OT Blind Draw 2/25/19

Updated 6:50pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Lee M/David Sweeney
(bye)
Cody H/Ernest K
Board 2
Teddy C/Shawn D
Cody B/Kenneth R
(bye)
(bye)
Elaine K/Josh S
Carl H/Tim H
(bye)
Johnny B/Jason A
Board 3
Megan M/David Shuler
Eli S/Tiny B
Board 1
Austin S/Hunter M
(bye)
Dave J/Blake R
Lee M/David Sweeney
A
Board 1
Cody H/Ernest K
Cody B/Kenneth R
B
Board 1
Elaine K/Josh S
Carl H/Tim H
C
Board 3
Megan M/David Shuler
Austin S/Hunter M
D
Board 2
Dave J/Blake R
Cody H/Ernest K
E
Board 1
Cody B/Kenneth R
Carl H/Tim H
F
Board 3
Austin S/Hunter M
Cody B/Kenneth R
G
Board 3
Austin S/Hunter M
Austin S/Hunter M
Board 1
Megan M/David Shuler
Austin S/Hunter M
(bye)
Teddy C/Shawn D
(bye)
(bye)
(bye)
Johnny B/Jason A
Eli S/Tiny B
(bye)
Teddy C/Shawn D
D
Board 2
Dave J/Blake R
(bye)
C
Megan M/David Shuler
Johnny B/Jason A
B
Board 3
Elaine K/Josh S
Eli S/Tiny B
A
Board 1
Lee M/David Sweeney
Teddy C/Shawn D
Board 2
Megan M/David Shuler
Johnny B/Jason A
Board 2
Eli S/Tiny B
Megan M/David Shuler
E
Board 3
Cody H/Ernest K
Eli S/Tiny B
F
Board 2
Carl H/Tim H
Megan M/David Shuler
Board 1
Eli S/Tiny B
Megan M/David Shuler
G
Board 2
Cody B/Kenneth R
Megan M/David Shuler

1st

  Austin S/Hunter M

2nd

  Megan M/David Shuler

3rd

  Cody B/Kenneth R

4th

  Eli S/Tiny B

5th

  Cody H/Ernest K

  Carl H/Tim H

7th

  Teddy C/Shawn D

  Johnny B/Jason A

9th

  Dave J/Blake R

  Elaine K/Josh S

  Lee M/David Sweeney

Final

Austin S/Hunter M W vs.
Megan M/David Shuler L Board 1 25:01

Elimination Final

Megan M/David Shuler W vs.
Cody B/Kenneth R L Board 2 09:22

Elimination Semi-final

Megan M/David Shuler W vs.
Eli S/Tiny B L Board 1 16:34

Winners Final

Cody B/Kenneth R L vs.
Austin S/Hunter M W Board 3 11:44

Elimination 4

Eli S/Tiny B W vs.
Carl H/Tim H L Board 2 12:11

Megan M/David Shuler W vs.
Cody H/Ernest K L Board 3 10:20

Elimination 3

Johnny B/Jason A L vs.
Eli S/Tiny B W Board 2 15:32

Teddy C/Shawn D L vs.
Megan M/David Shuler W Board 2 10:40

Winners Semi-finals

Carl H/Tim H L vs.
Austin S/Hunter M W Board 3 13:45

Cody H/Ernest K L vs.
Cody B/Kenneth R W Board 1 22:13

Elimination 2

Eli S/Tiny B W vs.
Lee M/David Sweeney L Board 1 11:05

Johnny B/Jason A W vs.
Elaine K/Josh S L Board 3 14:46

Teddy C/Shawn D W vs.
Dave J/Blake R L Board 2 13:23

Winners 1

Austin S/Hunter M W vs.
Dave J/Blake R L Board 2 11:45

Carl H/Tim H W vs.
Megan M/David Shuler L Board 3 12:54

Cody B/Kenneth R W vs.
Elaine K/Josh S L Board 1 07:10

Lee M/David Sweeney L vs.
Cody H/Ernest K W Board 1 14:19

Round 1

Cody H/Ernest K W vs.
Teddy C/Shawn D L Board 2 14:32

Eli S/Tiny B L vs.
Austin S/Hunter M W Board 1 10:16

Johnny B/Jason A L vs.
Megan M/David Shuler W Board 3 18:56

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20