ACO WCC September Rengional

Updated 9:45am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Curt Cristensen
Board 01
Ken Jones 21
Kyles Uncle
Board 04
Jennifer Esakson 7
Jon Richards 15
Board 03
Dave Christensen 21
Lionel Ayhee 17
Board 02
Dan Stokes 21
Rob Matson 21
Board 01
Bob Neitz 9
Erik Esakson 7
Board 04
Kyle Weeks
Blake Demale 12
Board 04
Kepa Ayhee 21
Gary Campbell 5
Board 03
Ron Stokes 21
Ken Jones 21
A
Board 04
Jennifer Esakson 4
Dave Christensen 8
B
Board 04
Dan Stokes 21
Rob Matson 21
C
Board 03
Erik Esakson 4
Kepa Ayhee 21
D
Board 03
Ron Stokes 1
Ken Jones 21
E
Board 01
Dan Stokes 8
Rob Matson 9
F
Board 04
Kepa Ayhee 21
Ken Jones 21
G
Board 01
Kepa Ayhee 15
Ken Jones 21
Board 03
Rob Matson 11
Ken Jones
Curt Cristensen
Board 04
Kyles Uncle
Jon Richards 21
Board 02
Lionel Ayhee 10
Bob Neitz
Board 04
Kyle Weeks
Blake Demale 6
Board 01
Gary Campbell 21
Curt Cristensen 2
D
Board 04
Ron Stokes 21
Jon Richards 21
C
Board 02
Erik Esakson 13
Bob Neitz 17
B
Board 03
Dave Christensen 21
Gary Campbell 21
A
Board 01
Jennifer Esakson 8
Ron Stokes 12
Board 02
Jon Richards 21
Dave Christensen 21
Board 02
Gary Campbell 5
Jon Richards 21
E
Board 03
Dan Stokes 13
Dave Christensen 7
F
Board 02
Rob Matson 21
Jon Richards 16
Board 04
Rob Matson 21
Rob Matson 21
G
Board 02
Kepa Ayhee 17
Rob Matson

1st

  Ken Jones

2nd

  Rob Matson

3rd

  Kepa Ayhee

4th

  Jon Richards

5th

  Dan Stokes

  Dave Christensen

7th

  Ron Stokes

  Gary Campbell

9th

  Curt Cristensen

  Erik Esakson

  Bob Neitz

  Jennifer Esakson

13th

  Kyles Uncle

  Lionel Ayhee

  Kyle Weeks

  Blake Demale

Final

Ken Jones 21 W vs.
Rob Matson 11 L Board 03 18:56

Elimination Final

Rob Matson 21 W vs.
Kepa Ayhee 17 L Board 02 21:49

Elimination Semi-final

Jon Richards 16 L vs.
Rob Matson 21 W Board 04 21:14

Winners Final

Ken Jones 21 W vs.
Kepa Ayhee 15 L Board 01 25:15

Elimination 4

Dave Christensen 7 L vs.
Rob Matson 21 W Board 02 14:48

Jon Richards 21 W vs.
Dan Stokes 13 L Board 03 22:32

Elimination 3

Dave Christensen 21 W vs.
Gary Campbell 5 L Board 02 00:17

Ron Stokes 12 L vs.
Jon Richards 21 W Board 02 21:43

Winners Semi-finals

Ken Jones 21 W vs.
Dan Stokes 8 L Board 01 12:50

Rob Matson 9 L vs.
Kepa Ayhee 21 W Board 04 13:12

Elimination 2

Bob Neitz 17 L vs.
Dave Christensen 21 W Board 03 24:23

Curt Cristensen 2 L vs.
Ron Stokes 21 W Board 04 07:54

Gary Campbell 21 W vs.
Jennifer Esakson 8 L Board 01 17:24

Jon Richards 21 W vs.
Erik Esakson 13 L Board 02 17:16

Elimination 1

Blake Demale 6 L vs.
Gary Campbell 21 W Board 01 11:09

Bob Neitz W vs.
Kyle Weeks L Board 04 00:07

Curt Cristensen W vs.
Kyles Uncle L Board 04 00:06

Jon Richards 21 W vs.
Lionel Ayhee 10 L Board 02 15:10

Winners 1

Dave Christensen 8 L vs.
Dan Stokes 21 W Board 04 13:30

Ken Jones 21 W vs.
Jennifer Esakson 4 L Board 04 12:21

Kepa Ayhee 21 W vs.
Ron Stokes 1 L Board 03 09:49

Rob Matson 21 W vs.
Erik Esakson 4 L Board 03 10:03

Round 1

Blake Demale 12 L vs.
Kepa Ayhee 21 W Board 04 15:55

Curt Cristensen L vs.
Ken Jones 21 W Board 01 07:29

Erik Esakson 7 W vs.
Kyle Weeks L Board 04 00:23

Gary Campbell 5 L vs.
Ron Stokes 21 W Board 03 09:34

Jon Richards 15 L vs.
Dave Christensen 21 W Board 03 14:24

Kyles Uncle L vs.
Jennifer Esakson 7 W Board 04 00:21

Lionel Ayhee 17 L vs.
Dan Stokes 21 W Board 02 25:28

Rob Matson 21 W vs.
Bob Neitz 9 L Board 01 16:23

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20