Southern Elite

Updated 1:37pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

WAWG
(bye)
Mesicans
8
Fletchers Corn Dogs
Ebner
(bye)
(bye)
OOF
Rodgers
(bye)
Burkey/ Hill
1
Marshall
Millstid 2
10
Team Havock
(bye)
Matthews
Pure Adreniline
(bye)
Hutson Jr
4
Wilson 2
Whahooooo
(bye)
(bye)
Bubba Kerry
Pace
(bye)
(bye)
Horan/ledezma
Mulkey 2
4
Scrubs
(bye)
Neighbors
SE
(bye)
Weston’s Parents
12
Pihranas
Valerius
(bye)
(bye)
Giddens 1
Chapman
(bye)
Villaneuva 2
12
Gonzales 1
KJ Agnew
5
Hutson
(bye)
Big Barts
Halbert
(bye)
TLG
7
Caldwell
Wolverines
10
Team Sinclair
(bye)
Millstid 1
Baran
(bye)
(bye)
Poyner
Webb
11
Zebras
(bye)
Big Tyners
Ben Lopez/ D Lopez
(bye)
Cowboys
11
D Lucas
Cochran
(bye)
(bye)
Evans
Villanueva 1
(bye)
Wilson
7
Holmes
Underdogs
5
Berger
(bye)
Giddens 2
Nieto Friesenhahn
(bye)
Team Easton
2
Team Patrick
Calver Leyhe
(bye)
(bye)
Haleys Team
Longhorns
(bye)
(bye)
Todd Barton
Barela Stroope
6
Brown Grisham
(bye)
XD
Hortman
(bye)
Thomas
3
Gonzales 2
Gilliand
(bye)
(bye)
Big Ballers
Parrish
(bye)
(bye)
Team Smiths
Zaboroski Sweeny
2
Payne
(bye)
Ho Jo
Rose Luck
(bye)
Prospects
9
Cruz
Mulkey 1
8
Long Ballers
(bye)
Mh Teague
Cannon
(bye)
(bye)
George Todd
Stir Fry
1
Team Milner
(bye)
Melms
WAWG
A
1
Mesicans
Ebner
B
2
OOF
Rodgers
C
3
Burkey/ Hill
Team Havock
D
2
Matthews
Pure Adreniline
E
4
Wilson 2
Whahooooo
F
8
Bubba Kerry
Pace
G
11
Horan/ledezma
Scrubs
H
10
Neighbors
SE
I
6
Weston’s Parents
Valerius
J
3
Giddens 1
Chapman
K
5
Villaneuva 2
Hutson
L
11
Big Barts
Halbert
M
9
Caldwell
Team Sinclair
N
11
Millstid 1
Baran
O
5
Poyner
Zebras
P
6
Big Tyners
Ben Lopez/ D Lopez
Q
10
Cowboys
Cochran
R
7
Evans
Villanueva 1
S
5
Holmes
Underdogs
T
1
Giddens 2
Nieto Friesenhahn
U
6
Team Easton
Calver Leyhe
V
10
Haleys Team
Longhorns
W
2
Todd Barton
Brown Grisham
X
2
XD
Hortman
Y
4
Gonzales 2
Gilliand
Z
4
Big Ballers
Parrish
AA
12
Team Smiths
Zaboroski Sweeny
AB
12
Ho Jo
Rose Luck
AC
3
Cruz
Mulkey 1
AD
10
Mh Teague
Cannon
AE
1
George Todd
Team Milner
AF
7
Melms
Mesicans
AG
8
OOF
Burkey/ Hill
AH
12
Team Havock
Pure Adreniline
AI
11
Bubba Kerry
Horan/ledezma
AJ
7
Neighbors
Weston’s Parents
AK
4
Valerius
Chapman
AL
10
Big Barts
Caldwell
AM
11
Millstid 1
Baran
AN
10
Zebras
Cowboys
AO
7
Evans
Villanueva 1
AP
12
Underdogs
Nieto Friesenhahn
AQ
6
Calver Leyhe
Todd Barton
AR
5
Brown Grisham
Hortman
AS
1
Big Ballers
Parrish
AT
11
Zaboroski Sweeny
Cruz
AU
9
Mulkey 1
George Todd
AV
11
Team Milner
OOF
AW
1
Team Havock
Pure Adreniline
AX
7
Neighbors
Weston’s Parents
AY
3
Chapman
Millstid 1
AZ
7
Zebras
Cowboys
BA
12
Underdogs
Calver Leyhe
BB
4
Brown Grisham
Hortman
BC
10
Zaboroski Sweeny
Mulkey 1
BD
10
Team Milner
Team Havock
BE
3
Neighbors
Chapman
BF
12
Millstid 1
Cowboys
BG
8
Brown Grisham
Zaboroski Sweeny
BH
3
Team Milner
Team Havock
BI
3
Chapman
Cowboys
BJ
2
Zaboroski Sweeny
Team Havock
BK
9
Cowboys
Team Havock
8
Neighbors
Team Havock
(bye)
Fletchers Corn Dogs
(bye)
(bye)
(bye)
Marshall
Millstid 2
(bye)
(bye)
Hutson Jr
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Mulkey 2
(bye)
(bye)
Pihranas
(bye)
(bye)
(bye)
Gonzales 1
KJ Agnew
(bye)
(bye)
TLG
Wolverines
(bye)
(bye)
(bye)
Webb
(bye)
(bye)
D Lucas
(bye)
(bye)
(bye)
Wilson
Berger
(bye)
(bye)
Team Patrick
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Barela Stroope
(bye)
(bye)
Thomas
(bye)
(bye)
(bye)
(bye)
Payne
(bye)
(bye)
Prospects
Long Ballers
(bye)
(bye)
(bye)
Stir Fry
(bye)
Fletchers Corn Dogs
AF
3
Melms
(bye)
AE
Cannon
Marshall
AD
10
Mh Teague
Millstid 2
AC
11
Rose Luck
Hutson Jr
AB
3
Ho Jo
(bye)
AA
Team Smiths
(bye)
Z
Gilliand
Mulkey 2
Y
4
Gonzales 2
Pihranas
X
1
XD
(bye)
W
Longhorns
Gonzales 1
V
7
Haleys Team
KJ Agnew
U
6
Team Easton
TLG
T
9
Giddens 2
Wolverines
S
11
Holmes
(bye)
R
Cochran
Webb
Q
1
Ben Lopez/ D Lopez
D Lucas
P
7
Big Tyners
(bye)
O
Poyner
Wilson
N
7
Team Sinclair
Berger
M
9
Halbert
Team Patrick
L
12
Hutson
(bye)
K
Villaneuva 2
(bye)
J
Giddens 1
Barela Stroope
I
2
SE
Thomas
H
2
Scrubs
(bye)
G
Pace
(bye)
F
Whahooooo
Payne
E
5
Wilson 2
Prospects
D
8
Matthews
Long Ballers
C
8
Rodgers
(bye)
B
Ebner
Stir Fry
A
6
WAWG
Melms
5
Cannon
Marshall
5
Millstid 2
Hutson Jr
12
Team Smiths
Gilliand
2
Gonzales 2
XD
5
Longhorns
Gonzales 1
6
KJ Agnew
Giddens 2
1
Holmes
Cochran
4
Webb
D Lucas
1
Poyner
Wilson
8
Berger
Hutson
7
Villaneuva 2
Giddens 1
3
Barela Stroope
Scrubs
2
Pace
Whahooooo
3
Payne
Matthews
6
Long Ballers
Ebner
8
WAWG
Melms
AN
12
Baran
Millstid 2
AM
5
Caldwell
Team Smiths
AL
1
Big Barts
Gonzales 2
AK
11
Valerius
XD
AJ
9
Horan/ledezma
KJ Agnew
AI
6
Bubba Kerry
Holmes
AH
2
Burkey/ Hill
Cochran
AG
10
Mesicans
D Lucas
AV
7
George Todd
Wilson
AU
2
Cruz
Villaneuva 2
AT
8
Parrish
Barela Stroope
AS
3
Big Ballers
Pace
AR
9
Todd Barton
Whahooooo
AQ
11
Nieto Friesenhahn
Long Ballers
AP
4
Villanueva 1
WAWG
AO
8
Evans
Melms
9
Millstid 2
Team Smiths
5
Gonzales 2
Horan/ledezma
6
KJ Agnew
Holmes
1
Mesicans
George Todd
4
Wilson
Parrish
4
Barela Stroope
Todd Barton
2
Nieto Friesenhahn
Long Ballers
2
WAWG
Millstid 2
BD
6
Mulkey 1
Team Smiths
BC
10
Hortman
Horan/ledezma
BB
10
Calver Leyhe
Holmes
BA
1
Underdogs
George Todd
AZ
3
Zebras
Parrish
AY
9
Weston’s Parents
Nieto Friesenhahn
AX
11
Pure Adreniline
WAWG
AW
5
OOF
Millstid 2
6
Team Smiths
Horan/ledezma
4
Holmes
George Todd
10
Parrish
Nieto Friesenhahn
7
OOF
Millstid 2
BF
4
Millstid 1
Holmes
BE
5
Neighbors
George Todd
BH
8
Team Milner
OOF
BG
11
Brown Grisham
Millstid 2
1
Neighbors
George Todd
2
Brown Grisham
Neighbors
BJ
3
Zaboroski Sweeny
George Todd
BI
7
Chapman
Neighbors
4
George Todd
Neighbors
BK
2
Cowboys
Neighbors

1st

  Team Havock

2nd

  Neighbors

3rd

  Cowboys

4th

  George Todd

5th

  Zaboroski Sweeny

  Chapman

7th

  Millstid 2

  Brown Grisham

9th

  Millstid 1

  Holmes

  Team Milner

  OOF

13th

  Team Smiths

  Horan/ledezma

  Parrish

  Nieto Friesenhahn

17th

  Mulkey 1

  Hortman

  Calver Leyhe

  Underdogs

  Zebras

  Weston’s Parents

  Pure Adreniline

  WAWG

25th

  Melms

  Gonzales 2

  KJ Agnew

  Mesicans

  Wilson

  Barela Stroope

  Todd Barton

  Long Ballers

33th

  Baran

  Caldwell

  Big Barts

  Valerius

  XD

  Bubba Kerry

  Burkey/ Hill

  Cochran

  D Lucas

  Cruz

  Villaneuva 2

  Big Ballers

  Pace

  Whahooooo

  Villanueva 1

  Evans

49th

  Cannon

  Marshall

  Hutson Jr

  Gilliand

  Longhorns

  Gonzales 1

  Giddens 2

  Webb

  Poyner

  Berger

  Hutson

  Giddens 1

  Scrubs

  Payne

  Matthews

  Ebner

65th

  Fletchers Corn Dogs

  Mh Teague

  Rose Luck

  Ho Jo

  Mulkey 2

  Pihranas

  Haleys Team

  Team Easton

  TLG

  Wolverines

  Ben Lopez/ D Lopez

  Big Tyners

  Team Sinclair

  Halbert

  Team Patrick

  SE

  Thomas

  Wilson 2

  Prospects

  Rodgers

  Stir Fry

Final

Team Havock W vs.
Neighbors L 8 00:09

Elimination Final

Neighbors W vs.
Cowboys L 2 09:33

Elimination Semi-final

Neighbors W vs.
George Todd L 4 22:44

Winners Final

Team Havock W vs.
Cowboys L 9 08:12

Elimination 10

George Todd W vs.
Chapman L 7 08:26

Neighbors W vs.
Zaboroski Sweeny L 3 06:14

Elimination 9

George Todd W vs.
Brown Grisham L 2 09:17

Millstid 2 L vs.
Neighbors W 1 07:25

Winners Semi-finals

Cowboys W vs.
Zaboroski Sweeny L 2 07:27

Team Havock W vs.
Chapman L 3 07:34

Elimination 8

George Todd W vs.
Team Milner L 8 11:51

Holmes L vs.
Neighbors W 5 09:10

Millstid 2 W vs.
Millstid 1 L 4 02:18

OOF L vs.
Brown Grisham W 11 14:44

Elimination 7

George Todd W vs.
Parrish L 10 11:18

Horan/ledezma L vs.
Holmes W 4 07:09

Millstid 2 W vs.
Team Smiths L 6 10:56

Nieto Friesenhahn L vs.
OOF W 7 15:57

Winners 4

Chapman W vs.
Millstid 1 L 12 16:04

Cowboys W vs.
Brown Grisham L 8 13:24

Team Havock W vs.
Neighbors L 3 08:33

Zaboroski Sweeny W vs.
Team Milner L 3 06:46

Elimination 6

George Todd W vs.
Zebras L 3 04:38

Holmes W vs.
Underdogs L 1 06:26

Horan/ledezma W vs.
Calver Leyhe L 10 13:54

Millstid 2 W vs.
Mulkey 1 L 6 17:12

Nieto Friesenhahn W vs.
Pure Adreniline L 11 23:21

Parrish W vs.
Weston’s Parents L 9 09:14

Team Smiths W vs.
Hortman L 10 07:28

WAWG L vs.
OOF W 5 07:28

Elimination 5

George Todd W vs.
Wilson L 4 06:32

Holmes W vs.
Mesicans L 1 06:01

Horan/ledezma W vs.
KJ Agnew L 6 07:03

Long Ballers L vs.
WAWG W 2 11:02

Melms L vs.
Millstid 2 W 9 10:17

Parrish W vs.
Barela Stroope L 4 12:21

Team Smiths W vs.
Gonzales 2 L 5 08:29

Todd Barton L vs.
Nieto Friesenhahn W 2 08:20

Winners 3

Calver Leyhe L vs.
Brown Grisham W 4 11:40

Cowboys W vs.
Underdogs L 12 09:31

Hortman L vs.
Zaboroski Sweeny W 10 06:54

Millstid 1 W vs.
Zebras L 7 08:25

Mulkey 1 L vs.
Team Milner W 10 06:36

OOF L vs.
Team Havock W 1 07:50

Pure Adreniline L vs.
Neighbors W 7 10:54

Weston’s Parents L vs.
Chapman W 3 06:57

Elimination 4

Barela Stroope W vs.
Big Ballers L 3 15:14

Cochran L vs.
Mesicans W 10 09:06

D Lucas L vs.
George Todd W 7 07:42

Gonzales 2 W vs.
Valerius L 11 09:35

Holmes W vs.
Burkey/ Hill L 2 05:33

KJ Agnew W vs.
Bubba Kerry L 6 08:33

Long Ballers W vs.
Villanueva 1 L 4 11:26

Melms W vs.
Baran L 12 11:14

Millstid 2 W vs.
Caldwell L 5 09:12

Pace L vs.
Todd Barton W 9 11:19

Team Smiths W vs.
Big Barts L 1 07:33

Villaneuva 2 L vs.
Parrish W 8 27:41

WAWG W vs.
Evans L 8 05:34

Whahooooo L vs.
Nieto Friesenhahn W 11 15:59

Wilson W vs.
Cruz L 2 08:24

XD L vs.
Horan/ledezma W 9 07:30

Elimination 3

Cochran W vs.
Webb L 4 09:18

D Lucas W vs.
Poyner L 1 09:31

Ebner L vs.
WAWG W 8 06:44

Giddens 1 L vs.
Barela Stroope W 3 10:48

Giddens 2 L vs.
Holmes W 1 08:35

Gilliand L vs.
Gonzales 2 W 2 10:06

Gonzales 1 L vs.
KJ Agnew W 6 10:12

Hutson L vs.
Villaneuva 2 W 7 09:10

Hutson Jr L vs.
Team Smiths W 12 05:00

Marshall L vs.
Millstid 2 W 5 13:43

Matthews L vs.
Long Ballers W 6 14:20

Melms W vs.
Cannon L 5 09:15

Scrubs L vs.
Pace W 2 14:04

Whahooooo W vs.
Payne L 3 18:27

Wilson W vs.
Berger L 8 10:25

XD W vs.
Longhorns L 5 08:51

Winners 2

Baran L vs.
Zebras W 10 06:49

Burkey/ Hill L vs.
Team Havock W 12 07:37

Caldwell L vs.
Millstid 1 W 11 09:59

Chapman W vs.
Big Barts L 10 06:47

Cowboys W vs.
Evans L 7 09:51

Cruz L vs.
Mulkey 1 W 9 10:50

George Todd L vs.
Team Milner W 11 06:45

Horan/ledezma L vs.
Neighbors W 7 10:19

Hortman W vs.
Big Ballers L 1 12:22

Mesicans L vs.
OOF W 8 06:35

Nieto Friesenhahn L vs.
Calver Leyhe W 6 16:09

Parrish L vs.
Zaboroski Sweeny W 11 14:49

Pure Adreniline W vs.
Bubba Kerry L 11 06:28

Todd Barton L vs.
Brown Grisham W 5 06:49

Villanueva 1 L vs.
Underdogs W 12 13:17

Weston’s Parents W vs.
Valerius L 4 16:23

Elimination 2

Barela Stroope W vs.
SE L 2 12:12

Berger W vs.
Halbert L 9 10:16

D Lucas W vs.
Big Tyners L 7 05:30

Fletchers Corn Dogs L vs.
Melms W 3 11:47

Gonzales 1 W vs.
Haleys Team L 7 04:48

Hutson Jr W vs.
Ho Jo L 3 08:36

KJ Agnew W vs.
Team Easton L 6 09:04

Long Ballers W vs.
Rodgers L 8 11:58

Marshall W vs.
Mh Teague L 10 09:03

Millstid 2 W vs.
Rose Luck L 11 07:47

Mulkey 2 L vs.
Gonzales 2 W 4 11:45

Payne W vs.
Wilson 2 L 5 12:06

Pihranas L vs.
XD W 1 14:52

Prospects L vs.
Matthews W 8 10:42

Stir Fry L vs.
WAWG W 6 09:13

Team Patrick L vs.
Hutson W 12 28:11

Thomas L vs.
Scrubs W 2 12:20

TLG L vs.
Giddens 2 W 9 33:35

Webb W vs.
Ben Lopez/ D Lopez L 1 08:35

Wilson W vs.
Team Sinclair L 7 12:47

Wolverines L vs.
Holmes W 11 06:13

Winners 1

Baran W vs.
Poyner L 5 11:34

Ben Lopez/ D Lopez L vs.
Cowboys W 10 09:54

Brown Grisham W vs.
XD L 2 08:10

Calver Leyhe W vs.
Haleys Team L 10 11:20

Cannon L vs.
George Todd W 1 06:32

Chapman W vs.
Villaneuva 2 L 5 08:08

Cochran L vs.
Evans W 7 17:25

Ebner L vs.
OOF W 2 05:33

Gilliand L vs.
Big Ballers W 4 09:34

Halbert L vs.
Caldwell W 9 12:57

Hortman W vs.
Gonzales 2 L 4 29:02

Hutson L vs.
Big Barts W 11 09:27

Longhorns L vs.
Todd Barton W 2 07:32

Mulkey 1 W vs.
Mh Teague L 10 19:08

Nieto Friesenhahn W vs.
Team Easton L 6 08:51

Pace L vs.
Horan/ledezma W 11 11:21

Parrish W vs.
Team Smiths L 12 10:56

Pure Adreniline W vs.
Wilson 2 L 4 08:40

Rodgers L vs.
Burkey/ Hill W 3 03:25

Rose Luck L vs.
Cruz W 3 11:59

Scrubs L vs.
Neighbors W 10 06:43

SE L vs.
Weston’s Parents W 6 07:17

Team Havock W vs.
Matthews L 2 04:33

Team Milner W vs.
Melms L 7 09:21

Team Sinclair L vs.
Millstid 1 W 11 09:38

Underdogs W vs.
Giddens 2 L 1 13:12

Valerius W vs.
Giddens 1 L 3 18:13

Villanueva 1 W vs.
Holmes L 5 07:47

WAWG L vs.
Mesicans W 1 07:23

Whahooooo L vs.
Bubba Kerry W 8 09:50

Zaboroski Sweeny W vs.
Ho Jo L 12 08:36

Zebras W vs.
Big Tyners L 6 08:49

Round 1

Barela Stroope L vs.
Brown Grisham W 6 20:07

Burkey/ Hill W vs.
Marshall L 1 09:36

Cowboys W vs.
D Lucas L 11 14:21

Hutson Jr L vs.
Wilson 2 W 4 15:13

KJ Agnew L vs.
Hutson W 5 10:47

Mesicans W vs.
Fletchers Corn Dogs L 8 10:16

Millstid 2 L vs.
Team Havock W 10 14:13

Mulkey 1 W vs.
Long Ballers L 8 33:54

Mulkey 2 L vs.
Scrubs W 4 07:11

Prospects L vs.
Cruz W 9 24:38

Stir Fry L vs.
Team Milner W 1 08:23

Team Easton W vs.
Team Patrick L 2 13:35

Thomas L vs.
Gonzales 2 W 3 17:07

TLG L vs.
Caldwell W 7 16:08

Underdogs W vs.
Berger L 5 13:12

Villaneuva 2 W vs.
Gonzales 1 L 12 11:11

Webb L vs.
Zebras W 11 09:56

Weston’s Parents W vs.
Pihranas L 12 11:29

Wilson L vs.
Holmes W 7 06:12

Wolverines L vs.
Team Sinclair W 10 11:13

Zaboroski Sweeny W vs.
Payne L 2 11:10

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20