Walts Espooky Tourney 10/2

Updated 3:31pm

Round 1

Salo vs.
Marie Larsen Surf Champ 18:48:40

Simon Whitman vs.
Matt Harrington Fathom 18:48:40

Round 5

Lana vs.
Mayhew Paragon 17:58:31

Round 10

Salo vs.
Andreas F14 TomCat 16:53:54

None.

Earthshaker!

Matt Braley

Tom Pflibsen x

Surf Champ

Salo

Marie Larsen

Jack In the Box

Peter Bauman

Yvonne x

Nitro Groundshaker

Lana x

Emily Franecki

Terminator 2

Andreas

Joe Stewart x

Fathom

Simon Whitman

Matt Harrington

8 Ball Deluxe

Marshall x

Mayhew

Taxi

Steadycrusher x

David Desalvo

F14 TomCat

Josh Rum

Myka x

Nitro Groundshaker

Josh Rum x

Mayhew

Taxi

Matt Braley

Emily Franecki x

Paragon

Andreas x

Salo

Fathom

David Desalvo

Peter Bauman x

F14 TomCat

Simon Whitman x

Steadycrusher x

Terminator 2

Marie Larsen xx

Yvonne x

Jack In the Box

Joe Stewart x

Lana xx

8 Ball Deluxe

Tom Pflibsen x

Myka xx

Surf Champ

Marshall xx

Matt Harrington x

F14 TomCat

Matt Braley x

David Desalvo

Earthshaker!

Mayhew x

Salo

Nitro Groundshaker

Steadycrusher xx

Peter Bauman x

Terminator 2

Josh Rum xx

Tom Pflibsen x

Paragon

Simon Whitman x

Yvonne xx

Surf Champ

Emily Franecki xx

Joe Stewart x

Jack In the Box

Matt Harrington xx

Andreas x

8 Ball Deluxe

Marie Larsen xxx

Lana xx

Taxi

Marshall xx

Myka xxx

Nitro Groundshaker

David Desalvo x

Salo

Jack In the Box

Tom Pflibsen x

Mayhew xx

8 Ball Deluxe

Peter Bauman xx

Andreas x

Earthshaker!

Joe Stewart xx

Simon Whitman x

Fathom

Matt Braley xx

Marshall xx

Surf Champ

Lana xx

Steadycrusher xxx

Paragon

Emily Franecki xxx

Josh Rum xx

F14 TomCat

Matt Harrington xxx

Yvonne xx

Surf Champ

Tom Pflibsen x

David Desalvo xx

Nitro Groundshaker

Andreas xx

Simon Whitman x

8 Ball Deluxe

Matt Braley xx

Joe Stewart xxx

Earthshaker!

Josh Rum xx

Peter Bauman xxx

Paragon

Lana xx

Mayhew xx

F14 TomCat

Marshall xxx

Yvonne xx

Salo

Fathom

Salo

Tom Pflibsen xx

Jack In the Box

Simon Whitman xx

Matt Braley xx

8 Ball Deluxe

David Desalvo xxx

Josh Rum xx

Surf Champ

Andreas xx

Mayhew xxx

Jack In the Box

Salo

Josh Rum xxx

Earthshaker!

Andreas xx

Matt Braley xxx

Taxi

Tom Pflibsen xx

Yvonne xxx

Simon Whitman xx

Taxi

Salo

Simon Whitman xxx

F14 TomCat

Andreas xx

Tom Pflibsen xxx

8 Ball Deluxe

Salo x

Andreas xx

F14 TomCat

Salo x

Andreas xx

Fathom

Andreas xxx

Salo xx

Salo xx

Round 11

Andreas L vs.
Salo W Fathom 09:17

Round 9

Salo L vs.
Andreas W 8 Ball Deluxe 12:27

Round 8

Andreas W vs.
Tom Pflibsen L F14 TomCat 07:44

Salo W vs.
Simon Whitman L Taxi 13:13

Round 7

Andreas W vs.
Matt Braley L Earthshaker! 12:56

Salo W vs.
Josh Rum L Jack In the Box 07:12

Tom Pflibsen W vs.
Yvonne L Taxi 07:30

Round 6

Andreas W vs.
Mayhew L Surf Champ 14:12

David Desalvo L vs.
Josh Rum W 8 Ball Deluxe 10:03

Salo W vs.
Tom Pflibsen L Fathom 14:46

Simon Whitman L vs.
Matt Braley W Jack In the Box 07:28

Round 5

Andreas L vs.
Simon Whitman W Nitro Groundshaker 09:19

Josh Rum W vs.
Peter Bauman L Earthshaker! 08:49

Marshall L vs.
Yvonne W F14 TomCat 07:04

Matt Braley W vs.
Joe Stewart L 8 Ball Deluxe 08:03

Tom Pflibsen W vs.
David Desalvo L Surf Champ 09:28

Round 4

David Desalvo L vs.
Salo W Nitro Groundshaker 09:44

Emily Franecki L vs.
Josh Rum W Paragon 10:58

Joe Stewart L vs.
Simon Whitman W Earthshaker! 07:26

Lana W vs.
Steadycrusher L Surf Champ 08:29

Matt Braley L vs.
Marshall W Fathom 11:05

Matt Harrington L vs.
Yvonne W F14 TomCat 06:05

Peter Bauman L vs.
Andreas W 8 Ball Deluxe 08:38

Tom Pflibsen W vs.
Mayhew L Jack In the Box 07:59

Round 3

Emily Franecki L vs.
Joe Stewart W Surf Champ 09:30

Josh Rum L vs.
Tom Pflibsen W Terminator 2 12:39

Marie Larsen L vs.
Lana W 8 Ball Deluxe 10:42

Marshall W vs.
Myka L Taxi 10:29

Matt Braley L vs.
David Desalvo W F14 TomCat 07:34

Matt Harrington L vs.
Andreas W Jack In the Box 08:44

Mayhew L vs.
Salo W Earthshaker! 10:35

Simon Whitman W vs.
Yvonne L Paragon 11:39

Steadycrusher L vs.
Peter Bauman W Nitro Groundshaker 08:15

Round 2

Andreas L vs.
Salo W Paragon 10:20

David Desalvo W vs.
Peter Bauman L Fathom 06:40

Joe Stewart W vs.
Lana L Jack In the Box 09:01

Josh Rum L vs.
Mayhew W Nitro Groundshaker 08:21

Marie Larsen L vs.
Yvonne W Terminator 2 13:33

Marshall L vs.
Matt Harrington W Surf Champ 08:43

Matt Braley W vs.
Emily Franecki L Taxi 06:05

Simon Whitman L vs.
Steadycrusher W F14 TomCat 07:32

Tom Pflibsen W vs.
Myka L 8 Ball Deluxe 13:54

Round 1

Andreas W vs.
Joe Stewart L Terminator 2 08:28

Josh Rum W vs.
Myka L F14 TomCat 06:25

Lana L vs.
Emily Franecki W Nitro Groundshaker 08:45

Marshall L vs.
Mayhew W 8 Ball Deluxe 09:21

Matt Braley W vs.
Tom Pflibsen L Earthshaker! 10:55

Peter Bauman W vs.
Yvonne L Jack In the Box 09:12

Steadycrusher L vs.
David Desalvo W Taxi 12:09

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20