Cherry Bomb Ladies Doubles Cricket 6/23/18

Updated 4:31am

Semi-finals

Kris Grimal / Kelly Meares vs.
Sandy Haas / Sandy Hudson Board 23 15:30:12

Tara Carrillo / Stacey Pace vs.
Tanja Taylor / Terri Galard Board 7 15:14:12

None.

Jennifer Landgren / Amber Wyatt
(bye)
Teya Dawson / Kathy Smith
Board 23
Renea Fialkowsky / Daisja Brinson
Kris Grimal / Kelly Meares
(bye)
(bye)
Rhonda Combs / Mechella Wright
Darren Lupo / Christine Mack
(bye)
(bye)
Tammy Wightman / Christine Graham
Lisa Eimer / Leslie Huntly
(bye)
(bye)
Jean Purgold / JJ Lear
Sandy Haas / Sandy Hudson
(bye)
Jammie Campbell / Ashly Graves
Board 22
Jessica Williams / Natasha Perish
Amanda Deas / Nicole Wright
(bye)
(bye)
Vicki Boulanger / Michelle Bullock
Ashley Richey / Brittany Truemper
(bye)
(bye)
Rosie Giordano / Michelle Grippo
Deanna Marsh / Mechall Goss
Board 32
Rachel Mabry / Stitches Precido
(bye)
Dawnielle Fischer / Jami Rose
Jordyn Davis / Ashlie Marcus
(bye)
Paula Murphy / Tyler Meares
Board 31
Jenn Cardenas / Maria Kitterman
Dawn Lewis / Nina Eichorn
(bye)
(bye)
Erin Baric / Shannon Charniak
Deb Ivey / Sally Kelly
(bye)
(bye)
Tara Carrillo / Stacey Pace
Lorraine Symon / Cris Cwalinski
Board 4
Melissa Pryor / Kristin Richards
(bye)
AnnMarie Kellett / Ashley Lyman
Carmen Aportela / Kristen Giacalone
(bye)
(bye)
Cathy Foster / Beth Lexus
Lori Raymond / Marina Trevisani
(bye)
(bye)
Anna Stocum / Wally Rivera-Lear
Jen Schaffer / Dalva Fagundes
(bye)
(bye)
Allyson Stocum / Miranda Kuhuen
Jewel Cameron / Connie O'Callahan
Board 17
Tanja Taylor / Terri Galard
(bye)
Alice Giordano / Victoria Bell
Jennifer Landgren / Amber Wyatt
Board 17
Teya Dawson / Kathy Smith
Kris Grimal / Kelly Meares
Board 14
Rhonda Combs / Mechella Wright
Darren Lupo / Christine Mack
Board 7
Tammy Wightman / Christine Graham
Lisa Eimer / Leslie Huntly
Board 33
Jean Purgold / JJ Lear
Sandy Haas / Sandy Hudson
Board 12
Jammie Campbell / Ashly Graves
Amanda Deas / Nicole Wright
Board 26
Vicki Boulanger / Michelle Bullock
Ashley Richey / Brittany Truemper
Board 31
Rosie Giordano / Michelle Grippo
Deanna Marsh / Mechall Goss
Board 5
Dawnielle Fischer / Jami Rose
Jordyn Davis / Ashlie Marcus
Board 9
Paula Murphy / Tyler Meares
Dawn Lewis / Nina Eichorn
Board 9
Erin Baric / Shannon Charniak
Deb Ivey / Sally Kelly
Board 22
Tara Carrillo / Stacey Pace
Melissa Pryor / Kristin Richards
Board 7
AnnMarie Kellett / Ashley Lyman
Carmen Aportela / Kristen Giacalone
Board 20
Cathy Foster / Beth Lexus
Lori Raymond / Marina Trevisani
Board 6
Anna Stocum / Wally Rivera-Lear
Jen Schaffer / Dalva Fagundes
Board 28
Allyson Stocum / Miranda Kuhuen
Tanja Taylor / Terri Galard
Board 11
Alice Giordano / Victoria Bell
Jennifer Landgren / Amber Wyatt
Board 11
Kris Grimal / Kelly Meares
Darren Lupo / Christine Mack
Board 13
Jean Purgold / JJ Lear
Sandy Haas / Sandy Hudson
Board 3
Vicki Boulanger / Michelle Bullock
Ashley Richey / Brittany Truemper
Board 3
Deanna Marsh / Mechall Goss
Paula Murphy / Tyler Meares
Board 13
Erin Baric / Shannon Charniak
Tara Carrillo / Stacey Pace
Board 17
Melissa Pryor / Kristin Richards
Carmen Aportela / Kristen Giacalone
Board 23
Lori Raymond / Marina Trevisani
Jen Schaffer / Dalva Fagundes
Board 5
Tanja Taylor / Terri Galard
Kris Grimal / Kelly Meares
Board 17
Darren Lupo / Christine Mack
Sandy Haas / Sandy Hudson
Board 7
Ashley Richey / Brittany Truemper
Paula Murphy / Tyler Meares
Board 11
Tara Carrillo / Stacey Pace
Lori Raymond / Marina Trevisani
Board 3
Tanja Taylor / Terri Galard
Kris Grimal / Kelly Meares
Board 23
Sandy Haas / Sandy Hudson
Tara Carrillo / Stacey Pace
Board 7
Tanja Taylor / Terri Galard

Quarter-finals

Kris Grimal / Kelly Meares W vs.
Darren Lupo / Christine Mack L Board 17 33:21

Lori Raymond / Marina Trevisani L vs.
Tanja Taylor / Terri Galard W Board 3 57:57

Paula Murphy / Tyler Meares L vs.
Tara Carrillo / Stacey Pace W Board 11 33:11

Sandy Haas / Sandy Hudson W vs.
Ashley Richey / Brittany Truemper L Board 7 41:25

Round 3

Ashley Richey / Brittany Truemper W vs.
Deanna Marsh / Mechall Goss L Board 3 27:40

Carmen Aportela / Kristen Giacalone L vs.
Lori Raymond / Marina Trevisani W Board 23 01:13:17

Darren Lupo / Christine Mack W vs.
Jean Purgold / JJ Lear L Board 13 30:35

Jen Schaffer / Dalva Fagundes L vs.
Tanja Taylor / Terri Galard W Board 5 30:48

Jennifer Landgren / Amber Wyatt L vs.
Kris Grimal / Kelly Meares W Board 11 39:22

Paula Murphy / Tyler Meares W vs.
Erin Baric / Shannon Charniak L Board 13 34:20

Sandy Haas / Sandy Hudson W vs.
Vicki Boulanger / Michelle Bullock L Board 3 27:04

Tara Carrillo / Stacey Pace W vs.
Melissa Pryor / Kristin Richards L Board 17 28:05

Round 2

Amanda Deas / Nicole Wright L vs.
Vicki Boulanger / Michelle Bullock W Board 26 01:10:14

Ashley Richey / Brittany Truemper W vs.
Rosie Giordano / Michelle Grippo L Board 31 35:50

Carmen Aportela / Kristen Giacalone W vs.
Cathy Foster / Beth Lexus L Board 20 01:00:19

Darren Lupo / Christine Mack W vs.
Tammy Wightman / Christine Graham L Board 7 48:58

Dawn Lewis / Nina Eichorn L vs.
Erin Baric / Shannon Charniak W Board 9 56:11

Deanna Marsh / Mechall Goss W vs.
Dawnielle Fischer / Jami Rose L Board 5 30:41

Deb Ivey / Sally Kelly L vs.
Tara Carrillo / Stacey Pace W Board 22 33:44

Jen Schaffer / Dalva Fagundes W vs.
Allyson Stocum / Miranda Kuhuen L Board 28 26:17

Jennifer Landgren / Amber Wyatt W vs.
Teya Dawson / Kathy Smith L Board 17 41:49

Jordyn Davis / Ashlie Marcus L vs.
Paula Murphy / Tyler Meares W Board 9 17:45

Kris Grimal / Kelly Meares W vs.
Rhonda Combs / Mechella Wright L Board 14 30:26

Lisa Eimer / Leslie Huntly L vs.
Jean Purgold / JJ Lear W Board 33 01:06:22

Lori Raymond / Marina Trevisani W vs.
Anna Stocum / Wally Rivera-Lear L Board 6 52:36

Melissa Pryor / Kristin Richards W vs.
AnnMarie Kellett / Ashley Lyman L Board 7 43:45

Sandy Haas / Sandy Hudson W vs.
Jammie Campbell / Ashly Graves L Board 12 52:52

Tanja Taylor / Terri Galard W vs.
Alice Giordano / Victoria Bell L Board 11 39:24

Round 1

Deanna Marsh / Mechall Goss W vs.
Rachel Mabry / Stitches Precido L Board 32 40:06

Jammie Campbell / Ashly Graves W vs.
Jessica Williams / Natasha Perish L Board 22 46:24

Jewel Cameron / Connie O'Callahan L vs.
Tanja Taylor / Terri Galard W Board 17 48:41

Lorraine Symon / Cris Cwalinski L vs.
Melissa Pryor / Kristin Richards W Board 4 42:02

Paula Murphy / Tyler Meares W vs.
Jenn Cardenas / Maria Kitterman L Board 31 48:52

Teya Dawson / Kathy Smith W vs.
Renea Fialkowsky / Daisja Brinson L Board 23 01:00:47

1st - Flash (Williams,1979)

2nd - $360

3rd - $240

4th - $120

5th (2-way tie) - $90

7th (2-way tie) - $50

9th (4-way tie) - $30

13th (4-way tie) - $20