Tri County Cornhole BYOP 7/22/22

Updated 7:45pm

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Austin Castleberry & Chris Franklin
(bye)
Sarah Stringer & Sharon Wilkes
5
Shauna Strength & Dewayne Munroe
Drew Conner & Teal Wilson
(bye)
(bye)
Caleb Headley & Slade Ivey
Jessica Scott & Brad Caton
(bye)
Mike Headley & Brian Moreland
8
Scoot & Brad Jones
Chad Reeves & Kevin Brown
2
Gail Armstrong & Kaitlyn Armstrong
(bye)
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
Nick Lowery & Wesley Ballard
(bye)
Zach Price & Kendall Bailey
1
Madison Gargus & Jessica Green
Josh Blalock & Braydon Shaner
1
Scott Brown & Michael Harris
(bye)
Chase Murse & Todd Wilson
Scott Wilkes & Rue Wilkes
(bye)
Brandon Horsley & Cecil Smith
4
Julian Wilkes & John Matthews
Chris Laney & Chase Laney
7
Alice Laney & Amanda Castleberry
(bye)
Chris Poe & Philicia Bryant
Cole Sansone & Matt Ledbetter
(bye)
Michelle Davis & Madi Sheffield
5
Jase Munroe & Lee Lowery
Steve Smith & Jeremy Moreland
6
Alex Gillam & Terry Knowles
(bye)
Ben Barron & Kip Smith
Kenny Bolton & David Sanchez
(bye)
Thomas Freeman & Hamp Freeman
7
Mooder Smith & Luther Garrison
Grant Hall & Will Veneable
9
Shirley Jones & Buffy Moreland
(bye)
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Ron Moreland & Layton Dickson
(bye)
Justin Dries & Bruce Jones
6
Hayden Pickens & Randall Sanford
Patrick Headley & Jr Hartley
9
Darren Gibson & Stephanie Gibson
(bye)
Jeremy Christian & Kat
John Mckinnon & Kevin Fisk
(bye)
(bye)
Mark Smith & Terry Green
Brent Hardy & Michael Graffman
3
Tina Birch & Phillip Birch
(bye)
Amy Persinger & Tate Smith
Austin Castleberry & Chris Franklin
A
3
Shauna Strength & Dewayne Munroe
Drew Conner & Teal Wilson
B
4
Caleb Headley & Slade Ivey
Jessica Scott & Brad Caton
C
3
Mike Headley & Brian Moreland
Chad Reeves & Kevin Brown
D
8
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
Nick Lowery & Wesley Ballard
E
1
Zach Price & Kendall Bailey
Josh Blalock & Braydon Shaner
F
8
Chase Murse & Todd Wilson
Scott Wilkes & Rue Wilkes
G
2
Julian Wilkes & John Matthews
Alice Laney & Amanda Castleberry
H
1
Chris Poe & Philicia Bryant
Cole Sansone & Matt Ledbetter
I
7
Jase Munroe & Lee Lowery
Steve Smith & Jeremy Moreland
J
7
Ben Barron & Kip Smith
Kenny Bolton & David Sanchez
K
6
Thomas Freeman & Hamp Freeman
Grant Hall & Will Veneable
L
5
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Ron Moreland & Layton Dickson
M
9
Justin Dries & Bruce Jones
Darren Gibson & Stephanie Gibson
N
2
Jeremy Christian & Kat
John Mckinnon & Kevin Fisk
O
5
Mark Smith & Terry Green
Brent Hardy & Michael Graffman
P
4
Amy Persinger & Tate Smith
Austin Castleberry & Chris Franklin
Q
9
Caleb Headley & Slade Ivey
Mike Headley & Brian Moreland
R
5
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
Nick Lowery & Wesley Ballard
S
1
Chase Murse & Todd Wilson
Julian Wilkes & John Matthews
T
8
Alice Laney & Amanda Castleberry
Cole Sansone & Matt Ledbetter
U
7
Steve Smith & Jeremy Moreland
Kenny Bolton & David Sanchez
V
6
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Justin Dries & Bruce Jones
W
4
Darren Gibson & Stephanie Gibson
John Mckinnon & Kevin Fisk
X
4
Brent Hardy & Michael Graffman
Austin Castleberry & Chris Franklin
Y
9
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
Chase Murse & Todd Wilson
Z
6
Alice Laney & Amanda Castleberry
Steve Smith & Jeremy Moreland
AA
4
Kenny Bolton & David Sanchez
Justin Dries & Bruce Jones
AB
8
John Mckinnon & Kevin Fisk
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
AC
2
Chase Murse & Todd Wilson
Kenny Bolton & David Sanchez
AD
4
Justin Dries & Bruce Jones
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
AE
4
Kenny Bolton & David Sanchez
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
3
Kenny Bolton & David Sanchez
Kenny Bolton & David Sanchez
3
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler
Kenny Bolton & David Sanchez
(bye)
Sarah Stringer & Sharon Wilkes
(bye)
(bye)
(bye)
Scoot & Brad Jones
Gail Armstrong & Kaitlyn Armstrong
(bye)
(bye)
Madison Gargus & Jessica Green
Scott Brown & Michael Harris
(bye)
(bye)
Brandon Horsley & Cecil Smith
Chris Laney & Chase Laney
(bye)
(bye)
Michelle Davis & Madi Sheffield
Alex Gillam & Terry Knowles
(bye)
(bye)
Mooder Smith & Luther Garrison
Shirley Jones & Buffy Moreland
(bye)
(bye)
Hayden Pickens & Randall Sanford
Patrick Headley & Jr Hartley
(bye)
(bye)
(bye)
Tina Birch & Phillip Birch
(bye)
Sarah Stringer & Sharon Wilkes
P
4
Amy Persinger & Tate Smith
(bye)
O
Mark Smith & Terry Green
Scoot & Brad Jones
N
2
Jeremy Christian & Kat
Gail Armstrong & Kaitlyn Armstrong
M
2
Ron Moreland & Layton Dickson
Madison Gargus & Jessica Green
L
5
Grant Hall & Will Veneable
Scott Brown & Michael Harris
K
2
Thomas Freeman & Hamp Freeman
Brandon Horsley & Cecil Smith
J
3
Ben Barron & Kip Smith
Chris Laney & Chase Laney
I
8
Jase Munroe & Lee Lowery
Michelle Davis & Madi Sheffield
H
6
Chris Poe & Philicia Bryant
Alex Gillam & Terry Knowles
G
5
Scott Wilkes & Rue Wilkes
Mooder Smith & Luther Garrison
F
1
Josh Blalock & Braydon Shaner
Shirley Jones & Buffy Moreland
E
3
Zach Price & Kendall Bailey
Hayden Pickens & Randall Sanford
D
9
Chad Reeves & Kevin Brown
Patrick Headley & Jr Hartley
C
7
Jessica Scott & Brad Caton
(bye)
B
Drew Conner & Teal Wilson
Tina Birch & Phillip Birch
A
3
Shauna Strength & Dewayne Munroe
Amy Persinger & Tate Smith
5
Mark Smith & Terry Green
Scoot & Brad Jones
1
Ron Moreland & Layton Dickson
Grant Hall & Will Veneable
8
Thomas Freeman & Hamp Freeman
Ben Barron & Kip Smith
3
Chris Laney & Chase Laney
Chris Poe & Philicia Bryant
7
Alex Gillam & Terry Knowles
Mooder Smith & Luther Garrison
9
Zach Price & Kendall Bailey
Hayden Pickens & Randall Sanford
5
Patrick Headley & Jr Hartley
Drew Conner & Teal Wilson
2
Tina Birch & Phillip Birch
Mark Smith & Terry Green
T
3
Julian Wilkes & John Matthews
Scoot & Brad Jones
S
1
Nick Lowery & Wesley Ballard
Grant Hall & Will Veneable
R
8
Mike Headley & Brian Moreland
Ben Barron & Kip Smith
Q
6
Caleb Headley & Slade Ivey
Alex Gillam & Terry Knowles
X
7
Brent Hardy & Michael Graffman
Zach Price & Kendall Bailey
W
3
Darren Gibson & Stephanie Gibson
Patrick Headley & Jr Hartley
V
5
Jenna Castleberry & Alex Bentley
Tina Birch & Phillip Birch
U
9
Cole Sansone & Matt Ledbetter
Mark Smith & Terry Green
1
Scoot & Brad Jones
Mike Headley & Brian Moreland
5
Ben Barron & Kip Smith
Alex Gillam & Terry Knowles
3
Zach Price & Kendall Bailey
Patrick Headley & Jr Hartley
2
Cole Sansone & Matt Ledbetter
Scoot & Brad Jones
AB
1
John Mckinnon & Kevin Fisk
Mike Headley & Brian Moreland
AA
5
Steve Smith & Jeremy Moreland
Alex Gillam & Terry Knowles
Z
3
Alice Laney & Amanda Castleberry
Cole Sansone & Matt Ledbetter
Y
2
Austin Castleberry & Chris Franklin
Scoot & Brad Jones
2
Mike Headley & Brian Moreland
Alex Gillam & Terry Knowles
3
Austin Castleberry & Chris Franklin
Mike Headley & Brian Moreland
AC
2
Chase Murse & Todd Wilson
Alex Gillam & Terry Knowles
AD
3
Justin Dries & Bruce Jones
Mike Headley & Brian Moreland
3
Alex Gillam & Terry Knowles
Alex Gillam & Terry Knowles
AE
3
Kenny Bolton & David Sanchez
Kenny Bolton & David Sanchez

1st

  Kenny Bolton & David Sanchez

2nd

  Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler

3rd

  Alex Gillam & Terry Knowles

4th

  Mike Headley & Brian Moreland

5th

  Chase Murse & Todd Wilson

  Justin Dries & Bruce Jones

7th

  Scoot & Brad Jones

  Austin Castleberry & Chris Franklin

9th

  John Mckinnon & Kevin Fisk

  Steve Smith & Jeremy Moreland

  Alice Laney & Amanda Castleberry

  Cole Sansone & Matt Ledbetter

13th

  Mark Smith & Terry Green

  Ben Barron & Kip Smith

  Zach Price & Kendall Bailey

  Patrick Headley & Jr Hartley

17th

  Julian Wilkes & John Matthews

  Nick Lowery & Wesley Ballard

  Grant Hall & Will Veneable

  Caleb Headley & Slade Ivey

  Brent Hardy & Michael Graffman

  Darren Gibson & Stephanie Gibson

  Jenna Castleberry & Alex Bentley

  Tina Birch & Phillip Birch

25th

  Amy Persinger & Tate Smith

  Ron Moreland & Layton Dickson

  Thomas Freeman & Hamp Freeman

  Chris Laney & Chase Laney

  Chris Poe & Philicia Bryant

  Mooder Smith & Luther Garrison

  Hayden Pickens & Randall Sanford

  Drew Conner & Teal Wilson

33th

  Sarah Stringer & Sharon Wilkes

  Jeremy Christian & Kat

  Gail Armstrong & Kaitlyn Armstrong

  Madison Gargus & Jessica Green

  Scott Brown & Michael Harris

  Brandon Horsley & Cecil Smith

  Jase Munroe & Lee Lowery

  Michelle Davis & Madi Sheffield

  Scott Wilkes & Rue Wilkes

  Josh Blalock & Braydon Shaner

  Shirley Jones & Buffy Moreland

  Chad Reeves & Kevin Brown

  Jessica Scott & Brad Caton

  Shauna Strength & Dewayne Munroe

Final - Match 2

Kenny Bolton & David Sanchez W vs.
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler L 3 06:22

Final

Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler L vs.
Kenny Bolton & David Sanchez W 3 14:04

Elimination Final

Alex Gillam & Terry Knowles L vs.
Kenny Bolton & David Sanchez W 3 22:23

Elimination Semi-final

Mike Headley & Brian Moreland L vs.
Alex Gillam & Terry Knowles W 3 20:17

Winners Final

Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler W vs.
Kenny Bolton & David Sanchez L 4 21:48

Elimination 8

Alex Gillam & Terry Knowles W vs.
Justin Dries & Bruce Jones L 3 12:47

Mike Headley & Brian Moreland W vs.
Chase Murse & Todd Wilson L 2 13:15

Elimination 7

Alex Gillam & Terry Knowles W vs.
Austin Castleberry & Chris Franklin L 3 23:31

Scoot & Brad Jones L vs.
Mike Headley & Brian Moreland W 2 13:26

Winners Semi-finals

Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler W vs.
Chase Murse & Todd Wilson L 2 09:44

Kenny Bolton & David Sanchez W vs.
Justin Dries & Bruce Jones L 4 26:13

Elimination 6

Alex Gillam & Terry Knowles W vs.
Alice Laney & Amanda Castleberry L 3 10:05

Cole Sansone & Matt Ledbetter L vs.
Austin Castleberry & Chris Franklin W 2 16:39

Mike Headley & Brian Moreland W vs.
Steve Smith & Jeremy Moreland L 5 12:54

Scoot & Brad Jones W vs.
John Mckinnon & Kevin Fisk L 1 12:31

Elimination 5

Alex Gillam & Terry Knowles W vs.
Zach Price & Kendall Bailey L 3 08:53

Mark Smith & Terry Green L vs.
Scoot & Brad Jones W 1 11:36

Mike Headley & Brian Moreland W vs.
Ben Barron & Kip Smith L 5 19:58

Patrick Headley & Jr Hartley L vs.
Cole Sansone & Matt Ledbetter W 2 14:39

Winners 3

Austin Castleberry & Chris Franklin L vs.
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler W 9 14:12

Chase Murse & Todd Wilson W vs.
Alice Laney & Amanda Castleberry L 6 20:31

Justin Dries & Bruce Jones W vs.
John Mckinnon & Kevin Fisk L 8 15:22

Steve Smith & Jeremy Moreland L vs.
Kenny Bolton & David Sanchez W 4 14:13

Elimination 4

Alex Gillam & Terry Knowles W vs.
Brent Hardy & Michael Graffman L 7 10:42

Ben Barron & Kip Smith W vs.
Caleb Headley & Slade Ivey L 6 16:58

Grant Hall & Will Veneable L vs.
Mike Headley & Brian Moreland W 8 17:05

Mark Smith & Terry Green W vs.
Julian Wilkes & John Matthews L 3 09:59

Patrick Headley & Jr Hartley W vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley L 5 14:05

Scoot & Brad Jones W vs.
Nick Lowery & Wesley Ballard L 1 16:22

Tina Birch & Phillip Birch L vs.
Cole Sansone & Matt Ledbetter W 9 15:10

Zach Price & Kendall Bailey W vs.
Darren Gibson & Stephanie Gibson L 3 17:01

Elimination 3

Amy Persinger & Tate Smith L vs.
Mark Smith & Terry Green W 5 12:03

Ben Barron & Kip Smith W vs.
Chris Laney & Chase Laney L 3 11:20

Chris Poe & Philicia Bryant L vs.
Alex Gillam & Terry Knowles W 7 13:35

Drew Conner & Teal Wilson L vs.
Tina Birch & Phillip Birch W 2 14:43

Grant Hall & Will Veneable W vs.
Thomas Freeman & Hamp Freeman L 8 13:05

Hayden Pickens & Randall Sanford L vs.
Patrick Headley & Jr Hartley W 5 11:25

Mooder Smith & Luther Garrison L vs.
Zach Price & Kendall Bailey W 9 12:08

Scoot & Brad Jones W vs.
Ron Moreland & Layton Dickson L 1 19:43

Winners 2

Austin Castleberry & Chris Franklin W vs.
Caleb Headley & Slade Ivey L 9 12:26

Cole Sansone & Matt Ledbetter L vs.
Steve Smith & Jeremy Moreland W 7 12:36

John Mckinnon & Kevin Fisk W vs.
Brent Hardy & Michael Graffman L 4 10:40

Julian Wilkes & John Matthews L vs.
Alice Laney & Amanda Castleberry W 8 11:12

Justin Dries & Bruce Jones W vs.
Darren Gibson & Stephanie Gibson L 4 17:59

Kenny Bolton & David Sanchez W vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley L 6 12:26

Mike Headley & Brian Moreland L vs.
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler W 5 11:20

Nick Lowery & Wesley Ballard L vs.
Chase Murse & Todd Wilson W 1 13:07

Elimination 2

Alex Gillam & Terry Knowles W vs.
Scott Wilkes & Rue Wilkes L 5 11:44

Brandon Horsley & Cecil Smith L vs.
Ben Barron & Kip Smith W 3 12:53

Chris Laney & Chase Laney W vs.
Jase Munroe & Lee Lowery L 8 17:35

Gail Armstrong & Kaitlyn Armstrong L vs.
Ron Moreland & Layton Dickson W 2 10:34

Hayden Pickens & Randall Sanford W vs.
Chad Reeves & Kevin Brown L 9 11:52

Madison Gargus & Jessica Green L vs.
Grant Hall & Will Veneable W 5 17:34

Michelle Davis & Madi Sheffield L vs.
Chris Poe & Philicia Bryant W 6 09:51

Mooder Smith & Luther Garrison W vs.
Josh Blalock & Braydon Shaner L 1 15:17

Patrick Headley & Jr Hartley W vs.
Jessica Scott & Brad Caton L 7 15:32

Sarah Stringer & Sharon Wilkes L vs.
Amy Persinger & Tate Smith W 4 11:43

Scoot & Brad Jones W vs.
Jeremy Christian & Kat L 2 14:29

Scott Brown & Michael Harris L vs.
Thomas Freeman & Hamp Freeman W 2 15:40

Shirley Jones & Buffy Moreland L vs.
Zach Price & Kendall Bailey W 3 12:10

Tina Birch & Phillip Birch W vs.
Shauna Strength & Dewayne Munroe L 3 14:25

Winners 1

Alice Laney & Amanda Castleberry W vs.
Chris Poe & Philicia Bryant L 1 05:24

Austin Castleberry & Chris Franklin W vs.
Shauna Strength & Dewayne Munroe L 3 12:26

Brent Hardy & Michael Graffman W vs.
Amy Persinger & Tate Smith L 4 11:07

Chad Reeves & Kevin Brown L vs.
Jonathan Etheridge & Brent Ckeckler W 8 12:25

Cole Sansone & Matt Ledbetter W vs.
Jase Munroe & Lee Lowery L 7 13:07

Darren Gibson & Stephanie Gibson W vs.
Jeremy Christian & Kat L 2 07:15

Drew Conner & Teal Wilson L vs.
Caleb Headley & Slade Ivey W 4 12:53

Grant Hall & Will Veneable L vs.
Jenna Castleberry & Alex Bentley W 5 09:16

Jessica Scott & Brad Caton L vs.
Mike Headley & Brian Moreland W 3 11:19

John Mckinnon & Kevin Fisk W vs.
Mark Smith & Terry Green L 5 08:03

Josh Blalock & Braydon Shaner L vs.
Chase Murse & Todd Wilson W 8 12:30

Kenny Bolton & David Sanchez W vs.
Thomas Freeman & Hamp Freeman L 6 10:08

Nick Lowery & Wesley Ballard W vs.
Zach Price & Kendall Bailey L 1 18:17

Ron Moreland & Layton Dickson L vs.
Justin Dries & Bruce Jones W 9 15:41

Scott Wilkes & Rue Wilkes L vs.
Julian Wilkes & John Matthews W 2 17:30

Steve Smith & Jeremy Moreland W vs.
Ben Barron & Kip Smith L 7 14:42

Round 1

Brandon Horsley & Cecil Smith L vs.
Julian Wilkes & John Matthews W 4 12:35

Brent Hardy & Michael Graffman W vs.
Tina Birch & Phillip Birch L 3 18:54

Chad Reeves & Kevin Brown W vs.
Gail Armstrong & Kaitlyn Armstrong L 2 15:35

Chris Laney & Chase Laney L vs.
Alice Laney & Amanda Castleberry W 7 13:13

Grant Hall & Will Veneable W vs.
Shirley Jones & Buffy Moreland L 9 14:44

Josh Blalock & Braydon Shaner W vs.
Scott Brown & Michael Harris L 1 15:47

Justin Dries & Bruce Jones W vs.
Hayden Pickens & Randall Sanford L 6 25:44

Michelle Davis & Madi Sheffield L vs.
Jase Munroe & Lee Lowery W 5 07:43

Mike Headley & Brian Moreland W vs.
Scoot & Brad Jones L 8 15:30

Patrick Headley & Jr Hartley L vs.
Darren Gibson & Stephanie Gibson W 9 14:52

Sarah Stringer & Sharon Wilkes L vs.
Shauna Strength & Dewayne Munroe W 5 09:59

Steve Smith & Jeremy Moreland W vs.
Alex Gillam & Terry Knowles L 6 14:59

Thomas Freeman & Hamp Freeman W vs.
Mooder Smith & Luther Garrison L 7 14:24

Zach Price & Kendall Bailey W vs.
Madison Gargus & Jessica Green L 1 10:23

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20