Final - Match 2
Chad Chesnut (16) W vs.
Isaac Hurt (2) L Board 3 00:04
Final
Isaac Hurt (2) L vs.
Chad Chesnut (16) W Board 4 47:25
Elimination Final
Chad Chesnut (16) W vs.
Mike Fox (12) L Board 4 13:12
Elimination Semi-final
Jr Williams (15) L vs.
Chad Chesnut (16) W Board 4 28:46
Winners Final
Mike Fox (12) L vs.
Isaac Hurt (2) W Board 3 12:17
Elimination 6
Chris Tingler (4) L vs.
Chad Chesnut (16) W Board 3 13:42
Jr Williams (15) W vs.
Matt Hewitt (11) L Board 4 13:03
Elimination 5
Chris Tingler (4) W vs.
Dee (14) L Board 2 17:01
Jr Williams (15) W vs.
Cody Atkinson (9) L Board 4 17:30
Winners Semi-finals
Chad Chesnut (16) L vs.
Mike Fox (12) W Board 1 23:30
Matt Hewitt (11) L vs.
Isaac Hurt (2) W Board 1 13:39
Elimination 4
Chris Tingler (4) W vs.
David Helmintoller (7) L Board 2 15:53
Jr Williams (15) W vs.
Eugene Ratcliffe (13) L Board 3 12:47
Stephen Stout (18) L vs.
Dee (14) W Board 3 20:59
Tink (3) L vs.
Cody Atkinson (9) W Board 4 23:36
Elimination 3
Bobby Broughman (6) L vs.
Tink (3) W Board 1 11:33
Chris Tingler (4) W vs.
Jimmy Carter (5) L Board 3 12:30
Jr Williams (15) W vs.
Stephen Chesnut (10) L Board 2 11:16
Richard Heighter (8) L vs.
Stephen Stout (18) W Board 3 09:45
Winners 2
Chad Chesnut (16) W vs.
Cody Atkinson (9) L Board 2 18:33
David Helmintoller (7) L vs.
Isaac Hurt (2) W Board 1 23:56
Dee (14) L vs.
Matt Hewitt (11) W Board 1 13:58
Mike Fox (12) W vs.
Eugene Ratcliffe (13) L Board 2 21:37
Elimination 2
(bye) (19) L vs.
Chris Tingler (4) W 28:44
(bye) (21) L vs.
Bobby Broughman (6) W 38:18
(bye) (23) L vs.
Richard Heighter (8) W 14:51
(bye) (25) L vs.
Stephen Chesnut (10) W 54:42
(bye) (27) L vs.
Jimmy Carter (5) W 30:29
(bye) (29) L vs.
Tink (3) W 12:32
Ralph McPeak (17) L vs.
Jr Williams (15) W Board 3 15:33
Stephen Stout (18) W vs.
Danny Wellman (1) L Board 3 10:36
Elimination 1
(bye) (20) L vs.
(bye) (29) W 19:30
(bye) (22) L vs.
(bye) (27) W 19:30
(bye) (24) L vs.
(bye) (25) W 19:30
(bye) (26) L vs.
(bye) (23) W 19:30
(bye) (28) L vs.
(bye) (21) W 19:30
(bye) (30) L vs.
(bye) (19) W 19:30
(bye) (32) L vs.
Ralph McPeak (17) W 02:16
Stephen Stout (18) W vs.
(bye) (31) L 48:28
Winners 1
Cody Atkinson (9) W vs.
Richard Heighter (8) L Board 1 12:15
Danny Wellman (1) L vs.
Chad Chesnut (16) W Board 2 05:26
David Helmintoller (7) W vs.
Stephen Chesnut (10) L Board 2 21:05
Eugene Ratcliffe (13) W vs.
Chris Tingler (4) L Board 3 25:19
Jimmy Carter (5) L vs.
Mike Fox (12) W Board 2 17:46
Jr Williams (15) L vs.
Isaac Hurt (2) W Board 1 15:32
Matt Hewitt (11) W vs.
Bobby Broughman (6) L Board 3 09:25
Tink (3) L vs.
Dee (14) W Board 2 10:43
Round 1
(bye) (19) L vs.
Dee (14) W 19:30
(bye) (21) L vs.
Mike Fox (12) W 19:30
(bye) (23) L vs.
Stephen Chesnut (10) W 19:30
(bye) (25) L vs.
Richard Heighter (8) W 19:30
(bye) (27) L vs.
Bobby Broughman (6) W 19:30
(bye) (29) L vs.
Chris Tingler (4) W 19:30
(bye) (31) L vs.
Isaac Hurt (2) W 19:30
Cody Atkinson (9) W vs.
(bye) (24) L 19:30
Danny Wellman (1) W vs.
(bye) (32) L 19:30
David Helmintoller (7) W vs.
(bye) (26) L 19:30
Eugene Ratcliffe (13) W vs.
(bye) (20) L 19:30
Jimmy Carter (5) W vs.
(bye) (28) L 19:30
Jr Williams (15) W vs.
Stephen Stout (18) L Board 1 15:17
Matt Hewitt (11) W vs.
(bye) (22) L 19:30
Ralph McPeak (17) L vs.
Chad Chesnut (16) W Board 1 13:24
Tink (3) W vs.
(bye) (30) L 19:30