Boston's October 4

Updated 12:47pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Mike "Monkey House" Cannon (1)
(bye) (8)
Eric "Graybies" Raber (5) -14
Tito
Marty "Huckleberry" Fisher (4) -19
Scott "eatarichard" Balthus (3) -20
Jermaine
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -17
Jordan "Jordinary" Bender (7) -20
Jackie
Jason "Steely Bob" Steele (2) -21
Mike "Monkey House" Cannon (1) -27
A
Michael
Marty "Huckleberry" Fisher (4) -18
Scott "eatarichard" Balthus (3) -20
B
Marlon
Jason "Steely Bob" Steele (2) -22
Mike "Monkey House" Cannon (1) -24
C
Jermaine
Jason "Steely Bob" Steele (2) -18
Mike "Monkey House" Cannon (1) -22
Tito
Scott "eatarichard" Balthus (3) -26
Scott "eatarichard" Balthus (3) -22
Marlon
Mike "Monkey House" Cannon (1) -20
Scott "eatarichard" Balthus (3)
(bye) (8)
Eric "Graybies" Raber (5)
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -20
Tito
Jordan "Jordinary" Bender (7) -19
Eric "Graybies" Raber (5) -13
B
Jackie
Scott "eatarichard" Balthus (3) -22
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -18
A
Marlon
Marty "Huckleberry" Fisher (4) -19
Scott "eatarichard" Balthus (3) -27
Michael
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -15
Scott "eatarichard" Balthus (3) -22
C
Tito
Jason "Steely Bob" Steele (2) -18
Scott "eatarichard" Balthus (3)

1st

  Scott "eatarichard" Balthus (3)

2nd

  Mike "Monkey House" Cannon (1)

3rd

  Jason "Steely Bob" Steele (2)

4th

  Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6)

5th

  Eric "Graybies" Raber (5)

  Marty "Huckleberry" Fisher (4)

7th

  (bye) (8)

  Jordan "Jordinary" Bender (7)

Final - Match 2

Scott "eatarichard" Balthus (3) -22 W vs.
Mike "Monkey House" Cannon (1) -20 L Marlon 22:50

Final

Mike "Monkey House" Cannon (1) -22 L vs.
Scott "eatarichard" Balthus (3) -26 W Tito 27:42

Elimination Final

Scott "eatarichard" Balthus (3) -22 W vs.
Jason "Steely Bob" Steele (2) -18 L Tito 29:13

Elimination Semi-final

Scott "eatarichard" Balthus (3) -27 W vs.
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -15 L Michael 27:56

Winners Final

Mike "Monkey House" Cannon (1) -24 W vs.
Jason "Steely Bob" Steele (2) -18 L Jermaine 31:43

Elimination 2

Eric "Graybies" Raber (5) -13 L vs.
Scott "eatarichard" Balthus (3) -22 W Jackie 27:24

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -18 W vs.
Marty "Huckleberry" Fisher (4) -19 L Marlon 29:57

Elimination 1

(bye) (8) L vs.
Eric "Graybies" Raber (5) W 43:54

Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -20 W vs.
Jordan "Jordinary" Bender (7) -19 L Tito 29:51

Winners Semi-finals

Mike "Monkey House" Cannon (1) -27 W vs.
Marty "Huckleberry" Fisher (4) -18 L Michael 32:02

Scott "eatarichard" Balthus (3) -20 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (2) -22 W Marlon 28:51

Round 1

Eric "Graybies" Raber (5) -14 L vs.
Marty "Huckleberry" Fisher (4) -19 W Tito 30:50

Jordan "Jordinary" Bender (7) -20 L vs.
Jason "Steely Bob" Steele (2) -21 W Jackie 32:50

Mike "Monkey House" Cannon (1) W vs.
(bye) (8) L 12:30

Scott "eatarichard" Balthus (3) -20 W vs.
Robb "Fuk Robb Myers" Myers (6) -17 L Jermaine 34:33

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20