Final
TJ Miller (7) 21 W vs.
Josh Lunsford (3) 13 L Board 3 20:44
Elimination Final
Josh Lunsford (3) 21 W vs.
JD Underhill (5) 16 L Board 4 15:54
Elimination Semi-final
Eddie Weatherington (4) 10 L vs.
Josh Lunsford (3) 21 W Board 2 16:48
Winners Final
JD Underhill (5) 20 L vs.
TJ Miller (7) 21 W Board 3 20:11
Elimination 6
Eddie Weatherington (4) 21 W vs.
Johnny Garloch (11) 11 L Board 1 14:14
Josh Lunsford (3) 21 W vs.
Randy Johnson (8) 16 L Board 4 23:28
Elimination 5
Eddie Weatherington (4) 21 W vs.
Jeff Shepherd Sr (1) 9 L Board 2 16:45
Mike Miles (2) 10 L vs.
Josh Lunsford (3) 21 W Board 3 13:41
Winners Semi-finals
Johnny Garloch (11) 9 L vs.
TJ Miller (7) 21 W Board 4 15:09
Randy Johnson (8) 11 L vs.
JD Underhill (5) 21 W Board 3 19:19
Elimination 4
Cody Englert (17) 2 L vs.
Josh Lunsford (3) 21 W Board 4 07:06
Danny Powers (12) 16 L vs.
Mike Miles (2) 21 W Board 1 24:05
Jeremy Wheeler (18) 10 L vs.
Eddie Weatherington (4) 21 W Board 3 10:52
Steve Smith (13) 13 L vs.
Jeff Shepherd Sr (1) 21 W Board 2 18:13
Elimination 3
Alex Webb (6) 6 L vs.
Steve Smith (13) 21 W Board 3 16:19
Jeremy Wheeler (18) 21 W vs.
Jennifer Caldwell (10) 2 L Board 4 11:26
Phil Wolter (9) 13 L vs.
Cody Englert (17) 21 W Board 1 18:03
Troy Catlin (14) 12 L vs.
Danny Powers (12) 21 W Board 4 17:04
Winners 2
JD Underhill (5) 21 W vs.
Eddie Weatherington (4) 19 L Board 1 18:03
Jeff Shepherd Sr (1) 12 L vs.
Randy Johnson (8) 21 W Board 2 18:57
Josh Lunsford (3) 2 L vs.
Johnny Garloch (11) 21 W Board 2 11:47
TJ Miller (7) 21 W vs.
Mike Miles (2) 17 L Board 1 10:03
Elimination 2
(bye) (23) L vs.
Phil Wolter (9) W 13:51
(bye) (25) L vs.
Jennifer Caldwell (10) W 25:30
Charlie Enlow (15) 15 L vs.
Cody Englert (17) 21 W Board 3 18:39
Danny Dixon (16) 11 L vs.
Jeremy Wheeler (18) 21 W Board 1 17:29
Jaima Cartwright (21) 3 L vs.
Alex Webb (6) 21 W Board 4 10:00
Keith Holder (22) 8 L vs.
Danny Powers (12) 21 W Board 3 21:26
Steve Smith (13) 21 W vs.
Wade Whitted (19) 13 L Board 2 16:46
Troy Catlin (14) 21 W vs.
Ryan Griffith (20) 19 L Board 4 19:13
Elimination 1
(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 19:26
(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 19:26
(bye) (28) L vs.
Jaima Cartwright (21) W 06:54
(bye) (30) L vs.
Troy Catlin (14) W 52:19
(bye) (32) L vs.
Danny Dixon (16) W 12:14
Charlie Enlow (15) W vs.
(bye) (31) L 54:54
Keith Holder (22) W vs.
(bye) (27) L 41:13
Steve Smith (13) W vs.
(bye) (29) L 02:32
Winners 1
JD Underhill (5) 21 W vs.
Danny Powers (12) 13 L Board 2 18:07
Jeff Shepherd Sr (1) 21 W vs.
Cody Englert (17) 17 L Board 3 16:16
Jeremy Wheeler (18) 10 L vs.
Mike Miles (2) 21 W Board 1 15:03
Johnny Garloch (11) 21 W vs.
Alex Webb (6) 3 L Board 3 12:11
Josh Lunsford (3) 21 W vs.
Wade Whitted (19) 5 L Board 1 11:08
Phil Wolter (9) 7 L vs.
Randy Johnson (8) 21 W Board 2 18:21
Ryan Griffith (20) 19 L vs.
Eddie Weatherington (4) 21 W Board 4 20:40
TJ Miller (7) 21 W vs.
Jennifer Caldwell (10) 5 L Board 2 11:07
Round 1
(bye) (23) L vs.
Jennifer Caldwell (10) W 19:26
(bye) (25) L vs.
Randy Johnson (8) W 19:26
(bye) (27) L vs.
Alex Webb (6) W 19:26
(bye) (29) L vs.
Eddie Weatherington (4) W 19:26
(bye) (31) L vs.
Mike Miles (2) W 19:26
Charlie Enlow (15) 1 L vs.
Jeremy Wheeler (18) 21 W Board 4 13:23
Cody Englert (17) 21 W vs.
Danny Dixon (16) 8 L Board 4 14:45
Jaima Cartwright (21) 4 L vs.
Danny Powers (12) 21 W Board 1 14:31
JD Underhill (5) W vs.
(bye) (28) L 19:26
Jeff Shepherd Sr (1) W vs.
(bye) (32) L 19:26
Johnny Garloch (11) 21 W vs.
Keith Holder (22) L Board 2 07:03
Josh Lunsford (3) W vs.
(bye) (30) L 19:26
Phil Wolter (9) W vs.
(bye) (24) L 19:26
Steve Smith (13) 9 L vs.
Ryan Griffith (20) 21 W Board 3 18:00
TJ Miller (7) W vs.
(bye) (26) L 19:26
Wade Whitted (19) 21 W vs.
Troy Catlin (14) 17 L Board 1 20:39