2018 St Lucie Scholars Mixed Doubles

Updated 5:38pm

None.

None.

Tucker Davey Jewel Cameron
(bye)
Michael Werner Smitty Wright
Chris Long Teye Dawson
Joe Stinnett Laurie Hendershot
(bye)
(bye)
JC Cardenas Michel Wolters
John Everett Cathy Foster
(bye)
Tenge Brown Victoria Bell
3
Jeff Burke Georgia Heffner
Aaron Campbell Ashley Richey
Dave Blalock Christine Graham
(bye)
Jon Alonso Steff Scott
Sean Woodard Beth Lexus
(bye)
Robert Mousseau Subrina Thomas
4
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R)
Rick Cassidy Doreen McGee
(bye)
(bye)
Nigel Jeanty Jen Schaffer
Al Landers Teye Dawson (R)
(bye)
(bye)
Randy Marchand Nicole Wright
Don Strickland Beth Lexus
8
Jason Belland Bunnie Woodard
(bye)
Kathy Smith Bill Whitley
Tucker Davey Jewel Cameron
Michael Werner Smitty Wright
Joe Stinnett Laurie Hendershot
JC Cardenas Michel Wolters
John Everett Cathy Foster
Tenge Brown Victoria Bell
Dave Blalock Christine Graham
Jon Alonso Steff Scott
Sean Woodard Beth Lexus
3
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R)
Rick Cassidy Doreen McGee
2
Nigel Jeanty Jen Schaffer
Al Landers Teye Dawson (R)
4
Randy Marchand Nicole Wright
Jason Belland Bunnie Woodard
Kathy Smith Bill Whitley
Tucker Davey Jewel Cameron
JC Cardenas Michel Wolters
Tenge Brown Victoria Bell
Dave Blalock Christine Graham
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R)
Rick Cassidy Doreen McGee
Randy Marchand Nicole Wright
3
Jason Belland Bunnie Woodard
Tucker Davey Jewel Cameron
8
Tenge Brown Victoria Bell
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R)
2
Randy Marchand Nicole Wright
Tenge Brown Victoria Bell
3
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R)
Tenge Brown Victoria Bell

1st

  Tenge Brown Victoria Bell

2nd

  Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R)

Final

Tenge Brown Victoria Bell W vs.
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R) L 3 23:13

Semi-finals

Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R) W vs.
Randy Marchand Nicole Wright L 2 35:01

Tucker Davey Jewel Cameron L vs.
Tenge Brown Victoria Bell W 8 25:29

Quarter-finals

Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R) W vs.
Rick Cassidy Doreen McGee L 22:32

Randy Marchand Nicole Wright W vs.
Jason Belland Bunnie Woodard L 3 36:35

Tenge Brown Victoria Bell W vs.
Dave Blalock Christine Graham L 30:30

Tucker Davey Jewel Cameron W vs.
JC Cardenas Michel Wolters L 25:33

Round 2

Al Landers Teye Dawson (R) L vs.
Randy Marchand Nicole Wright W 4 42:57

Dave Blalock Christine Graham W vs.
Jon Alonso Steff Scott L 29:12

Jason Belland Bunnie Woodard W vs.
Kathy Smith Bill Whitley L 33:01

Joe Stinnett Laurie Hendershot L vs.
JC Cardenas Michel Wolters W 38:48

John Everett Cathy Foster L vs.
Tenge Brown Victoria Bell W 40:38

Rick Cassidy Doreen McGee W vs.
Nigel Jeanty Jen Schaffer L 2 47:12

Sean Woodard Beth Lexus L vs.
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R) W 3 28:49

Tucker Davey Jewel Cameron W vs.
Michael Werner Smitty Wright L 21:17

Round 1

Aaron Campbell Ashley Richey L vs.
Dave Blalock Christine Graham W 15:22

Don Strickland Beth Lexus L vs.
Jason Belland Bunnie Woodard W 8 38:28

Michael Werner Smitty Wright W vs.
Chris Long Teye Dawson L 40:15

Robert Mousseau Subrina Thomas L vs.
Michael Rannaazzisi Georgia Heffner (R) W 4 16:01

Tenge Brown Victoria Bell W vs.
Jeff Burke Georgia Heffner L 3 28:45

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20