ACO Florida Championships Singles

Updated 12:38am

None.

None.

Scroll to the right to view bracket. →

Tanner Halbert (1)
(bye) (32)
Bradley Haught (17)
16
Jason Palmer (16)
Kregg Halbert (9)
12
Shane Dingman (24)
Evan Mocyunas (25)
11
Johnnie Renner (8)
Cheyenne Renner (5)
14
Todd Grinrod (28)
Steven Hunn (21)
Samantha Finley (12)
Heather Finley (13)
15
Billy Sells (20)
Chris Cuccia (29)
13
Brandon Alexander (4)
Tim Steiner (3)
14
Kyle Green (30)
Kevin Gall (19)
Trey Albright (14)
Susan Finley (11)
12
Gatlin Moss (22)
Sean Heinkel (27)
Center Court
Jeffrey Bivens (6)
Bobby Bearden (7)
Dana Bacquero (26)
Sarah Cassidy (23)
11
Scott Schultz (10)
Kevin Taylor (15)
Ben Beasley (18)
Steven Wayt (31)
Ashton Speas (2)
Tanner Halbert (1)
A
11
Bradley Haught (17)
Shane Dingman (24)
B
Evan Mocyunas (25)
Cheyenne Renner (5)
C
Steven Hunn (21)
Billy Sells (20)
D
Brandon Alexander (4)
Tim Steiner (3)
E
16
Trey Albright (14)
Susan Finley (11)
F
Jeffrey Bivens (6)
Bobby Bearden (7)
G
Scott Schultz (10)
Kevin Taylor (15)
H
15
Ashton Speas (2)
Tanner Halbert (1)
I
15
Evan Mocyunas (25)
Cheyenne Renner (5)
J
Center Court
Brandon Alexander (4)
Trey Albright (14)
K
11
Susan Finley (11)
Scott Schultz (10)
L
Center Court
Ashton Speas (2)
Tanner Halbert (1)
M
Center Court
Cheyenne Renner (5)
Trey Albright (14)
N
Center Court
Scott Schultz (10)
Tanner Halbert (1)
O
14
Scott Schultz (10)
Tanner Halbert (1)
Center Court
Steven Hunn (21)
Tanner Halbert (1)
(bye) (32)
Jason Palmer (16)
Kregg Halbert (9)
Johnnie Renner (8)
Todd Grinrod (28)
13
Samantha Finley (12)
Heather Finley (13)
16
Chris Cuccia (29)
Kyle Green (30)
14
Kevin Gall (19)
Gatlin Moss (22)
12
Sean Heinkel (27)
Dana Bacquero (26)
Center Court
Sarah Cassidy (23)
Ben Beasley (18)
11
Steven Wayt (31)
Jason Palmer (16)
H
15
Kevin Taylor (15)
Kregg Halbert (9)
G
14
Bobby Bearden (7)
Samantha Finley (12)
F
Jeffrey Bivens (6)
Chris Cuccia (29)
E
Tim Steiner (3)
Kyle Green (30)
D
16
Billy Sells (20)
Gatlin Moss (22)
C
12
Steven Hunn (21)
Sarah Cassidy (23)
B
13
Shane Dingman (24)
Ben Beasley (18)
A
Bradley Haught (17)
Kevin Taylor (15)
13
Bobby Bearden (7)
Samantha Finley (12)
12
Chris Cuccia (29)
Billy Sells (20)
11
Steven Hunn (21)
Sarah Cassidy (23)
Bradley Haught (17)
Bobby Bearden (7)
J
12
Brandon Alexander (4)
Chris Cuccia (29)
I
14
Evan Mocyunas (25)
Steven Hunn (21)
L
13
Ashton Speas (2)
Sarah Cassidy (23)
K
15
Susan Finley (11)
Brandon Alexander (4)
11
Chris Cuccia (29)
Steven Hunn (21)
Center Court
Sarah Cassidy (23)
Chris Cuccia (29)
N
11
Trey Albright (14)
Steven Hunn (21)
M
Center Court
Cheyenne Renner (5)
Trey Albright (14)
15
Steven Hunn (21)
Steven Hunn (21)
O
Center Court
Scott Schultz (10)
Steven Hunn (21)

1st

  Tanner Halbert (1)

2nd

  Steven Hunn (21)

3rd

  Scott Schultz (10)

4th

  Trey Albright (14)

5th

  Chris Cuccia (29)

  Cheyenne Renner (5)

7th

  Brandon Alexander (4)

  Sarah Cassidy (23)

9th

  Bobby Bearden (7)

  Evan Mocyunas (25)

  Ashton Speas (2)

  Susan Finley (11)

13th

  Kevin Taylor (15)

  Samantha Finley (12)

  Billy Sells (20)

  Bradley Haught (17)

17th

  Jason Palmer (16)

  Kregg Halbert (9)

  Jeffrey Bivens (6)

  Tim Steiner (3)

  Kyle Green (30)

  Gatlin Moss (22)

  Shane Dingman (24)

  Ben Beasley (18)

25th

  (bye) (32)

  Johnnie Renner (8)

  Todd Grinrod (28)

  Heather Finley (13)

  Kevin Gall (19)

  Sean Heinkel (27)

  Dana Bacquero (26)

  Steven Wayt (31)

Final

Tanner Halbert (1) W vs.
Steven Hunn (21) L Center Court 07:43:17

Elimination Final

Steven Hunn (21) W vs.
Scott Schultz (10) L Center Court 14:17

Elimination Semi-final

Trey Albright (14) L vs.
Steven Hunn (21) W 15 16:18

Winners Final

Tanner Halbert (1) W vs.
Scott Schultz (10) L 14 14:45

Elimination 6

Chris Cuccia (29) L vs.
Trey Albright (14) W 11 17:09

Steven Hunn (21) W vs.
Cheyenne Renner (5) L Center Court 11:50

Elimination 5

Brandon Alexander (4) L vs.
Chris Cuccia (29) W 11 17:51

Steven Hunn (21) W vs.
Sarah Cassidy (23) L Center Court 17:20

Winners Semi-finals

Tanner Halbert (1) W vs.
Cheyenne Renner (5) L Center Court 21:23

Trey Albright (14) L vs.
Scott Schultz (10) W Center Court 16:36

Elimination 4

Bobby Bearden (7) L vs.
Brandon Alexander (4) W 12 11:34

Chris Cuccia (29) W vs.
Evan Mocyunas (25) L 14 18:08

Sarah Cassidy (23) W vs.
Susan Finley (11) L 15 14:04

Steven Hunn (21) W vs.
Ashton Speas (2) L 13 18:42

Elimination 3

Billy Sells (20) L vs.
Steven Hunn (21) W 11 21:13

Kevin Taylor (15) L vs.
Bobby Bearden (7) W 13 13:56

Samantha Finley (12) L vs.
Chris Cuccia (29) W 12 14:34

Sarah Cassidy (23) W vs.
Bradley Haught (17) L 16:13

Winners 2

Cheyenne Renner (5) W vs.
Brandon Alexander (4) L Center Court 10:51

Scott Schultz (10) W vs.
Ashton Speas (2) L Center Court 20:27

Tanner Halbert (1) W vs.
Evan Mocyunas (25) L 15 17:03

Trey Albright (14) W vs.
Susan Finley (11) L 11 12:10

Elimination 2

Ben Beasley (18) L vs.
Bradley Haught (17) W 09:51

Chris Cuccia (29) W vs.
Tim Steiner (3) L 12:07

Gatlin Moss (22) L vs.
Steven Hunn (21) W 12 13:47

Jason Palmer (16) L vs.
Kevin Taylor (15) W 15 12:06

Kregg Halbert (9) L vs.
Bobby Bearden (7) W 14 26:15

Kyle Green (30) L vs.
Billy Sells (20) W 16 26:05

Samantha Finley (12) W vs.
Jeffrey Bivens (6) L 08:02

Sarah Cassidy (23) W vs.
Shane Dingman (24) L 13 15:23

Elimination 1

(bye) (32) L vs.
Jason Palmer (16) W 58:09

Ben Beasley (18) W vs.
Steven Wayt (31) L 11 16:23

Dana Bacquero (26) L vs.
Sarah Cassidy (23) W Center Court 15:15

Gatlin Moss (22) W vs.
Sean Heinkel (27) L 12 10:46

Heather Finley (13) L vs.
Chris Cuccia (29) W 16 08:12

Kregg Halbert (9) W vs.
Johnnie Renner (8) L 25:43

Kyle Green (30) W vs.
Kevin Gall (19) L 14 14:21

Todd Grinrod (28) L vs.
Samantha Finley (12) W 13 15:06

Winners 1

Billy Sells (20) L vs.
Brandon Alexander (4) W 13:48

Bobby Bearden (7) L vs.
Scott Schultz (10) W 10:30

Cheyenne Renner (5) W vs.
Steven Hunn (21) L 15:40

Kevin Taylor (15) L vs.
Ashton Speas (2) W 15 13:10

Shane Dingman (24) L vs.
Evan Mocyunas (25) W 09:38

Susan Finley (11) W vs.
Jeffrey Bivens (6) L 19:29

Tanner Halbert (1) W vs.
Bradley Haught (17) L 11 10:14

Tim Steiner (3) L vs.
Trey Albright (14) W 16 07:57

Round 1

Bobby Bearden (7) W vs.
Dana Bacquero (26) L 11:56

Bradley Haught (17) W vs.
Jason Palmer (16) L 16 18:58

Cheyenne Renner (5) W vs.
Todd Grinrod (28) L 14 07:33

Chris Cuccia (29) L vs.
Brandon Alexander (4) W 13 21:45

Evan Mocyunas (25) W vs.
Johnnie Renner (8) L 11 09:29

Heather Finley (13) L vs.
Billy Sells (20) W 15 12:47

Kevin Gall (19) L vs.
Trey Albright (14) W 06:37

Kevin Taylor (15) W vs.
Ben Beasley (18) L 16:28

Kregg Halbert (9) L vs.
Shane Dingman (24) W 12 11:33

Sarah Cassidy (23) L vs.
Scott Schultz (10) W 11 09:02

Sean Heinkel (27) L vs.
Jeffrey Bivens (6) W Center Court 18:54

Steven Hunn (21) W vs.
Samantha Finley (12) L 15:08

Steven Wayt (31) L vs.
Ashton Speas (2) W 12:58

Susan Finley (11) W vs.
Gatlin Moss (22) L 12 13:18

Tanner Halbert (1) W vs.
(bye) (32) L 36:36

Tim Steiner (3) W vs.
Kyle Green (30) L 14 19:57

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20