WCC ACO Nov Regional Doubles

Updated 1:29am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Dan Stokes / Ron Stokes (1)
(bye) (16)
Rich Rice / Clay Rice (9) 7
Board 03
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 21
Eric Olson / Wendy Olson (5)
(bye) (12)
(bye) (13)
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4)
Ken Jones / Nick Renevitz (3)
(bye) (14)
Erik Esakson / Doug Luger (11) 1
Board 04
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6) 21
Tim Clancey / Loren Clark (7) 14
Board 01
Jon Richards / Gary Campbell (10) 21
(bye) (15)
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2)
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 21
A
Board 02
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 9
Eric Olson / Wendy Olson (5) 8
B
Board 02
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) 21
Ken Jones / Nick Renevitz (3) 21
C
Board 08
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6)
Jon Richards / Gary Campbell (10) 6
D
Board 01
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 21
Dan Stokes / Ron Stokes (1)
E
Board 03
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) 21
Ken Jones / Nick Renevitz (3) 21
F
Board 02
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 12
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) 2
G
Board 03
Ken Jones / Nick Renevitz (3) 21
Ken Jones / Nick Renevitz (3)
Board 02
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4)
Ken Jones / Nick Renevitz (3)
(bye) (16)
Rich Rice / Clay Rice (9)
(bye) (12)
(bye) (13)
(bye) (14)
Erik Esakson / Doug Luger (11)
Tim Clancey / Loren Clark (7)
(bye) (15)
Rich Rice / Clay Rice (9) 21
D
Board 01
Jon Richards / Gary Campbell (10) 8
(bye) (13)
C
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6)
Erik Esakson / Doug Luger (11) 16
B
Board 07
Eric Olson / Wendy Olson (5) 21
Tim Clancey / Loren Clark (7) 2
A
Board 05
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 21
Rich Rice / Clay Rice (9) 21
Board 08
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6) 14
Eric Olson / Wendy Olson (5) 19
Board 05
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 21
Rich Rice / Clay Rice (9) 21
E
Board 07
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 5
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 20
F
Board 01
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 21
Rich Rice / Clay Rice (9) 7
Board 02
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 21
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2)
G
Board 05
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4)
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4)

1st

  Ken Jones / Nick Renevitz (3)

2nd

  Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4)

3rd

  Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2)

4th

  Rich Rice / Clay Rice (9)

5th

  Dan Stokes / Ron Stokes (1)

  Jon McLinn / Doug Rippy (8)

7th

  Jennifer Esakson / Dave Christensen (6)

  Eric Olson / Wendy Olson (5)

9th

  Jon Richards / Gary Campbell (10)

  (bye) (13)

  Erik Esakson / Doug Luger (11)

  Tim Clancey / Loren Clark (7)

13th

  (bye) (16)

  (bye) (12)

  (bye) (14)

  (bye) (15)

Final

Ken Jones / Nick Renevitz (3) W vs.
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) L Board 02 00:05

Elimination Final

Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) L vs.
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) W Board 05 00:07

Elimination Semi-final

Rich Rice / Clay Rice (9) 7 L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 21 W Board 02 01:18:16

Winners Final

Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) 2 L vs.
Ken Jones / Nick Renevitz (3) 21 W Board 03 12:55

Elimination 4

Jon McLinn / Doug Rippy (8) 20 L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 21 W Board 01 31:11

Rich Rice / Clay Rice (9) 21 W vs.
Dan Stokes / Ron Stokes (1) 5 L Board 07 17:53

Elimination 3

Eric Olson / Wendy Olson (5) 19 L vs.
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 21 W Board 05 12:46

Rich Rice / Clay Rice (9) 21 W vs.
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6) 14 L Board 08 17:01

Winners Semi-finals

Dan Stokes / Ron Stokes (1) L vs.
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) 21 W Board 03 12:13

Ken Jones / Nick Renevitz (3) 21 W vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 12 L Board 02 22:18

Elimination 2

(bye) (13) L vs.
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6) W 34:14

Erik Esakson / Doug Luger (11) 16 L vs.
Eric Olson / Wendy Olson (5) 21 W Board 07 20:05

Rich Rice / Clay Rice (9) 21 W vs.
Jon Richards / Gary Campbell (10) 8 L Board 01 18:09

Tim Clancey / Loren Clark (7) 2 L vs.
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 21 W Board 05 13:36

Elimination 1

(bye) (12) L vs.
(bye) (13) W 06:32

(bye) (14) L vs.
Erik Esakson / Doug Luger (11) W 20:19

(bye) (16) L vs.
Rich Rice / Clay Rice (9) W 22:41

Tim Clancey / Loren Clark (7) W vs.
(bye) (15) L 23:51

Winners 1

Dan Stokes / Ron Stokes (1) 21 W vs.
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 9 L Board 02 18:53

Eric Olson / Wendy Olson (5) 8 L vs.
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) 21 W Board 02 10:29

Jon Richards / Gary Campbell (10) 6 L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) 21 W Board 01 16:57

Ken Jones / Nick Renevitz (3) 21 W vs.
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6) L Board 08 13:25

Round 1

(bye) (13) L vs.
Noelle Westbrook / Scott Westbrook (4) W 06:32

(bye) (15) L vs.
Kepa Ayhee / Lionel Ayhee (2) W 06:32

Dan Stokes / Ron Stokes (1) W vs.
(bye) (16) L 06:32

Eric Olson / Wendy Olson (5) W vs.
(bye) (12) L 06:32

Erik Esakson / Doug Luger (11) 1 L vs.
Jennifer Esakson / Dave Christensen (6) 21 W Board 04 13:35

Ken Jones / Nick Renevitz (3) W vs.
(bye) (14) L 06:32

Rich Rice / Clay Rice (9) 7 L vs.
Jon McLinn / Doug Rippy (8) 21 W Board 03 15:40

Tim Clancey / Loren Clark (7) 14 L vs.
Jon Richards / Gary Campbell (10) 21 W Board 01 16:41

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20