Hayden Fall Oct 24

Updated 2:34am

Elimination 4

Rooster (4) vs.
Worley/Odom (11) Court 5 10:02:24

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Painter/Lankford (1)
(bye) (16)
Cupit/Smith (9)
Court 3
Graham Cookie (8)
Painter/Layton (5)
Court 1
Embry/Layton (12)
(bye) (13)
Rooster (4)
Hyght/Byrum (3)
(bye) (14)
Worley/Odom (11)
Court 2
Cupit/Musgrove (6)
Team Leamon (7)
Court 5
Counce/Hogeland (10)
(bye) (15)
Team Cornpeckers (2)
Painter/Lankford (1)
A
Court 5
Cupit/Smith (9)
Painter/Layton (5)
B
Court 4
Rooster (4)
Hyght/Byrum (3)
C
Court 1
Worley/Odom (11)
Team Leamon (7)
D
Court 3
Team Cornpeckers (2)
Painter/Lankford (1)
E
Court 2
Painter/Layton (5)
Worley/Odom (11)
F
Court 4
Team Cornpeckers (2)
Painter/Lankford (1)
G
Court 1
Team Cornpeckers (2)
Painter/Lankford (1)
(bye) (16)
Graham Cookie (8)
Embry/Layton (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Cupit/Musgrove (6)
Counce/Hogeland (10)
(bye) (15)
Graham Cookie (8)
D
Court 2
Team Leamon (7)
Embry/Layton (12)
C
Court 4
Hyght/Byrum (3)
Cupit/Musgrove (6)
B
Court 3
Rooster (4)
Counce/Hogeland (10)
A
Court 1
Cupit/Smith (9)
Team Leamon (7)
Court 1
Embry/Layton (12)
Rooster (4)
Court 5
Counce/Hogeland (10)
Team Leamon (7)
E
Court 3
Painter/Layton (5)
Rooster (4)
F
Court 5
Worley/Odom (11)
Painter/Layton (5)
G
Team Cornpeckers (2)

5th

  Team Leamon (7)

7th

  Embry/Layton (12)

  Counce/Hogeland (10)

9th

  Graham Cookie (8)

  Hyght/Byrum (3)

  Cupit/Musgrove (6)

  Cupit/Smith (9)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (13)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Winners Final

Painter/Lankford (1) W vs.
Team Cornpeckers (2) L Court 1 10:07

Elimination 4

Team Leamon (7) L vs.
Painter/Layton (5) W Court 3 12:31

Elimination 3

Rooster (4) W vs.
Counce/Hogeland (10) L Court 5 17:04

Team Leamon (7) W vs.
Embry/Layton (12) L Court 1 17:22

Winners Semi-finals

Painter/Lankford (1) W vs.
Painter/Layton (5) L Court 2 17:18

Worley/Odom (11) L vs.
Team Cornpeckers (2) W Court 4 17:08

Elimination 2

Counce/Hogeland (10) W vs.
Cupit/Smith (9) L Court 1 26:09

Cupit/Musgrove (6) L vs.
Rooster (4) W Court 3 26:07

Embry/Layton (12) W vs.
Hyght/Byrum (3) L Court 4 26:07

Graham Cookie (8) L vs.
Team Leamon (7) W Court 2 25:54

Elimination 1

(bye) (14) L vs.
Cupit/Musgrove (6) W 51:00

(bye) (16) L vs.
Graham Cookie (8) W 48:27

Counce/Hogeland (10) W vs.
(bye) (15) L 52:53

Embry/Layton (12) W vs.
(bye) (13) L 48:21

Winners 1

Hyght/Byrum (3) L vs.
Worley/Odom (11) W Court 1 20:53

Painter/Lankford (1) W vs.
Cupit/Smith (9) L Court 5 13:24

Painter/Layton (5) W vs.
Rooster (4) L Court 4 10:08

Team Leamon (7) L vs.
Team Cornpeckers (2) W Court 3 09:36

Round 1

(bye) (13) L vs.
Rooster (4) W 35:47

(bye) (15) L vs.
Team Cornpeckers (2) W 35:47

Cupit/Smith (9) W vs.
Graham Cookie (8) L Court 3 12:17

Hyght/Byrum (3) W vs.
(bye) (14) L 35:47

Painter/Lankford (1) W vs.
(bye) (16) L 35:47

Painter/Layton (5) W vs.
Embry/Layton (12) L Court 1 12:05

Team Leamon (7) W vs.
Counce/Hogeland (10) L Court 5 16:41

Worley/Odom (11) W vs.
Cupit/Musgrove (6) L Court 2 14:54

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20