hileman (12) L vs.
Baldwin/Rockwell (2) W 2 13:20

Winners Final

LucasJr/Dinges (1) 10 L vs.
Camba/Stout (3) 21 W 2 09:52

Elimination 4

Hord/Smith (11) 12 L vs.
Hileman/Hileman (12) 21 W 3 13:18

Uransky/Webber (9) 3 L vs.
Baldwin/Rockwell (2) 21 W 4 08:47

Elimination 3

Elza/Brewer (4) 1 L vs.
Uransky/Webber (9) 21 W 3 09:57

Winners Semi-finals

LucasJr/Dinges (1) 21 W vs.
Hileman/Hileman (12) 11 L 4 11:35

Elimination 2

Brown/Cook (6) 7 L vs.
Elza/Brewer (4) 21 W 1 11:32

Buckley/Buckley (8) L vs.
Courtney/Joyce (7) 21 W 3 07:07

Davis/Webster (13) 7 L vs.
Hord/Smith (11) 21 W 2 09:59

Olsen/Olsen (10) 3 L vs.
Uransky/Webber (9) 21 W 4 07:56

Elimination 1

(bye) (16) L vs.
Buckley/Buckley (8) W 48:16

Noyes/Armstrong (14) 8 L vs.
Brown/Cook (6) 21 W 1 08:42

Olsen/Olsen (10) W vs.
(bye) (15) L 38:25

Smith/Meffley (5) 7 L vs.
Davis/Webster (13) 21 W 2 19:02

Winners 1

Camba/Stout (3) 21 W vs.
Hord/Smith (11) 8 L 4 12:02

Hileman/Hileman (12) 21 W vs.
Elza/Brewer (4) 5 L 1 11:20

LucasJr/Dinges (1) 21 W vs.
Uransky/Webber (9) 7 L 3 09:00

Round 1

(bye) (15) L vs.
Baldwin/Rockwell (2) W 54:40

Camba/Stout (3) 21 W vs.
Noyes/Armstrong (14) 19 L 2 08:51

Courtney/Joyce (7) 21 W vs.
Olsen/Olsen (10) 13 L 3 12:34

Davis/Webster (13) 18 L vs.
Elza/Brewer (4) 21 W 4 14:17

Hord/Smith (11) 21 W vs.
Brown/Cook (6) 13 L 1 19:53

LucasJr/Dinges (1) W vs.
(bye) (16) L 54:39

Smith/Meffley (5) L vs.
Hileman/Hileman (12) 21 W 3 09:21

Uransky/Webber (9) 21 W vs.
Buckley/Buckley (8) 5 L 2 13:39

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20