State

Updated 6:30am

Elimination 4

CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) vs.
HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) Mat 1 13:25:44

HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) vs.
CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) Mat 2 13:25:38

Winners Final

CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4) vs.
CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7)

Scroll to the right to view bracket. →

HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) 4
Mat 1
CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 2
KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9) 7
Mat 2
ME-2 Trent Wannett (Ashtabula Lakeside) (8) 5
KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5) 1
Mat 3
ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12) 11
HD-4 Ross Scandlen (Mount Vernon) (13)
Mat 4
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4)
KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 4
Mat 5
ME-4 Evan Clougel (Aurora) (14) 3
CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) 3
Mat 6
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 1
CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7) 6
Mat 7
HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) 2
KF-4 Collin Zadeck (Middletown) (15)
Mat 8
ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2)
HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) 12
A
Mat 1
KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9) 3
ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12)
B
Mat 2
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4) 6
KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 6
C
Mat 3
CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) 14
CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7) 7
D
Mat 4
ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2) 2
HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) 3
E
Mat 1
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4) 4
CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) 5
F
Mat 2
CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7) 6
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4)
G
CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7)
CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 6
Mat 1
ME-2 Trent Wannett (Ashtabula Lakeside) (8) 1
KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5) 8
Mat 2
HD-4 Ross Scandlen (Mount Vernon) (13) 4
ME-4 Evan Clougel (Aurora) (14) 3
Mat 3
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 5
HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10)
Mat 4
KF-4 Collin Zadeck (Middletown) (15)
CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 4
D
Mat 1
ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2) 3
KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5) 2
C
Mat 2
KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 3
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 4
B
Mat 3
ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12) 2
HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) 5
A
Mat 4
KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9)
CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 8
Mat 3
KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 1
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 2
Mat 3
HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) 1
CS-4 Christian Darroch (Medina) (16)
E
Mat 1
HD-1 Micky Nace (Marysville) (1)
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6)
F
Mat 2
CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11)
G

7th

  KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3)

  HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10)

9th

  ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2)

  KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5)

  ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12)

  KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9)

13th

  ME-2 Trent Wannett (Ashtabula Lakeside) (8)

  HD-4 Ross Scandlen (Mount Vernon) (13)

  ME-4 Evan Clougel (Aurora) (14)

  KF-4 Collin Zadeck (Middletown) (15)

Elimination 3

CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 8 W vs.
KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 1 L Mat 3 42:08

HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 2 W vs.
HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) 1 L Mat 3 00:33

Winners Semi-finals

CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) 5 L vs.
CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7) 6 W Mat 2 41:50

HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) 3 L vs.
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4) 4 W Mat 1 10:24

Elimination 2

CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 4 W vs.
ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2) 3 L Mat 1 01:32

HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 4 W vs.
ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12) 2 L Mat 3 16:23:03

HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) 5 W vs.
KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9) L Mat 4 16:23:41

KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5) 2 L vs.
KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 3 W Mat 2 02:46

Elimination 1

CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 6 W vs.
ME-2 Trent Wannett (Ashtabula Lakeside) (8) 1 L Mat 1 08:28

HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) W vs.
KF-4 Collin Zadeck (Middletown) (15) L Mat 4 09:56

KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5) 8 W vs.
HD-4 Ross Scandlen (Mount Vernon) (13) 4 L Mat 2 08:58

ME-4 Evan Clougel (Aurora) (14) 3 L vs.
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 5 W Mat 3 09:34

Winners 1

CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7) 7 W vs.
ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2) 2 L Mat 4 25:11

HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) 12 W vs.
KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9) 3 L Mat 1 20:34

KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 6 L vs.
CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) 14 W Mat 3 22:14

ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12) L vs.
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4) 6 W Mat 2 21:22

Round 1

CS-2 Kage Djokic (North Olmsted) (7) 6 W vs.
HD-3 Seth Lieux (Dublin Jerome) (10) 2 L Mat 7 01:57:07

CS-3 Demar Sheldon (Akron Firestone) (11) 3 W vs.
HD-2 Dalton Grenier (Sunbury Big Walnut) (6) 1 L Mat 6 01:56:46

HD-1 Micky Nace (Marysville) (1) 4 W vs.
CS-4 Christian Darroch (Medina) (16) 2 L Mat 1 01:49:55

HD-4 Ross Scandlen (Mount Vernon) (13) L vs.
CS-1 Percy Carnahan (Lorain) (4) W Mat 4 01:53:42

KF-1 Josh Nance (Vandalia Butler) (3) 4 W vs.
ME-4 Evan Clougel (Aurora) (14) 3 L Mat 5 01:54:57

KF-2 Eric Stark (Clayton Northmont) (5) 1 L vs.
ME-3 Cory Stockmaster (Mentor) (12) 11 W Mat 3 01:53:08

KF-3 Jared Sinclair (Cin. Archbishop Moeller) (9) 7 W vs.
ME-2 Trent Wannett (Ashtabula Lakeside) (8) 5 L Mat 2 01:52:38

KF-4 Collin Zadeck (Middletown) (15) L vs.
ME-1 Thomas Hotchner (Massillon Perry) (2) W Mat 8 01:57:37

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20