OCA-MOB Intermediate Winter League

Updated 9:33am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

John White Tanner Nelson (1)
5
Josh Butler Matthew Swope (8)
Brody Beasley Abigail Castilleja (5)
7
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4)
Marshall Cavin Robyn Gregory (3)
5
Toyia Beasley Mandy Jones (6)
Chris Alexander April Murphey (7)
6
Robert Gear Bill Harris (2)
John White Tanner Nelson (1)
A
7
Brody Beasley Abigail Castilleja (5)
Marshall Cavin Robyn Gregory (3)
B
6
Robert Gear Bill Harris (2)
John White Tanner Nelson (1)
C
7
Robert Gear Bill Harris (2)
Robert Gear Bill Harris (2)
1
John White Tanner Nelson (1)
John White Tanner Nelson (1)
5
Robert Gear Bill Harris (2)
John White Tanner Nelson (1)
Josh Butler Matthew Swope (8)
6
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4)
Toyia Beasley Mandy Jones (6)
5
Chris Alexander April Murphey (7)
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4)
B
5
Marshall Cavin Robyn Gregory (3)
Toyia Beasley Mandy Jones (6)
A
7
Brody Beasley Abigail Castilleja (5)
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4)
5
Brody Beasley Abigail Castilleja (5)
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4)
C
1
John White Tanner Nelson (1)
John White Tanner Nelson (1)

1st

  John White Tanner Nelson (1)

2nd

  Robert Gear Bill Harris (2)

3rd

  Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4)

4th

  Brody Beasley Abigail Castilleja (5)

5th

  Marshall Cavin Robyn Gregory (3)

  Toyia Beasley Mandy Jones (6)

7th

  Josh Butler Matthew Swope (8)

  Chris Alexander April Murphey (7)

Final - Match 2

John White Tanner Nelson (1) W vs.
Robert Gear Bill Harris (2) L 5 00:05

Final

Robert Gear Bill Harris (2) L vs.
John White Tanner Nelson (1) W 1 34:45

Elimination Final

Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4) L vs.
John White Tanner Nelson (1) W 1 12:16

Elimination Semi-final

Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4) W vs.
Brody Beasley Abigail Castilleja (5) L 5 17:24

Winners Final

John White Tanner Nelson (1) L vs.
Robert Gear Bill Harris (2) W 7 37:47

Elimination 2

Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4) W vs.
Marshall Cavin Robyn Gregory (3) L 5 31:07

Toyia Beasley Mandy Jones (6) L vs.
Brody Beasley Abigail Castilleja (5) W 7 15:49

Elimination 1

Josh Butler Matthew Swope (8) L vs.
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4) W 6 00:41

Toyia Beasley Mandy Jones (6) W vs.
Chris Alexander April Murphey (7) L 5 20:00

Winners Semi-finals

John White Tanner Nelson (1) W vs.
Brody Beasley Abigail Castilleja (5) L 7 25:43

Marshall Cavin Robyn Gregory (3) L vs.
Robert Gear Bill Harris (2) W 6 45:17

Round 1

Brody Beasley Abigail Castilleja (5) W vs.
Ricky Snodgrass Ronnie Fisher (4) L 7 23:45

Chris Alexander April Murphey (7) L vs.
Robert Gear Bill Harris (2) W 6 21:06

John White Tanner Nelson (1) W vs.
Josh Butler Matthew Swope (8) L 5 01:58

Marshall Cavin Robyn Gregory (3) W vs.
Toyia Beasley Mandy Jones (6) L 5 18:28

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20