Cherry Bomb Mens Singles Cricket 6/25/17

Updated 5:34am

None.

None.

Bill Whitley
(bye)
Corey Knowles
Board 1
AJ Davis
Bryce Tolbert
(bye)
(bye)
Wayne Copeland
David Travers
(bye)
(bye)
Keith Switzer
Scott Tarr
(bye)
(bye)
Adam Hepburn
John Beard
(bye)
(bye)
Todd LaManna
Wayne Greer
(bye)
(bye)
Robin Albury
Mike Neuman
(bye)
(bye)
Tony Mosley
Danny Rimmer
(bye)
(bye)
Brandon Asato
Ernie Shafer
(bye)
Daniel DeCelles
Board 25
James Furlong
Danny Pace
(bye)
(bye)
David Tillery
Arij Larkin
(bye)
(bye)
Robert Schimansky
James Taylor
(bye)
(bye)
Alex Heffner
Mike Comiskey
(bye)
(bye)
Eric Sickler
Michael Moss
(bye)
(bye)
Paul Friedrich
Zachary Monster
(bye)
(bye)
Robert Mitchell
Joe Slivan
Board 9
Al Landers
(bye)
Michael Rannazzisi
Adam Da Costa
(bye)
Shaun Brown
Board 27
Aaron Campbell
Jeff Burke
(bye)
(bye)
David Smith
Paul Warren
(bye)
(bye)
Brian Lewis
Jim Widmayer
(bye)
(bye)
Jesse Gore
John Brogan
(bye)
(bye)
Joey Corman
Joe Cheney
(bye)
(bye)
Romy Diana
Ronnie Lott
(bye)
(bye)
Norman Madhoo
Scott Heffner
Board 6
Daniel Hisaw
(bye)
Dennis Bullock
Tucker Davey
(bye)
(bye)
George Donovan
David Llerena
(bye)
(bye)
Andy Bowers
James Walkin
(bye)
(bye)
Peter Breton
Dave Blalock
(bye)
(bye)
Tim Adams
Ron Coricelli
(bye)
(bye)
Chris Cherry
Mark Meares
(bye)
(bye)
Daryl Doresett
Jason Belland
(bye)
(bye)
Gary Horn
Scott Deas
Board 1
Harold Daigle
(bye)
Steve Glass
Bill Whitley
Board 29
AJ Davis
Bryce Tolbert
Board 20
Wayne Copeland
David Travers
Board 27
Keith Switzer
Scott Tarr
Board 18
Adam Hepburn
John Beard
Board 31
Todd LaManna
Wayne Greer
Board 17
Robin Albury
Mike Neuman
Board 5
Tony Mosley
Danny Rimmer
Board 23
Brandon Asato
Ernie Shafer
Board 26
James Furlong
Danny Pace
Board 20
David Tillery
Arij Larkin
Board 4
Robert Schimansky
James Taylor
Board 28
Alex Heffner
Mike Comiskey
Board 1
Eric Sickler
Michael Moss
Board 19
Paul Friedrich
Zachary Monster
Board 6
Robert Mitchell
Joe Slivan
Board 11
Michael Rannazzisi
Adam Da Costa
Board 19
Aaron Campbell
Jeff Burke
Board 11
David Smith
Paul Warren
Board 7
Brian Lewis
Jim Widmayer
Board 11
Jesse Gore
John Brogan
Board 16
Joey Corman
Joe Cheney
Board 4
Romy Diana
Ronnie Lott
Board 9
Norman Madhoo
Daniel Hisaw
Board 26
Dennis Bullock
Tucker Davey
Board 16
George Donovan
David Llerena
Board 29
Andy Bowers
James Walkin
Board 30
Peter Breton
Dave Blalock
Board 8
Tim Adams
Ron Coricelli
Board 23
Chris Cherry
Mark Meares
Board 28
Daryl Doresett
Jason Belland
Board 32
Gary Horn
Scott Deas
Board 22
Steve Glass
AJ Davis
Board 10
Wayne Copeland
David Travers
Board 13
Scott Tarr
John Beard
Board 10
Robin Albury
Mike Neuman
Board 2
Brandon Asato
James Furlong
Board 19
Danny Pace
Arij Larkin
Board 14
James Taylor
Mike Comiskey
Board 14
Paul Friedrich
Robert Mitchell
Board 5
Joe Slivan
Adam Da Costa
Board 18
Jeff Burke
Brian Lewis
Board 16
Jim Widmayer
John Brogan
Board 7
Joe Cheney
Norman Madhoo
Board 6
Daniel Hisaw
Tucker Davey
Board 12
David Llerena
James Walkin
Board 5
Tim Adams
Ron Coricelli
Board 5
Mark Meares
Jason Belland
Board 20
Scott Deas
Wayne Copeland
Board 4
Scott Tarr
John Beard
Board 9
Brandon Asato
Danny Pace
Board 20
James Taylor
Paul Friedrich
Board 18
Joe Slivan
Adam Da Costa
Board 14
Jim Widmayer
Joe Cheney
Board 11
Norman Madhoo
David Llerena
Board 16
James Walkin
Mark Meares
Board 13
Jason Belland
Wayne Copeland
Board 13
Brandon Asato
Danny Pace
Board 10
Joe Slivan
Jim Widmayer
Board 10
Joe Cheney
James Walkin
Board 7
Jason Belland
Brandon Asato
Board 11
Danny Pace
Jim Widmayer
Board 14
James Walkin
Brandon Asato
Board 12
Jim Widmayer
Jim Widmayer

Final

Brandon Asato L vs.
Jim Widmayer W Board 12 18:58

Semi-finals

Brandon Asato W vs.
Danny Pace L Board 11 18:40

Jim Widmayer W vs.
James Walkin L Board 14 23:34

Quarter-finals

Danny Pace W vs.
Joe Slivan L Board 10 22:38

James Walkin W vs.
Jason Belland L Board 7 20:11

Jim Widmayer W vs.
Joe Cheney L Board 10 10:51

Wayne Copeland L vs.
Brandon Asato W Board 13 34:48

Round 4

Adam Da Costa L vs.
Jim Widmayer W Board 14 09:55

Danny Pace W vs.
James Taylor L Board 20 17:06

David Llerena L vs.
James Walkin W Board 16 34:23

Joe Cheney W vs.
Norman Madhoo L Board 11 22:13

John Beard L vs.
Brandon Asato W Board 9 44:16

Mark Meares L vs.
Jason Belland W Board 13 24:47

Paul Friedrich L vs.
Joe Slivan W Board 18 29:16

Wayne Copeland W vs.
Scott Tarr L Board 4 23:35

Round 3

Adam Da Costa W vs.
Jeff Burke L Board 18 23:47

AJ Davis L vs.
Wayne Copeland W Board 10 25:23

Arij Larkin L vs.
James Taylor W Board 14 26:18

Brian Lewis L vs.
Jim Widmayer W Board 16 24:22

David Travers L vs.
Scott Tarr W Board 13 00:10

James Furlong L vs.
Danny Pace W Board 19 18:44

James Walkin W vs.
Tim Adams L Board 5 18:38

Jason Belland W vs.
Scott Deas L Board 20 17:07

John Beard W vs.
Robin Albury L Board 10 17:36

John Brogan L vs.
Joe Cheney W Board 7 20:38

Mike Comiskey L vs.
Paul Friedrich W Board 14 20:44

Mike Neuman L vs.
Brandon Asato W Board 2 21:15

Norman Madhoo W vs.
Daniel Hisaw L Board 6 19:37

Robert Mitchell L vs.
Joe Slivan W Board 5 27:01

Ron Coricelli L vs.
Mark Meares W Board 5 20:38

Tucker Davey L vs.
David Llerena W Board 12 18:58

Round 2

Adam Da Costa W vs.
Aaron Campbell L Board 19 46:03

Arij Larkin W vs.
Robert Schimansky L Board 4 34:19

Bill Whitley L vs.
AJ Davis W Board 29 18:55

Bryce Tolbert L vs.
Wayne Copeland W Board 20 36:45

Daniel Hisaw W vs.
Dennis Bullock L Board 26 45:29

Danny Pace W vs.
David Tillery L Board 20 46:05

Danny Rimmer L vs.
Brandon Asato W Board 23 16:22

Dave Blalock L vs.
Tim Adams W Board 8 24:35

David Llerena W vs.
Andy Bowers L Board 29 58:28

David Travers W vs.
Keith Switzer L Board 27 17:41

Ernie Shafer L vs.
James Furlong W Board 26 17:41

James Taylor W vs.
Alex Heffner L Board 28 15:38

James Walkin W vs.
Peter Breton L Board 30 29:21

Jason Belland W vs.
Gary Horn L Board 32 40:30

Jeff Burke W vs.
David Smith L Board 11 40:23

Jim Widmayer W vs.
Jesse Gore L Board 11 13:43

Joe Cheney W vs.
Romy Diana L Board 4 20:49

Joe Slivan W vs.
Michael Rannazzisi L Board 11 33:39

John Beard W vs.
Todd LaManna L Board 31 34:27

John Brogan W vs.
Joey Corman L Board 16 21:54

Mark Meares W vs.
Daryl Doresett L Board 28 00:07

Michael Moss L vs.
Paul Friedrich W Board 19 00:06

Mike Comiskey W vs.
Eric Sickler L Board 1 26:19

Mike Neuman W vs.
Tony Mosley L Board 5 26:45

Paul Warren L vs.
Brian Lewis W Board 7 46:38

Ron Coricelli W vs.
Chris Cherry L Board 23 31:19

Ronnie Lott L vs.
Norman Madhoo W Board 9 25:09

Scott Deas W vs.
Steve Glass L Board 22 23:38

Scott Tarr W vs.
Adam Hepburn L Board 18 24:14

Tucker Davey W vs.
George Donovan L Board 16 29:54

Wayne Greer L vs.
Robin Albury W Board 17 27:23

Zachary Monster L vs.
Robert Mitchell W Board 6 28:37

Round 1

Corey Knowles L vs.
AJ Davis W Board 1 00:08

Daniel DeCelles L vs.
James Furlong W Board 25 41:54

Joe Slivan W vs.
Al Landers L Board 9 27:25

Scott Deas W vs.
Harold Daigle L Board 1 27:17

Scott Heffner L vs.
Daniel Hisaw W Board 6 43:07

Shaun Brown L vs.
Aaron Campbell W Board 27 39:34

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20