Ultimate Havoc

Updated 6:55pm

Winners 1

Emily Lowell Dusty S (3) vs.
Stach Bam Bam (35) 7 23:41:19

Scott F Hodge (21) vs.
Papi Kevin Casey (12) 1 23:12:55

Elimination 2

Kron Joyce Griser (54) vs.
Papi Kevin Casey (12) 2 22:55:16

Rich McKusick Les L (6) vs.
Jr Tina K (60) 1 22:44:30

Elimination 3

SnowBunny Dale Jr (59) vs.
Brady F Jake H (44) 8 22:37:40

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Brad Bennet Devil (1)
(bye) (64)
Johnny J James Mcconnell (33)
Haluptzok Mrs. Lane (32)
Joe D 4Y (17)
1
Magoo Brian Chapman (48)
Marcus Higgins Jenni Wegwerth (49)
7
Ashley M Drew Whitton (16)
Mike Guthrie Ray Hallas (9)
3
Seabass Juanita Sears (56)
A Frow Laura Thorson (41)
7
Darren Eilerson Jeff H (24)
John H Katie Wilson (25)
4
Melcher Rich Lowell (40)
Ben Peterson Alex (57)
5
Budha Will Buck (8)
Kristyn J Jody Simon (5)
2
Jr Tina K (60)
David Stelzig Tom Fueller (37)
6
Joe Jones Shark (28)
Scott F Hodge (21)
7
Brady F Jake H (44)
Tish S Dave Hallas (53)
Papi Kevin Casey (12)
Dawg Amber Carlson (13)
8
BP Kevin Ralston (52)
Tami Lein Matt Miller (45)
Eddy Feller Han (20)
Pero Shitty (29)
5
Justino H Josh L (36)
Tracey Neilon Tissue (61)
3
John V Dan O (4)
Emily Lowell Dusty S (3)
(bye) (62)
Stach Bam Bam (35)
8
Jena M Woody (30)
Lisa Miller DP (19)
6
Moughan Tom Naatz (46)
Yoshi Dan Toutant (51)
5
Heidi D Hitman (14)
Jamie Neilon Justin Kahnert (11)
3
Kron Joyce Griser (54)
Nick Romen Mike H (43)
Matt Jones Warden (22)
Micheal OBrien George Knuth (27)
4
Ben Anderson Charlie M (38)
SnowBunny Dale Jr (59)
1
Rich McKusick Les L (6)
Jon Griser Corey Loren (7)
5
Laudon Ant (58)
Chris Weatherly Bones (39)
2
Lacy B TT (26)
Caitlin B Kirsten N (23)
Justin Beckman Sponge (42)
Marky Mark Eris Sikveland (55)
1
Wiggles David Lawrence (10)
Squirrel Joe Schwantas (15)
6
Eric Schuebel Jouppi (50)
Joe Gibbs Terry Sear (47)
Klutch Drew C (18)
Pat G Sheriff (31)
John L Louie Trejo (34)
(bye) (63)
Matt Harris Pete Wilson (2)
Brad Bennet Devil (1)
A
5
Johnny J James Mcconnell (33)
Joe D 4Y (17)
B
8
Ashley M Drew Whitton (16)
Seabass Juanita Sears (56)
C
3
Darren Eilerson Jeff H (24)
Melcher Rich Lowell (40)
D
4
Budha Will Buck (8)
Jr Tina K (60)
E
1
David Stelzig Tom Fueller (37)
Scott F Hodge (21)
F
1
Papi Kevin Casey (12)
BP Kevin Ralston (52)
G
2
Eddy Feller Han (20)
Justino H Josh L (36)
H
John V Dan O (4)
Emily Lowell Dusty S (3)
I
7
Stach Bam Bam (35)
Lisa Miller DP (19)
J
7
Yoshi Dan Toutant (51)
Jamie Neilon Justin Kahnert (11)
K
Nick Romen Mike H (43)
Micheal OBrien George Knuth (27)
L
5
SnowBunny Dale Jr (59)
Laudon Ant (58)
M
6
Chris Weatherly Bones (39)
Justin Beckman Sponge (42)
N
Wiggles David Lawrence (10)
Squirrel Joe Schwantas (15)
O
Joe Gibbs Terry Sear (47)
John L Louie Trejo (34)
P
3
Matt Harris Pete Wilson (2)
Johnny J James Mcconnell (33)
Q
3
Ashley M Drew Whitton (16)
Darren Eilerson Jeff H (24)
R
5
Budha Will Buck (8)
David Stelzig Tom Fueller (37)
S
7
Scott F Hodge (21)
Eddy Feller Han (20)
T
2
Justino H Josh L (36)
Stach Bam Bam (35)
U
8
Yoshi Dan Toutant (51)
Nick Romen Mike H (43)
V
4
Micheal OBrien George Knuth (27)
Laudon Ant (58)
W
Wiggles David Lawrence (10)
Squirrel Joe Schwantas (15)
X
1
Matt Harris Pete Wilson (2)
Johnny J James Mcconnell (33)
Y
1
Darren Eilerson Jeff H (24)
Scott F Hodge (21)
Z
Justino H Josh L (36)
Yoshi Dan Toutant (51)
AA
3
Micheal OBrien George Knuth (27)
Wiggles David Lawrence (10)
AB
7
Matt Harris Pete Wilson (2)
Johnny J James Mcconnell (33)
AC
5
Scott F Hodge (21)
Yoshi Dan Toutant (51)
AD
1
Wiggles David Lawrence (10)
Scott F Hodge (21)
AE
4
Wiggles David Lawrence (10)
Scott F Hodge (21)
2
Johnny J James Mcconnell (33)
Scott F Hodge (21)
(bye) (64)
Haluptzok Mrs. Lane (32)
Magoo Brian Chapman (48)
5
Marcus Higgins Jenni Wegwerth (49)
Mike Guthrie Ray Hallas (9)
8
A Frow Laura Thorson (41)
John H Katie Wilson (25)
2
Ben Peterson Alex (57)
Kristyn J Jody Simon (5)
7
Joe Jones Shark (28)
Brady F Jake H (44)
Tish S Dave Hallas (53)
Dawg Amber Carlson (13)
Tami Lein Matt Miller (45)
Pero Shitty (29)
4
Tracey Neilon Tissue (61)
(bye) (62)
Jena M Woody (30)
Moughan Tom Naatz (46)
1
Heidi D Hitman (14)
Kron Joyce Griser (54)
2
Matt Jones Warden (22)
Ben Anderson Charlie M (38)
1
Rich McKusick Les L (6)
Jon Griser Corey Loren (7)
7
Lacy B TT (26)
Caitlin B Kirsten N (23)
4
Marky Mark Eris Sikveland (55)
Eric Schuebel Jouppi (50)
6
Klutch Drew C (18)
Pat G Sheriff (31)
(bye) (63)
Haluptzok Mrs. Lane (32)
P
John L Louie Trejo (34)
Magoo Brian Chapman (48)
O
6
Joe Gibbs Terry Sear (47)
Mike Guthrie Ray Hallas (9)
N
6
Justin Beckman Sponge (42)
Ben Peterson Alex (57)
M
3
Chris Weatherly Bones (39)
Joe Jones Shark (28)
L
5
SnowBunny Dale Jr (59)
Brady F Jake H (44)
K
2
Jamie Neilon Justin Kahnert (11)
Dawg Amber Carlson (13)
J
7
Lisa Miller DP (19)
Pero Shitty (29)
I
Emily Lowell Dusty S (3)
Jena M Woody (30)
H
1
John V Dan O (4)
Moughan Tom Naatz (46)
G
BP Kevin Ralston (52)
Kron Joyce Griser (54)
F
2
Papi Kevin Casey (12)
Rich McKusick Les L (6)
E
1
Jr Tina K (60)
Jon Griser Corey Loren (7)
D
4
Melcher Rich Lowell (40)
Marky Mark Eris Sikveland (55)
C
8
Seabass Juanita Sears (56)
Eric Schuebel Jouppi (50)
B
8
Joe D 4Y (17)
Pat G Sheriff (31)
A
7
Brad Bennet Devil (1)
John L Louie Trejo (34)
Joe Gibbs Terry Sear (47)
Justin Beckman Sponge (42)
6
Chris Weatherly Bones (39)
SnowBunny Dale Jr (59)
8
Brady F Jake H (44)
Lisa Miller DP (19)
2
Pero Shitty (29)
John V Dan O (4)
5
Moughan Tom Naatz (46)
Papi Kevin Casey (12)
Jr Tina K (60)
Melcher Rich Lowell (40)
7
Seabass Juanita Sears (56)
Eric Schuebel Jouppi (50)
6
Brad Bennet Devil (1)
Joe Gibbs Terry Sear (47)
T
3
Eddy Feller Han (20)
Justin Beckman Sponge (42)
S
6
David Stelzig Tom Fueller (37)
SnowBunny Dale Jr (59)
R
4
Budha Will Buck (8)
Pero Shitty (29)
Q
2
Ashley M Drew Whitton (16)
John V Dan O (4)
X
5
Squirrel Joe Schwantas (15)
Jr Tina K (60)
W
Laudon Ant (58)
Melcher Rich Lowell (40)
V
7
Nick Romen Mike H (43)
Eric Schuebel Jouppi (50)
U
8
Stach Bam Bam (35)
Joe Gibbs Terry Sear (47)
2
Justin Beckman Sponge (42)
Budha Will Buck (8)
6
Pero Shitty (29)
Squirrel Joe Schwantas (15)
4
Laudon Ant (58)
Melcher Rich Lowell (40)
5
Eric Schuebel Jouppi (50)
Justin Beckman Sponge (42)
AB
4
Matt Harris Pete Wilson (2)
Pero Shitty (29)
AA
7
Micheal OBrien George Knuth (27)
Laudon Ant (58)
Z
1
Justino H Josh L (36)
Eric Schuebel Jouppi (50)
Y
2
Darren Eilerson Jeff H (24)
Justin Beckman Sponge (42)
7
Pero Shitty (29)
Justino H Josh L (36)
3
Eric Schuebel Jouppi (50)
Pero Shitty (29)
AC
8
Johnny J James Mcconnell (33)
Eric Schuebel Jouppi (50)
AD
6
Yoshi Dan Toutant (51)
Johnny J James Mcconnell (33)
2
Yoshi Dan Toutant (51)
Johnny J James Mcconnell (33)
AE
3
Wiggles David Lawrence (10)
Johnny J James Mcconnell (33)

1st

  Scott F Hodge (21)

2nd

  Johnny J James Mcconnell (33)

3rd

  Wiggles David Lawrence (10)

4th

  Yoshi Dan Toutant (51)

5th

  Pero Shitty (29)

  Eric Schuebel Jouppi (50)

7th

  Justin Beckman Sponge (42)

  Justino H Josh L (36)

9th

  Matt Harris Pete Wilson (2)

  Micheal OBrien George Knuth (27)

  Laudon Ant (58)

  Darren Eilerson Jeff H (24)

13th

  Joe Gibbs Terry Sear (47)

  Budha Will Buck (8)

  Squirrel Joe Schwantas (15)

  Melcher Rich Lowell (40)

17th

  Eddy Feller Han (20)

  David Stelzig Tom Fueller (37)

  SnowBunny Dale Jr (59)

  Ashley M Drew Whitton (16)

  John V Dan O (4)

  Jr Tina K (60)

  Nick Romen Mike H (43)

  Stach Bam Bam (35)

25th

  John L Louie Trejo (34)

  Chris Weatherly Bones (39)

  Lisa Miller DP (19)

  Moughan Tom Naatz (46)

  Papi Kevin Casey (12)

  Seabass Juanita Sears (56)

  Brad Bennet Devil (1)

33th

  Haluptzok Mrs. Lane (32)

  Magoo Brian Chapman (48)

  Mike Guthrie Ray Hallas (9)

  Ben Peterson Alex (57)

  Joe Jones Shark (28)

  Jamie Neilon Justin Kahnert (11)

  Dawg Amber Carlson (13)

  Emily Lowell Dusty S (3)

  Jena M Woody (30)

  BP Kevin Ralston (52)

  Jon Griser Corey Loren (7)

  Marky Mark Eris Sikveland (55)

  Joe D 4Y (17)

  Pat G Sheriff (31)

49th

  (bye) (64)

  Marcus Higgins Jenni Wegwerth (49)

  A Frow Laura Thorson (41)

  John H Katie Wilson (25)

  Kristyn J Jody Simon (5)

  Tish S Dave Hallas (53)

  Tami Lein Matt Miller (45)

  Tracey Neilon Tissue (61)

  (bye) (62)

  Heidi D Hitman (14)

  Matt Jones Warden (22)

  Ben Anderson Charlie M (38)

  Lacy B TT (26)

  Caitlin B Kirsten N (23)

  Klutch Drew C (18)

  (bye) (63)

Final

Scott F Hodge (21) W vs.
Johnny J James Mcconnell (33) L 2 12:48

Elimination Final

Johnny J James Mcconnell (33) W vs.
Wiggles David Lawrence (10) L 3 14:45

Elimination Semi-final

Johnny J James Mcconnell (33) W vs.
Yoshi Dan Toutant (51) L 2 16:24

Winners Final

Scott F Hodge (21) W vs.
Wiggles David Lawrence (10) L 4 17:59

Elimination 8

Eric Schuebel Jouppi (50) L vs.
Yoshi Dan Toutant (51) W 6 14:55

Pero Shitty (29) L vs.
Johnny J James Mcconnell (33) W 8 21:21

Elimination 7

Justin Beckman Sponge (42) L vs.
Pero Shitty (29) W 7 24:09

Justino H Josh L (36) L vs.
Eric Schuebel Jouppi (50) W 3 25:39

Winners Semi-finals

Johnny J James Mcconnell (33) L vs.
Scott F Hodge (21) W 5 23:10

Yoshi Dan Toutant (51) L vs.
Wiggles David Lawrence (10) W 1 31:58

Elimination 6

Eric Schuebel Jouppi (50) W vs.
Darren Eilerson Jeff H (24) L 2 23:28

Justin Beckman Sponge (42) W vs.
Matt Harris Pete Wilson (2) L 4 21:10

Laudon Ant (58) L vs.
Justino H Josh L (36) W 1 16:52

Pero Shitty (29) W vs.
Micheal OBrien George Knuth (27) L 7 26:42

Elimination 5

Budha Will Buck (8) L vs.
Pero Shitty (29) W 6 13:03

Joe Gibbs Terry Sear (47) L vs.
Justin Beckman Sponge (42) W 2 13:49

Melcher Rich Lowell (40) L vs.
Eric Schuebel Jouppi (50) W 5 17:43

Squirrel Joe Schwantas (15) L vs.
Laudon Ant (58) W 4 07:50

Winners 3

Johnny J James Mcconnell (33) W vs.
Darren Eilerson Jeff H (24) L 1 26:00

Scott F Hodge (21) W vs.
Justino H Josh L (36) L 27:04

Wiggles David Lawrence (10) W vs.
Matt Harris Pete Wilson (2) L 7 28:36

Yoshi Dan Toutant (51) W vs.
Micheal OBrien George Knuth (27) L 3 32:49

Elimination 4

Eric Schuebel Jouppi (50) W vs.
Stach Bam Bam (35) L 8 13:45

Joe Gibbs Terry Sear (47) W vs.
Eddy Feller Han (20) L 3 15:26

John V Dan O (4) L vs.
Squirrel Joe Schwantas (15) W 5 15:51

Jr Tina K (60) L vs.
Laudon Ant (58) W 16:13

Justin Beckman Sponge (42) W vs.
David Stelzig Tom Fueller (37) L 6 13:53

Melcher Rich Lowell (40) W vs.
Nick Romen Mike H (43) L 7 08:01

Pero Shitty (29) W vs.
Ashley M Drew Whitton (16) L 2 14:56

SnowBunny Dale Jr (59) L vs.
Budha Will Buck (8) W 4 22:19

Elimination 3

Eric Schuebel Jouppi (50) W vs.
Brad Bennet Devil (1) L 6 12:33

John L Louie Trejo (34) L vs.
Joe Gibbs Terry Sear (47) W 13:17

John V Dan O (4) W vs.
Moughan Tom Naatz (46) L 5 15:52

Justin Beckman Sponge (42) W vs.
Chris Weatherly Bones (39) L 6 17:27

Lisa Miller DP (19) L vs.
Pero Shitty (29) W 2 15:40

Melcher Rich Lowell (40) W vs.
Seabass Juanita Sears (56) L 7 11:09

Papi Kevin Casey (12) L vs.
Jr Tina K (60) W 18:23

Winners 2

Darren Eilerson Jeff H (24) W vs.
Budha Will Buck (8) L 5 23:53

David Stelzig Tom Fueller (37) L vs.
Scott F Hodge (21) W 7 25:56

Eddy Feller Han (20) L vs.
Justino H Josh L (36) W 2 21:26

Johnny J James Mcconnell (33) W vs.
Ashley M Drew Whitton (16) L 3 28:27

Laudon Ant (58) L vs.
Wiggles David Lawrence (10) W 32:54

Nick Romen Mike H (43) L vs.
Micheal OBrien George Knuth (27) W 4 29:26

Squirrel Joe Schwantas (15) L vs.
Matt Harris Pete Wilson (2) W 1 26:31

Stach Bam Bam (35) L vs.
Yoshi Dan Toutant (51) W 8 32:47

Elimination 2

Ben Peterson Alex (57) L vs.
Chris Weatherly Bones (39) W 3 20:43

Brady F Jake H (44) W vs.
Jamie Neilon Justin Kahnert (11) L 2 14:33

Dawg Amber Carlson (13) L vs.
Lisa Miller DP (19) W 7 14:50

Eric Schuebel Jouppi (50) W vs.
Joe D 4Y (17) L 8 13:51

Haluptzok Mrs. Lane (32) L vs.
John L Louie Trejo (34) W 17:17

Jena M Woody (30) L vs.
John V Dan O (4) W 1 14:33

Joe Jones Shark (28) L vs.
SnowBunny Dale Jr (59) W 5 13:21

Jon Griser Corey Loren (7) L vs.
Melcher Rich Lowell (40) W 4 12:05

Magoo Brian Chapman (48) L vs.
Joe Gibbs Terry Sear (47) W 6 15:58

Marky Mark Eris Sikveland (55) L vs.
Seabass Juanita Sears (56) W 8 14:54

Mike Guthrie Ray Hallas (9) L vs.
Justin Beckman Sponge (42) W 6 15:42

Moughan Tom Naatz (46) W vs.
BP Kevin Ralston (52) L 28:14

Pat G Sheriff (31) L vs.
Brad Bennet Devil (1) W 7 11:08

Pero Shitty (29) W vs.
Emily Lowell Dusty S (3) L 11:39

Elimination 1

(bye) (62) L vs.
Jena M Woody (30) W 06:28

(bye) (64) L vs.
Haluptzok Mrs. Lane (32) W 31:36

Ben Anderson Charlie M (38) L vs.
Rich McKusick Les L (6) W 1 11:23

Brady F Jake H (44) W vs.
Tish S Dave Hallas (53) L 11:52

Caitlin B Kirsten N (23) L vs.
Marky Mark Eris Sikveland (55) W 4 32:16

Dawg Amber Carlson (13) W vs.
Tami Lein Matt Miller (45) L 16:46

Eric Schuebel Jouppi (50) W vs.
Klutch Drew C (18) L 6 33:26

John H Katie Wilson (25) L vs.
Ben Peterson Alex (57) W 2 11:39

Jon Griser Corey Loren (7) W vs.
Lacy B TT (26) L 7 10:58

Kristyn J Jody Simon (5) L vs.
Joe Jones Shark (28) W 7 14:18

Kron Joyce Griser (54) W vs.
Matt Jones Warden (22) L 2 10:22

Magoo Brian Chapman (48) W vs.
Marcus Higgins Jenni Wegwerth (49) L 5 11:51

Mike Guthrie Ray Hallas (9) W vs.
A Frow Laura Thorson (41) L 8 13:04

Moughan Tom Naatz (46) W vs.
Heidi D Hitman (14) L 1 13:11

Pat G Sheriff (31) W vs.
(bye) (63) L 44:32

Pero Shitty (29) W vs.
Tracey Neilon Tissue (61) L 4 19:39

Winners 1

BP Kevin Ralston (52) L vs.
Eddy Feller Han (20) W 2 34:50

Brad Bennet Devil (1) L vs.
Johnny J James Mcconnell (33) W 5 27:50

Jamie Neilon Justin Kahnert (11) L vs.
Nick Romen Mike H (43) W 14:20

Joe D 4Y (17) L vs.
Ashley M Drew Whitton (16) W 8 33:42

John L Louie Trejo (34) L vs.
Matt Harris Pete Wilson (2) W 3 22:54

Jr Tina K (60) L vs.
David Stelzig Tom Fueller (37) W 1 14:21

Justin Beckman Sponge (42) L vs.
Wiggles David Lawrence (10) W 22:27

Justino H Josh L (36) W vs.
John V Dan O (4) L 15:49

Laudon Ant (58) W vs.
Chris Weatherly Bones (39) L 6 27:28

Lisa Miller DP (19) L vs.
Yoshi Dan Toutant (51) W 7 19:34

Melcher Rich Lowell (40) L vs.
Budha Will Buck (8) W 4 31:08

Micheal OBrien George Knuth (27) W vs.
SnowBunny Dale Jr (59) L 5 22:22

Seabass Juanita Sears (56) L vs.
Darren Eilerson Jeff H (24) W 3 16:26

Squirrel Joe Schwantas (15) W vs.
Joe Gibbs Terry Sear (47) L 24:54

Round 1

(bye) (63) L vs.
Matt Harris Pete Wilson (2) W 47:04

A Frow Laura Thorson (41) L vs.
Darren Eilerson Jeff H (24) W 7 28:04

Ben Peterson Alex (57) L vs.
Budha Will Buck (8) W 5 25:33

Brad Bennet Devil (1) W vs.
(bye) (64) L 47:04

Caitlin B Kirsten N (23) L vs.
Justin Beckman Sponge (42) W 22:07

Chris Weatherly Bones (39) W vs.
Lacy B TT (26) L 2 26:15

David Stelzig Tom Fueller (37) W vs.
Joe Jones Shark (28) L 6 26:50

Dawg Amber Carlson (13) L vs.
BP Kevin Ralston (52) W 8 55:30

Emily Lowell Dusty S (3) W vs.
(bye) (62) L 47:04

Jamie Neilon Justin Kahnert (11) W vs.
Kron Joyce Griser (54) L 3 35:38

Joe D 4Y (17) W vs.
Magoo Brian Chapman (48) L 1 28:14

Joe Gibbs Terry Sear (47) W vs.
Klutch Drew C (18) L 38:42

John H Katie Wilson (25) L vs.
Melcher Rich Lowell (40) W 4 29:43

Johnny J James Mcconnell (33) W vs.
Haluptzok Mrs. Lane (32) L 21:35

Jon Griser Corey Loren (7) L vs.
Laudon Ant (58) W 5 19:26

Kristyn J Jody Simon (5) L vs.
Jr Tina K (60) W 2 38:04

Lisa Miller DP (19) W vs.
Moughan Tom Naatz (46) L 6 19:44

Marcus Higgins Jenni Wegwerth (49) L vs.
Ashley M Drew Whitton (16) W 7 17:26

Marky Mark Eris Sikveland (55) L vs.
Wiggles David Lawrence (10) W 1 18:00

Micheal OBrien George Knuth (27) W vs.
Ben Anderson Charlie M (38) L 4 34:38

Mike Guthrie Ray Hallas (9) L vs.
Seabass Juanita Sears (56) W 3 23:25

Nick Romen Mike H (43) W vs.
Matt Jones Warden (22) L 17:33

Pat G Sheriff (31) L vs.
John L Louie Trejo (34) W 12:52

Pero Shitty (29) L vs.
Justino H Josh L (36) W 5 18:23

Scott F Hodge (21) W vs.
Brady F Jake H (44) L 7 18:25

SnowBunny Dale Jr (59) W vs.
Rich McKusick Les L (6) L 1 27:52

Squirrel Joe Schwantas (15) W vs.
Eric Schuebel Jouppi (50) L 6 25:38

Stach Bam Bam (35) W vs.
Jena M Woody (30) L 8 22:55

Tami Lein Matt Miller (45) L vs.
Eddy Feller Han (20) W 16:34

Tish S Dave Hallas (53) L vs.
Papi Kevin Casey (12) W 33:31

Tracey Neilon Tissue (61) L vs.
John V Dan O (4) W 3 37:32

Yoshi Dan Toutant (51) W vs.
Heidi D Hitman (14) L 5 14:14

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20